Ομαδική αποστολή δεματων

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
gigantaki73
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: 12 Μάιος 2013, 12:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Σαλαμίνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ Ομαδικη Αποστολη Δεματων

Δημοσίευση από gigantaki73 » 17 Οκτ 2014, 10:02

ar_ia έγραψε:Δώστους αυτό
Εικόνα
να ξεστραβωθούν

Και πες τους να σου δείξουν την απόφαση των ελτα που αναφέρει ότι ιδιώτες ΔΕΝ μπορούν να στείλουν ομαδική.
Εκτός αν στο επίσημο site των ελτα γράφει βλακείες για τους ιδιώτες http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4%C ... CE%B9.aspx
Και πες του ηλίθιου ότι σύμβαση κάνουν ΜΟΝΟ οι επιχειρήσεις.
Και επίσης ρώτα το όνομα του υπαλλήλου που στο είπε αυτό και μπες στο site των ελτά και κάνε του επίσημη καταγγελία. Μόνο έτσι θα αρχίσουν να βάζουν μυαλό.
Σωστος! Τελικα το ζητημα επιλυθηκε! Εποικοινωνησα ΕΓΩ για λογαριασμο των ΕΛΤΑ της περιοχης μου, εκανα ΕΓΩ την ερευνα που θα επρεπε να κανει η διευθυνση, και τελικα ενημερωθηκε η διευθυνση για την συγκεκριμενη εγκυκλιο. Οποτε, ΤΩΡΑ γνωριζουν... Α, ρε Ελλαδαρα... :judge:
Aσχολουμαι με το decoupage και γενικα με κατασκευες και χειροτεχνιες! Zηταω οτιδηποτε εχει σχεση με ζωγραφικη (χρωματα, πινελα, καμβαδες, εργαλεια) & decoupage (ριζοχαρτα, υλικα) Για να δειτε με τι ασχολουμαι ριξτε μια ματια https://www.facebook.com/DecobyLitsa1/i ... =page_info
Eχω web banking ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK & ΕΘΝΙΚΗ! Καταθετω ΚΑΙ EUROBANK.
μου οφειλει το μελος giotasar 0.50e
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από mgerofot » 02 Νοέμ 2014, 19:44

Θα μου κανετε μια διευκρινιση, οσοι εχετε κανει ομαδικη αποστολη;; Τελευταια φορα που πηγα, μου την κανανε αφου περιμενα καμια 45αρια λεπτα εκει κ επιμενανε πως πρεπει να ειναι ισοβαρη τα δεματα, αλλα τελικα εβαλε ενα μεσο ορο βαρους και κατι σουξου μουξου μανταλακια, μου τα κανανε κροσια τα νευρα. Σας εχουν κανει παρατηρηση- νυξη οτι πρεπει να ειναι ισοβαρη;;;;
Επισης, στο τελος αφου μου τα περασαν κ τα ετοιμαζανε, με ρωταει η μια υπαλληλος, τα ανταλασσετε αυτα;;; Κ επειδη δεν ημουν σιγουρη οτι οντωςαυτο με ρωτησε με ξαναρωταει " τι τα κανετε αυτα, τα πουλατε;;;;"... Νταξ, ελεος, αναφορα κ στα ελτα θα κανουμε, λες κ τα 30 λεπτα που κερδιζουμε με την ομαδικη τα παιρνουμε απο την τσεπη των υπαλληλων. Αι στα κομματια...

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

lena s
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7641
Εγγραφή: 07 Φεβ 2014, 21:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από lena s » 02 Νοέμ 2014, 23:50

mgerofot έγραψε:Θα μου κανετε μια διευκρινιση, οσοι εχετε κανει ομαδικη αποστολη;; Τελευταια φορα που πηγα, μου την κανανε αφου περιμενα καμια 45αρια λεπτα εκει κ επιμενανε πως πρεπει να ειναι ισοβαρη τα δεματα, αλλα τελικα εβαλε ενα μεσο ορο βαρους και κατι σουξου μουξου μανταλακια, μου τα κανανε κροσια τα νευρα. Σας εχουν κανει παρατηρηση- νυξη οτι πρεπει να ειναι ισοβαρη;;;;
Επισης, στο τελος αφου μου τα περασαν κ τα ετοιμαζανε, με ρωταει η μια υπαλληλος, τα ανταλασσετε αυτα;;; Κ επειδη δεν ημουν σιγουρη οτι οντωςαυτο με ρωτησε με ξαναρωταει " τι τα κανετε αυτα, τα πουλατε;;;;"... Νταξ, ελεος, αναφορα κ στα ελτα θα κανουμε, λες κ τα 30 λεπτα που κερδιζουμε με την ομαδικη τα παιρνουμε απο την τσεπη των υπαλληλων. Αι στα κομματια...

