ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδια!!

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ifigeniakaf
VIP Member
VIP Member
37 74
Δημοσιεύσεις: 902
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 23:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ξάνθης
Δήμος - Κοινότητα: Ξάνθης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από ifigeniakaf » 11 Ιουν 2013, 19:23

υπαρχουν καποιες πολεις που καταναλωνουν πολυ εμφιαλωμενο νερο οπως οχ εδω στη ορεστιαδα το νερο σχεδον δεν ειναι ποσιμο οποτε πρεπει η ναζητηση να γινει σε αναλογες πολεις που υπαρχει τοσο μεγαλη καταναλωση
θα προτιμησω εαν υπαρξει ενδιαφερον απο ατομα απο ξανθη για να αποφυγω την ταλαιπωρια του ταχυδρομειου,σε περιπτωση αποστολης με ελτα θα γινεται καθε 15μερες

περιμενω ευχαριστω απο XRISLA gogo7


Άβαταρ μέλους
frosw13
Diamond Member
Diamond Member
49 55
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2011, 19:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καντάνου Χανίων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από frosw13 » 12 Ιουν 2013, 01:32

γεια σας παιδια εγω κοντευω να μαζεψω μια τζαμποσακουλα μενω κερατσινι υπαρχει καποιο ατομο να την παρει εγω αδυνατο οικονομικα να την στειλω πως θα γινει τωρα???υπαρχει καποια λυση??τσαμπα ειναι να πανε χαμενα..εχω ενα μικρο παιδι κ λογω οτι δεν εχω καποιον να μου τον κρατησει δεν μπορω να μετακινηθω αλλα ουτε να το τραβαω μαζι μου με μεσα για να την παραδωσω καπου!αλλιως δυστηχως θα τα πεταξω στην ανακυκλωση :{ εαν υπαρχει λυση πολυ ευχαριστως να συνεχισω να μαζευω κ εγω αλλα κ τα ατομα που εχω ενημερωσει!
OI ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ.

viewtopic.php?f=291&t=94149 ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΡΟΥΧΑ,ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ,ΤΣΑΝΤΕΣ

viewtopic.php?f=293&t=93580 παιδικα ρουχα για κοριτσι ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΑ Κ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙ

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΖΗΤΑΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ Κ ΤΟ USERNAME ΣΑΣ Κ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΓΡΑΜΜΕΝΑ.!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Edit Admin : Υπάρχει αδεια ζητησεις για παιδικα ειδη απο 18/9/13

Άβαταρ μέλους
depy75
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: 17 Ιαν 2011, 00:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Βαρβάρας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από depy75 » 12 Ιουν 2013, 23:53

Καλησπέρα έχω και γω μαζέψει αρκετά και θα ήθελα να τα δώσω αν κανονιστεί κάποια συνάντηση στην Αθήνα.
Να πω ότι τηλεφώνησα στον Πανελλήνιο Σύλλογο Παραπληγικών στην Αθήνα και μου είπαν ότι μαζεύουν μόνο από μπουκάλια νερών, αναψυκτικών κλπ. Δεν ήξεραν να μου πουν αν όντως κάνουν και από όλα τα παραπάνω είδη που έχουμε αναφέρει.
Επίσης μου είπαν ότι ακόμη δεν έχουν βρει τον φορέα για να δουν πώς θα το κάνουν όλο αυτό με τα καπάκια. Γι΄αυτό λεω επειδή ο άλλος σύλλογος στη Βόρεια Ελλάδα λέει ότι κάνει οτιδήποτε παραπέμπει σε πλαστικό καπάκι, και γω έχω μαζέψει διάφορα, να τα δώσω αν κανονιστεί συνάντηση, να πάνε εκεί.

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από deana » 18 Ιουν 2013, 02:08

Φρόσω και Ντέπυ στείλτε μου πμ (εγώ θα ξεχαστώ :z ) για να κανονίσουμε να τα παραλάβω εγώ! :}
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
mary_rose
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
45 42
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: 03 Ιουν 2011, 17:08
Νομός κατοικίας: Ν. Ιωαννίνων
Δήμος - Κοινότητα: Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από mary_rose » 27 Ιουν 2013, 15:56

Kαλησπέρα!! Υπάρχει μήπως στη Θεσσαλονίκη κάποιος που έχει αναλάβει το μάζεμα των καπακιων??
Σε λίγο καιρό θα έρθω Θεσσαλονίκη και έχω μαζέψει μια σακούλα του σουπερ-μαρκετ με καπάκια..

dimi11dimi
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 12 Αύγ 2013, 19:44
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από dimi11dimi » 17 Αύγ 2013, 21:21

Στην Θεσσαλονίκη τα μαζεύουμε κάπου π.χ. στο χαρισομάγαζο;

Άβαταρ μέλους
euaisthitos
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
3 16
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 19 Μαρ 2012, 00:23
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από euaisthitos » 19 Αύγ 2013, 14:22

Καλησπερα σε ολους. Απλα μας εφιστω την προσοχη διοτι ειναι μια καινουρια μοδα οπου πολλοι μαζευουν καπακια και τα πηγαινουν σε ανακυκλωτηρια να το πω απλα, και τα πουλανε. Ως εδω πολυ καλα κανουν, δικαιωμα τους.
Απλα το λεω μη πεσουμε στην "λουμπα" και εμφανιστει κανενας επιτηδειος και μαζεψει και τα δικα μας καπακια δηθεν για καλο σκοπο κλπ, αλλα τελικα απλα τα πουλησει και τσεπωσει το χρημα!

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από deana » 05 Οκτ 2013, 15:43

Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες τηλεφώνησα στον σύλλογο παραπληγικών στα Γιαννιτσά για να τους ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο σημείο όπου τα συγκεντρώνουν στην Αθήνα.
Μου είπαν πως δεν υπάρχει αλλά οι περισσότεροι που στέλνουν σακούλες με καπάκια από Αθήνα, τις στέλνουν με την μεταφορική ''Οικονομική'' (Νάξου 9, Αιγάλεω, 2103465000,2103465111) η οποία έχει υποκατάστημα στην Θεσσαλονίκη.
Επικοινώνησα με την συγκεκριμένη μεταφορική και μου είπαν πως δεν χρεώνουν τίποτα την αποστολή αρκεί να τους πάμε εκεί τις σακούλες με τα καπάκια!
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από panteleon1 » 13 Οκτ 2013, 10:53

Τα καπάκια είναι απο PVC, ο θείος μου ήταν υδραυλικός και έχει σωλήνες pvc για αποχετεύσεις και υδρορροές καμιά πεντακοσαριά κιλά. Πόσα αμαξίδια θα δώσουν αυτά?
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΑ τα σκληρά πλαστικά καπάκια γίνονται αναπηρικά αμαξίδ

Δημοσίευση από deana » 13 Οκτ 2013, 16:17

panteleon1 έγραψε:Τα καπάκια είναι απο PVC, ο θείος μου ήταν υδραυλικός και έχει σωλήνες pvc για αποχετεύσεις και υδρορροές καμιά πεντακοσαριά κιλά. Πόσα αμαξίδια θα δώσουν αυτά?
Kαλησπέρα Παντελή, δεν ξέρω αν κάνουν οι σωλήνες, καλύτερα να τους τηλεφωνήσεις για να τους ρωτήσεις.
Από τα άρθρα που είχα διαβάσει, ένα χειροκίνητο αναπηρικό αμαξίδιο ανταλλάσεται με 1 τόνο καπάκια (μέσο όρο 540.000 καπάκια).
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”