τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από makis » 19 Δεκ 2013, 16:34

Arigata έγραψε: Ναι έχεις εν μέρη δίκαιο σε αυτό.. αλλά δεν εννοούσα την "αμοιβή" χρηματικό ποσό.. αλλά απλά μερικά "ευχαριστώ".
Κανεις συντονιστης , ουτε εποπτης δεν παιρνει χρηματα , ουτε καν μισο ευχαριστω εως τωρα .
Το μονο που παίρνουν ειναι κραξιμο , και πολλες φορες με πμ .
Arigata έγραψε: Τέλος πάντως η ουσία είναι αυτή. 'Όσο το επίπεδο είναι ψηλά τόσο οι χρήστες θα αρχίσουν να ευαισθητοποιηθούν να συμβάλουν στην Φήμη του site, άρα διαφημίσεις, άρα, χρήματα, άρα πληρωμή εξόδων κτλ.

Θα πρέπει λοιπόν να "εκμεταλλευτεί" σωστά (μην παρεξηγηθώ πάλι!) και να μπουν χορηγοί στο site που θα συνεισφέρουν στην αναγνωρισιμότητα και επιβίωση του site.
Οπως ειπα και πιο πριν , τα εσοδα απο διαφημισεις , ΔΕΝ καλυπτουν ουτε καν τα εξοδα σερβερ , μιας και ειναι μετρημενα για τον αριθμο καθημερινων επισκεπτων.
Οσο για χορηγους πλεον και αυτοι δεν κανουν διαφημισεις , ακομα και στην τηλεοραση βλεπεις εχει μειωθει , δεν υπαρχουν διαφημησεις πολλες.

Οταν ειχα ζητηση πριν 1 χρονο απο εταιριες ιντερνετ να γινουν χορηγοι για το ΙΝΤΕΡΝΕΤ του χαρισομαγαζου , ΟΛΟΙ ειπαν ΟΧΙ , εκτος μια εταιρια που ειπε ναι ΜΟΝΟ με μεγαλο Banner στο xariseto.
Δηλ για 20€ το μηνα (που δεν θα τα εδιναν και απο την τσεπη τους σε μετρητα, θελαν Bannner) !!!!!
Αρα σκεψου ποσο απιθανο ειναι για να βρουμε χορηγο για το site
Αnνειχε διπλασια κινηση ΙΣΩΣ κατι να γινοταν !

Ενω μεγαλες εταιριες , ote , cosmote , Οπαπ, γερμανος , cyta βλεπεις ειναι χορηγοί σε καθε τι , αλλα οχι σε τετοια site !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από makis » 19 Δεκ 2013, 16:49

fronimitis έγραψε:Συμφωνω με την Arigata, ουτε εγω διαβασα τους κανονες οταν εγγραφηκα. Ουτε εγω τους βρηκα ευκολα, ουτε πιστευω οτι ειναι καλογραμμενοι.
Ξερεις ποσοι το εχουν πει αυτο ; Πες εσυ ενα τροπο να ειναι καλογραμμενοι !
Παλια ηταν με 2 λεξεις και ελεγαν "δεν καταλαβα" , τωρα οι ιδιοι κανονες ειναι ΛΙΓΟ πιο αναλυτικα και λενε "ειναι μεγαλα κειμενα"
Ακομα και οι 3 κεφαλαιες προτασεις που ειναι στην αρχη , πχ "δεν επιτρεπετε διπλοεγραφη απο το ιδιο ιντερνετ χωρια αδεια" λενε "δεν το ειδα" !!!!!!
fronimitis έγραψε:Ισως η παρουσα φημη & χρημα να μην ειναι τοσα οσα θα ηθελες.
Στο χερι σου/σας ειναι να τα αυγατισετε.
Αν δεις οτι το site δεν σου δινει πια ηθικη ικανοποιηση ή/και εσοδα για να μπορεσεις να το συντηρησεις, κλεισ'το το "μαγαζι"!
Εγω θελω απλα να βγαινουν τα εξοδα , που προς το παρον δεν γινετε , (τους τελευταιους 3 μηνες ειναι πιο κοντα στο να βγουν τα εξοδατου μηνα)
Γιαυτο λεω , δεν παρακαλαω , αλλα οταν δεν υπαρχει (φημη και χρηματα) αρα ΔΕΝ θα παρακαλαμε καποιον να μεινει !