Καλησπέρα!Δεν χρειαζεται να εχουν ιδιο βαρος.Κι εγω οσες φορές εστειλα,βάζουν το μεσο ορο,γιατι βαριουντε να τα ζυγιζουν και ενα-ενα!Αλλα ποτε δεν μου ειπανε οτι πρεπει να εχουν το ιδιο βαρος.εχω στειλει δέμα που ηταν 2-3 ρουχα και αλλο 2,5 κιλα στην ιδια αποστολη!Επειδη ειναι ασχετοι,λεει ο καθενας οτι θέλει... :wall: .Και μενα με ρωτησαν εαν [απαγορευετε η πωληση] κατι,αλλα της ειπα οχι,οπότε ολα οκ!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Σε αναμονή παραλαβής
Περιμένω κατάθεση από xavanaz,
Θα δωσω σε rialeon
Χρωστάω 0,30 σε Morfo212,katrinZ,,Marrianagr,fotini11,chrismother,Vicky_f

Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 03 Νοέμ 2014, 00:48

Χαιρετώ όλους!Ευτυχώς δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα!Μετακόμισα πρόσφατα στην Κομοτηνή,αλλά υπάλληλοι ταχυδρομείου με γνωρίζουν και με το όνομά μου,λόγου που πηγαίνω συχνά.Με είχαν ενημερώσει από μόνους τους ότι υπάρχει έκπτωση σε ομαδική αποστολή,απλώς ως στιγμής δεν μου έτυχε.Μερικές φορές όταν έρχομαι για αποστολή η για παραλαβή με ρωτάνε και ολας αν έφερα 5 δέματα για να με κάνουν έκπτωση :lol: Μονο μειονέκτημα που υπάρχει ότι το ταχυδρομείο λειτουργεί καθημερινά από 7.30-14.30 και δεν λειτουργεί ούτε απόγευμα ούτε σαββάτο :D
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 15
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από socratisv » 09 Νοέμ 2014, 02:11

Από τον Απρίλιο έχω ξε....τει να στέλνω αναφορές σε ΕΛΤΑ, ΕΕΤΤ, ΣΕΔΔ και ΓΓΕΔΔ για το θέμα των δεμάτων εσωτερικού...
Με δυο λόγια:
α) Δεν υπάρχει ελάχιστο βάρος, αλλά ελάχιστες διαστάσεις δέματος εσωτερικού ή εξωτερικού:
● ΜΗΚΟΣ: 15cm
● ΠΛΑΤΟΣ: 11cm
● ΥΨΟΣ: 1cm

β) Το κόστος για δέμα έως 3 κιλά είναι Ε1,5. Πλέον των τριών κιλών, κάθε επιπλέον κιλό κοστίζει Ε0,50.
γ) Τα δέματα εσωτερικού μπορούν να συνδιαστούν με επιπρόσθετες υπηρεσίες:
> Οίκοι παραλαβής: Αν ο αποστολέας θέλει να στείλει πάνω από 20 δέματα, Μπορεί να ζητήσει την παραλαβή των δεμάτων από την διεύθυνσή του
>οίκοι επίδοσης: Ο αποστολέας μπορεί να ζητήσει το δέμα να παραδωθεί στην διεύθυνση του παραλήπτη.
Αν δεν το επιλέξει ο αποστολέας, ο παραλήπτης μπορεί να ζητήσει την οίκοι παράδοση του δέματος από το κατάστημα ΕΛΤΑ παραλαβής.
Κόστος οίκοι παραλαβής από αποστολέα: Ε0,80 + Ε0,10 ανά κιλό
Κόστος οικοι επίδοσης σε παραλήπτη: Ε0,80 + Ε0,10κιλό

> Ομαδικές αποστολές (από κατάστημα) με έκπτωση

>φοιτητική έκπτωση: Αρκεί ο αποστολέας να γράψει τον αριθμό φοιτητικής ταυτότητας του παραλήπτη στο δελτίο αποστολής


