Νέες τιμές ΕΛΤΑ από 12/8/13

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
annaprincess
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2149
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2010, 22:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βριλησσίων Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Κόστος προπληρωμενων?? μια μικρη βοηθεια

Δημοσίευση από annaprincess » 17 Μαρ 2014, 20:44

Kαλησπέρα! 2,85 Α4, 1,65 Μεσαίος, 0,80 μικρός
Εσύ θα τους είχες αγοράσει με τις παλιές τιμές!!!! :D ;)
Χρωστάω 0,40 στη ΓΙΩΤΑ Μ.,
0,80 στην κουκουτσάκι,
1,50 στην kriari !!!

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Κόστος προπληρωμενων?? μια μικρη βοηθεια

Δημοσίευση από athanasiamak » 17 Μαρ 2014, 20:55

Οι τιμές των προπληρωμένων φακέλων είναι όπως σας τα είπαν τα παραπάνω μέλη.
Όλος ο κατάλογος εδώ: http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Γι' αυτό συμφέρει πια να στέλνουμε ως δέμα με αριθμό αποστολής κατάλογος εδώ: http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf

Τώρα εφόσον τους έχετε αγορασμένους με την παλιά τιμή μπορείτε να πείτε στα μέλη να σας στέλνουν 1,45 για τον κάθε φάκελο μέχρι να σας τελειώσουν. Νομίζω αυτή ήταν η παλιά τιμή αν δεν κάνω λάθος.

Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Κόστος προπληρωμενων?? μια μικρη βοηθεια

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 17 Μαρ 2014, 20:56

agg75 έγραψε:Καλησπερα αναζητησα στο site των ΕΛΤΑ τιμες για προπληρωμενους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγεμίζετε ) φακελους αλλα μπερδευτηκα, θα ήθελα αν καποιος μπορει να με διαφωτίσει ας το κανει. Το 2,85 που βλεπω στον τιμοκαταλογο για εναν φακελο Α4 μου φαινεται υπερβολη. μηπως δεν καταλαβα καλα εγω?
Μιας και για λογους ευκολίας πλέον οι περισσότεροι δεν στελνουν φακελο στον φακελο, αλλα γινεται καταθεση πρώτα σε τραπεζα, ειπα να το δοκιμασω και γω. Αλλα ειχα ήδη απο περσυ ξεχασμενους φακελους στο συρταρι και εχω να δωσω κατι πραγματα που χωρανε σε αυτους. Δεν ξερω τι ποσό πρέπει να καταθέσουν τα αλλα μέλη για να τους αποστείλω τα αντικείμενα. Εχω τους κλασικούς φακελους μικρό μεσαίο και Α4.
Καλησπέρα!Το μικρο προπληρωμένο κοστίζει 80 λεπτά,το μεσαίο προπληρωμένο κοστίζει 1 ευρό 65 λεπτά, το μεγάλο προπληρωμένο(Α 4)κοστίζει 2 ευρό 90 λεπτά στο ταχυδρομείο.
business express φάκελος 11 επί 23 ως 50 γραμμάρια κοστίζει 2 ευρό 10 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
business express φάκελος 16 επί 23 ως 100 γραμμάρια κοστίζει 2 ευρό 30 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
business express φάκελος 23 επί 32 ως 250 γραμμάρια κοστίζει 2 ευρό 80 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
business express φάκελος 31 επί 41 ως 500 γραμμάρια κοστίζει 3 ευρό 30 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
Εξαρτάτε από το μέγεθος αντικείμενου και από το βάρος.Αν έχετε ζυγαριά στο σπίτι,ζυγίστε το.Γραμμα έως 1 κιλό κοστίζει 3 ευρό 60 λεπτά,έως 2 κιλά 4 ευρό και τα στέλνετε με τα γραμματόσημα.Το δέμα έως 1 κιλό κοστίζει 3 ευρό 50 λεπτά,έως 2 κιλά 4 ευρό 10 λεπτά.Προτιμότερα να στέλνετε ως δέμα(πιο ασφαλώς τρόπος) για δώσετε το αριθμό δέματος σε οποίον να στείλετε το δέμα,ώστε να μπορέσει να τσεκάρει που βρίσκετε το δέμα και το ίδιο θα μπορέσετε να κάνετε και εσείς. :}
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Κόστος προπληρωμενων?? μια μικρη βοηθεια

Δημοσίευση από agg75 » 17 Μαρ 2014, 22:45

annaprincess έγραψε:Kαλησπέρα! 2,85 Α4, 1,65 Μεσαίος, 0,80 μικρός
Εσύ θα τους είχες αγοράσει με τις παλιές τιμές!!!! :D ;)

Ναι πραγματι!!!
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Κόστος προπληρωμενων?? μια μικρη βοηθεια

Δημοσίευση από agg75 » 17 Μαρ 2014, 22:48

athanasiamak έγραψε:Οι τιμές των προπληρωμένων φακέλων είναι όπως σας τα είπαν τα παραπάνω μέλη.
Όλος ο κατάλογος εδώ: http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Γι' αυτό συμφέρει πια να στέλνουμε ως δέμα με αριθμό αποστολής κατάλογος εδώ: http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf

Τώρα εφόσον τους έχετε αγορασμένους με την παλιά τιμή μπορείτε να πείτε στα μέλη να σας στέλνουν 1,45 για τον κάθε φάκελο μέχρι να σας τελειώσουν. Νομίζω αυτή ήταν η παλιά τιμή αν δεν κάνω λάθος.
Ναι κιαυτο γινεται σε ευχαριστω!
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Κόστος προπληρωμενων?? μια μικρη βοηθεια

