που μπορω να αφησω ρουχα στην κρητη?

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
peppyzyg
Platinum Member
Platinum Member
9 12
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

που μπορω να αφησω ρουχα στην κρητη?

Δημοσίευση από peppyzyg » 03 Ιούλ 2012, 12:14

καλημερα σε ολους!! μετα απο γερο ξεσκαρταρισμα στην ντουλαπα την δικη μου και της αδερφης μου μαζεψαμε 4 σακουλες μεγαλες σκοπιδιων (δεν χωρανε αλλου) με ρουχα ,πολλα απο τα οποια αφορετα και αλλα φορεμενα αλλα σε αριστη κατασταση..μονο ελαττωμα οτι καποια ειναι τσαλακωμενα και θελουν σιδερωμα αλλα δεν υπαρχει χρονος....
Σκεφτηκα οτι θα ηταν τελειο να τα χαριζα στο χαρισετο αλλα λογω ογκου θα χρειαστω παααρα πολλα ποστ και φυσικα φωτογραφιες και αυτη την στιγμη δεν εχω φωτογραφικη...
ξερετε που μπορω να τα δωσω στο ηρακλειο κρητης και τρυγυρω??
προεκυψε σοβαρο οικογενειακο προβλημα και αποσυρομαι προσωρινα.θα στειλω μολις μπορεσω οτι χρωσταω αλλα αποσυρω για οτι ζητησα.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Επικοινωνία:

Re: που μπορω να αφησω ρουχα στην κρητη?

Δημοσίευση από Aria » 03 Ιούλ 2012, 12:22

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου, θα ρωτούσα στο ψιλικατζήδικο και στον φούρνο της γειτονιάς αν ξέρουν κάποιον που έχει ανάγκη να του τα ΄δωσω. Θα εκπλαγείς από το πόσο καλά γνωρίζουν κόσμο και καταστάσεις... ;)

Άβαταρ μέλους
peppyzyg
Platinum Member
Platinum Member
9 12
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από peppyzyg » 03 Ιούλ 2012, 12:24

βασικα ηταν περισσοτερα αλλα ηρθε μια γειτονισσα και διαλεξε καμποσα απο αυτα κατευθειαν...πηρε και μια φιλη μου παπουτσια...αλλα δεν ενδιαφερθηκε κανεις αλλοσ...και ειναι διαφορα νουμερα λογω του οτι επαιρνα κιλα,ξαναεχανα,εγκυος,παλι εχανα κτλ..και της αδερφης μου...καλυτερα νομιζω να πανε καπου οπου οποιος εχει αναγκη να τα βλεπει και να παιρνει οτι του κανει!
προεκυψε σοβαρο οικογενειακο προβλημα και αποσυρομαι προσωρινα.θα στειλω μολις μπορεσω οτι χρωσταω αλλα αποσυρω για οτι ζητησα.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aria » 03 Ιούλ 2012, 13:28

Έχεις δύο λύσεις τότε. Η μία είναι στην εκκλησία και η άλλη να τα αφήσεις με ανοιχτές τις σακούλες δίπλα στους κάδους των σκουπιδιών να τα δουν και να τα πάρουν.

Άβαταρ μέλους
brillio
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
77 89
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από brillio » 03 Ιούλ 2012, 14:11

στην πλαστηρα 1,νομιζω καθετη στην εβανς ειναι , υπαρχει χωρος οπου ο δημος μαζευει ρουχα-βιβλια και τα διαθετει οπου χρειαζεται.

katmangeo
VIP Member
VIP Member
81 91
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από katmangeo » 03 Ιούλ 2012, 16:26

εγω τα αφηνω στην εκκλησια στην Παναγιτσα του Μπεντεβη,εκει τα παιρνουν και τα δινουν σε απορους....
Λίγη υπομονή με γραμματόσημα/δέματα γιατί πάω στο ταχυδρομείο μία φορά την εβδομάδα.
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω ευχαριστω απο : tinkerbellpatra.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”