Σχετικά με τις υπογραφές

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από BaCh » 12 Νοέμ 2014, 14:22

Καλησπέρα.
Με όλη την καλή διάθεση ανοίγω αυτό το θέμα σχετικά με τον κανονισμό Νο 11 προκειμένου να διευκρινιστούν κάποια πράγματα, και αν επιθυμούν οι ιδιοκτήτες της σελίδας να γίνει μια ανοιχτή δημοκρατική διαβούλευση προκειμένου να μη δημιουργηθεί αναστάτωση στην κοινότητα.

Ο κανονισμός αναφέρει
11. Η υπογραφή σας είναι ΜΟΝΟ για να έχετε το λινκ με τις ενεργές αγγελίες σας, το τόπο παραλαβής και αποστολής με ελτα, ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ!!!

Η υπογραφή μου είχε ως εξής:
Εικόνα
Sorry για την μεγάλη απόκλιση μεταξύ "πάρε/δώσε". Συνήθως παίρνω αντικείμενα για να τα δώσω σε ανθρώπους που γνωρίζω πως έχουν οικονομικές δυσκολίες.

Παραλαβές από Εξάρχεια ή αποστολή ταχυδρομικά (Διαθέτω Paypal και λογαριασμό στην Πειραιώς για τα ταχυδρομικά έξοδα).
Αλληλεγγύη και ΟΧΙ φιλανθρωπία.
Με προτεραιότητα στην ανάγκη και όχι το μανιώδη καταναλωτισμό.


Προσφέρω: Μεταφορές δεμάτων και άλλες εξωτερικές εργασίες στην Αθήνα.
Επισκευή Η/Υ με ελεύθερη χρέωση
Από την moderator ar_ia μου ζητήθηκε να διατηρήσω το σκυλάκι μαζί με το "Παραλαβές από Εξάρχεια ή αποστολή ταχυδρομικά (Διαθέτω Paypal και λογαριασμό στην Πειραιώς για τα ταχυδρομικά έξοδα). ".

Ας ξεκινήσουμε από την αρχή.
[1] Θεωρώ ότι η υπογραφή στα forum πρέπει να παραμένει ελεύθερη περιεχομένου, με μόνο όριο στον όγκο (πχ μέχρι 500 χαρακτήρες) και τη μορφοποίηση (να μην επιτρέπεται γραμματοσειρά πχ άνω του size=100). Όταν οι διαχειριστές αντιλαμβάνονται ότι μια πληροφορία συνηθίζεται να μπαίνει στην υπογραφή, μπορούν προς διευκόλυνση της κοινότητας να ορίζουν σχετικά πεδία στο προφίλ, με τις πληροφορίες αυτές να είναι ορατές δίπλα από το μήνυμα του κάθε χρήστη.

[2]Τώρα σε περίπτωση που επιθυμούμε μια ΑΥΣΤΗΡΗ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗ σχετικά με το περιεχόμενο των υπογραφών (αυτό συνεπάγεται με επιπλέον φόρτο για τους moderator και περισσότερες αντεγκλήσεις μεταξύ μελών/διαχειριστών).
Καταρχήν δε μπορώ να κατανοήσω για ποιο λόγο μου ζητήθηκε να διαγράψω link που αφορούσαν 2 ενεργές μου αγγελίες. Σε περίπτωση που εννοείτε να μπαίνει ένα link της σελίδας με όλες τις ενεργές αγγελίες (καταρχήν όπως προανέφερα αυτό θα μπορούσε να ενσωματωθεί στο προφίλ), θεωρώ πως είναι λάθος, καθώς με αυτό τον τρόπο θάβονται παλιότερες αναρτήσεις. Σε γενικές γραμμές στο διαδίκτυο (τρανό παράδειγμα το YouTube) είθισται δίπλα από το κυρίως περιεχόμενο να εμφανίζονται και άλλα αποτελέσματα, προκειμένου να υπάρχει ευκολότερη πρόσβαση σε θέματα που μπορεί να ενδιαφέρουν το χρήστη.

Σε ότι αφορά το υπόλοιπο κομμάτι της υπογραφής μου, νομίζω ότι θα έπρεπε να δίδεται ένα περιθώριο στο χρήστη να εκφράσει τις πληροφορίες που θεωρεί ο ίδιος ότι είναι χρήσιμες για άτομα που επιθυμούν να έρθουν σε συνδιαλλαγή μαζί του. Στην προκειμένη περίπτωση θέλω ο χρήστης που θα δει τη δημοσίευσή μου, να κατανοήσει για ποιο λόγο υπάρχει απόκλιση στο "πάρε/δώσε", καθώς και να εκφράσω τη νοοτροπία μου σε ότι αφορά την ύπαρξή μου στο xariseto.gr.

Επαναλαμβάνω ότι η δεύτερη περίπτωση είναι η πιο περίπλοκη και πρέπει κατά τη γνώμη μου να αποφευχθεί με κάθε τρόπο.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.


