[ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
mirsini_st
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Χαλκηδόνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΔΗΛΕΣΙ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από mirsini_st » 30 Νοέμ 2012, 13:05

ΙΩΑΝΝΑ ΣΑΚΚΑ έγραψε:Μου στέλνεις τη διεύθυνσή σου σε πμ να σου στείλω δεματάκι; :}
εχεις πμ παρακαλω ενημερωσε με οταν γινει η αποστολη για να περιμενω

mirsini_st
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Χαλκηδόνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΔΗΛΕΣΙ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από mirsini_st » 30 Νοέμ 2012, 13:10

iwmou έγραψε:κατ΄αρχήν, να σου πω ότι μάς συγκίνησες πάρα πολύ με την αγγελία σου.

Ειδικά αυτό που έγραψες για το ραδιοφωνάκι με έκανε να ανατριχιάσω. Θα είναι υπέροχο για αυτούς τους ανθρώπους να έχουν μια ραδιοφωνική έστω συντροφιά.

Θα επικοινωνήσω άμεσα για να δούμε τι μπορώ να στείλω. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να σου στείλουμε και γυναικεία ρούχα.

Να ξέρεις ότι δεδομένου ότι ξεκινάς κάτι καλό, θα δυσκολευτείς-κουραστείς πολύ στο να μαζέψεις πράγματα χρήσιμα, στο να κάνεις διαλογή, κατάλληλο διαμοιρασμό, αλλά μην πτοηθείς. Κάθε τι καλο έχει πειρασμούς.

Καλημερα μεγαλωνωντας ενα/με ενα παιδι με ειδικες αναγκες , μετα απο 4 χρονια μεσα εξω σε διαφορα ιδρυματα και μετα απο 6 χρονια καθημερινης επαφης με ασθενεις ξεχασμενους απο ολους , μαθαινεις να σκεφτεσαι τελειως διαφορετικα.

Αναθεωρεις οσον αφορα αυτα που θεωρεις ο ιδιος αναγκαια.Δεν βρισκεις νοημα στο καινουριο πουλοβερ που ειδες στη χ βιτρινα οταν βλεπεις ανθρωπους το καταχειμωνο να φοραν καλοκαιρινα ρουχα 2-3 νουμερα μικροτερα τους,οταν μπαινεις για επισκεπτηριο και σε παρακαλαν για 2 λεπτα συζητησης ,για λιγο σαπουνι "δανεικο" ,για λιγο απο το γλυκο που κουβαλησες για τον ανθρωπο σου ,για μια μπλουζα κοκκινη σα τη δικη σου.

Ως τωρα ημουν καπως καλυτερα οικονομικα και βοηθουσα ακομα και αγοραζοντας καποια πραγματα η δινοντας καποιες φορες κ δικα μου που τα χρειαζομουν .Τωρα δεν εχω τη δυνατοτητα να το κανω ομως μπορω σιγουρα να αφιερωσω χρονο να πλυνω και να διαχωρισω ρουχα και πραγματακια για τον καθε ενα.Μπορει ολοι να περναμε δυσκολες καταστασεις αλλα πραγματικα ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ μπροστα σε αυτους τους ανθρωπους.

Ολα εχουν τις δυσκολιες τους ,θεωρω ομως πως η αρχη ειναι ιση με τη μιση διαδρομη.Θα τη βρω την ακρη .Θα προσπαθησω εξ αρχης να συγκεντρωσω πραγματα τα οποια στα σιγουρα θα βολεψουν.Το καλο ειναι πως ξερω ποιες ειναι οι αναγκες του καθενος γιατι ξερω τον καθενα ξεχωριστα.Η χαρα τους μου φτανει την ωρα που τους κανω ενα "δωρακι".Εστω και αν την επομενη φορα που θα παω δε με θυμουνται νιωθω ομορφα που βλεπω να χρησιμοποιουν κατι που τους εδωσα.

Και γυναικεια και ανδρικα ειναι ευπροσδεκτα.Οχι παιδικα .

ΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΘΕΤΑΜΕ ΑΠΟ 10ΛΕΠΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΥΡΩ ΜΑΣ Ο ΚΟΣΜΟς ΜΑΣ ΘΑ ΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

iwmou
Platinum Member
Platinum Member
29 18
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2010, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Ξυλοκάστρου Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από iwmou » 01 Δεκ 2012, 14:27

Να είσαι καλά! Ο Θεός να σε ευλογεί πάντοτε!

Όπως τα λες... και αν όλοι μας είχαμε όσα χρειαζόμαστε πραγματικά και τα υπόλοιπα τα δίναμε, δε θα υπήρχε κανείς στερημένος σε όλο τον πλανήτη.

Λοιπόν, στο προκείμενο, θα ήθελα να ζητήσω κάποιες διευκρίνισεις, αλλά δεν τις στέλνω με πμ, σε περίπτωση που και κάποιος άλλος έχει ίδιες απορίες, ώστε να τις δει από εδώ.

Έχουμε δύο παλτό γυναικεία μεγάλα νούμερα. Να σταλούν και αυτά;

Βρήκα εσώρουχα μεγάλα, εκτός από κάποια που είναι medium. Αυτά;

Επίσης, αν τελικά μαζέψω πολλά, θα σε βόλευε να τα στείλω με ΚΤΕΛ και να πας να τα παραλάβεις από Κηφισό; Αν όχι, δεν πειράζει, όπως βολέψει.

