Μήπως πρέπει να ξεχωρίσουν οι προσφορές από τις ζητήσεις;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
mom
VIP Member
VIP Member
82 78
Δημοσιεύσεις: 859
Εγγραφή: 03 Ιουν 2010, 19:47
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Εύοσμος ή Σταυρούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από mom » 02 Νοέμ 2010, 09:58

makis έγραψε:Καλησπερα , το ειχαμε κανα συζητηση αυτο το θεμα 2-3 φορες !
Εχει τα υπερ και τα κατα !

Ετσι και αλλιως τα [ΖΗΤΑΩ] ειναι λιγα , και οι ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ειναι Λαπτοπ, αμάξι, Σκυλο !

το υπερ να ειναι μαζι ειναι οτι οπως είμαστε μεσα στην κατηγορία μπορει να δουμε κατι που ζηταει ο αλλος που δεν ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ οτι μπορει καποιος να το ζηταει και να το εχουμε να το δωσουμε , ενω σε αντιθετη περίπτωση θα το βλεπαμε ΜΟΝΟ αν μπαίναμε στην κατηγορία ΖΗΤΑΩ !

Το κατα ειναι οτι αντι για 15 κατηγοριες θα πρεπει να ειναι 30 σε καθε Νομο !!!!

30 σε καθε Νομο !!!! ειναι πολλεςςςςςςς !!!!

Αρα πολλες κατηγοριες ! οχι θεμα server αλλα θεμα πολλες υποκατηγοριες στον καθε νομο !

Πιστυεω το καλυτερο θα ειναι τουλάχιστον για Αθηνα και Θεσσαλονικη να μπουν απλα κανα 2 κατηγοριες ακομα για να μειωθουν κυριως τα ΔΙΑΦΟΡΑ , αν και ηδη ειναι αρκετες !

Συμφωνώ!! Ήδη βλέπω πολλές φορές κάποια αγγελία ΖΗΤΑΩ και μετά απο 3-4 αγγελίες να μπαίνει μια καινούρια που ΧΑΡΙΖΕΙ ακριβώς αυτό που ζητούσε η προηγούμενη. Και αναρωτιέμαι: "Μα δεν το είδαν, να γράψουν εκεί? γιατί βάζουν καινούρια?" Αν χωριστούν τα ΧΑΡΙΖΩ και τα ΖΗΤΑΩ, τότε είναι που οι αγγελίες ΖΗΤΑΩ δεν θα έχουν καμία τύχη... ;)

Για τις κατηγορίες στα ΔΙΑΦΟΡΑ, με μια γρήγορη ματιά, ίσως θα μπορούσαν να μπουν: Είδη γυμναστικής (όργανα, αξεσουάρ, εξοπλισμός κλπ), Κουπόνια,Είδη αυτοκινήτου- μοτοσικλέτας, Ποδήλατα- πατίνια και διάφορα αξεσουάρ τους, (ίσως μπορούν τα είδη για αυτοκίνητα-μοτοσικλέτες-ποδήλατα-πατίνια να γίνουν μια κατηγορία). Αυτές οι κατηγορίες πιστεύω ότι θα πάρουν αρκετές αγγελίες απο τα Διάφορα. Αν θέλετε να κάνετε κι άλλες τότε μπορούν να γίνουν και κατηγορίες για Διακοσμητικά (?), ίσως και Είδη γραφείου (κόλλες Α4, στυλό, κασετίνες κλπ)...:roll:

Επίσης, τώρα που τα είδα, πρόσεξα ότι ορισμένες αγγελίες θα μπορούσαν να μεταφερθούν απο τα ΔΙΑΦΟΡΑ σε άλλες κατηγορίες. Όπως π.χ. Γυάλινα βαζάκια σε Είδη Οικιακής Χρήσης ή Σετ Μανικιούρ στα Καλλυντικά και είδη περιποίησης, Καθρέφτης χειρός στα Είδη Οικιακής Χρήσης, Ισοθερμική μεταλλική κούπα για ροφήματα στα Είδη Οικιακής Χρήσης, ή ακόμη και διακοσμητικά σπιτιού θα μπορούσαν να μεταφερθούν στα είδη Οικιακής χρήσης.. κλπ. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.... :D

