τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Aria » 24 Νοέμ 2013, 09:59

vickyvaitsi έγραψε: ατομα που ζητανε παρα πολλα και εχουν πολυ καλα στατιστικα, εμενα προσωπικα με βοηθησαν χωρις να με γνωριζουν ζητώντας μου πραγματα και δινωντας μου ετσι τη δυνατοτητα να φτιαξω τις αναλογιες μου στην αρχη και ετσι να μπορω να ζητω και εγω πραγματα που χρειαζομαι στη συνεχεια...
:thank:
Όπως επίσης έχουν βοήθησει άτομα που τα είχαν πραγματική ανάγκη, ακριβώς επειδή χαρίζουν πολλά!

Άβαταρ μέλους
xxristinoula
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1578
Εγγραφή: 17 Μαρ 2013, 21:02
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Δήμος - Κοινότητα: Κοζάνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από xxristinoula » 24 Νοέμ 2013, 10:44

τι λετε ρε παιδια? τα σκουπιδια της καθεμια και του καθενος θα μαζευουμε? εκτιμουμαι βεβαια το γεγονος οτι μας τα χαριζουν δεν μας τα χρωστανε, αλλα επειδη εχει τυχει να μου στειλουν πραγματικα σκουπιδια, ντραπηκα που τα πηρα οχι να τα χαρισω κιολας. ουτε καν ''χωρις ευχαριστω'' δεν θα τα εδινα, και το χειροτερο ειναι οτι δεν προειδοποιουν κιολας. '' ξερεις , δεν ειναι σε καλη κατασταση πχ.... κλπ'' και επειδη απο εδω μεσα ζηταω μονο παιδικα πραγματα, εεε δωσε κατι που θα το επαιρνες και για το δικο σου παιδι.... σχεδον ολα που παιρνουμε ειναι μεταχειρισμενα και το γνωριζουμε εξ αρχης αυτο αλλα εχει διαφορα το απλως φορεμενο και το σκουπιδι .μπορει να ειναι φορεμενο και σε αριστη ,καλη , μετρια αλλα και σε κακιστη κατασταση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Δεν χαρίζω πλέον σε νέα μέλη και σε μέλη που έχουν υπερβεί το όριο ζήτησης.

εχω 3 παιδια ζητάω κυριως παιδικα!
Έχω i-bank εθνική τράπεζα και PayPal.

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6818
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από vadaris » 24 Νοέμ 2013, 12:21

Το έχω πει κι εγώ πολλές φορές. Οι περισσότερες φορές που πήρα ρουχα από 'δω ήταν για πέταμα. Την τελευταία φορά που πήρα μια μπλούζα έστειλα πρώτα μηνυμα στο μέλος ότι δεν ήταν καινούργια όπως ισχυριζόταν και της στέλνω πρώτα μηνυμα και όχι δημοσίως. Μου απάντησε ότι δεν είχε παρατηρησει τίποτα από ότι έλεγα και να το έλεγα δημόσια . Έβγαλα φωτογραφίες τις έδειξα έγινα "κακός" και τελικά πάτησα το ευχαριστώ για να μην το παρατραβήξω.
Είπα στον εαυτό μου ότι ήταν η τελευταία φορά που πήρα ρούχα από δω μεσα.
Επίσης έχω πεί πάρα πολλές φορές να γίνει κάτι με το "ευχαριστώ".
Το ίδιο ευχαριστώ αξίζει κάποιος που χαρίζει ένα Laptop με κάποιον που χαρίζει χαρτοπεσέτες;;;
Έχει ειπωθεί ότι θα αλλάξει το σύστημα με το καινούργιο site. Ως τότε εγώ που έχω διαφορά 50+ τα περισσότερα από τα οποία είναι κινητα για τη συλλογή μου και τα περισσότερα είναι σπασμένα και χαλασμένα δεν θα μπορώ να ζητάω ούτε σπασμένα και χαλασμένα που το μέλος αν δε ζητηθούν θα τα πετάξει.
Οι περισσότεροι που έχω συνεργαστεί έχουν καταλάβει ότι δεν με ενδιαφέρουν τα ευχαριστώ αφού ακόμα και με τα κακα στατιστικά μου έχω χαρίσει σε μέλος χωρίς να ζητήσω ευχαριστώ όπως επίσης και σε μένα έχουν χαρίσει μέλη όπως ο Όθωνας ( που αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά, εκτιμώ απεριόριστα).
Αν μπορώ να εξυπηρετήσω κάποιον το κάνω με μεγάλη μου χαρά και όχι για το ευχαριστώ το οποίο έχει ξεφτιλιστεί εδώ μέσα.;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από kateuro » 24 Νοέμ 2013, 12:26

