Ομαδική αποστολή δεματων

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από echelon2011 » 01 Οκτ 2014, 17:54

ar_ia έγραψε: echelon2011 Eπίσης βαριούντε να σηκωθούν από την καρέκλα για να πάνενα φέρουν είτε τα έντυπα είτε τις διάφανες ζελατίνες που κολλάνε επάνω για να βάλουν μέσα το βάουτσερ. Το έχω δει ξεκάθαρα στα μούτρα μιας υπαλλήλου εδώ που πάω (εποχικής). Ξινίζει τα μούτρα της λες και τρώει κάτι χαλασμένο όταν δει πως είναι δέμα και πρέπει να σηκωθεί. Αφού ώρες ώρες την κοιτάω και έχω πολύ έντονη την επιθυμία να της πω "σήκω μωρή γουρούνα μπας και χάσεις και κανένα κιλό που βαριέσαι συνέχεια"
Έγραψες!!! Το ίδιο πιστεύω και εγώ!


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από polvar » 01 Οκτ 2014, 20:17

Είναι ακριβώς όλα όσα ειπώθηκαν αθροιστικά!
Αν προσέξετε λίγο παραπάνω, ο υπάλληλος οφείλει να κάνει μια διαδικασία για να στείλει ένα δέμα (συμπλήρωση voucher, επικόλληση στο κουτί, σκανάρισμα, αναμονή συστήματος για απόδειξη κλπ). Ενώ αν σταλεί ως γράμμα απλά κολλάει 2-3 γραμματόσημα
Μετά στα κέντρα διαλογής τα δέματα πρέπει πάλι να σκαναριστούν για το tracking ενώ κατά την επίδοση θα πρέπει πάλι να σκαναριστούν και να υπογραφεί το voucher για να μείνει στο αρχείο κλπ άρα και άλλος φόρτος των υπαλλήλων.
Βάζω στοίχημα ότι όλα αυτά σκέφτονται και λένε "γιατί να μην αποτρέψουμε τον κόσμο από τα δέματα και να κάνουμε τη χάρη στη διοίκηση που αποφασίζει ερήμην των υπαλλήλων; Έτσι κι αλλιώς τον ίδιο μισθό θα πάρουμε".

Άβαταρ μέλους
bella aldama
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 3452
Εγγραφή: 11 Σεπ 2011, 18:43
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από bella aldama » 01 Οκτ 2014, 21:13

ar_ia έγραψε: echelon2011 Eπίσης βαριούντε να σηκωθούν από την καρέκλα για να πάνενα φέρουν είτε τα έντυπα είτε τις διάφανες ζελατίνες που κολλάνε επάνω για να βάλουν μέσα το βάουτσερ. Το έχω δει ξεκάθαρα στα μούτρα μιας υπαλλήλου εδώ που πάω (εποχικής). Ξινίζει τα μούτρα της λες και τρώει κάτι χαλασμένο όταν δει πως είναι δέμα και πρέπει να σηκωθεί. Αφού ώρες ώρες την κοιτάω και έχω πολύ έντονη την επιθυμία να της πω "σήκω μωρή γουρούνα μπας και χάσεις και κανένα κιλό που βαριέσαι συνέχεια"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Στελνω με box now

Προτεραιοτητα στα ατομα που παραλαμβανουν απο την περιοχη μου!!!

Άβαταρ μέλους
marika
Diamond Member
Diamond Member
30 35
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 00:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από marika » 01 Οκτ 2014, 22:42

τα ιδια προβήματα είχα και γω στο Ηράκλειο, φαινόταν ξεκάθαρα πως δεν θέλουν να στείλουν δέματα. σε 2 ταχυδρομεία αρνήθηκαν να μου στείλουν ομαδικά δέματα

πάντως διαβάζοντας και ξαναδιαβάζοντας τον τιμοκατάλογο να σας πω την αλήθεια άλλο πράγμα καταλαβαίνω,..

λέει από 5- 20 δέματα 8 % έκπτωση

μέχρι 3 κιλά το μεμονωμένο κοστίζει 1.5 ευρώ άρα με έκπτωση 8 % κοστίζει 1,38 το ομαδικό
και αναφέρει πως υπάρχει ελάχιστο ποσό 1,2 ευρώ,,προφανώς γιατί έχει μεγαλύτερες εκπτώσεις όταν στέλνεις περισσότερα δέματα....

άρα μέχρι 20 δέματα κάτω των 3 κιλών θα έπρεπε να κοστίζει 1,38. εγώ αυτό καταλαβαίνω από τον τιμοκατάλογο.
Εφόσον βέβαια στους περισσότερους δέχονται με 1,2 μια χαρά είναι, για τους υπόλοιπους πρέπει να δοθεί λύση..πάντως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τα κεντρικά του ταχυδρομείου μου πρότειναν να πω στον υπάλληλο να πάρει τηλέφωνο στο προϊστάμενο,,,,ώστε να ενημερωθεί..

