τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
Elderez
Silver Member
Silver Member
2 9
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάσου Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Elderez » 10 Δεκ 2013, 14:31

Αγαπητέ/ή μου

εγώ ξέρω ακριβώς που έγραψα...
Έγραψα στην ενότητα "τι δεν μου αρέσει εδώ μέσα"
γιατί όπως θα βλέπεις είμαι καινούργιο μέλος και εφόσον έκανα το λάθος να στείλων πμ θα έπρεπε (με τη δική μου λογική) να με παραπέμψει ο άνθρωπος που έστειλα το πμ στην σωστή ενότητα και να με "βοηθήσει" .
Ωστόσο δεν πήρα κάποια απάντηση
ar_ia έγραψε:
Elderez έγραψε:Καλησπέρα και από μενα

αυτό που δεν μ'αρέσει είναι ότι έχω στείλει πμ για να με βοηθήσουν να αλλάξω κάποια στοιχεία του προφίλ μου και δεν υπήρχε καμία απάντηση.... Τι να πω;;; Υπομονή...το μνμ έχει σταλεί από 17.11.2013 και ακόμα περιμένω.
Άμα είχατε διαβάσει τους κανόνες θα βλέπατε πως συντονιστές/επόπτες/διαχείρηση, δεν απαντάμε σε π.μ.
Για κάθε τι υπάρχει και ανάλογο θέμα όπως αυτό http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=3&start=1550 όπου γράφετε το πρόβλημα και μόλις το δει κάποιος αρμόδιος σας απαντά
Δίνω προτεραιότητα σε παραδόσεις που μπορούν να πραγματοποιηθούν στο μετρό Μοναστηράκι ή στην Αγία Παρασκευή/Αττικής.
Περιμενω πραγματα απο:
Εστειλα κοσμηματα στην matou. Εκκρεμεί "ευχαριστώ"
Έστειλα προπληρωμένο φάκελο-γραμμ/σημα :
Περιμένω προπληρωμένο φάκελο-γραμμ/σημα:

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aria » 10 Δεκ 2013, 14:52

Elderez έγραψε:Αγαπητέ/ή μου
εγώ ξέρω ακριβώς που έγραψα...
Έγραψα στην ενότητα "τι δεν μου αρέσει εδώ μέσα"
γιατί όπως θα βλέπεις είμαι καινούργιο μέλος και εφόσον έκανα το λάθος να στείλων πμ θα έπρεπε (με τη δική μου λογική) να με παραπέμψει ο άνθρωπος που έστειλα το πμ στην σωστή ενότητα και να με "βοηθήσει" .
Ωστόσο δεν πήρα κάποια απάντηση
Για να σας παραπέμψει κάποιος θα έπρεπε να σας απαντήσει. Σας το εξήγησα ήδη σχετικά με τα π.μ.
Με μια απλή αναζήτηση, όπως βρήκατε τον σχολιασμό, θα είχατε βρει και την βοήθεια λειτουργίας.
Γράψτε στο λινκ που σας έδωσα τι ακριβώς πρόβλημα έχετε για να σας το λύσει ο αρμόδιος.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 10 Δεκ 2013, 16:43

Elderez έγραψε:Καλησπέρα και από μενα

αυτό που δεν μ'αρέσει είναι ότι έχω στείλει πμ για να με βοηθήσουν να αλλάξω κάποια στοιχεία του προφίλ μου και δεν υπήρχε καμία απάντηση.... Τι να πω;;; Υπομονή...το μνμ έχει σταλεί από 17.11.2013 και ακόμα περιμένω.
Θα στο πω οσο ευγενικα μπορω !

1. ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ θα εστελνε ενα τετοιο αίτημα με τιτλο πμ : Re: Δεν ανεβάζει τις συνημμένες φωτογραφίες
2. Αν εκανες αναζητηση θα εβλεπες οτι για να γινει αυτο που θες πρεπει να εισαι στην ομαδα υποστήριξης.
3. Αν εκανες αναζητηση θα εβλεπες οτι υπαρχει ΕΙΔΙΚΟ θεμα που το λετε εκει
4. Αν διαβαζες τους κανονες θα εβλεπες οτι οι συντονιστες διαχειριστες ΔΕΝ απαντανε σε πμ (που το εχεις κανει πολλες φορες λες και εισαι το μοναδικο μελος που εχουμε να ασχοληθουμε)
5.Αν διαβαζες την υπογραφη μου θα εβλεπες τι λεει
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
fronimitis
Platinum Member
Platinum Member
11 14
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fronimitis » 11 Δεκ 2013, 01:41