xxristinoyla αυτο ακριβως εννοω...
ΠΟΤΕ δεν ειπα πως το χαρισετο ειναι μαγαζι..Ουτε περιμενα κ ουτε περιμενω να περνω ρουχα αριστης καταστασης και καινουρια..
Αλλα οταν ο αλλος απλα δεν γραφει σε τι κατασταση ειναι και εσυ το περνεις λερωμενο ε τοτε τι να πεις;οκ δεν πειραζει;
Να φερω ενα παραδειγμα..
Μελος χαριζε 6 μπλουζακια..τα 2 απο αυτα εγραφε πως ηταν λερωμενα..οκ λεω...θα τα παρω για μεσα στο σπιτι και τα αλλα 4 για εξω...αφου ειδα και φωτο που δεν φαινοταν κατι να εχουν..
Εδωσα 3,5 ευρω για μεταφορικα και περνω τα ρουχαλακια και ειναι οοοολα λερωμενα με φρουτοκρεμα...να πω δεν τα ειδε;;Πως τα 2 τα ειδε και οχι τα αλλα 4..
Επιλογη μου ηταν να τα ζητησω...αλλα εφοσον ηξερα και ελεγε το μελος πως ειναι σε καλη κατασταση..Και το θεμα ειναι πως ΔΕΝ εβγαιναν μετα απο 2 πλυσιματα..
Φυσικα ο καθενας την καλη κατασταση την εννοει διαφορετικα...αλλα ενα ρουχο λερωμενο συγνωμη κι ολας αλλα μονο σε καλη κατασταση ποιυ δεν ειναι.
Σαφως και πατησα το ευχαριστω...σαφως και εγραψα ακομα μια φορα ευχαριστουμε πολυ στην δημοσιευση..
Δεν το εκανα θεμα...που θα μπορουσα αλλωστε..
Οχι για να μαλωσω,ουτε για να αφαιρεσω το ευχαριστω..Αυτο δεν το εκανα ποτε..
Θα μπορουσα απλα για να ενημερωσω το μελος...ισως σε επομενο χαρισμα να εχει το νου του...
Ξερετε τι θα γινοταν;;
Οτι εγινε και οταν εγραψα σε μελος πως δεν ηταν η στολη οπως την περιεγραφε εξαρχης και μου απαντησε με κακια...ξερουμε ποια λεει αληθεια και ποια οχι...και μετα ειπε πως δεν το ειχε δει..
Μετα γινεσαι εσυ η κακια που λες πως δεν σου αρεσαν...καταλαβες;;
Γι αυτο και λεω πως οοοοολοι μηδενος εξαιρουμενου κοιταμε τα ευχαριστω...κι εμενα με ενοιαζαν καποτε και κυριως στην αρχη..
Και καλα κανουμε αφου ετσι λειτουργει το σαιτ δεν θα παω κοντρα στους κανονες...αλλα οχι εις βαρος αλλων..
Μη ξεχνατε πληρωνουμε μεταφορικα...Εχω συναντησει πολλα μελη που μου λενε ας το αφησουμε λιγες μερες να πληρωθω και μετα...κι εγω το εχω πει...και μιλαμε για 2-3 ευρω ετσι;;
Σας αρεσει λοιπον να πετατε τα χρηματα στα σκουπιδια;;Εμενα οχι ειτε ειναι 3 ευρω ειτε 0.50 λεπτα..