Άβαταρ μέλους
ACTCS
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 04:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από ACTCS » 02 Νοέμ 2010, 15:59

Για το ποδηλατο επειδη το θεμα το γνωριζω , μπορει να μπει ξεχωριστο κομματι!!
το ξερω το θεμα , και μπορουμε μερικες να τις βαζουμε και στο podilates.gr και το αναποδο , ωστε να αυξιθει η κινηση!!

υπαρχουν ατομα που εχουν ενα ποδηλατο και ειτε γιατι δεν το χρησιμοποιουν , ειτε γιατι φευγουν εξωτερικο , ειτε γιατι εχουν μερικα ανταλακτικα στην ακρη , ειτε γιατι δεν εχουν λεφτα για αναπαλεωση το χαριζουν
απλα στην αρχη δεν θα εχει πολυ κοσμο , σιγα σιγα θα το μαθουν και θα αυξιθει!!

Ενα παλικαρι ετσι μου χαρισε ενα ποδηλατο , γιατι δεν ειχε την δυνατοτητα να το κανει αναπαλεωση!! αλλα ετυχε να τον βρω στον δρομο σε μια βολτα!!

το ιδιο και για το θεμα αμαξιου , ή μοτοσυκλετας , ραδιοφωνα αμαξιου , φωτα καθισματα!! νομιζω ολα αυτα αλλη μια κατηγορια!!

δηλαδη 2 κατηγοριες και φευγουν αρκετα και γεμιζουν κιολας!!

Θα μου πεις στα Διαφορα δεν εχει συχνα τετια!! δεν ξερω παντος γενικα 2 3 κατηγοριες ακομα χρειαζονται!! θελει ομως σκεψη!!

αλλιως ειναι παντος να βλεπεις μια στηλη διαφορα και αλλος μια στηλη "ειδη ποδηλατου" θα πει καποιος ρε συ εχουμε ενα ποδηλατο στο παταρι , του μικρου ή το θελεις το ποδηλατο στο υπογειο να το δοσουμε πουθενα!! ελα μορε ποιος θα το παρει ! αν εχει στηλη βαλτο να δουμε για πλακα!! και ΟΠΑ ενας θελει ποδηλατο! ελα να το παρεις φιλε μου!! και τελος!

τωρα σιγα σιγα αυξανεται το κοινο που χρησιμοποιει ποδηλατο!! πιστευω πως μια τετια στηλη θα ανηθουσε !! προσωπικα!

ΥΓ Και οπως λεει ο φιλος ή φιλη να με συχωρεσει , πατε και βαζεται σε αλλες στηλες κατι που μπαινει σε , παραδειγμα ΦΩΤΑ ΟΡΟΦΗΣ PHILIPS επρεπε να μπει στα Ηλεκτρικά Ηλεκτρονικά!! ΓΙΑΤΙ??

ο αλλος δεν θα ψαξει κει για φωτα!!

admin1
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από admin1 » 02 Νοέμ 2010, 16:30

Κοιταμε για να μην γεμιζουμε με κενες προς το παρων κατηγοριες να κανουμε μονο οσες εχουν πολλες αγγελιες .
πχ ποδηλατα εχουν 4-5 αγγελιες σε αθηνα και θεσσαλονικη , δεν αξιζει να μπει ολοκληρη κατηγορια για τοσες λογες αγγελιες

Ενω πχ τα ρουχα θεσ/νικης ειναι 8 σελιδες και αθηνας 10 σελιδες αρα αυτη η κατηγορια μπορει να χωριστή σε αντρικά και γυναικεία , αν και ειναι λιγα τα αντρικα !