Άβαταρ μέλους
iezabel
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
54 13
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 15 Φεβ 2011, 11:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από iezabel » 12 Νοέμ 2014, 15:14

Καλησπέρα,

ομολογώ οτι ξαφνιάστηκα κι εγώ και μπερδεύτηκα όταν διάβασα την έντονη παραίνεση για την αλλαγή της υπογραφής σου, την στιγμή μάλιστα που δεν έγινε σε κανέναν άλλον. Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά από τεχνολογία αναρωτιέμαι αν πρόκειται για κάποια πρόσφατη οδηγία να περιορίσουμε όλοι τις υπογραφές μας στις απολύτως απαραίτητες πληροφορίες για λόγους οικονομίας στον server -γεγονός απολύτως σεβαστό αν ισχύει. Σε αυτή την περίπτωση θεωρώ οτι καλό θα ήταν να ενημερωθούμε όλοι με μια σχετική ανακοίνωση, να τροποποιήσουμε όλοι τις υπογραφές μας. Επίσης, θεωρώ πολύ σωστό το σχόλιό σου οτι καλό είναι να δίνουμε ένα προσωπικό στίγμα, αν το επιθυμούμε, που να είναι εύκολα προσβάσιμο σε όλους. Θα μπορούσε, βέβαια, αυτό να αναγράφεται στο προφίλ του κάθε μέλους, απλώς στην υπογραφή μας είναι πιο άμεση η πληροφορία.

Φιλικά -και με ειλικρινή σεβασμό και ευγνωμοσύνη στο έργο των εθελοντών συντονιστών,

Ελένη
Έχω ΕΘΝΙΚΗ και ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από Aria » 12 Νοέμ 2014, 15:44

Ενημέρωση έγινε στις 8-11-2014 viewtopic.php?f=292&t=122858 και η σχετική ενημέρωση είναι αναρτημένη σε ΟΛΕΣ τις ενότητες.
Απλά μου κάνει εντύπωση που όταν γίνεται μια ενημέρωση από την διαχείρηση ΚΑΝΕΙΣ δεν την βλέπει, αν και την συγκεκριμένη μέχρι τώρα την έχουν δει 1022 μέλη, ενώ μόλις κάνουμε σύσταση ως προς τους κανόνες σε κάποιο μέλος την βλέπουν ΟΛΟΙ!
iezabel το ότι δεν είδατε να έγινε σε άλλον δεν σημαίνει ότι ΔΕΝ έχει γίνει. Μάλιστα στην συγκεκριμένη αγγελία που έγινε η σύσταση στο μέλος BaCh έγινε και στην ioannagr αλλά δεν το είδατε γιατί η ioannagr αμέσως διόρθωσε την υπογραφή της ΔΙΧΩΣ να πει κάτι.
Το αν έγινε σύσταση σε λίγα άτομα μέχρι τώρα είναι γιατί θέλαμε να δώσουμε λίγο χρόνο στα μέλη να δουν την σχετική ανάρτηση του επόπτη. Αν φυσικά προσέξετε στην συγκεκριμένη ανάρτηση, ο επόπτης γράφει πως απο την ημέρα που το ανέβασε θα δίνεται ποινή. Εμείς είδατε να το κάνουμε? Προσωπικά ενημέρωσα κάποια μέλη σήμερα και η αντίδραση είναι αυτή που είδατε.
ΔΕΝ έχουμε προσωπικά με ΚΑΝΕΝΑΝ! Δεν καθόμαστε όλη την ημέρα εδώ και σκεφτόμαστε με ποιόν να τα βάλουμε σήμερα.
Και φυσικά σιγά σιγά θα γίνει σύσταση σε όλους γιατί δεν έχουμε ελεύθερο κι εμείς χρόνο 24 ώρες το 24ωρο. Ταυτόχρονα εργαζόμαστε και έχουμε και προσωπική ζωή.
Πρέπει επιτέλους να μάθουμε να συμμορφωνόμαστε με τους κανόνες και όχι να τα παίρνουμε ΟΛΑ προσωπικά.

Άβαταρ μέλους
iezabel
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
54 13
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 15 Φεβ 2011, 11:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από iezabel » 12 Νοέμ 2014, 16:29

