τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
crystallyn
Platinum Member
Platinum Member
16 22
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: 02 Μαρ 2012, 14:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παπάγου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από crystallyn » 13 Φεβ 2014, 15:01

μα κι εγώ καλή μου στο off topic σου αναφέρομαι :)

ολοι θελω να πιστευω οτι έχουμε καλό σκοπο.. εκτός απο τους banned users!
συναλλαγές μεσω eurobank


Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 13 Φεβ 2014, 15:06

Γι'αυτό σου λέω... διάβασε όλες τις σελίδες και θα δεις ότι εγώ έχω εκφράσει τις απόψεις μου και δεν είμαι off topic...σε σύγκριση με άλλους ;)
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

crystallyn
Platinum Member
Platinum Member
16 22
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: 02 Μαρ 2012, 14:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παπάγου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από crystallyn » 13 Φεβ 2014, 15:13

ολοι τις αποψεις μας γράφουμε.. άλλες φορες για το site και τα προβλήματα του κι άλλες για τους άλλους που έχουν γνωμη χωρις να γνωρίζουν πραγματικά πως λειτουργει το site.
συναλλαγές μεσω eurobank

Άβαταρ μέλους
albaki
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
40 51
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: 04 Μαρ 2014, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Λαυρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από albaki » 18 Μαρ 2014, 19:05

Εμένα δεν μου αρέσει που κανένας δεν έχει προσφερθεί να έρθει να πάρει τα πράγματα κάπου κοντά μου ένω εγώ πάντα πηγαίνω ακόμα και κάτω απο τα σπίτια τους!Όλοι λενε οτί θέλουν κάπου κοντά τους και γώ όμως επειδή έχασα την δουλειά μου τρέχω και 8 ώρες την ημέρα σε έξωτερικές δουλειές και παρόλα αυτα προσπαθώ να τους βολέψω.Σκεφτήτε και τους άλλους λίγο ρε παιδιά εντάξη είμαι καινούργια στο site με λίγα άτομα έχω βρεθεί και μπορεί να κάνω λάθος άλλα και γώ μαρούσι μένω μακριά μην σού έρχομαι στον σταθμό κοντα στο σπίτι σου και επειδή σου λέω έλα εναν πιο κοντα μου λες είναι μακριά....και γώ κανω 15 στάσεις για να φτασω κέντρο,μην σκέφτεστε μόνο τον εαυτό σας!Έιναι ένα πολύ όμορφο site μήν το χαλάμε με την συμπεριφορά μας!
Έχω ένα κοριτσάκι 2 ετών.
Άγαπάτε γιατι χανόμαστε!!!!!!!!!!
Ζητάω αθλητικά 41νο

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polvar » 18 Μαρ 2014, 19:18

Οταν χαρίζετε κανονικά πρέπει εσείς να αποφασίσετε πού θα γίνει η συνάντηση και όχι ο παραλήπτης. Αυτό λενε οι στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας

Άβαταρ μέλους
albaki
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
40 51
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: 04 Μαρ 2014, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Λαυρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από albaki » 18 Μαρ 2014, 19:28

polvar έγραψε:Οταν χαρίζετε κανονικά πρέπει εσείς να αποφασίσετε πού θα γίνει η συνάντηση και όχι ο παραλήπτης. Αυτό λενε οι στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας
Αυτο ακριβώς λέω και γώ άλλα όλοι μέχρι τώρα μου λένε την τάδε ώρα θα έχω δουλειά εκεί έλα φέρτα εκέι και τους λέω μένω μακριά ελα νέα ιονία πχ ενω μένουν ανω πατήσια 5 λεπτά υπόθεση!και μου λένε μα και μου ένταξη μέχρι τώρα απ οτι φαίνετε ήμουνα κοροιδο :<
Έχω ένα κοριτσάκι 2 ετών.
Άγαπάτε γιατι χανόμαστε!!!!!!!!!!
Ζητάω αθλητικά 41νο

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Aria » 18 Μαρ 2014, 21:59

Εφ όσον θέλουν κοντά στα σπίτια τους τότε να τους λέτε πως μόνο με αποστολή θα τα στείλετε. Αν δεν θέλουν να πληρώσουν τότε θα βρούνε σίγουρα τον χρόνο να συναντηθούν μαζί σας όπου εσείς θέλετε.
Άρα δεν φταίνε τα μέλη αλλά εσείς που τους κάνετε τα χατήρια.