Έχω φοιτητικό πάσο

Άβαταρ μέλους
WickedWitch
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 12 Σεπ 2014, 17:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από WickedWitch » 03 Οκτ 2014, 11:40

εγω την πρωτη φορα που πηγα για ομαδικη εκαναν πως δεν ηξεραν οτι υφισταται και τους ειπα οτι φυσικα εχω ξαναστειλει ομαδικες πολλες φορες (ενω ηταν η πρωτη φορα ) και επαιρναν τηλεφωνα σε αλλα καταστηματα να τους πουνε πως γινεται.τα ζυγιζουν ομαδικα αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα επειτα ουτε με τον ογκο και το ενα δεμα μου ηταν πινακας 50χ70 και πανω απο κιλο.αν τους ελεγα οτι δεν εχω ξαναστειλει ομαδικη θα μου απαντουσαν οτι δεν γινεται.προφανως η δεν ξερουν που παν τα 4 η βαριουνται να κουνηθουν απ τις καρεκλες τους :z

Η συλλογή μου από υπολογιστές AMSTRAD
Η συλλογή μου από ΒΙΝΥΛΙΑ
εχω internet banking στην πειραιως και εθνικη
Παρακαλω μην δικαιολογειτε το γιατι ζητατε ενα αντικειμενο,απλα ζητηστε το οσο πιο απλα γινεται

STRAWBERRY8
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3819
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011, 18:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από STRAWBERRY8 » 03 Οκτ 2014, 11:56

Αγαπητή κυρία,

Σας ενημερώνουμε ότι το ηλεκτρονικό σας μήνυμα, αναφορικά με θέμα που ανέκυψε στην ταχυδρομική σας εξυπηρέτηση, έχει προωθηθεί στα αρμόδια στελέχη του ΕΛΤΑ και θα ενημερωθείτε σχετικά με νεότερο ηλεκτρονικό μας μήνυμα.





Με εκτίμηση,



Αθανασία Κοσμά



Ελληνικά Ταχυδρομεία Α.Ε.

Διεύθυνση Δικτύου Λιανικής και

Εξυπηρέτησης Πελατών

Τομέας Εξυπηρέτησης Πελατών

το μήνυμα που έλαβα σε απάντηση των παραπόνων μου.Ας κάνουν κι οι υπόλοιποι χρήστες παράπονα στο μέηλ που επισύναψα, η σιωπή και η γκρίνια μεταξύ μας δεν οδηγεί πουθενά.

Άβαταρ μέλους
gigantaki73
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: 12 Μάιος 2013, 12:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Σαλαμίνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ Ομαδικη Αποστολη Δεματων

Δημοσίευση από gigantaki73 » 17 Οκτ 2014, 08:41

Καλημερα σας!! Πηγα σημερα στα ελτα της περιοχης μου για να κανω ομαδικη αποστολη δεματων, και μου ειπαν οτι ΔΕΝ γινεται! πρεπει να εχω, λενε, ΣΥΜΒΑΣΗ! Ισχυει αυτο???? Πως μπορω να κανω την ομαδικη αποστολη? Τι να τους παρουσιασω?? Υπαρχει καποια εγκυκλιος. η οτιδηποτε, γιατι ισως δεν το γνωριζουν... Ευχαριστω, και αναμενω!!!!
Aσχολουμαι με το decoupage και γενικα με κατασκευες και χειροτεχνιες! Zηταω οτιδηποτε εχει σχεση με ζωγραφικη (χρωματα, πινελα, καμβαδες, εργαλεια) & decoupage (ριζοχαρτα, υλικα) Για να δειτε με τι ασχολουμαι ριξτε μια ματια https://www.facebook.com/DecobyLitsa1/i ... =page_info
Eχω web banking ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK & ΕΘΝΙΚΗ! Καταθετω ΚΑΙ EUROBANK.
μου οφειλει το μελος giotasar 0.50e
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
αντρουλα
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
21 40
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 23:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευεργέτουλα Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Πλαγιάρι
Επικοινωνία:

Re: ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ Ομαδικη Αποστολη Δεματων

Δημοσίευση από αντρουλα » 17 Οκτ 2014, 08:46

καλημέρα κοριτσι..δε το γνωριζα ουτε εγω αυτό...κοιταξε για να στο λενε ότι κατι άλλο θα θελει λογικα ετσι είναι..τωρα πηγαινε και συ κάθε μερα και κατεθετε ένα δεμα είναι πολλα?δλδ ναι οκ κανω την ομαδικη αποστολή σε δοσεις και δε μπορειτε να μου πειτε και τπτ...κουφο μεν αλλα τι να πεις?
Στα περιορισμένα μέλη έως να τακτοποιήσει την εκκρεμότητα στο viewtopic.php?f=279&t=122316&p=1247694#p1247131 και άλλες που έχει αφήσει

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ Ομαδικη Αποστολη Δεματων

Δημοσίευση από Aria » 17 Οκτ 2014, 09:22

Δώστους αυτό
Εικόνα
να ξεστραβωθούν

Και πες τους να σου δείξουν την απόφαση των ελτα που αναφέρει ότι ιδιώτες ΔΕΝ μπορούν να στείλουν ομαδική.
Εκτός αν στο επίσημο site των ελτα γράφει βλακείες για τους ιδιώτες http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4%C ... CE%B9.aspx
Και πες του ηλίθιου ότι σύμβαση κάνουν ΜΟΝΟ οι επιχειρήσεις.
Και επίσης ρώτα το όνομα του υπαλλήλου που στο είπε αυτό και μπες στο site των ελτά και κάνε του επίσημη καταγγελία. Μόνο έτσι θα αρχίσουν να βάζουν μυαλό.

Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10966
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ Ομαδικη Αποστολη Δεματων

Δημοσίευση από trelis » 17 Οκτ 2014, 09:36

για οσους εχουν κανει ηδη την αποστολη και δεν....
υπαρχει στην αποδειξη κωδικο χειριστη......





:hapi: :thank: :hapi:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”