Νέες τιμές ΕΛΤΑ από 12/8/13

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
petra1982
Diamond Member
Diamond Member
43 45
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: 19 Φεβ 2013, 17:42
Νομός κατοικίας: Ν. Φλώρινας
Δήμος - Κοινότητα: Σφακιωτών Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από petra1982 » 02 Ιαν 2014, 23:09

καλησπερα, εγω πηγα να στειλω ενα δεμα προχθες και με χιλια ζορια μου το εστειλαν σαν δεμα γιατι λεει ηταν μικρο σε μεγεθος και θα χαθει! μου ειπαν οτι δεν μπορω να ξαναστειλω σαν δεμα αν ειναι μικρο σε μεγεθος και οτι πρεπει να ειναι ογκοδες για να το ξανα στειλω σαν δεμα ασχετα με το ποσο ζυγηζει!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

περιμενω φακελο/γραμ/σημα-εστειλα δεμα: DEMIE
περιμενω δεμα απο roby απο τις 15/11 , kallisti
χρωστα 1,15 σε vadaris


petra1982
Diamond Member
Diamond Member
43 45
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: 19 Φεβ 2013, 17:42
Νομός κατοικίας: Ν. Φλώρινας
Δήμος - Κοινότητα: Σφακιωτών Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από petra1982 » 02 Ιαν 2014, 23:10

να πω επισης οτι το δεμα μου ηταν μεγαλυτερο απο 2εκ.....τι να πω μου καναν ολοκληρη φασαρια!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

περιμενω φακελο/γραμ/σημα-εστειλα δεμα: DEMIE
περιμενω δεμα απο roby απο τις 15/11 , kallisti
χρωστα 1,15 σε vadaris

Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από panos » 02 Ιαν 2014, 23:16

petra1982 έγραψε:καλησπερα, εγω πηγα να στειλω ενα δεμα προχθες και με χιλια ζορια μου το εστειλαν σαν δεμα γιατι λεει ηταν μικρο σε μεγεθος και θα χαθει! μου ειπαν οτι δεν μπορω να ξαναστειλω σαν δεμα αν ειναι μικρο σε μεγεθος και οτι πρεπει να ειναι ογκοδες για να το ξανα στειλω σαν δεμα ασχετα με το ποσο ζυγηζει!
Μπορεις να στειλεις σαν δεμα ακομα και ενα κουτακι σε μεγεθος πακετου τσιγαρου αν θες να εχει αριθμο ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ χαθει !
Πες την πως γινετε να χαθει το δεμα και οχι σαν επιστολη ;

και μετα πες την να σου δειξει την εγκυκλιο που το λεει αυτο (φυσικα δεν υπαρχει τετοιος περιορισμος)

απλα ο καθε υπαλληλος για να κερδισει χρονο λεει οτι του κατεβει !

Μπορειτε να παρετε μερικα βαουτσερ για να εχετε προσυμπληρωμενα η την ωρα που μπαινετε στα ελτα , πριν ερθει η σειρα σας.


Πανω απο 2 εκατοστα οταν στειλετε ΕΠΙΣΤΟΛΙΚΟ παει σαν ακανονιστο και βγαινει σχεδον ιδια τιμη (αλλα μπορει να χαθει)
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
klekat
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6712
Εγγραφή: 20 Μαρ 2013, 13:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από klekat » 02 Ιαν 2014, 23:32

Δεν αμφιβαλλω οτι η αποστολη με δεμα ειναι ασφαλεστερη. Γενικα κι εγω το προτεινω. Αλλα, πολλες φορες, οταν μου ερχεται ειδοποιηση για δεμα δεν εχω τη δυνατοτητα να παω να παραλαβω.Ενω η επιστολη ερχεται σπιτι...
Κι υστερα, δεν εχω e-banking για ολες τις τραπεζες! Πολλα μελη εχουν λογαριασμο στην Εθνικη, η οποια ειναι μακρια μου. Αν τυχει λοιπον, να εχω γραμματοσημα στο σπιτι, τα βαζω σε εναν προπληρωμενο κ το ριχνω στο κουτι.
Ειναι ρισκο να χαθει η επιστολη, αλλα μπορει να γινουν μεγαλες καθυστερησεις στην αποστολη με δεμα (μεχρι να βρουμε χρονο να το τακτοποιησουμε) και το μελος που χαριζει να χασει την υπομονη του!
Σε καθε περιπτωση, δεν ειναι λιγο σκληρο να μιλαμε για κυρωσεις αν στειλουμε με γραμματοσημα?

Άβαταρ μέλους
tougia2
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3043
Εγγραφή: 21 Απρ 2009, 00:36
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από tougia2 » 03 Ιαν 2014, 00:11

Καλησπερα και καλη χρονια! :}

Ας πω και εγω τα δικα μου.
με βολευει η καταθεση σε τραπεζα αλλα εχω e-banking μονο σε Εθνικη και οχι σε αλλη τραπεζα που μπορει να βολευει ενα αλλο μελος.

