τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Aria » 19 Δεκ 2013, 10:48

Arigata φυσικά και δεν παίρνουμε ΟΥΤΕ ευχαριστώ! Τα ευχαριστώ που βλέπεις στα στατιστικά μας, είναι ΜΟΝΟ από τις συναλλαγές μας σαν μέλη.
Και εκτός του ότι ούτε χρήματα παίρνουμε ούτε ευχαριστώ, και μας βρίζουν αλλά και στις συναλλαγές μας σαν μέλη δεν μας προτιμούν πολλές φορές για τον απλούστατο λόγο ότι μας αντιπαθούν επειδή κάνουμε αυτό που κάνουμε εδώ μέσα!
Δεν υπάρχει τίποτα υπερ μας πιστεψέ με! Ακόμη και αν μπορούμε να ζητήσουμε κάτι παραπάνω, παρατήρησε και θα δεις ότι ΚΑΝΕΝΑΣ συντονιστής/επόπτης/διαχειριστής δεν το κάνει!
Τεσπά, το θέμα είναι ότι όποιος είναι σωστός και βαδίζει σύμφωνα με τους κανόνες ΚΑΝΕΝΑΣ δεν του κάνει σύσταση! Αυτός που ΔΕΝ είναι, θέλει απλά να προσαροστούν οι κανόνες κατά πόσο τον βολεύει. Και αν δεν γίνει αυτό, απλά βρίζει και θίγεται δήθεν! Προχτές μέλος τον καθοδηγούσε συντονιστής για σωστό ποστάρισμα φωτογραφιών και επειδή δεν έκανε κέφι να το κάνει όπως του έλεγε και ήθελε να περάσει το δικό του, είπε τον συντονιστή αυτιστικό! Εσύ τι καταλαβαίνεις από αυτό? Ότι θα βγαίνει ο καθένας και θα βρίζει και μετά θα τον χαιδεύουμε κιόλας και θα του λέμε ευχαριστώ?
Μίλησες πιο πάνω για ξένα σαιτ πως οι συντονιστές είναι ευγενικοί και ξεκινάνε με το "dear" (η κάπως έτσι), για πες τους να έρθουν οι ίδιοι να συντονίσουν σε ελληνικό σαιτ...και θα δεις που θα πάει μετά από λίγο το dear!!! Δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε ακόμη σε στυλ "ξέρεις ποιος είμαι εγώ? κάνω ότι γουστάρω και γράφω τους κανόνες σας στα παλιά μου τα παπούτσια" !!! Αυτή είναι η πραγματικότητα!!!


Άβαταρ μέλους
fronimitis
Platinum Member
Platinum Member
11 16
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 23:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από fronimitis » 19 Δεκ 2013, 11:08

Συμφωνω με την Arigata, ουτε εγω διαβασα τους κανονες οταν εγγραφηκα. Ουτε εγω τους βρηκα ευκολα, ουτε πιστευω οτι ειναι καλογραμμενοι.
Αν οι κανονες ειναι τοσο αυστηροι (π.χ. οριο "ζητησεων") τοτε θα επρεπε να επιβαλλονται αυτοματα απο το λογισμικο του site, ή απο τους συντονιστες αθορυβα ή με ΕΥΓΕΝΙΚΗ συσταση/παρατηρηση. Σε περιπτωση υποτροπης, το μελος κατα πασα πιθανοτητα ΔΕΝ το εκανε εσκεμμενα, αλλα επειδη το ξεχασε (ιδιως οταν δεν μπαινει συχνα στο site), ή δεν το κατάλαβε καλά, ή άλλο.
Κανενα μελος δεν γνωριζει ποσες ωρες εχει διαθεσει ο καθε συντονιστης και διαχειριστης για το site ουτε αν εχει σπασμενα νευρα απο αλλα προβληματα με αλλα μελη ή οικογενειακα ή άλλα... Το μελος, απλα ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ να το μαθει αυτο, ΟΥΤΕ οταν χρησιμοποιειται ως δικαιολογια για απρεπη συμπεριφορα συντονιστων/διαχειριστων απεναντι του.