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από athanasiamak » 03 Δεκ 2012, 16:01

Χαίρετε. Μπορείτε να δείτε στην αγγελία που μόλις ανέβασα: http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=192&t=85705
Ό,τι σας κάνει πείτε μου να σας το δώσω. (Σας έχω βάλει προτεραιότητα). - Εννοείται θα σας στείλω με δικά μου έξοδα και εννοείται χωρίς κανένα κουμπάκι "ευχαριστώ". Το ίδιο ισχύει και για ό,τι άλλο υπάρχει σε όλες μου τις αγγελίες και δεν έχει δοθεί. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και πείτε μου τι θα μπορούσε να εξυπηρετήσει. Ευχαριστώ. :poze:

mirsini_st
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Χαλκηδόνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΔΗΛΕΣΙ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από mirsini_st » 04 Δεκ 2012, 11:10

iwmou έγραψε:Να είσαι καλά! Ο Θεός να σε ευλογεί πάντοτε!

Όπως τα λες... και αν όλοι μας είχαμε όσα χρειαζόμαστε πραγματικά και τα υπόλοιπα τα δίναμε, δε θα υπήρχε κανείς στερημένος σε όλο τον πλανήτη.

Λοιπόν, στο προκείμενο, θα ήθελα να ζητήσω κάποιες διευκρίνισεις, αλλά δεν τις στέλνω με πμ, σε περίπτωση που και κάποιος άλλος έχει ίδιες απορίες, ώστε να τις δει από εδώ.

Έχουμε δύο παλτό γυναικεία μεγάλα νούμερα. Να σταλούν και αυτά;

Βρήκα εσώρουχα μεγάλα, εκτός από κάποια που είναι medium. Αυτά;

Επίσης, αν τελικά μαζέψω πολλά, θα σε βόλευε να τα στείλω με ΚΤΕΛ και να πας να τα παραλάβεις από Κηφισό; Αν όχι, δεν πειράζει, όπως βολέψει.
Τα παλτο θα μου μπορουσα να ξερω νουμερα?Εχω υποψιν μου καποιες κυριες που εχουν αδεια να βγαινουν κ στον κηπο αλλα δε θελω να το ρισκαρω με τα νουμερα....Εσωρουχα αν ειναι βολικα παντα βολευουν και χρειαζονται...Θα μπορουσα να τα παρω απο Κηφισο αν μαζευτουν πολλα,οπως και απο τα κτελ τα πορτοκαλι που κανουν τερμα στο πεδιον του αρεως .

mirsini_st
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Χαλκηδόνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΔΗΛΕΣΙ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από mirsini_st » 04 Δεκ 2012, 11:15

athanasiamak έγραψε:Χαίρετε. Μπορείτε να δείτε στην αγγελία που μόλις ανέβασα: http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=192&t=85705
Ό,τι σας κάνει πείτε μου να σας το δώσω. (Σας έχω βάλει προτεραιότητα). - Εννοείται θα σας στείλω με δικά μου έξοδα και εννοείται χωρίς κανένα κουμπάκι "ευχαριστώ". Το ίδιο ισχύει και για ό,τι άλλο υπάρχει σε όλες μου τις αγγελίες και δεν έχει δοθεί. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και πείτε μου τι θα μπορούσε να εξυπηρετήσει. Ευχαριστώ. :poze:
Καλησπερα! οπως εγραψα κ στην αγγελια σας θα ηθελα το 11 ...Λιγο χρονο δωστε μου να δω κ τις αλλες αγγελιες σας κ να σας πω!


Συγγνωμη που αργω να απαντησω αλλα με 3 αρρωστους σε 3 διαφορετικα σημεια (κέντρο Αθήνας,Δαφνί και Δήλεσι) και τη δουλεια μου ,ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος.

Να στε ολοι καλα!

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από athanasiamak » 04 Δεκ 2012, 11:17

Πάρτε όσο χρόνο θέλετε. Το 11 από την αγγελία αυτή το κρατάω για σας και ό,τι άλλο δείτε το προσθέτω στην αποστολή που θα σας κάνω. Ευχαριστώ.

Πρόσθεσα στην παραπάνω αγγελία 2 κομμάτια ακόμη στο τέλος της, δείτε τα κι αυτά και να σας παραθέσω και το λινκ με τις αγγελίες μου μήπως έτσι σας διευκολύνω: http://www.xariseto.gr/search.php?keywo ... F%83%CE%B7

mirsini_st
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Χαλκηδόνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΔΗΛΕΣΙ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΜΕ] ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ

Δημοσίευση από mirsini_st » 09 Μάιος 2013, 12:27

Ζητουνται παπουτσια αθλητικα ή ανετα-ανατομικα νο 38 και νο 39 (γυναικεια)
Παντόφλες ανδρικες νο43 (οχι με δαχτυλο)
Σορτσακια ανδρικα Νο L και XL
Μπλουζακια-φανελακια μακο ανδρικα
καθως και ανετες μπλουζες η πουκαμισες δροσερες καλοκαιρινες (νεανικες ειναι για κοπελες 24-36 χρονων) .

Παρακαλω να ναι σε καλη κατασταση.Οι ανθρωποι για τους οποιους προοριζονται μπορει να εχουν τα προβληματα υγειας τους αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να παραλαμβανουν και να φορανε κατι που δε θα φορουσαμε και εμεις οι ιδιοι.

Ευχαριστω και παλι για τη συμμετοχη και τη βοηθεια σας!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”