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από gogo » 02 Νοέμ 2010, 16:52

mom έγραψε: Όπως π.χ. Γυάλινα βαζάκια σε Είδη Οικιακής Χρήσης ή Σετ Μανικιούρ στα Καλλυντικά και είδη περιποίησης, Καθρέφτης χειρός στα Είδη Οικιακής Χρήσης, Ισοθερμική μεταλλική κούπα για ροφήματα στα Είδη Οικιακής Χρήσης, ή ακόμη και διακοσμητικά σπιτιού θα μπορούσαν να μεταφερθούν στα είδη Οικιακής χρήσης.. κλπ. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.... :D
υποτίθεται οτι όταν βάζουμε καποια αγγελία κοιτάμε και που τη βάζουμε,
τώρα όσο για υπόλοιπες κατηγορίες γαι αυτοκίνητα και ποδήλατα δεν υπάρχει θέμα συζήτησης γιατί δεν είναι πολλά
Από την επόμενη βδομάδα θα μπουν 3-4 νέοι Mod, θα απαντηθούν και όποιες αγγελίες είναι για κλείσιμο μετά την εκκαθάριση που έκανε ο PavlitoRt, οπότε πιστεύουμε να καθαρίσει λίγο ακόμη το τοπίο

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από gogo » 02 Νοέμ 2010, 17:21

ελπιζω να καταλαβανε καποιοι για πιο λογο λεμε δεν βασουμε 1-1 μπλουζα η 1-1 βιβλιο γιατι αν τα βαζατε πολλα αντικειμενα μαζι σε μια αγγελια πχ 5 βιβλια η 5 μπλουζες μαζι θα ηταν ολα πολυ πιο συμμαζεμενα και θα μπορουσαμε να δουμε πιο αντε τις αγγελιες ολοι
ελπιζω αυτοι που το κανουν να το αλλαξουν συντομα.

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από mariamary » 03 Νοέμ 2010, 18:07

gogo έγραψε:ελπιζω να καταλαβανε καποιοι για πιο λογο λεμε δεν βασουμε 1-1 μπλουζα η 1-1 βιβλιο γιατι αν τα βαζατε πολλα αντικειμενα μαζι σε μια αγγελια πχ 5 βιβλια η 5 μπλουζες μαζι θα ηταν ολα πολυ πιο συμμαζεμενα και θα μπορουσαμε να δουμε πιο αντε τις αγγελιες ολοι
ελπιζω αυτοι που το κανουν να το αλλαξουν συντομα.

το οτι βάζουν κάποιοι αγγελία μια μια, το κάνουν μόνο και μόνο γιατί νομίζουν ότι φαίνεται οτι χαρίζουν πολλά, και ότι θα πάρουν πιο πολλά ευχαριστώ :evil:.
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

saxpa
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: 12 Σεπ 2008, 00:43
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Μύρινας Λέσβου
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΖΩ ΖΗΤΑΩ σε διαφορετική στήλη??

Δημοσίευση από saxpa » 03 Νοέμ 2010, 19:31

Δεν πιστεύω να είναι μόνο για το ευχαριστώ σιγά τα λάχανα εμένα με εξυπηρετεί να είναι ένα ένα...

...γιατί να μπώ σε μια αγγελία που θα γράφει -ΧΑΡΙΖΩ ΒΡΕΦΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ- και να έχει μπλουζάκια κοριτσίστικα που δεν μου χρειάζονται και να βλέπω όλο το κατεβατό...σε αντίθετη περίπτωση θα μπω να δω μια αγγελία που θα έχει ενα αγορίστικο μπλουζάκι 6 μηνών γιατί θα με βολεύει...