ar_ia,
Αφου δεν ακους ουτε ενα ευχαριστω, και αντιθετως σε βριζουν, τοτε γιατι χανεις τον χρονο σου εδω μεσα;
Θα μπορουσες να πας σε καποιο ξενο site, μιας και εδω στην Ελλαδα ειμαστε ολοι για τα μπαζα...
Θα μπορουσα βεβαια να αντικρουσω τον χαρακτηρισμο σου απο την αλλη πλευρα: Δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε ακόμη σε στυλ "ξέρεις ποιος είμαι εγώ? ειμαι συντονιστης/διαχειριστης και αν γουστάρω σας κανω ban για κανα μηνα, ή και για παντα αμα λαχει να'ουμ'!"
makis έγραψε:Αυτο ειναι το κακο , δεν υπαρχει ουτε το ενα ουτε το αλλο !
Εγω βλεπω οταν παρακαλαω για ενα Like σε :
1 διαγωνισμο καινοτομιας
1 διαγωνισμο "πρασινης" κινησεις και
1 διαγωνισμο για 5000€
για να μπορεσουμε να ανεβασουμε το site Και εχουν ψηφισει ΜΟΝΟ :
85 , 120, 60 αντιστοιχα , με "κερδος αντιστοιχα, φημη, φημη, και χρηματα για το νεο site ,
ΑΡΑ ΜΟΝΟ μετρημενα ατομα απο τα χιλιαδες μελη ασχολουνται , αρα ποιος ο λογος να σεβαστω καποιον που :

ΔΕΝ σέβεται τους κανονες ,
ΔΕΝ σεβεται τα μελη
ΔΕΝ σεβεται την ιδεα

και να πρεπει εγω να τον σεβαστο ;
Ο τροπος σκεψης σου ειναι λαθος. Κατανοω την αγωνια σου για την πορεια του site, γιατι ειμαι κι εγω ιδρυτης/δημιουργος site (οχι μονο ενός), αλλά:
- Δεν χρειαζεται να παρακαλας για like, δωρεες, κλπ. Και πιθανον αυτη η επιμονή να φερει το αντιθετο απο το επιδιωκόμενο αποτελεσμα. Η δημοτικοτητα ερχεται με πολυ και σωστη προωθηση και δουλεια, οχι με απαιτηση ή εκβιασμο ή παρακαλια.
- Φυσικα μονο ενα μικρο ποσοστο απο τα εγγεγραμμενα μελη θα ειναι ενεργα στο σιτε, με την εννοια των συχνων επισκεψεων. Και φυσικα ενα απειροελαχιστο ποσοστο μελων θα προσφερουν γνωσεις, χρονο, χρημα για την συντηρηση και αναπτυξη του site. Και φυσικα ενα μεγαλο ποσοστο μελων θα ειναι ασχετα εως ενοχλητικα. Δεν διαφερει σε αυτα το xariseto.gr απο τα υπολοιπα site. Η διαφορά ειναι στον τροπο αντιμετωπισης. Αν δεν το καταλαβαινεις/ετε, δεν εχει νοημα να συνεχισουμε τη συζητηση.

Το site εχει ηδη φημη, παρ'ολα τα τεχνικα και οργανωτικα προβληματα του, και ηδη εχει εσοδα (εστω και λιγα). Δεν δεχομαι το "δεν υπαρχει ουτε το ενα ουτε το αλλο". Ισως η παρουσα φημη & χρημα να μην ειναι τοσα οσα θα ηθελες. Στο χερι σου/σας ειναι να τα αυγατισετε. Τα μελη δεν εχουν καμια υποχρεωση να υπηρετουν το site. Το site εχει την υποχρεωση να υπηρετει τα μελη. Οποτε, γινε υπηρέτης και οχι επαίτης. Αν δεις οτι το site δεν σου δινει πια ηθικη ικανοποιηση ή/και εσοδα για να μπορεσεις να το συντηρησεις, κλεισ'το το "μαγαζι"!