Συμπέρασμα: Το δέμα εσωτερικού είναι πιο φτηνό και από τη συστημένη επιστολική αλληλογραφία

Αν έχετε πρόβλημα με τα καταστήματα ΕΛΤΑ, αντί να ψάχνετε, να τυπώνετε και να χαλάτε τη ζαχαρένια σας, στείλτε μια επώνυμη αναφορά στο info (at) ett (dot) gr και κοινοποίηση σε E.Vasileiou (παπακι) elta-net (τελεία) gr όπου θα αναφέρετε:
Τι έγινε
Κατάστημα ΕΛΤΑ που αρνείται την εφαρμογή της νομοθεσιας

Επίσης, πληροφοριακά και :offtopic: : Δέματα εξωτερικού μπορούν να επιδοθούν κατ’ οίκον , ύστερα από δήλωση του παραλήπτη στο Κατάστημα ΕΛΤΑ που τον εξυπηρετεί, εφόσον για τα δέματα, τα οποία είτε δεν είναι αντικαταβολής είτε δεν επιβληθεί, από το Τελωνείο, τελωνιακοί δασμοί ή κάτι άλλο που θα πρέπει να εισπραχθεί (άρα μιλάμε για απλά και ελεύθερα δέματα εξωτερικού). Για την επίδοση αυτή ο παραλήπτης θα πρέπει να καταβάλει τα εκάστοτε πρόσθετα τέλη οίκοι επίδοσης.

Συμπέρασμα 2: Δεν είναι ανάγκη να τρέχετε στα ΕΛΤΑ για την παραλαβή των δεμάτων σας. 1-1,5 ευρώ είναι μικρό κόστος σε σχέση με την ταλαιπωρία στην ουρά:)
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από mgerofot » 09 Νοέμ 2014, 02:44

Σωκρατη πως ζητας την επιδοση δεματων στο χωρο σου?? Η χρεωση αφορα το δεμα?? 'Η τη φορα που ερχεται στο χωρο σου (πχ με 3 δεματα μαζι)??

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 15
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από socratisv » 09 Νοέμ 2014, 02:53

Υπάρχουν δύο πρόσθετες υπηρεσίες στα δέματα εσωτερικού
Α) Οίκοι Παραλαβή
Εφοδιάζεσαι τόνους δελτία αποστολής από ένα κατάστημα ΕΛΤΑ και όταν μαζέψεις 20 δέματα, τον ελάχιστο αριθμό, μπορείς να ζητήσεις να έρθει υπάλληλος να τα παραλάβει. Πρέπει μόνο να συμπληρώσεις τα έντυπα και να έχεις ζυγίσει τα δέματα.
Ο ελάχιστος αριθμός προκύπτει από τον ΧΥΚ των ΕΛΤΑ (ποιος μαλάκας το σκαρφίστηκε;)
Κόστος υπηρεσίας: Ε0,90 πάγιο τέλος + 0,10 για κάθε κιλό
Το πώς ξεκουνάς τον ταχυδρόμο ή τον υπάλληλο της ΕΛΤΑ κούριερ δεν το γνωρίζω. ΠΕριμένω απάντηση από την εξυπηρέτηση πελατών από τον Ιούνιο...
Β) Οίκοι επίδοση
2 Περιπτώσεις:
α) Ο αποστολέας βάζει " χ" στο πεδίο οίκοι επίδοση και πληρώνει το αντίστοιχο τέλος (Ε0,90 πάγιο τέλος + 0,10 για κάθε κιλό)
β) Ο παραλήπτης ζητάει την οίκοι επίδοση όταν λάβει ειδοποιητήριο και πληρώνει το τέλος οίκοι επίδοσης κατά την παραλαβή.

Οι χρεώσεις αφορούν κάθε δέμα....
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
gigantaki73
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: 12 Μάιος 2013, 12:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Σαλαμίνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από gigantaki73 » 14 Νοέμ 2014, 09:18