Άβαταρ μέλους
albaki
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
40 51
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: 04 Μαρ 2014, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Λαυρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από albaki » 18 Μαρ 2014, 22:15

ar_ia έγραψε:Εφ όσον θέλουν κοντά στα σπίτια τους τότε να τους λέτε πως μόνο με αποστολή θα τα στείλετε. Αν δεν θέλουν να πληρώσουν τότε θα βρούνε σίγουρα τον χρόνο να συναντηθούν μαζί σας όπου εσείς θέλετε.
Άρα δεν φταίνε τα μέλη αλλά εσείς που τους κάνετε τα χατήρια.
Έχετε δίκιο τελικά!!
Έχω ένα κοριτσάκι 2 ετών.
Άγαπάτε γιατι χανόμαστε!!!!!!!!!!
Ζητάω αθλητικά 41νο

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Aliki1984 » 17 Φεβ 2016, 00:43

Να πω κι εγώ μια γνώμη, αρκετά ετεροχρονισμενα, μια και τώρα έτυχε να πετύχω αυτή τη συζήτηση. Έχω λίγο καιρό εδώ μέσα σε σχέση με άλλους κι έχω παρατηρήσει κάποια πράγματα. Να πω καταρχήν πώς επειδή δεν παίρνω ρούχα και χρηστικά αντικείμενα δεν έχω συναντήσει τα θέματα με κακής ποιότητας παραλαβές που είδα στην αρχή της συζήτησης. Μόνο μία φορά στις αρχές από ένα μέλος που χάριζε γραμματόσημα και παρέλαβα 10 όλα κι όλα. Δεν το έκανα θέμα γιατί δεν είχε νόημα. Και περνάω στο δια ταύτα. Στους κανόνες σε κάποιο σημείο γράφει "οι διαχειριστές δεν σας ειρωνευονται, σας συμβουλεύουν". Κι όμως έχω επανειλημμενα δει σε πάρα πολλά θέματα ( όχι δικά μου) διαχειριστές που είναι επιθετικοί, ειρωνικοι και πάει λέγοντας. Ο δάσκαλος όσες φορές και να ρωτήσουν οι μαθητές το ίδιο πράγμα ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να είναι ειρωνικός. Αυτή είναι η δουλειά του. Οι διαχειριστές παίζουν το ρόλο του δασκάλου. Θα πρέπει λοιπόν να έχουν υπομονή. Ακόμα κι αν βρίζουν αυτόν που ρώτησε κάτι, θα.πρεπει στην απάντησή τους να μην φαίνεται. Επίσης πολλές φορές δίνονται ασαφεις απαντήσεις (πράγματα που.οι διαχειριστές θεωρούν δεδομένα αλλά δεν είναι) και γίνονται μπερδέματα. Και αυτό το έχω δει πολλές φορές σε πολλές συζητήσεις απλά δεν με αφορούσαν για να πω τη γνώμη μου. Και κάτι τελευταίο. Κάποιοι κανόνες είναι διατυπωμενοι λάθος και γίνεται πάλι μπέρδεμα. Αναφέρω ενδεικτικά την τελευταία που ασχολήθηκα: στο θέμα συλλεκτών γράφει ότι για να ζητήσει κάποιος συλλεκτικά αντικείμενα πρέπει να πάρει άδεια συλλέκτη. Αυτό εξ ορισμού σημαίνει "κάνω αίτηση και μου δίνει κάποιος την άδεια". Ενώ εννοεί "ανεβάζεις τη συλλογή σου στην τάδε σελίδα" . Αυτό το 2ο θα έπρεπε να γράφουν οι κανόνες. Γιατί ο καθένας που διαβάζει, δεν μπορεί να ξέρει τα εννοουμενα.
Αυτα τα λίγα από μένα, με κάθε καλή διάθεση και συμβουλευτικο (όχι επικριτικό) τόνο. :}
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polvar » 17 Φεβ 2016, 12:41

Θα πρέπει όμως να κατανοήσετε κι εσείς κι όλα τα μέλη ότι δεν γίνεται να απαντάμε στον καθένα χωριστά και προσωπικά
Υπάρχουν μέλη που δεν κάνουν τον κόπο να διαβάσουν 5 πράγματα και ρωτάνε συνέχεια
Αυτά τα μέλη χρειάζονται έναν συντονιστή αφιερωμένο στο καθένα από αυτά
Οπως καταλαβαίνετε αυτό δεν γίνεται όταν είμαστε όλοι κι όλοι 8 ενεργοι και φυσικά έχουμε και άλλες υποχρεώσεις και δουλειές.
Όλα είναι γραμμένα στους κανόνες και στη βοήθεια λειτουργίας, καθήστε και διαβάστε
Και συγκεκριμένα γι αυτό που λέτε για τις συλλογές , ορίστε ο κανόνας στο rules#%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%82-2j και στο viewtopic.php?f=2&t=2
(Η επίδειξη της συλλογής ισοδυναμεί με άδεια)

Και φυσικά κάποτε εξαντλούνται τα όρια της υπομονής, όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει μετά από πολλαπλα μηνύματα και παραινέσεις

Διαβάστε και το viewtopic.php?f=264&t=105795&start=60#p943495

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”