[ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ] ΤΡΟΦΙΜΑ, ΡΟΥΧΑ & ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΪΤΕΙΟ

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ] ΤΡΟΦΙΜΑ, ΡΟΥΧΑ & ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΪΤΕΙΟ

Δημοσίευση από athanasiamak » 16 Οκτ 2012, 13:35

Καλημέρα σε όλους!!!!
Δύσκολες οι εποχές για όλους και όλο και περισσότεροι έχουν ανάγκη!! Δε σταματούν όμως να έχουν ανάγκη και συνάνθρωποί μας που δυστυχώς νοσηλεύονται... και μάλιστα οι ανάγκες τους μεγαλώνουν όσο και οι δικές μας...
Μετά από επικοινωνία μου με τα τμήματα του Δρομοκαϊτείου και τον υπεύθυνο Διοικητή, σας παραθέτω αναλυτικά τις ανάγκες τους οι οποίες όπως προανέφερα είναι πολλές... Νομίζω, όλοι μπορούμε να προσφέρουμε έστω και από τα μικρής αξίας αντικείμενα που χρειάζονται. Σας αναφέρω αναλυτικά:

ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ:
Φόρμες και παντελόνια με λάστιχο ανδρικά (μακριά) L και XL, φούτερ L και XL, εσώρουχα γυναικεία(κάτω μέρος/όχι σουτιέν) M, L και XL, ρόμπες γυναικείες κλασσικές χειμερινές και καλοκαιρινές M, L και XL, νυχτικά γυναικεία M, L και XL, κάλτσες γυναικείες και αντρικές όποια χρώματα.

(Τα ρούχα δεν χρειάζεται να είναι καινούρια!!! απλώς σε καλή κατάσταση που να τα καθιστά χρησιμοποιήσιμα.)
ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ: Βιβλία λογοτεχνικά, ταινίες (dvd), κρεβάτια για μόνιμα ασθενείς αναπήρους καθώς και αναπηρικά αμαξίδια και ό,τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί από χρόνια πάσχοντες κατάκοιτους.
ΤΡΟΦΙΜΑ: Οποιαδήποτε είδη μπορούν να σταλούν συσκευασμένα , όπως όσπρια, μακαρόνια, τοματοπελτές κ.λπ. Νωπά προϊόντα επίσης, αλλά αυτά θα πρέπει να παραδοθούν απ' ευθείας στο Θεραπευτήριο για μη αλλοίωσή τους.

Διευκρίνιση όσον αφορά στα τρόφιμα: Προμηθευτές υπάρχουν οι οποίοι τους εξυπηρετούν... καθώς όμως είναι δύσκολο να τους πληρώνουν για τις παραγγελίες, πολλές φορές μένουν εκτεθειμένοι ακόμη και από τρόφιμα, οπότε είναι και αυτή αρκετή βοήθεια γι' αυτούς...

Στοιχεία αποστολής:
ΨΝΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ
ΙΕΡΑ ΟΔΟΣ 343
ΧΑΙΔΑΡΙ - ΤΚ 12461
ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΥΛΙΚΩΝ

Ό,τι σταλεί θα είναι υπ' όψιν Κου Λαγούδη Ηλία (τηλ 2132046173 ώρες > 08:00 - 13:30)
εκτός των τροφίμων τα οποία θα σταλούν υπ' όψιν Κας Κουτσούκου Παναγιώτας(τηλ 2132046174 ώρες > 08:00 - 13:30).

Παρακαλώ για όποια απορία ή διευκρίνηση είμαι στη διάθεσή σας είτε από εδώ είτε με πμ.
Τα ευχαριστώ απ' ό,τι προσφέρετε από αγγελία σας θα μπουν από μένα καθώς και τα έξοδα αποστολής(όσα μπορέσω).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athanasiamak την 23 Νοέμ 2012, 10:33, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
paroula
Diamond Member
Diamond Member
68 46
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 06 Μάιος 2012, 23:24
Νομός κατοικίας: Ν. Φλώρινας
Δήμος - Κοινότητα: Σφακιωτών Λευκάδας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από paroula » 16 Οκτ 2012, 13:46

Καλησπέρα! Ξέρεις μήπως αν τα γυναικεία εσώρουχα που ζητάνε πρέπει να είναι καινούρια? Έκανα πρόσφατα ένα ξεκαθάρισμα στα συρτάρια με τα εσώρουχα και έχω αρκετά αλλά είναι μεταχειρισμένα όλα (σε άριστη κατάσταση όμως).
Παρακαλώ να βάζετε πάντα στους φακέλους username και τι ζητήσατε, διότι είμαι και ξανθιά και ερωτευμένη, οπότε οι πιθανότητες να σας έρθει κάτι άσχετο είναι αυξημένες!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από athanasiamak » 16 Οκτ 2012, 13:55

paroula έγραψε:Καλησπέρα! Ξέρεις μήπως αν τα γυναικεία εσώρουχα που ζητάνε πρέπει να είναι καινούρια? Έκανα πρόσφατα ένα ξεκαθάρισμα στα συρτάρια με τα εσώρουχα και έχω αρκετά αλλά είναι μεταχειρισμένα όλα (σε άριστη κατάσταση όμως).
Παράλειψή μου. ΔΕΝ χρειάζεται τίποτε να είναι καινούριο!!!! Σ' ευχαριστώ πολύ!!! :poze:

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από polvar » 16 Οκτ 2012, 14:23

Για τα έξοδα αποστολής με δυσκολία το δέχομαι αλλά το να ζητήσει μέλος από εδώ μέσα να του βάλετε το 'ευχαριστώ' εσείς, το θεωρώ την μεγαλύτερη υποτίμηση της ιδέας του xariseto αλλά και τον μεγαλύτερο εξευτελισμό της ανθρώπινης κοινωνικής συνείδησης γενικότερα

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από athanasiamak » 16 Οκτ 2012, 14:30

polvar έγραψε:Το να ζητήσει μέλος από εδώ μέσα να του βάλετε το 'ευχαριστώ' εσείς, το θεωρώ την μεγαλύτερη υποτίμηση της ιδέας του xariseto αλλά και τον μεγαλύτερο εξευτελισμό της κοινωνικής συνείδησης γενικότερα
Αγαπητότατέ μου Πολυχρόνη είναι μεγάλο το ζήτημα (σ' ευχαριστώ που το θίγεις) αλλά όταν θα αιτούμαι πράγματα για την εν λόγω αγγελία από αγγελίες κάποιου μέλους θα πρέπει να δίνω το "ευχαριστώ".
Δε θα 'θελα να μη δοθεί κάτι σ' αυτούς που το χρειάζονται για να μην πατήσω εγώ ένα κουμπάκι.....
Σ' ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη συμβολή σου, δημόσια και μη...

Άβαταρ μέλους
paroula
Diamond Member
Diamond Member
68 46
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 06 Μάιος 2012, 23:24
Νομός κατοικίας: Ν. Φλώρινας
Δήμος - Κοινότητα: Σφακιωτών Λευκάδας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από paroula » 16 Οκτ 2012, 15:25

polvar έγραψε:Για τα έξοδα αποστολής με δυσκολία το δέχομαι αλλά το να ζητήσει μέλος από εδώ μέσα να του βάλετε το 'ευχαριστώ' εσείς, το θεωρώ την μεγαλύτερη υποτίμηση της ιδέας του xariseto αλλά και τον μεγαλύτερο εξευτελισμό της ανθρώπινης κοινωνικής συνείδησης γενικότερα
Συμφωνώ απόλυτα!
Παρακαλώ να βάζετε πάντα στους φακέλους username και τι ζητήσατε, διότι είμαι και ξανθιά και ερωτευμένη, οπότε οι πιθανότητες να σας έρθει κάτι άσχετο είναι αυξημένες!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
taou
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
59 42
Δημοσιεύσεις: 786
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 19:09
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από taou » 16 Οκτ 2012, 15:30

όσον αφορά τα ρούχα, φούτερ και φόρμες, μάλλον χρειάζονται και ανδρικά και γυναικεία, σωστά;
Κανένας δεν έγινε ποτέ φτωχός δίνοντας. Άννα Φρανκ
Εδώ οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από athanasiamak » 16 Οκτ 2012, 19:03

taou έγραψε:όσον αφορά τα ρούχα, φούτερ και φόρμες, μάλλον χρειάζονται και ανδρικά και γυναικεία, σωστά;
ανδρικά μου είπαν. Πάω να το διορθώσω και στο πρώτο ποστ. Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
cats
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 25 Σεπ 2011, 14:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακρωτηρίου Χανίων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από cats » 17 Οκτ 2012, 11:00

Kαλημέρα , έχω και εγώ να προσφέρω μερικά ρούχα από αυτά που έχουν ανάγκη .
Στέλνω πμ...
Αποστολές κάνω ΜΟΝΟ με courier ή με πρoπληρωμένους φακέλους , μην μου στέλνετε γραμματόσημα

Άβαταρ μέλους
ntoli
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: 08 Οκτ 2009, 23:06
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ] ΤΡΟΦΙΜΑ, ΡΟΥΧΑ & ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΚΑΪΤΕ

Δημοσίευση από ntoli » 17 Οκτ 2012, 14:40

Καλησπερα σας στελνω πμ
Στα περιορισμένα μέλη έως να τακτοποιήσει την εκκρεμότητα στο viewtopic.php?f=304&t=64349

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”