:evil: Παλι τα ιδια... Πηγα παλι σημερα 7,45 το πρωι (για να μην εχουν κοσμο και δυσανασχετουν :mm: ), για να καταθεσω 5 δεματα (ομαδικη αποστολη). Με πηραν με τις... πετρες!!! "δεν κανουμε εμεις τετοια πραγματα.. πρεπει να εχεις πανω απο 20 δεματα... " και αλλα τετοια νοστιμα!!! Τους εξηγησα οτι κατοπιν πολλων τηλεφωνηματων και διαβουλευσεων ενημερωθηκε η υπαλληλος και η προισταμενη για τη διαδικασια (την οποια ΑΓΝΟΟΥΣΑΝ παντελως) και εχω στειλει επανειλλημενως ομαδικα.. Και τι μου απαντησαν??? "η προισταμενη εχει αδεια, και η υπαλληλος που γνωριζε τη διαδικασια, εληξε η συμβαση της και εφυγε!!!!" ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! Αποτελεσμα, αφησα τα δεματα εκει, μαζι με τα αποδεικτικα (τα οποια παντα ετοιμαζω εκ των προτερων για να τους τα πηγαινω ετοιμα), και μολις μαθουν πως περνανε ομαδικα τα δεματα, θα με παρουν τηλεφωνο για να παω να τα πληρωσω!!! ΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ??? Τελικως, αναρωτιεμαι αν αξιξει τον κοπο για μια διαφορα 0,30ε να περναμε τοση ανακατωσουρα... :< ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!
Aσχολουμαι με το decoupage και γενικα με κατασκευες και χειροτεχνιες! Zηταω οτιδηποτε εχει σχεση με ζωγραφικη (χρωματα, πινελα, καμβαδες, εργαλεια) & decoupage (ριζοχαρτα, υλικα) Για να δειτε με τι ασχολουμαι ριξτε μια ματια https://www.facebook.com/DecobyLitsa1/i ... =page_info
Eχω web banking ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK & ΕΘΝΙΚΗ! Καταθετω ΚΑΙ EUROBANK.
μου οφειλει το μελος giotasar 0.50e
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 15
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική αποστολή δεματων

Δημοσίευση από socratisv » 14 Νοέμ 2014, 09:32

Στείλε έγγραφη επώνυμη αναφορά στο info at eett.gr, με ημερομηνία, ώρα συναλλαγής, όνομα υπαλλήλου, αν ξέρεις, και ότι άλλο κρίνεις χρήσιμο
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
gigantaki73
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: 12 Μάιος 2013, 12:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Σαλαμίνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Αποστολη πεντε δεματων

Δημοσίευση από gigantaki73 » 14 Νοέμ 2014, 09:43

STRAWBERRY8 έγραψε:Αγαπητή κυρία,

Σας ενημερώνουμε ότι το ηλεκτρονικό σας μήνυμα, αναφορικά με θέμα που ανέκυψε στην ταχυδρομική σας εξυπηρέτηση, έχει προωθηθεί στα αρμόδια στελέχη του ΕΛΤΑ και θα ενημερωθείτε σχετικά με νεότερο ηλεκτρονικό μας μήνυμα.





Με εκτίμηση,



Αθανασία Κοσμά


Καλημερα!! ειμαι εξ' ισου αγανακτησμενη! Το μηνυμα μπορει να προωθηθηκε στα αρμοδια τμηματα... Αποτελεσμα ειδες??? αυτο μετραει! Στο καταστημα ελτα της σαλαμινας, η προισταμενη λειπει, η υπαλληλος τελειωσε η συμβαση και εφυγε, και σταματησε το συμπαν... ολοι δηλωνουν αναρμοδιοι και αγνοια!!!



Ελληνικά Ταχυδρομεία Α.Ε.

Διεύθυνση Δικτύου Λιανικής και

Εξυπηρέτησης Πελατών

Τομέας Εξυπηρέτησης Πελατών

το μήνυμα που έλαβα σε απάντηση των παραπόνων μου.Ας κάνουν κι οι υπόλοιποι χρήστες παράπονα στο μέηλ που επισύναψα, η σιωπή και η γκρίνια μεταξύ μας δεν οδηγεί πουθενά.
Aσχολουμαι με το decoupage και γενικα με κατασκευες και χειροτεχνιες! Zηταω οτιδηποτε εχει σχεση με ζωγραφικη (χρωματα, πινελα, καμβαδες, εργαλεια) & decoupage (ριζοχαρτα, υλικα) Για να δειτε με τι ασχολουμαι ριξτε μια ματια https://www.facebook.com/DecobyLitsa1/i ... =page_info
Eχω web banking ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ALPHA BANK & ΕΘΝΙΚΗ! Καταθετω ΚΑΙ EUROBANK.
μου οφειλει το μελος giotasar 0.50e
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”