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polina27 » 19 Δεκ 2013, 11:11

ar_ia έγραψε:Arigata φυσικά και δεν παίρνουμε ΟΥΤΕ ευχαριστώ! Τα ευχαριστώ που βλέπεις στα στατιστικά μας, είναι ΜΟΝΟ από τις συναλλαγές μας σαν μέλη.
Και εκτός του ότι ούτε χρήματα παίρνουμε ούτε ευχαριστώ, και μας βρίζουν αλλά και στις συναλλαγές μας σαν μέλη δεν μας προτιμούν πολλές φορές για τον απλούστατο λόγο ότι μας αντιπαθούν επειδή κάνουμε αυτό που κάνουμε εδώ μέσα!
Δεν υπάρχει τίποτα υπερ μας πιστεψέ με! Ακόμη και αν μπορούμε να ζητήσουμε κάτι παραπάνω, παρατήρησε και θα δεις ότι ΚΑΝΕΝΑΣ συντονιστής/επόπτης/διαχειριστής δεν το κάνει!
Τεσπά, το θέμα είναι ότι όποιος είναι σωστός και βαδίζει σύμφωνα με τους κανόνες ΚΑΝΕΝΑΣ δεν του κάνει σύσταση! Αυτός που ΔΕΝ είναι, θέλει απλά να προσαροστούν οι κανόνες κατά πόσο τον βολεύει. Και αν δεν γίνει αυτό, απλά βρίζει και θίγεται δήθεν! Προχτές μέλος τον καθοδηγούσε συντονιστής για σωστό ποστάρισμα φωτογραφιών και επειδή δεν έκανε κέφι να το κάνει όπως του έλεγε και ήθελε να περάσει το δικό του, είπε τον συντονιστή αυτιστικό! Εσύ τι καταλαβαίνεις από αυτό? Ότι θα βγαίνει ο καθένας και θα βρίζει και μετά θα τον χαιδεύουμε κιόλας και θα του λέμε ευχαριστώ?
Μίλησες πιο πάνω για ξένα σαιτ πως οι συντονιστές είναι ευγενικοί και ξεκινάνε με το "dear" (η κάπως έτσι), για πες τους να έρθουν οι ίδιοι να συντονίσουν σε ελληνικό σαιτ...και θα δεις που θα πάει μετά από λίγο το dear!!! Δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε ακόμη σε στυλ "ξέρεις ποιος είμαι εγώ? κάνω ότι γουστάρω και γράφω τους κανόνες σας στα παλιά μου τα παπούτσια" !!! Αυτή είναι η πραγματικότητα!!!
ακριβώς όπως τα λέει η αριστέα!! ειναι τραγικη η κατάσταση.. και οντως το dear θα γινει αι σιχτιρ dear :lol:
δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσο υπομονη κάνουν οι συντονιστες...
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από VickyV » 19 Δεκ 2013, 11:51

καλημερα. θα επαναλαβω τα παραπανω που εγραψα λεγοντας οτι οταν ενας ανθρωπος ειναι απο τη φυση του ευγενικος, σεβεται το διπλανο του, δεν λειτουργει υστεροβουλα ή με τον εγωισμο και την υπερηφανεια στη σκεψη και στο λογο του, οταν θα ειναι καινουριος καπου θα δεχτει το ρολο αυτο και θα ρωταει αν κατι δεν καταλαβαινει. δεν γινεται να εχεις αυτα τα στοιχεια και να σε αδικουν. πουθενα. και αν το κανουν συντομα φανερωνεται η αληθεια.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 19 Δεκ 2013, 11:57