Δημοσίευση από agg75 » 17 Μαρ 2014, 22:50

ΛΑΡΙΣΑ έγραψε:
agg75 έγραψε:Καλησπερα αναζητησα στο site των ΕΛΤΑ τιμες για προπληρωμενους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγεμίζετε ) (προσοχη ΜΗΝ τους παραγεμίζετε ) φακελους αλλα μπερδευτηκα, θα ήθελα αν καποιος μπορει να με διαφωτίσει ας το κανει. Το 2,85 που βλεπω στον τιμοκαταλογο για εναν φακελο Α4 μου φαινεται υπερβολη. μηπως δεν καταλαβα καλα εγω?
Μιας και για λογους ευκολίας πλέον οι περισσότεροι δεν στελνουν φακελο στον φακελο, αλλα γινεται καταθεση πρώτα σε τραπεζα, ειπα να το δοκιμασω και γω. Αλλα ειχα ήδη απο περσυ ξεχασμενους φακελους στο συρταρι και εχω να δωσω κατι πραγματα που χωρανε σε αυτους. Δεν ξερω τι ποσό πρέπει να καταθέσουν τα αλλα μέλη για να τους αποστείλω τα αντικείμενα. Εχω τους κλασικούς φακελους μικρό μεσαίο και Α4.
Καλησπέρα!Το μικρο προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) κοστίζει 80 λεπτά,το μεσαίο προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) κοστίζει 1 ευρό 65 λεπτά, το μεγάλο προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε )(Α 4)κοστίζει 2 ευρό 90 λεπτά στο ταχυδρομείο.
business express φάκελος 11 επί 23 ως 50 γραμμάρια κοστίζει 2 ευρό 10 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
business express φάκελος 16 επί 23 ως 100 γραμμάρια κοστίζει 2 ευρό 30 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
business express φάκελος 23 επί 32 ως 250 γραμμάρια κοστίζει 2 ευρό 80 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
business express φάκελος 31 επί 41 ως 500 γραμμάρια κοστίζει 3 ευρό 30 λεπτά,παραλαβή σε 1 μέρα.
Εξαρτάτε από το μέγεθος αντικείμενου και από το βάρος.Αν έχετε ζυγαριά στο σπίτι,ζυγίστε το.Γραμμα έως 1 κιλό κοστίζει 3 ευρό 60 λεπτά,έως 2 κιλά 4 ευρό και τα στέλνετε με τα γραμματόσημα.Το δέμα έως 1 κιλό κοστίζει 3 ευρό 50 λεπτά,έως 2 κιλά 4 ευρό 10 λεπτά.Προτιμότερα να στέλνετε ως δέμα(πιο ασφαλώς τρόπος) για δώσετε το αριθμό δέματος σε οποίον να στείλετε το δέμα,ώστε να μπορέσει να τσεκάρει που βρίσκετε το δέμα και το ίδιο θα μπορέσετε να κάνετε και εσείς. :}
Με διαφωτίσατε πλήρως ναστε καλα !
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2013, 20:42
Νομός κατοικίας: Ν. Λασιθίου
Δήμος - Κοινότητα: Βεργίνας Ημαθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Νέες τιμές ΕΛΤΑ από 12/8/13

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ » 18 Μάιος 2014, 09:43

την αλλη φορα θα κραταω το λαπτο να το δειξω στο ταχυδρομειο να ξερουν πυ να ψαξνουν.
εχω e-banking σε Eθνικη, πειραιως, EUROBANK και ALPHA BANK
το ταχυδρομειο ειναι σε αλλο χωριο οποτε παω στελνω δεματα σε μελοι που χαριζουν μονο.
ενημερωνετε δημοσια για την καταθεση μην ξεχναμε.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39580
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Νέες τιμές ΕΛΤΑ από 12/8/13

Δημοσίευση από polvar » 19 Μάιος 2014, 01:33

Οι τιμές στα δέματα έχουν φθηνύνει πολύ λόγω προσφοράς των ΕΛΤΑ που δεν ξερουμε πόσο θα κρατήσει
Δείτε http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=214&t=112148

ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2013, 20:42
Νομός κατοικίας: Ν. Λασιθίου
Δήμος - Κοινότητα: Βεργίνας Ημαθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Νέες τιμές ΕΛΤΑ από 12/8/13

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ » 19 Μάιος 2014, 07:58

polvar έγραψε:Οι τιμές στα δέματα έχουν φθηνύνει πολύ λόγω προσφοράς των ΕΛΤΑ που δεν ξερουμε πόσο θα κρατήσει
Δείτε http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=214&t=112148
το ξερω ,επειδη δεν ηξεραν γιατα ομαδικα το ειπα και εψαχνε ο προισταμενος και τιποτα..........
εχω e-banking σε Eθνικη, πειραιως, EUROBANK και ALPHA BANK
το ταχυδρομειο ειναι σε αλλο χωριο οποτε παω στελνω δεματα σε μελοι που χαριζουν μονο.
ενημερωνετε δημοσια για την καταθεση μην ξεχναμε.

Άβαταρ μέλους
nrg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1435
Εγγραφή: 04 Ιουν 2012, 22:30
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Νέες τιμές ΕΛΤΑ από 12/8/13

Δημοσίευση από nrg » 14 Νοέμ 2014, 18:41

Καλησπέρα,
Ξέρει κανείς οι τελευταίες επίσημες τιμές των ΕΛΤΑ ποιες είναι;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εάν είσαι ικανός πάντα να χαμογελάς στη ζωή, τότε η ζωή πάντα θα χαμογελάσει σε σένα
~ Νίκολας Ραίριχ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”