ειναι και δυσκολο καθε φορα να στηνομαι στην ουρα των τραπεζων με 2 παιδια και μενοντας εξω απο την πολη,σε χωριο και χωρις αυτοκινητο σχεδον παντα και
απο την αλλη η αληθεια ειναι οτι ντρεπομαι να παω στην τραπεζα και να κανω καταθεση 3-4 ευρω.
οταν ειναι αναγκη συνηθως πηγαινει η μαμα μου αλλα αυτο δεν μπορει να γινετε συνεχεια.

σε χθεσινη αγγελια ζητησα κατι και δεν βολευει η τραπεζα στο αλλο μελος.
εχω και ετοιμο και τον φακελο να τον στειλω.
ακυρωνω την ζητηση?
να ειστε καλα.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από makis » 03 Ιαν 2014, 02:27

tougia2 η εθνικη ειναι η ΜΟΝΗ που χρεωνει μονο 0,50€ για εμβασμα σε αλλη τραπεζα αρα μπορεις ετσι !

,----
Στην κριση του καθενα σας ειναι αν θα στειλει με γραμμστοσημα αρκει να μην βλεπουμε αναφορες του τυπου :
"Το μελος λεει οτι δεν τα παρελαβε"
"Δεν ελαβα τα γραμματοσημα"
"Χαθηκε ο φακελος"

Και να πρεπει εμεις να ψαχνουμε πιο μελος λεει αληθεια λες και ειμαστε μαγοι !!!!!!!!!!!
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
tougia2
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3043
Εγγραφή: 21 Απρ 2009, 00:36
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από tougia2 » 03 Ιαν 2014, 02:32

makis έγραψε:tougia2 η εθνικη ειναι η ΜΟΝΗ που χρεωνει μονο 0,50€ για εμβασμα σε αλλη τραπεζα αρα μπορεις ετσι !

,----
Στην κριση του καθενα σας ειναι αν θα στειλει με γραμμστοσημα αρκει να μην βλεπουμε αναφορες του τυπου :
"Το μελος λεει οτι δεν τα παρελαβε"
"Δεν ελαβα τα γραμματοσημα"
"Χαθηκε ο φακελος"

Και να πρεπει εμεις να ψαχνουμε πιο μελος λεει αληθεια λες και ειμαστε μαγοι !!!!!!!!!!!
Μακη το ειχα κοιταξει παλιοτερα να στειλω εμβασμα σε αλλη τραπεζα(δεν με ενοχλει αν εχει προμηθεια)αλλα νομιζω οτι στελνει μονο πανω απο 10 ευρω.
με επιφυλαξη και θα το ξανακοιταξω.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από polvar » 03 Ιαν 2014, 10:18

1) Με τα μικρά δέματα υπάρχει ένα πρόβλημα: Πρέπει κάπου να επικολληθεί το voucher. Οπότε αν είναι πολύ μικρό το δέμα δεν υπάρχει χώρος. Γι αυτό φροντίστε αν είναι μικρό το αντικείμενο και θέλετε να πάει ως δέμα να το βάλετε σε μεγαλούτσικο κουτί (να έχει μια πλευρά 15-20εκ).

2) Και η Πειραιώς μέσω winbank χρεώνει 0,50€ προμήθεια για έμβασμα σε τράπεζα εκτός του ομίλου της, ανεξαρτήτως ποσού

Άβαταρ μέλους
christosvas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1256
Εγγραφή: 28 Μάιος 2010, 09:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Συκεών Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από christosvas » 03 Ιαν 2014, 15:19

polvar έγραψε:1) Με τα μικρά δέματα υπάρχει ένα πρόβλημα: Πρέπει κάπου να επικολληθεί το voucher. Οπότε αν είναι πολύ μικρό το δέμα δεν υπάρχει χώρος. Γι αυτό φροντίστε αν είναι μικρό το αντικείμενο και θέλετε να πάει ως δέμα να το βάλετε σε μεγαλούτσικο κουτί (να έχει μια πλευρά 15-20εκ).

2) Και η Πειραιώς μέσω winbank χρεώνει 0,50€ προμήθεια για έμβασμα σε τράπεζα εκτός του ομίλου της, ανεξαρτήτως ποσού
Ναι η Πειραιώς είναι ΟΚ αλλά παίζει ρόλο σε ποια τράπεζα στέλνεις. Εγώ έστειλα από Πειραιώς σε άλλη και η Πειραιώς μου χρέωσε 0,50€ αλλά στο λογαριασμό που πήγαν τα χρήματα στην άλλη Τράπεζα εκείνη κράτησε από το κεφάλαιο 5€ !!!!! και τρελλάθηκα.

Άβαταρ μέλους
athina d
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15165
Εγγραφή: 09 Μάιος 2012, 18:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Δημοσίευση από athina d » 03 Ιαν 2014, 15:30

Εχω web banking στην άλφα και στην εθνικη. Αν θελω να κάνω καταθεση σε ΑΛΛΗ τράπεζα το ελάχιστο όριο ειναι 10 ευρώ!!!!



εχω web banking στην ALPHA BANK και στην ΕΘΝΙΚΗ
Στέλνω με ταχυδρομειο ως δεματα!!!!!
Αποστολές γίνονται καθε 15 μερες!!! ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ δεν προλαβαινω

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”