fronimitis έγραψε: - Φυσικα μονο ενα μικρο ποσοστο απο τα εγγεγραμμενα μελη θα ειναι ενεργα στο σιτε, με την εννοια των συχνων επισκεψεων. Και φυσικα ενα απειροελαχιστο ποσοστο μελων θα προσφερουν γνωσεις, χρονο, χρημα για την συντηρηση και αναπτυξη του site. Και φυσικα ενα μεγαλο ποσοστο μελων θα ειναι ασχετα εως ενοχλητικα. Δεν διαφερει σε αυτα το xariseto.gr απο τα υπολοιπα site. Η διαφορά ειναι στον τροπο αντιμετωπισης. Αν δεν το καταλαβαινεις/ετε, δεν εχει νοημα να συνεχισουμε τη συζητηση.
Με κάλυψε πλήρως το μέλος fronimitis. Υπήρξα εργαζόμενη ενός social network στην Ελλάδα με 3 εκατομμύρια μέλη. Φυσικά το 50% ήταν spammers, το άλλο 47% ήταν αμέριμνοι/ενοχλητική/αδιάφοροι αλλά χάρη του 3% εμείς πληρωνόμασταν και η εταιρία έζησε μια δεκαετία.

Γι'αυτό λοιπόν, γλυκιά μου ar_ia με το ωραίο nickname (έχεις τα 2/3 το ονόματός μου :P ) προσθέτω στο τέλος του μηνύματός μου ότι θα έπρεπε να το εκμεταλλευτείτε σωστά (με την καλή έννοια) διότι αν είναι έτσι όπως τα λες κάποια μέρα, που θα έχει ξεχειλίσει το ποτήρι και θα είστε μπουχτισμένοι από κάποια ενοχλητικά μέλη, θα το κλείσετε το site και δεν θα υπάρχει γυρισμός.

Υ.Γ. Μάλλον δεν έχεις εξυπηρετήσει ποτέ έναν Ιρλανδό... ξεκινάει με f... και τελειώνει με f... :rofl:
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

Άβαταρ μέλους
χριστινα33
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
35 47
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2013, 20:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σικίνου Κυκλάδων
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από χριστινα33 » 19 Δεκ 2013, 12:07

Εγω ειμαι καινούργια εδω καλως σας βρήκα!! οι κανονες οντως ειναι λιγο δυσκολοι να τους μαθεις με την πρωτη αν κ τους διαβασα δεν μπορω να καταλαβω καποια πραγματα.. εχω αγχωθει λιγακι που θα πατησω ευχριστω ποσα θα πατησω μη στειλω μην με πμ πριν γραψω δημοσια.. ενταξει καλο ειναι να υπαρχουν κανονες κ ετσι πρεπει αλλα λιγο πιο χαλαρα ισως καποια πραγματα τωρα για τους αποκλεισμους με το παραμικρο το βρισκω λιγο χοντρο!! ειμαστε ολοι εδω για να βοηθησουμε κ να βοηθηθουμε.. μακαρι να μην υπηρχε η αναγκη για να δημιουργηθουν αυτες οι σελιδες!! τελος παντων συγχαρητηρια εχω να πω για την σελιδα αλλα λιγο πιο χαλαρα ... και επισης να μην τρωγομαστε ελεος πια κ εδω μεσα ανταγωνισμοι!! για γελια ειναι.. φιλια σε ολους και παλι καλως σας βρήκααα
ΕΧΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ
εστειλα mariaganitou (adidas No24) (ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ)

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 19 Δεκ 2013, 12:17

vickyvaitsi έγραψε:καλημερα. θα επαναλαβω τα παραπανω που εγραψα λεγοντας οτι οταν ενας ανθρωπος ειναι απο τη φυση του ευγενικος, σεβεται το διπλανο του, δεν λειτουργει υστεροβουλα ή με τον εγωισμο και την υπερηφανεια στη σκεψη και στο λογο του, οταν θα ειναι καινουριος καπου θα δεχτει το ρολο αυτο και θα ρωταει αν κατι δεν καταλαβαινει. δεν γινεται να εχεις αυτα τα στοιχεια και να σε αδικουν. πουθενα. και αν το κανουν συντομα φανερωνεται η αληθεια.
Δεν νομίζω το αν θα ρωτήσει κάποιος ή όχι είναι θέμα ευγένειας. Γιατί όπως λέει και η ar_ia πολλά μέλη που δεν καταλαβαίνουν ρωτάνε, και πολλές φορές μάλιστα, και στο τέλος καταλήγουν και βρίζουν τους συντονιστές επειδή δεν καταλαβαίνουν.