Και μην μενετε στο θεμα "κατασταση ρουχων".
Οι κλικες δηλαδη;;;
Εγω δεν ετυχε να δημιουργησω φιλιες με ατομα απο δω μεσα.Εγω προσωπικα αν ειχα φιλιες ΔΕΝ θα λειτουργουσα ετσι..
Και ακομα καλυτερα αν ηθελα να παει καπου που θα εκτιμηθει θα επερνα τηλ την κοπελα και θα ελεγα εχω αυτο το μπουφανακι...θελεις να στο δωσω;;;δεν θα το εβαζα στο χαρισετο..για να το δωσω απο δω μεσα στην ιδια κοπελα..
Ειναι σωστο επισης ενα μελος να λειτουργει υπουλα;;Και τι εννοω...να βλεπει τις δημοσιευσεις και μετα να επεξεργαζεται την δικη του..με αποτελεσμα να του δοθουν τα καλυτερα;;
Τελος παντων τωρα τι να λεμε...
Οπως ειπα εξαρχης πολλοι θα συμφωνησουν και αλλοι θα διαφωνησουν...Αν συμφωνουσαμε ολοι σε καποια θεματα δεν θα υπηρχαν προβληματα..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από kateuro » 24 Νοέμ 2013, 12:30

vadaris έγραψε:Το έχω πει κι εγώ πολλές φορές. Οι περισσότερες φορές που πήρα ρουχα από 'δω ήταν για πέταμα. Την τελευταία φορά που πήρα μια μπλούζα έστειλα πρώτα μηνυμα στο μέλος ότι δεν ήταν καινούργια όπως ισχυριζόταν και της στέλνω πρώτα μηνυμα και όχι δημοσίως. Μου απάντησε ότι δεν είχε παρατηρησει τίποτα από ότι έλεγα και να το έλεγα δημόσια . Έβγαλα φωτογραφίες τις έδειξα έγινα "κακός" και τελικά πάτησα το ευχαριστώ για να μην το παρατραβήξω.
Είπα στον εαυτό μου ότι ήταν η τελευταία φορά που πήρα ρούχα από δω μεσα.
Επίσης έχω πεί πάρα πολλές φορές να γίνει κάτι με το "ευχαριστώ".
Το ίδιο ευχαριστώ αξίζει κάποιος που χαρίζει ένα Laptop με κάποιον που χαρίζει χαρτοπεσέτες;;;
Έχει ειπωθεί ότι θα αλλάξει το σύστημα με το καινούργιο site. Ως τότε εγώ που έχω διαφορά 50+ τα περισσότερα από τα οποία είναι κινητα για τη συλλογή μου και τα περισσότερα είναι σπασμένα και χαλασμένα δεν θα μπορώ να ζητάω ούτε σπασμένα και χαλασμένα που το μέλος αν δε ζητηθούν θα τα πετάξει.
Οι περισσότεροι που έχω συνεργαστεί έχουν καταλάβει ότι δεν με ενδιαφέρουν τα ευχαριστώ αφού ακόμα και με τα κακα στατιστικά μου έχω χαρίσει σε μέλος χωρίς να ζητήσω ευχαριστώ όπως επίσης και σε μένα έχουν χαρίσει μέλη όπως ο Όθωνας ( που αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά, εκτιμώ απεριόριστα).
Αν μπορώ να εξυπηρετήσω κάποιον το κάνω με μεγάλη μου χαρά και όχι για το ευχαριστώ το οποίο έχει ξεφτιλιστεί εδώ μέσα.;)
Ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω...εβγαλα κι εγω φωτο και με κατηγορησε κι ολας πως λεω ψεματα...
Ποσες φορε ειπα δεν θα ξανα παρω...δεν φανταζεσαι..αλλα να που κατι ολο βλεπω,κατι μ αρεσει...κατι δεν θα χω...και το ζηταω...και να φανταστεις περνω ΜΟΝΟ παιδικα ειδη.. :}
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
νοπη
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3485
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 23:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Συκεών Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από νοπη » 24 Νοέμ 2013, 12:38

Και εγω πηρα συσκευη απο εδω που δεν λειτουργουσε, ρουχα παιδικα σβολιασμενα, μουχλιασμενο αντικειμενο και αντικειμενο, το οποιο λειπανε βασικα πραγματα για να λειτουργησει ( δεν γραφω τι ηταν, το οποιο το παρελαβε ο αντρας μου βραδυ και δεν το προσεξε). Θεωρω οταν δινουμε κατι εδω μεσα, αν δεν ειναι σε καλή κατάσταση οφείλουμε να το γράψουμε. Εχω κανεί και επιστρόφη τετοιου αντικειμένου.
Από εδώ και πέρα θα το αναφέρω και εγώ και δεν θα πατάω το πολυπόθητο "ευχαριστώ".

