Ομαδική αποστολή δεματων

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 15
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από socratisv » 14 Νοέμ 2014, 10:25

Πάλι το ξίνουν στην εξυπηρέτηση πελατών ε; Τι πρωτότυπο.... Πριν πόσους μήνες το έστειλες;
Το έστειλες στην ΕΕΤΤ για να τους ξεκουνίσει;
Επειδή έχω χοντρό θέμα και εδώ και χρόνια δεν έχω βγ΄λει άκρη, σε λίγο καιρό θα χοντρύνω το παιχνίδι γιατί δεν πάει άλλο.
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.


Άβαταρ μέλους
gigantaki73
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: 12 Μάιος 2013, 12:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Σαλαμίνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από gigantaki73 » 28 Νοέμ 2014, 10:43

Εκανα μια αποστολη δεματων, και η υπαλληλος ξαναμπερδεψε τα voucher! Δευτερη φορα που μου συμβαινει! Αυτη τη φορα ομως, το μπερδεμα ηταν ολεθριο! Τα δεματα πηγαν αλλ'αντ'αλλων!!! λαθος voucher κολλημενο σε λαθος δεμα, με αποτελεσμα μονο 1 να παραληφθει σωστα! το υπολοιπα ειναι χαμενα!!! πηγα λοιπον στα ελτα μου, μιλησα με την προισταμενη, και βρηκα και τον μπελα μου!!! Στην αρχη δε δεχοταν οτι το λαθος εγινε απο αυτους! οταν η υπαλληλος παραδεχτηκε οτι με εξυπηρετησε και κολλησε τα voucher εκεινη πανω στα δεματα, ακουσα το φοβερο " απο εδω και στο εξης ο αποστολεας ειναι υπευθυνος για την επικολληση του voucher" για να μην κανει λαθος ο υπαλληλος!!!! και βεβαια, της προτεινα να κατσω και στην καρεκλα του υπαλληλου, να παιρνω και το μισθο στο τελος του μηνα!!!! Αν ειναι δυνατον!!! κολλαω εκτυπωμενα τα στοιχεια των παραληπτων πανω στα δεματα, για να μην γινει παρανοηση, συμπληρωνω εκ των προτερων τα voucher, και μου λενε να τα κολλαω κιολας???? Τι να πω... αποτελεσμα, μου προτεινε να περιμενω να γυρισουν πισω, για να τα ξαναστειλω εκ νεου!! να χρεωθω εγω (γιατι τα μελη μου εχουν προκαταβαλλει τα εξοδα), για δικο τους λαθος?? Ζητησα να κανουμε τροποποιηση στοιχειων, ωστε να αποσταλουν υπηρεσιακα στον προορισμο τους! και μου απανταει οτι η αιτηση κοστιζει 3 ευρω!!! 9 ευρω δηλ. για 3 δεματα που ΑΥΤΟΙ εκαναν λαθος!!Εννοειται οτι ΑΠΑΙΤΗΣΑ να γινουν οι αιτησεις χωρις να πληρωσω τιποτα, οπως και εγιναν! Εις ματην ομως, γιατι οταν γυρισα σπιτι μου με πονοκεφαλο, πηρα τηλ. στα ελτα οπου ηταν τα λαθος δεματα, και μου ειπαν οτι ηδη εχουν σταλει πισω σε μενα :yikes:
Που να βρω το δικιο μου??? Ποσα ακομα θα υποστουμε εξ αιτιας της ανικανοτητας τους?? και στην τελικη, σκεφτομαι και παραπερα.. μηπως ολα αυτα τα κανουν για να κονομανε??? τι να πω... Δεν φτανει που με τα δεματα μας τους κανουμε τρελλο τζιρο... ελεος πια... Συγγνωμη για το μακροσκελεστατο post, αλλα νομιζω οτι κατι τετοιες εμπειριες πρεπει να μοιραζονται, για αποφυγη επαναληψης....
Aσχολουμαι με το decoupage και γενικα με κατασκευες και χειροτεχνιες! Zηταω οτιδηποτε εχει σχεση με ζωγραφικη (χρωματα, πινελα, καμβαδες, εργαλεια) & decoupage (ριζοχαρτα, υλικα) Για να δειτε με τι ασχολουμαι ριξτε μια ματια https://www.facebook.com/DecobyLitsa1/i ... =page_info
Eχω web banking ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK & ΕΘΝΙΚΗ! Καταθετω ΚΑΙ EUROBANK.
μου οφειλει το μελος giotasar 0.50e
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 15
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από socratisv » 30 Νοέμ 2014, 05:26

Παίρνεις το κείμενο (copy, paste)το αλλάζεις ελαφρώς στην αρχή και στο τέλος, προσθέτεις τα στοιχεία σου (ον/μο. διεύθυνση κλπ) και τα στοιχεία καταστήματος ΕΛΤΑ, προσθέτεις τις τρεις φράσεις κλειδιά (παρακαλώ όπως η ΕΕΤΤ προβεί στις δέουσες ενέργειες στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων της, παρακαλώ όπως ο ΣτΚ μεσολαβήσει προκειμένου η διαδικασία αποστολής των δεμάτων στις διευθύνσεις των παραληπτών πραγματοποιηθεί χωρίς καμία επιβάρυνση εκ μέρους μου, παρακαλώ όπως το ΣΕΕΔΔ προβεί στις δέουσες ενέργειες προκειμένου να διερευνηθούν τυχόν πειθαρχικές ευθύνες υπαλλήλου και διευθυντή καταστήματος ΕΛΤΑ) και το στέλνεις στο info@eett.gr seedd@seedd.gr και στο grammateia@synigoroskatanaloti.gr
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
gigantaki73
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: 12 Μάιος 2013, 12:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Σαλαμίνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από gigantaki73 » 30 Νοέμ 2014, 07:39

Καλημερα. Ευχαριστω για τις οδηγιες φιλε μου! Θα το κανω... ΔΕΝ τους χαριζω ουτε μισο ευρω, γιατι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ παντελως!!!
Aσχολουμαι με το decoupage και γενικα με κατασκευες και χειροτεχνιες! Zηταω οτιδηποτε εχει σχεση με ζωγραφικη (χρωματα, πινελα, καμβαδες, εργαλεια) & decoupage (ριζοχαρτα, υλικα) Για να δειτε με τι ασχολουμαι ριξτε μια ματια https://www.facebook.com/DecobyLitsa1/i ... =page_info
Eχω web banking ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK & ΕΘΝΙΚΗ! Καταθετω ΚΑΙ EUROBANK.
μου οφειλει το μελος giotasar 0.50e
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 15
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από socratisv » 30 Νοέμ 2014, 11:52

Και Συνήγορο του Πολίτη:-).
Τέλος μπορείς να ζητήσεις αποκλειστικά ηλεκτρονική επικοινωνία βάσει των διατάξεων του Συντάγματος (ελευθερη διαμόρφωση πρωσοπικότητας και δικαίωμα πρόσβασης στην Κοινωνία της Πληροφορίας) και του ν. 3179/2011, ο οποίος αναγνωρίει το δικαίωμα του e-επικοινωνείν και του e-σσυναλλάσσεσθαι με δημόσιο, ΔΕΚΟ και λοιπούς φορείς του δημοσίου.
Αν χρειάζεσαι βοήθεια, επικοινωνείς μαζί μου με ΠΜ.
Με τα ΕΛΤΑ ταλαιπωρούμαι από το 2011, με το κομμάτι του Egovernment από το 2012.
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”