Έτσι όπως τα λες "οταν ενας ανθρωπος ειναι απο τη φυση του ευγενικος" θα είναι για πάντα και για όλους είτε αυτός είναι ανόητος, είτε έξυπνος, είτε ενοχλητικός και υβριστικός.
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από VickyV » 19 Δεκ 2013, 12:21

λεω " οταν ενας ανθρωπος ειναι απο τη φυση του ευγενικος, σεβεται το διπλανο του, δεν λειτουργει υστεροβουλα ή με τον εγωισμο και την υπερηφανεια στη σκεψη και στο λογο του". δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις αυτα. οταν καποιος εχει ολα αυτα τα στοιχεια δεν δημιουργει ποτε προβληματα ουτε στον εαυτο του ουτε στους αλλους :D
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Aria » 19 Δεκ 2013, 12:36

fronimitis έγραψε: ar_ia,
Αφου δεν ακους ουτε ενα ευχαριστω, και αντιθετως σε βριζουν, τοτε γιατι χανεις τον χρονο σου εδω μεσα;
Θα μπορουσες να πας σε καποιο ξενο site, μιας και εδω στην Ελλαδα ειμαστε ολοι για τα μπαζα...
Θα μπορουσα βεβαια να αντικρουσω τον χαρακτηρισμο σου απο την αλλη πλευρα: Δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε ακόμη σε στυλ "ξέρεις ποιος είμαι εγώ? ειμαι συντονιστης/διαχειριστης και αν γουστάρω σας κανω ban για κανα μηνα, ή και για παντα αμα λαχει να'ουμ'!"
Εφ όσον ακόμη δεν το κατάλαβες να στο εξηγήσω καλύτερα...
Βρίσκομαι εδώ για να βοήθησω, όπως και όλοι οι συντονιστές, γιατί υπάρχουν και πολλά καλά μέλη παλιά, και νέα.
Βρίσκομαι εδώ και παρόλο τις δύσκολες συνθήκες προσπαθώ να προστατέψω τα μέλη που ανέφερα πιο πάνω από κάτι "εξυπνάκηδες" που νομίζουν πως και θα κάνουν ότι θέλουν αλλά και θα εκμεταλεύονται τους άλλους ανάλογα πως τους βολεύει!
Βρίσκομαι εδώ για να φροντίσω για την σωστή λειτουργία του σαιτ γενικά!
Φαντάζομαι γνωρίζεις την λέξη "εθελοντισμός"
Επίσης μιας και σου εκανε εντύπωση η αναφορά σε ξένα σαιτ, να σου πω πως σε αυτά δεν έχει δημοκρατικούς διαλόγους όπως εδώ σε περιπτώσεις μελών που έχουμε αναφέρει, αλλά γίνεται αμέσως μόνιμος αποκλεισμός τους δίχως να κάθονται να σκάνε 'αμα λάχει να' ουμ!!! ;)
Σαφώς όπως ειπώθηκε πιο πάνω τα μέλη κάνουν ένα σαιτ αλλά και αν δεν υπήρχε το σαιτ δεν θα μπορούσαν τα μέλη να βρίσκονται εδώ! Αυτά είναι αλληλένδετα! Όποιος θέλει να τον σέβονται, ΟΦΕΙΛΕΙ να σέβεται παράλληλα κι εκείνος τον χώρο που τον φιλοξενεί!
Πρώτα είμαι σαν μέλος σωστό, ακολουθώ τους κανόνες του χώρου αυτού μου αρέσουν ή όχι και μετά μιλάω για λάθη του σαιτ!