Αν βλεπαμε οτι τουλάχιστον οι "ζητουλες" διαφημηζαν το site , θα λεγαμε "δεν βαριέσαι" !

Στο insomnia Πηρα Ban χωρις ΚΑΝ να ξερω το λογο πριν χρονια , ΟΥΤΕ εκραξα τον συντονιστη , ουτε το διαχειριστη, ουτε το site , μαλλον εκανα κατι λαθος , αν και ειμαι σιγουρος οτι ημουν ενταξει.
Για πιο λογο να πω τον συντονιστη "ποιος εισαι εσυ ρε μ@λακα που το παιζεις εξουσια" ; ; ; ;
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 19 Δεκ 2013, 17:11

Arigata έγραψε: Ναι έχεις εν μέρη δίκαιο σε αυτό.. αλλά δεν εννοούσα την "αμοιβή" χρηματικό ποσό.. αλλά απλά μερικά "ευχαριστώ".
Καλησπέρα σας,σας αφήνω το ελεύθερο να με ψάξετε για να δείτε ότι πουθενά δεν δωροδοκηθήκαμε από τον διαχειριστή makis , για να σταματήσει αυτή η καχυποψία από μερικά μέλη.
Αν δεχόμασταν ευχαριστώ τότε εγώ που είμαι 2,5 μισή χρονιά εδώ σαν συντονιστής κάθε μέρα τότε εάν υπολογίσουμε θα είχα 1,000 και ευχαριστώ μαζί με αυτά που χαρίζω - χάρισα.
Ούτε λεφτά δεχτήκαμε ούτε τίποτα,εν γνώση μας για εθελοντισμό γίναμε αυτό που είμαστε τώρα.

Άβαταρ μέλους
fronimitis
Platinum Member
Platinum Member
11 16
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 23:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από fronimitis » 19 Δεκ 2013, 20:13

ar_ia έγραψε:Βρίσκομαι εδώ για να βοήθησω, όπως και όλοι οι συντονιστές, γιατί υπάρχουν και πολλά καλά μέλη παλιά, και νέα.
...
Φαντάζομαι γνωρίζεις την λέξη "εθελοντισμός"
...
Αυτο περιμενα να ακουσω. Αρα λοιπον, η ενασχοληση σου με το site αυτο, σου δινει ηθικη ικανοποιηση.
Εστιασε στο γεγονος "πολλά καλά μέλη παλιά, και νέα" και οχι στο "Δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε ακόμη σε στυλ "ξέρεις ποιος είμαι εγώ? κάνω ότι γουστάρω και γράφω τους κανόνες σας στα παλιά μου τα παπούτσια" !!! Αυτή είναι η πραγματικότητα!!!". Εκτιμησε τους μεν, και αν υπαρξει προβλημα με τους δε, σφαξε τους με το βαμβακι, για να μην γινεστε θεαμα.
makis έγραψε:
fronimitis έγραψε:Συμφωνω με την Arigata, ουτε εγω διαβασα τους κανονες οταν εγγραφηκα. Ουτε εγω τους βρηκα ευκολα, ουτε πιστευω οτι ειναι καλογραμμενοι.
Ξερεις ποσοι το εχουν πει αυτο ; Πες εσυ ενα τροπο να ειναι καλογραμμενοι !
Αν το εχουν πει πολλοι, σημαινει οτι πραγματι δεν ειναι καλογραμμενοι. Συχνα διακρνω προβλημα στο νοημα των φρασεων. Βαλε καποιον να επιμεληθει το κειμενο. Προσωπικα, ειμαι πηγμενος με τα δικα μου site και τις αλλες υποχρεωσεις μου. Αλλα και να ειχα χρονο, δεν νιωθω εδω μεσα "σαν να ειναι το σπιτι μου", υπαρχουν άλλα μελη πιο δραστηρια και φιλικα προσκειμενα.
makis έγραψε:Εγω θελω απλα να βγαινουν τα εξοδα , που προς το παρον δεν γινετε , (τους τελευταιους 3 μηνες ειναι πιο κοντα στο να βγουν τα εξοδατου μηνα)
Γιαυτο λεω , δεν παρακαλαω , αλλα οταν δεν υπαρχει (φημη και χρηματα) αρα ΔΕΝ θα παρακαλαμε καποιον να μεινει !
Κι εγω πληρωνω απο την τσεπη μου για τα site μου, για παρα πολλα χρονια. Ιδιως τωρα με την κριση, τα πραγματα ειναι χειροτερα για τα εσοδα. Χρειαζεται ακομα καλυτερη στρατηγικη προωθησης (βλεπε marketing), και φυσικα: ενα site ομορφο και φιλικο προς τον χρηστη, με μια κοινοτητα μελων οπου τα μελη θα νιωθουν οτι βρισκονται σε μια καλη παρεα και οχι σε εναν χωρο οπου κυριαρχει το καροτο και το μαστιγιο.
Τελος παντων, συζητησεις για θεματα σαν αυτα δεν τελειωνουν ποτε, και κουραστηκα να δακτυλογραφω, οποτε λεω να αραιωνω απο αυτη.
Dimitris&Alice έγραψε:Καλησπέρα σας,σας αφήνω το ελεύθερο να με ψάξετε για να δείτε ότι πουθενά δεν δωροδοκηθήκαμε από τον διαχειριστή makis , για να σταματήσει αυτή η καχυποψία από μερικά μέλη.
[/quote]