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polina27 » 24 Νοέμ 2013, 13:36

kateuro έγραψε:xxristinoyla αυτο ακριβως εννοω...
ΠΟΤΕ δεν ειπα πως το χαρισετο ειναι μαγαζι..Ουτε περιμενα κ ουτε περιμενω να περνω ρουχα αριστης καταστασης και καινουρια..
Αλλα οταν ο αλλος απλα δεν γραφει σε τι κατασταση ειναι και εσυ το περνεις λερωμενο ε τοτε τι να πεις;οκ δεν πειραζει;
Να φερω ενα παραδειγμα..
Μελος χαριζε 6 μπλουζακια..τα 2 απο αυτα εγραφε πως ηταν λερωμενα..οκ λεω...θα τα παρω για μεσα στο σπιτι και τα αλλα 4 για εξω...αφου ειδα και φωτο που δεν φαινοταν κατι να εχουν..
Εδωσα 3,5 ευρω για μεταφορικα και περνω τα ρουχαλακια και ειναι οοοολα λερωμενα με φρουτοκρεμα...να πω δεν τα ειδε;;Πως τα 2 τα ειδε και οχι τα αλλα 4..
Επιλογη μου ηταν να τα ζητησω...αλλα εφοσον ηξερα και ελεγε το μελος πως ειναι σε καλη κατασταση..Και το θεμα ειναι πως ΔΕΝ εβγαιναν μετα απο 2 πλυσιματα..
Φυσικα ο καθενας την καλη κατασταση την εννοει διαφορετικα...αλλα ενα ρουχο λερωμενο συγνωμη κι ολας αλλα μονο σε καλη κατασταση ποιυ δεν ειναι.
Σαφως και πατησα το ευχαριστω...σαφως και εγραψα ακομα μια φορα ευχαριστουμε πολυ στην δημοσιευση..
Δεν το εκανα θεμα...που θα μπορουσα αλλωστε..
Οχι για να μαλωσω,ουτε για να αφαιρεσω το ευχαριστω..Αυτο δεν το εκανα ποτε..
Θα μπορουσα απλα για να ενημερωσω το μελος...ισως σε επομενο χαρισμα να εχει το νου του...
Ξερετε τι θα γινοταν;;
Οτι εγινε και οταν εγραψα σε μελος πως δεν ηταν η στολη οπως την περιεγραφε εξαρχης και μου απαντησε με κακια...ξερουμε ποια λεει αληθεια και ποια οχι...και μετα ειπε πως δεν το ειχε δει..
Μετα γινεσαι εσυ η κακια που λες πως δεν σου αρεσαν...καταλαβες;;
Γι αυτο και λεω πως οοοοολοι μηδενος εξαιρουμενου κοιταμε τα ευχαριστω...κι εμενα με ενοιαζαν καποτε και κυριως στην αρχη..
Και καλα κανουμε αφου ετσι λειτουργει το σαιτ δεν θα παω κοντρα στους κανονες...αλλα οχι εις βαρος αλλων..
Μη ξεχνατε πληρωνουμε μεταφορικα...Εχω συναντησει πολλα μελη που μου λενε ας το αφησουμε λιγες μερες να πληρωθω και μετα...κι εγω το εχω πει...και μιλαμε για 2-3 ευρω ετσι;;
Σας αρεσει λοιπον να πετατε τα χρηματα στα σκουπιδια;;Εμενα οχι ειτε ειναι 3 ευρω ειτε 0.50 λεπτα..