Με αφορμη το παραπανω μυνημα, θα πω κι εγω τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...: Η επιθετικη συμπεριφορα των στελεχων του site. Πρεπει να καταλαβουν οτι τα νεα μελη ισως δεν εχουν μεγαλη εξοικειωση με τα ιντερνετικα γενικα... και οτι σιγουρα δεν εχουν την ιδια εξοικειωση χρησης του xariseto.gr με αυτη που εχουν τα στελεχη που το δημιουργησαν. Ακομα κι εγω -ως επαγγελματιας του χωρου- δυσκολευτηκα στην αρχη, γιατι το site ειναι μπερδευτικό.
Παψτε να συμπεριφερεστε σαν τα μελη σας ναι ειναι μια ενοχληση, δεν βαλθηκαν καποιοι να σας χαλασουν τη μερα επιτηδες. Μου θυμιζετε κακους πωλητες σε μαγαζι: Ο πελατης που μπαινει στο μαγαζι δεν θελει να βλεπει τα ξινα μουτρα των υπαλληλων, και θελει βοηθεια στην περιηγηση του στον χωρο για να βρει αυτο που ψαχνει... όχι απαντησεις του στυλ "εκει πανω την γραφει την τιμη (=στραβομαρα ρε!)... και, πανω στο κουτι γραφει τα χαρακτηριστικα και τις οδηγιες (=μη μου τα πρηζεις)".

Δεν ηθελα να μιλησω πιο συγκεκριμενα αλλα δεν αντεχω, θα σχολιασω τον makis. Αν αυτη ηταν μια ευγενικη απαντηση, σοκαρομαι φανταζομενος το πως θα ηταν μια οχι τοσο ευγενικη...
1. Κατι τετοιοι χαρακτηρισμοι, ειναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ (με κεφαλαια κι εγω), και μαλιστα δημοσια. Ανεξαρτητα απο το αν το μελος ειναι "ασχετο" και "δεν τα πιανει ευκολα".
2. & 3. Αναζητηση στο φορουμ; με ποιες λεξεις κλειδια; (Καποιοι εχουν προβλημα ακομα και στην αναζητηση google που τους δινει και suggestions). Και μετα, ανοιγμα και διαβασμα πολλων και μακροσκελων thread, μηπως βρεθει κατι σχετικο.
4. Δηλαδη: "μη μου τα πρηζεις, βγαλτα περα μονος σου. σας γειωνουμε κανονικα"
5. Αν κυκλοφοραει καποιος με ενα μηνυμα στο κουτελο, δεν σημαινει οτι ολοι τυχαινει να τον συναντησουν παντου και παντα και να κοιταξουν το κουτελο. Πιο πολυ βοηθαει ενα σταθερο μηνυμα καπου (π.χ. κατα την εισοδο στο φορουμ, ή pop-up, ή καποια αλλη μεθοδος τεσπα)

Τελικα, δεν ξερω αν λυθηκε πληρως η απορια του Elderez, μαλλον θα πρεπει να βρει την ακρη μονος του.
Δεν θα ηταν λιγοτερο χρονοβορο και λιγοτερο στρεσογόνο να ειχε απαντηθει αμεσως το ΠΜ με 1-2 φρασεις;
Οι Κανονες δεν δαγκωνουν... αλλά οι διαχειριστες ναι! :P

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 11 Δεκ 2013, 05:57

fronimitis Στο τελος λες :
Δεν θα ηταν λιγοτερο χρονοβορο και λιγοτερο στρεσογόνο να ειχε απαντηθει αμεσως το ΠΜ με 1-2 φρασεις
Αλλα φαινεται οτι ουτε εσυ διαβασες το μυνημα μου , που λεω οτι το μελος εχει ξαναστειλει μυνημα και το εχω ξαναπαντήσει , και εδω και καιρο σε ολα τα πμ νεων μελων τους γραφω στο τελος :
Παρακαλώ μην απαντήσετε στο μήνυμα , μιας και δεν υπάρχει χρόνος λόγο πολλών πμ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ για άλλη απορία δείτε το θέμα "ΕΔΩ ΒΟΗΘΕΙΑ"
Υπάρχει πράσινο banner πάνω δεξιά από κάθε αγγελία

Το μελος ξερει οτι μπορει να αλλαξει το username του ,
Το μελος μπορεσε και εστειλε μεσω παράθεσης απο αλλο θεμα (βγαζοντας την παραθεση) και εστειλε πμ , ηταν δυσκολο αλλαγη τιτλου ;

Αρα αλλο ενα μελος που δεν ξερει να κανει χρηση του site και κανει λαθοι και "περιεργες" (για εμας ερωτησεις) και αλλο ξερει απλα το κανει οπως το βολευει !