Ποιος υπονοησε "δωροδοκια"; Ποιος ειναι καχυποπτος; Αν αναφερεσαι σε μενα, μαλλον εχεις κατι σαν μανια καταδιωξης. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΠΤΟ να αμοιβεται καποιος (αν αμοιβεται) για τις υπηρεσιες που προσφερει, ακομα και σε site (ή οτιδηποτε αλλο) με καταστατικο αστικης μη κερδοσκοπικης εταιριας/οργανισμου. Μαλιστα, ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ (αν υπαρχει η δυνατοτητα). Δεν ειναι παντα εφικτο να γινουν τα παντα χωρις αμοιβη. Τωρα, αν καποιος θελει να προσφερει υπηρεσιες εθελοντικα (ή ακομα και με εξοδα δικα του), τιμη του και καμαρι του!

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 19 Δεκ 2013, 20:23

Dimitris&Alice έγραψε: ...για να σταματήσει αυτή η καχυποψία από μερικά μέλη.
Αν δεχόμασταν ευχαριστώ τότε εγώ που είμαι 2,5 μισή χρονιά εδώ σαν συντονιστής κάθε μέρα τότε εάν υπολογίσουμε θα είχα 1,000 και ευχαριστώ μαζί με αυτά που χαρίζω - χάρισα.
Ούτε λεφτά δεχτήκαμε ούτε τίποτα,εν γνώση μας για εθελοντισμό γίναμε αυτό που είμαστε τώρα.
Καλησπέρα,

Δεν είναι καχυποψία και δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουμε θέμα και δεν βλέπουμε την ουσία των πραγμάτων. Εγώ η ίδια τόνισα ότι θα έπρεπε να υπήρχε μια αμοιβή εάν δεν υπάρχει και ότι έχετε κάνει μια σπουδαία δουλειά. Τώρα εάν δεν παίρνετε το παραμικρό τότε αξίζετε ακόμα πιο πολλά συγχαρητήρια. Αυτό όμως δεν δικαιολογεί την προσβλητική στάση μερικών ατόμων. Θα έπρεπε όμως να μην ρίχνουμε το επίπεδο για να συνεχίζει το site να προσελκύει σωστά άτομα που θα συνεισφέρουν αποτελεσματικά.

Ελπίζω στο καινούργιο site να είναι όλα πιο ξεκάθαρα και εύχρηστα ώστε να μην αυξηθούν μόνο οι εγγραφές αλλά και οι επισκεψιμότητα.
makis έγραψε:
Ενω μεγαλες εταιριες , ote , cosmote , Οπαπ, γερμανος , cyta βλεπεις ειναι χορηγοί σε καθε τι , αλλα οχι σε τετοια site !
Κακώς δεν είναι!! Αλλά θεωρώ πως το xariseto είναι πρωτοποριακό και δεν παίρνουν το ρίσκο. Βάλε το τηλ σαν υποχρεωτικό πεδίο στην εγγραφή στην καινούργια πλατφόρμα και θα δεις τι έχει να γίνει. Θα είναι διπλό το καλό. Θα μπορούσαμε να μιλάμε για ώρες το πως θα ανεβάζαμε το site στα ύψη, αρκεί να υπάρχει θέληση, δημοκρατία και ευγένεια.