Και μην μενετε στο θεμα "κατασταση ρουχων".
Οι κλικες δηλαδη;;;
Εγω δεν ετυχε να δημιουργησω φιλιες με ατομα απο δω μεσα.Εγω προσωπικα αν ειχα φιλιες ΔΕΝ θα λειτουργουσα ετσι..
Και ακομα καλυτερα αν ηθελα να παει καπου που θα εκτιμηθει θα επερνα τηλ την κοπελα και θα ελεγα εχω αυτο το μπουφανακι...θελεις να στο δωσω;;;δεν θα το εβαζα στο χαρισετο..για να το δωσω απο δω μεσα στην ιδια κοπελα..
Ειναι σωστο επισης ενα μελος να λειτουργει υπουλα;;Και τι εννοω...να βλεπει τις δημοσιευσεις και μετα να επεξεργαζεται την δικη του..με αποτελεσμα να του δοθουν τα καλυτερα;;
Τελος παντων τωρα τι να λεμε...
Οπως ειπα εξαρχης πολλοι θα συμφωνησουν και αλλοι θα διαφωνησουν...Αν συμφωνουσαμε ολοι σε καποια θεματα δεν θα υπηρχαν προβληματα..
κατερινάκι μου αν ο άλλος έχει κατανόηση θα σου στείλει πίσω τα μεταφορικα γιατι όντως μπορεί να μην το έχει δει
το οτι το χαρισετο δεν ειναι μαγαζι δεν το εγραψα για σενα αλλά για μελοι κυριως καινουργια που μπαινουν μια φορα και μετά μην τους ειδατε που με το που θα μπει μια αγγελία με πχ λαπ τοπ θα τρέξουν να το ζητησουν..
απλά ο καθένας εχει αλλη αποψη για το καλο κλπ κλπ
αν σου πω και εγώ εχω λαβει ρουχάκια που οι λεκέδες δεν εβγαιναν με τιποτα αλλά ειπα οκ δεν πειράζει θα τα χρησιμοποιησω αλλιως.. εμένα δεν με πειράζουν τοσο τα ρουχα οσο καποια αλλα πραγματα που εκεί δεν μπορεις να κάνεις τιποτα..
θα σε πω απο κοντα αν ερθεις στην συνάντηση για να καταλάβεις τι εννοω..
οσο για τις κλικες προσωπικά φροντίζω να δίνω σε ολους ακομα και σε μελοι που τα στατιστικά τους δεν ειναι τοσο καλά ιδιως αν προκειται για παιδικά ειδη.. και φυσικά αν θες να δωσεις κάτι στην φιλη σου δεν θα το βάλεις εδω (τουλάχιστον εμεις οτι ειναι οταν ξερω οτι κάτι εχει ανάγκη ή οτι χρειάζομαι εγώ το δινουμε εκτος χαρισε το) αλλά μπορεί να τυχει να βάλεις κάτι που θα στο ζητησει αυτή και ενα ατομο που εχεις συνεργαστει και ξερεις δεν ειναι σωστο ή καποιο ατομο που για καποιο λογο εχεις μια αλφα επιφυλαξη τοτε ναι θα το δωσω στο ατομο που ξερω... θελω να πιστευω πως έτσι λειτουργουμε ολοι και πως δεν βλέπουμε τις προσωπικες σχέσεις.........
δεν ξέρω ρε παιδια αλλά εγώ παράπονο απο εδώ δεν έχω γιατι στα 300 αντικειμενα που πηρα τα 20 να μην ήταν καλά αλλά εγώ σαν πολινα γλυτωσα ενα σωρο εξοδα και μπορεσε η οικογενεια μου να βολευτει. διοτι αν υπολογισω το τι λεφτά εχω γλυτώσει τοτε λαμπάδα πρέπει αν αναψω εδω..
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από kateuro » 24 Νοέμ 2013, 14:06

Δεν λεω...κι εγω εχω βολευτει και εχω γλιτωωωωσει παρα πολλα χρηματα απ τα ρουχαλακια..Μεχρι και πριν κανενα μηνα κι εγω να ειχα παρει 5-6 φορες ρουχα που να ηταν εντελως χαλια..για τα σκουπιδια δηλαδη...
Απλα καποια στιγμη πιστευω κανεις κανεις υπομονη και οταν ξανα παραλαβεις κατι...εστω και ενα παντελονακι χαλια εκει κανεις το μπαμ...
Απλα τελευταια εχει παραγινει το κακο πιστευω...
γι αυτο και αναρτησα τωρα την δημοσιευση...
ξερεις;;προχθες μπηκε ο αντρας μου μεσα και βλεπει μια αγγελια με κατι ρουχαλακια παιδικα...μου λεει ελα να ζητησεις ειναι πολυ ομορφα και απο τις φωτο φαινονται ολοκαινουρια...
ΠΡΙΝ δω ποιο μελος ηταν...του λεω..να δεις που θα ειναι καινουριο μελος...και μετα απο 2 λεπτα...κοιταω και οντως ηταν νεο μελος...
Γυριζω και του λεω...κατσε ειναι ακομα πρωταρα..σε λιγο που θα τι παιζετε εδω μεσα με τα ευχαριστω θα χαριζε ικι αυτη οτι ναι...