Προχθες ενα αλλο μελος με μνμ με ρωτησε αν ξερω κανεναν petshop !!! στο ασχετο !
Δηλαδη εγω και χιλιαδες νεα μελη που ειχαμε πρωτο-μπει στο facebook, myphone, insomnia , freestuff και αλλα site στελναμε ερωτησεις μεσω πμ στους αναλογους διαχειριστες ;
πχ Mark Zuckerberg πως αλλαζουμε username ; :wall:
Mark Zuckerberg που ξερεις κανανα καλο κτηνιατρο ; :wall:

ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
xxristinoula
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Δήμος - Κοινότητα: Κοζάνης
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xxristinoula » 12 Δεκ 2013, 01:40

ασχετο με αυτα που συζητατε παραπανω.... αλλα το site ειναι κακοφτιαγμενο (δεν εχει κουμπια, χρωματα, εντονες γραμματοσειρες κλπ κλπ).... δεν ειναι ευκολο στις λειτουργιες του... αλλα παρολα αυτα ειναι αγαπημενο και εξυπηρετει και βοηθαει πολυ κοσμο!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Δεν χαρίζω πλέον σε νέα μέλη και σε μέλη που έχουν υπερβεί το όριο ζήτησης.

εχω 3 παιδια μικρότερα των 5 ετων , ζητάω κυριως παιδικα!
Έχω i-bank εθνική τράπεζα και PayPal.

Περιμένω ευχαριστώ απο :
Χρωστάω μεταφορικά:,mairyz, ισα(3,5€) atikiv
Μου χρωστάνε:

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 12 Δεκ 2013, 01:42

xxristinoula έγραψε:ασχετο με αυτα που συζητατε παραπανω.... αλλα το site ειναι κακοφτιαγμενο (δεν εχει κουμπια, χρωματα, εντονες γραμματοσειρες κλπ κλπ).... δεν ειναι ευκολο στις λειτουργιες του... αλλα παρολα αυτα ειναι αγαπημενο και εξυπηρετει και βοηθαει πολυ κοσμο!
Ετοιμαζουμε νεο σιτε (θελει ακομα πολυ δουλεια), που θα βασιζετε σε λειτουργικο για ιστοσελιδα αγγελιων.
Ετσι θα ειναι πιο αυτοματο χωρις να χαλαμε χρονο και την ζαχαρενια μας

ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Ntinaki04
new member
new member
3
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Λαυρίου Αττικής
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ntinaki04 » 13 Δεκ 2013, 00:48

Κύριε μακι εμενα το παράπονο μου ειναι ότι εγώ εχω σοβαρό οικονομικό πρόβλημα και πίστευα ότι αυτο το σιτε θα με βοηθούσε.. σε ενα αλλο θέμα ειχα διαβάσει που λέγατε ότι εαν κάποιο μέλος εχει προβλημα μπορεί να σας στείλει πμ και το εκανα αλλα δεν πηρα απάντηση οπότε θα θέσω το παράπονο μου και απο εδω εγώ ειμαι καινούργιο μέλος οπότε δικαιούμαι 5 ζήτησης το μηνα εχω ειδη παρει 2 φορές.. μου έκανε παρατήρηση ένας διαχειριστής ότι πέρασα τις ζητήσεις μου ενώ δεν ειχα παρει τιποτα ακομα απο καμία αγκαλιά δηλαδή ζητάς 5φορες και αν κανεις δεν σου δώσει τιποτα δεν μπορεις όλο τον μηνα να ζητήσεις κατι που εχεις αναγκη?? πλέον φοβαμαι να ζητήσω κατι που το εχω ανάγκη για να μην μου γίνει παρατήρηση.. Εγω αυτόν τον καιρο δεν εχω κατι να προσφέρω δηλαδή αν φτάσω στα 5πηρα και εχω δώσει 0 δεν μπορω να ξανα ζητήσω κατι?