Φιλικά,
Αριάνα
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 19 Δεκ 2013, 20:29

Υ.Γ Με τον fronimiti λες και είμαστε συνεννοημένοι. Λέμε τα ίδια (γράφαμε την ίδια στιγμή οπότε δεν ήξερα τι έγραφε) και με καλύπτει σε πολλά πράγματα. Και δεν τον ξέρω καν τον άνθρωπο :D.
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Aria » 19 Δεκ 2013, 20:51

:offtopic:
"Arigata"
Γι'αυτό λοιπόν, γλυκιά μου ar_ia με το ωραίο nickname (έχεις τα 2/3 το ονόματός μου :P )
Aυτό τώρα το πρόσεξα.... Δεν είναι nickname το ar_ia απλά, είναι και το ονομά μου, Αριστέα = Άρια :D Με φωνάζουν και με τα δύο, ανάλογα πως του ρχεται του καθενός :lol:

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 20 Δεκ 2013, 15:38

'Αρια..εε δεν είναι ωραίο όνομα? Ξέρω ξέρω.. :P

Καλές γιορτές!

:offtopic:
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

crystallyn
Platinum Member
Platinum Member
16 22
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: 02 Μαρ 2012, 14:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παπάγου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από crystallyn » 13 Φεβ 2014, 12:11

Arigata έγραψε:Υ.Γ Με τον fronimiti λες και είμαστε συνεννοημένοι. Λέμε τα ίδια (γράφαμε την ίδια στιγμή οπότε δεν ήξερα τι έγραφε) και με καλύπτει σε πολλά πράγματα. Και δεν τον ξέρω καν τον άνθρωπο :D.
και δεν απορείς καλή μου που μονο εσεις οι δυο τα λέτε????

Βασικά η λειτουργία των φορουμ ειναι και θα είναι κάτω απο admins, co admins κλπ!

Οπως και μία οικογενεια, κοινωνια, κράτος!

Καποιους γουστάρουμε και κάποιους όχι.

Καποιοι δουλεύουν και δεν φαίνεται, καποιοι κράζουν και αδικως φαίνονται κ.ο.κ.

αλλά να μην ξεχασω να αναφερω..
ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ μα σε κανενα δεν υπάρχει διαχειριστής, υπευθυνος ή οτι άλλο που ειναι υποχρεωμένος/η να
εκπαιδεύει τους ανθρωπους στην χρήση αυτού. Ο κάθε χρήστης έχει δικό του iq και επίπεδο γνώσης.

Οι κανόνες καλά κάνουν και υπάρχουν γιατι αλλιώς επικρατεί αναρχία στα ΠΑΝΤΑ!

Φυσικά ο κάθε ενας μας, έχει και κρίση, και γνώση για το πως λειτουργεί ενα φορουμ. Αλλά τουλάχιστον οταν μιλάμε, να βουτάμε λιγο την γλώσσα στο μυαλό και να σκεφτούμε οτι κάποια πραματα γινονται με καλό σκοπό ακόμη κι αν δεν μας βολευουν, δεν συμπαθουμε καποιους κλπ.
συναλλαγές μεσω eurobank

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Arigata » 13 Φεβ 2014, 14:54

crystallyn καλησπέρα.

Για να μην παρεξηγηθώ, παίρνω το θάρρος και σου γράφω μόνο και μόνο επειδή πιστεύω ότι τα λεγόμενά σου αναφέρονται έμμεσα ΚΑΙ σε εμένα (εξάλλου έκανες quote το κείμενό μου).

Νομίζω ότι είσαι off topic. Εδώ αναφερόμαστε στις δυσαρέσκειες μας προς το site. Αν διάβαζες όλες τις σελίδες του θέματος (και όχι μόνο την τελευταία) θα καταλάβαινες τις σκέψεις και τις απόψεις μου. Τώρα αν αυτές δεν αρέσουν... θα κρατήσω τα τελευταία σου λόγια:

"Αλλά τουλάχιστον οταν μιλάμε, να βουτάμε λιγο την γλώσσα στο μυαλό και να σκεφτούμε οτι κάποια πραματα γινονται με καλό σκοπό ακόμη κι αν δεν μας βολευουν, δεν συμπαθουμε καποιους κλπ."

Και εγώ καλό σκοπό έχω ;)
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”