Και ρε Πωλινακι ειλικρινα δεν με νοιαζουν τα ευχαριστω...αν θα πατησω και 5 παραπανω για ρουχα που δεν αξιζουν...απλα οταν δινεις για καθε πακετο 3,5 ευρω ε καπου λες φτανει...
Εκει θελω να καταληξω..πως αλλοι χαριζουν για να παρουν ενα ευχαριστω πραπανω και αυτοι που τα περνουν τα διπλοπληρωνουν...γιατι οταν κατι δεν θα ειναι καλο..το μελος θα ζητησει απο αλλη αγγελια ρουχα για να βολευτει..κι αν κι εκεινα δεν ειναι οπως τα περιγραφουν;;;και παει λεγοντας..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polina27 » 24 Νοέμ 2013, 14:38

κατερίνα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα !!
καταρχας εννοειτε οτι δεν το κάνεις για το ευχαριστω μονο να ανατρέξει κάποιος στις αγγελίες του τι έχεις χαρίσει θα του πέσει το σαγόνι!
και συμφωνω οτι οντως οταν λαμβανεις 1-2-3-5 αντικείμενα χάλια ε μετά κάπου λες κάτσε ρε γαμωτο. για αυτο συμβουλη μου κάνε αναφορα.. οταν κάτι δεν ειναι καλό κανε αναφορά απευθειας..
δεν υπάρχει περίπτωση να διαρευση οτι εκανες αναφορα μονο ετσι θα προστατευθουμε .. και φυσικά παντα μα πάντα να ζητάς τα εξοδα αποστολης σου πίσω .. αν το μέλος ειναι εντάξει τοτε θα στα στείλει γιατι για να πεις οτι ξερεις κάτι ειναι για πέταμα τοτε κάποιο λογο θα έχεις ..
δεν έχουμε λεφτά για πέταμα... ετσι ειναι..
και να σου πω και εγώ πολλές φορες τα 3 ευρω που δινω τα σκεφτομαι γιατι τρια τρια μαζευονται..
αλλά πάντα να εχουμε στο μυαλλο μας οτι μπορεί να έτυχε..
αναφορα κάνεις γιατι μπορεί καποιος να χαρισει 10 αντικείμενα και τα 10 να ναι χαλια..
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polvar » 24 Νοέμ 2013, 14:54

Να σας πω εγώ κάτι;
Οι "σαβούρες" συνήθως έρχονται με το ταχυδρομείο γιατί στις κατ' ιδίαν συναντήσεις ο άλλος θα το σκεφτεί να εκτεθεί. Για να μην λοιπόν κλαίτε τα μεταφορικά, να αποφεύγετε το ταχυδρομείο για ρούχα και ευπαθή αντικείμενα. Αν ζούσατε στην επαρχία φυσικά δεν θα είχατε την δυνατότητα επιλογής αλλά εσείς που ζείτε Αθήνα/Θεσσαλονίκη, υπάρχουν ένα σωρό αγγελίες. Πηγαίνετε αυτοπροσώπως και δείτε τα την ώρα της παραλαβής
Και φυσικά, όπως έχουμε ξαναπεί, μην λέτε "Τέλεια τα αντικείμενά σου", κλείνει η αγγελία, και βγαίνετε μετά να πείτε "παρέλαβα σαβούρα"

Και τέλος, να ζητάτε και να παίρνετε αυτά που απολύτως σας χρειάζονται και όχι βουρ ό,τι βρούμε μπροστά μας.
Γιατί να ξέρετε ότι όταν παίρνετε πολλά πράγματα επόμενο είναι ότι θα πάρετε και "σαβούρες", αναλογικά κατά ποσοστό πάνε αυτά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”