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 13 Δεκ 2013, 01:03

Ntinaki04 έγραψε:Κύριε μακι εμενα το παράπονο μου ειναι ότι εγώ εχω σοβαρό οικονομικό πρόβλημα και πίστευα ότι αυτο το σιτε θα με βοηθούσε.. σε ενα αλλο θέμα ειχα διαβάσει που λέγατε ότι εαν κάποιο μέλος εχει προβλημα μπορεί να σας στείλει πμ και το εκανα αλλα δεν πηρα απάντηση οπότε θα θέσω το παράπονο μου και απο εδω εγώ ειμαι καινούργιο μέλος οπότε δικαιούμαι 5 ζήτησης το μηνα εχω ειδη παρει 2 φορές.. μου έκανε παρατήρηση ένας διαχειριστής ότι πέρασα τις ζητήσεις μου ενώ δεν ειχα παρει τιποτα ακομα απο καμία αγκαλιά δηλαδή ζητάς 5φορες και αν κανεις δεν σου δώσει τιποτα δεν μπορεις όλο τον μηνα να ζητήσεις κατι που εχεις αναγκη?? πλέον φοβαμαι να ζητήσω κατι που το εχω ανάγκη για να μην μου γίνει παρατήρηση.. Εγω αυτόν τον καιρο δεν εχω κατι να προσφέρω δηλαδή αν φτάσω στα 5πηρα και εχω δώσει 0 δεν μπορω να ξανα ζητήσω κατι?
Mπορεις να ζητησεις μεχρι και +5 με σχεση αυτα που χαρισες .
Απλα γινετε η ενημερωση στα νεα μελη γιατι αν το πουμε οταν θα φτασετε στα 5 θα ειναι αργα και δεν θα εχετεχαρισει κατι.

Πρεπει να καταλαβετε οτι ολοι εχουν αναγκες , αλλα πρεπει να κανετε και εσεις την κινηση και να χαρισετε κατι.
Αλλα αμα με το "καλημερα" μπειτε και ζητατε 5-10 πραγματα , και τυχη να σας πουν τα μελη οκ σε ολα , αρα ξαφνικα θα εχετε παρει 10 χωρις να βαλετε καν αγγελια για χαρισμα.

Γιαυτο το site λεγετε χαρισετο και οχι ζητησετο
Πρεπει να δινουμε και οχι μονο να παιρνουμε , δεν ειναι κατι παραλογο , μιας και ολοι εχουμε σπιτι μας πραγματα που δεν θελουμε.

Το site ξεκινησε ΠΡΟ κρισης για την επαναχρησιμοποιηση και ετσι παραμενει ο σκοπος του !

Στο νεο site δεν θα εχουμε αυτο το θεμα μιας και αυτοματα το συστημα θα σας κοβει , χωρις να σας ενημερωνουμε και να το θεωρειτε οτι σας κανουμε "ρεζίλη" η οτι δεν σας χωνεύουμε ή οτι εχουμε προηγούμενα μαζι σας !

ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Ntinaki04
new member
new member
3
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Λαυρίου Αττικής
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ntinaki04 » 13 Δεκ 2013, 01:48

Το να χαρίσω κατι που δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί για να παρω ενα ευχαριστω πηστευω ότι ειναι κοροϊδία η να χαρίσω ενα κοκαλάκι για να μπορω να παρω +5..αν δεν υπήρχαν άτομα που εχουν αναγκη για τα πράγματα που χαρίζουν τα μέλη που δεν τα χρειάζονται τότε δεν θα ειχε νόημα να χαρίζεις.. Χαρίζεις κατι για να βοηθήσεις κάποιον που εχει αναγκη αν όλοι χάριζαν και κανεις δεν ζητούσε τι νόημα θα ειχε το σιτε.. Επισεις στην κατάσταση μου μου ειναι πολυ δύσκολο να κοιτάξω στην αποθήκη μου τι δεν μου χρειάζεται να το χαρίσω για να μπορέσω να ζητήσω, καθος εχω μια δύσκολη εγκυμοσυνη.. Βρήκα το σιτε αυτο απο φόρουμ για μωράκια που ζήτησα βοήθεια και μου είπαν ότι αυτο σιτε θα με βοηθούσε μιας και μπορω να βρω αυτά που χρειάζομαι απο μέλη που δεν τα εχουν ποια αναγκη αν ειναι να πρεπει να μπω σε μια διαδικασία το αν δεν χαρίσω δεν μπορω να ζητήσω τότε δεν με βοηθάει καθόλου με αγχώνει και με προβληματίζει ακομα περισσότερο και εχω ειδη αρκετά προβλήματα στο κεφάλι μου και αρκετό άγχος για το που θα κοιμησω το μωράκι μου μιας και με μια σύνταξη της πεθεράς μου θα πρεπει να καλυφθούν ολα τα έξοδα του σπιτιού και του μωρού μου μολι γεννηθεί δεν εχω την δυνατότητα να αγοράσω ούτε τα ακριβώς απαραίτητα για το μωράκι μου.. Δεν ειχα κανένα σκοπό να κάτσω να "κλεφτώ" για τα προβλήματα και δεν το ειχα κανει μεχρι στιγμής αλλα με φέρατε σε τέτοιο σημείο.. Υποτίθεται ότι χαριζεται για να βοηθήσετε εκτός αν εχω καταλάβει λάθος.. Πηστευω ότι αυτή που εχουν πραγματικά αναγκη σε σχέσεις με αυτούς που απλά τους αρεσει να γεμίζουν τις αποθήκες τους ξεχωρίζουν..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”