Άβαταρ μέλους
Ntinaki04
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2013, 16:43
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Λαυρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Ntinaki04 » 19 Δεκ 2013, 15:02

Arigata έγραψε:
Πρώτη μέρα που επισκέφτηκα το site --> Βλέπω.. Χαρίζω, Χαρίζω, Χαρίζω, Ζητάω, Ζητάω, 'Εκλεισε... Αχ (λέω) να ένα site σαν το Parents όπου μπαίνουν διάφοροι και χαρίζουν και ζητάνε. Κάνω εγγραφή και φυσικά ούτε που διάβασα τους όρους (ΟΛΟΙ έτσι λειτουργούμε...απλά τσεκάρουμε το κουτάκι με τους όρους ότι συμφωνώ... έχει αντίρηση κανείς????? λίγα άτομα ίσως)
Περνάνε μέρες...
Δεύτερη μέρα επίσκεψης στο site (έγκυος ψάχνοντας διάφορα είδη μπεμπέ) --> Για να δω τι χαρίζουν που μου λείπει τώρα που θα αποκτήσω μωρό (ΟΛΟΙ έτσι λειτουργούμε)... η πρώτη στο σόι μετά από πολύ καιρό και δεν έχω κανέναν να μου δανείσει/χαρίσει

'Άρχισα να μπαίνω πιο συχνά στο site φυσικά έχοντας στο νου μου ότι είναι ένα απλό site όπου χαρίζουν/ζητάνε σαν κάποια άλλα χωρίς όρους..
Θα συμφωνήσω με την arigata μιας και με ´μενα κατι παρόμοιο έγινε εγώ όμως διαδασα πριν πάτησω το συμφωνώ με τους όρους ναι μεν λεει πάνω-πάνω με μεγάλα γράμματα υπαρχει όριο ζήτησης αλλα ποιο κατω δεν λεει αυτά που λεει στους κανόνες που υπάρχουν μεσα στο σάιτ που λένε οι διαχειριστές διαβάστε τους κανόνες εγώ έχοντας διαβάσει τους όρους χρήση πίστευα ότι ειναι το ίδιο οπότε δεν μπήκα να διαβάσω που λεει ότι αν εισαι απλό μελος δικαίουσε τόσες ζήτησης αν χαρίσεις δικαίουσε "bonus" +5 κτλ... Οταν μου έγινε η παρατήρηση τα διάβασα και αυτα και αγχώθηκα. Την πρώτη μερα που ζήτησα κατι εδω μεσα με βοήθησε ενα μελος παρα πολυ μιας και δεν είμαι εξοικειωμενη με τα φόρουμ και ούτε καν ειχα καταλάβει τι ειναι το "ευχαριστω" και πάτησα το ευχαριστω για να ευχαριστήσω το μελος που προσφέρθηκε να μου χαρίσει βρεφικά ρούχαλακια όπως πατάμε το λαϊκ σε αλλα σάιτ.. Και μου εξήγησε το μελος τι δουλεια κανει το "ευχαριστω" και να το αποσύρω μιας και δεν ειχα παραλάβει κατι... Όσο για την ειδική αδεια που λένε ότι δίνεται στις μανούλες για τα παιδικά ειδη δεν ειδα καμία κατανόηση και καμοία ευαισθησία αφού έστειλα και εγώ πμ στον Κ.Μακη δεν πηρα ποτε απαντηση... Μπορει να κατάλαβα αργά το πως λειτουργεί το σύστημα αλλα άυτο δεν ειναι λόγος για τέτοια αδιαφορία.. Εχω μεγάλη αναγκη αυτο το διάστημα αλλα αυτο δεν παει να πει ότι θα ανέχτω και αφτην την συμπεριφορά δεν είμαι κανένας εγκληματίας είμαι μια ανεργη που περιμένω το πρωτο μου παιδι δεν εχω να προσφέρω κατι τωρα αλλα αργότερα θα εχω.. μια κατανόηση ζήτησα αλλα δεν την βρηκα..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”