..όπως και αν υπάρχει αγγελία με τίτλο -ΧΑΡΙΖΩ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ- και μέσα βάζαμε 6 μπλούζες, διαφορετικά μεγέθη, καλοκαιρινές χειμωνιάτικες κλπ.. ο καθένας.
Πρώτον θα υπήρχαν ένα σωρό τίτλοι αγγελιών ίδιοι, όπου δεν θα ήξερες που μπήκες και που όχι και δεύτερον θα έπρεπε εγώ να μπω σε όλες τις αγγελίες και να βλέπω όλες τις μπλούζες και τα σχόλια για να διαπιστώσω αν είναι στο νούμερο μου ή αν δόθηκαν. Ενώ βλέποντας μια αγγελία π.χ. ΧΑΡΙΖΩ ΜΩΒ ΜΠΛΟΥΖΑ ή ΧΑΡΙΖΩ ΜΠΛΟΥΖΑ small , δεν μπαίνω καν γιατί δεν μου αρέσει το μωβ χρώμα ή μου είναι μεγάλο το νούμερο..

δική μου γνώμη και κρίση...
[google][/google]

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

μια προταση/ιδεα για το νεο χαρισετο

Δημοσίευση από kateuro » 25 Νοέμ 2013, 15:51

καλησπερα σε ολους...
εχω να προτεινω κατι,,,δεν ξερω βεβαια κατα ποσο μπορει να ειναι δυνατον αυτο να γινει ,ισως και να υπαρχει στο νεο χαρισετο..
επειδη οι αγγελιες <χαριζω> με τις αγγελιες <ζηταω> ειναι στην ιδια κατηγορια...αναλογα δηλαδη με τα ειδη...
θα μπορουσε να ειναι ξεχωριστα...να υπαρχουν 2 ενοτητες δηλαδη...μια με τα χαριζω και μια με τα ζηταω..
Ετσι ωστε οσοι ειναι να χαρισουν να κοιτανε πρωτα μηηηηπως αυτο που θελουν να χαρισουν το ψαχνει ηδη καποιος αλλος;
Αυτο ειναι καλο μιας και πολλοι θα εξυπηρετουνται πιο γρηγορα απο κατι που ζητανε και δεν βρισκουν...
Απο την αλλη τα μελη τα οποια χαριζουν θα τα δινουν σε καποιον που οντως το εχει αναγκη(εφοσον εχει βαλει αγγελια ζητησης ηδη το μελος)
και θα χαριζετε και ποιο γρηγορα... ;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
athina d
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15165
Εγγραφή: 09 Μάιος 2012, 18:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: μια προταση/ιδεα για το νεο χαρισετο

Δημοσίευση από athina d » 25 Νοέμ 2013, 16:07

αυτο πιστευω οντως θα βοηθουσε πολυ! ;) εγω προσωπικα περναω πολυ ωρα ψαχνοντας μηπως καποιος θελει κατι απο αυτα που εχω σκοπο να χαρισω, πριν αναρτησω αγγελια
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! :hump:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athina d την 25 Νοέμ 2013, 16:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.



εχω web banking στην ALPHA BANK και στην ΕΘΝΙΚΗ
Στέλνω με ταχυδρομειο ως δεματα!!!!!
Αποστολές γίνονται καθε 15 μερες!!! ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
Arigata
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
78 87
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 14:07
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: μια προταση/ιδεα για το νεο χαρισετο

Δημοσίευση από Arigata » 25 Νοέμ 2013, 16:14

Πολύ καλή η ιδέα σου kateuro. Θα διευκόλυνε πάρα πολύ τους χρήστες. Είμαι σίγουρη πως αυτό είναι εφικτό στο καινούργιο site. Θα μπορούσε να γίνει εξαρχής το ίδιο και σε αυτό εδώ το site.. όπως υπάρχουν κατηγορίες για τα προϊόντα ή η κάθε ενότητα ανήκει σε έναν νομό, θα μπορούσε στο τέλος, πρώτου δημιουργήσει κάποιος μια αγγελία, να υπήρχε και μια τελευταία κατηγορία Ζήτησης, Προσφοράς, Δανεισμού, ή Χαρίσματος.
To μέλος μπαίνει στην ομάδα Περιορισμένη πρόσβαση μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες που έχει στις αγγελίες
viewtopic.php?f=250&t=124677
viewtopic.php?f=212&t=122427

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”