ar-ia, παρακαλώ μην με παρεξηγείτε. Δεν είπα οτι δέχτηκε προσωπική ή αδικαιολόγητη επίθεση το μέλος. Είπα οτι δεν κατάλαβα τί πρόβλημα είχε η συγκεκριμένη υπογραφή και αν, βάσει νέων οδηγιών, θα πρέπει όλοι να αλλάξουμε την δική μας. Η ερώτησή μου αφορά ακριβώς την κατανόηση του πρόσφατου post που αναφέρετε. Άλλο πράγμα όμως να "μην γράφουμε την ιστορία της ζωής μας" και άλλο να απαγορεύεται να κάνουμε ένα σύντομο σχόλιο που χαρακτηρίζει τις συναλλαγές μας και τις προθέσεις μας. Αυτό που καταλαβαίνω και από την απάντησή σας είναι οτι πλέον -βάσει κανονισμού- απαιτείται ρητά η αναγραφή αποκλειστικά και μόνο των αγγελιών και των στοιχείων παραλαβής - παράδοσης και άρα θα τροποποιήσω άμεσα και την δική μου υπογραφή.
Εν κατακλείδι, παρακαλώ έχετε κατά νου ότι τα σχόλια και οι -αφελείς ενίοτε- ερωτήσεις μου αφορούν πάντα την εύρυθμη λειτουργία του site και γίνονται με την καλύτερη διάθεση. Κατανοώ και εκτιμώ το έργο σας και -πιστέψτε με- ξέρω τι σημαίνει πολύτιμος χρόνος.
Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια! :}
Έχω ΕΘΝΙΚΗ και ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από BaCh » 12 Νοέμ 2014, 18:21

ar_ia, δεν αναφέρθηκα σε κάτι προσωπικό, γι αυτό άλλωστε απευθύνομαι προς όλη την κοινότητα και κυρίως τους υπόλοιπους διαχειριστές.
Ωστόσο έθεσα κάποια ερωτήματα σχετικά με την ερμηνεία του κανονισμού, όπως και κάποιες προτάσεις καθώς θεωρώ την απόφαση αυτή λάθος.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 12 Νοέμ 2014, 18:35

Εμείς σαν εθελοντές κάναμε μια περίληψη - ανανέωση κανόνων,δεν τους δημιουργήσαμε εμείς.
Όπως αποδεχθήκατε εσείς τους κανόνες έτσι αποδεχθήκαμε και εμείς που είμαστε μέλη.
Στο οποίο θέμα δημιουργήσατε τώρα υπάρχει καιρό που έχει αναρτηθεί εδώ viewtopic.php?f=2&t=19076&start=10#p948607 από τον διαχειριστή.
Ευχαριστώ πολύ, καλό σας βράδυ.

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από BaCh » 12 Νοέμ 2014, 21:10

Dimitris&Alice έγραψε:Εμείς σαν εθελοντές κάναμε μια περίληψη - ανανέωση κανόνων,δεν τους δημιουργήσαμε εμείς.
Όπως αποδεχθήκατε εσείς τους κανόνες έτσι αποδεχθήκαμε και εμείς που είμαστε μέλη.
Στο οποίο θέμα δημιουργήσατε τώρα υπάρχει καιρό που έχει αναρτηθεί εδώ viewtopic.php?f=2&t=19076&start=10#p948607 από τον διαχειριστή.
Ευχαριστώ πολύ, καλό σας βράδυ.
Πραγματικά αγνοείτε όλο το κείμενο με το συλλογισμό μου και επικεντρώνεστε σε λεπτομέρειες, λες και υπεκφεύγετε να τοποθετηθείτε.

Το θέμα είναι ότι οι κανόνες που αφορούν την υπογραφή, ήταν τόσο καιρό σε αδράνεια, καθώς δεν είχε δημιουργηθεί κάποιο θέμα με τα μέλη που παρέβλεπαν αυτόν τον κανονισμό. Θα ήταν πιο σοφό αντί να ξεκινήσει να εφαρμόζεται με αυστηρότητα ο κανονισμός, να προβείτε σε κάποια τροποποίησή του.

Επίσης βάση των κανονισμών (με τους οποίους επαναλαμβάνω ότι διαφωνώ) , είχα το δικαίωμα να βάλω link για 2-3 αγγελίες. Να υποθέσω ότι μου ζητήθηκε λανθασμένα να τις αφαιρέσω;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από BaCh » 13 Νοέμ 2014, 18:41

Παιδιά θα μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνος ή να κάνω ότι θεωρώ εγώ σωστό βάση των κανονισμών;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από Aria » 13 Νοέμ 2014, 21:14

BaCh ισχύει ότι σας είπαμε. ΜΗ τήρηση αυτών επιφέρει ποινές. Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο. Αν αλλάξει κάτι κάποια στιγμή από την διαχείρηση, θα κάνουμε νέα ενημέρωση.
Μπορείτε κατ εξαίρεση εσείς (για να είμαστε και δίκαιοι) να γράψετε για τις εξυπηρετήσεις των μελών που δηλώσατε πως θα κάνετε εδώ μέσα.

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις υπογραφές

Δημοσίευση από BaCh » 14 Νοέμ 2014, 01:04

ar_ia έγραψε: BaCh ισχύει ότι σας είπαμε. ΜΗ τήρηση αυτών επιφέρει ποινές. Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο. Αν αλλάξει κάτι κάποια στιγμή από την διαχείρηση, θα κάνουμε νέα ενημέρωση.
Μπορείτε κατ εξαίρεση εσείς (για να είμαστε και δίκαιοι) να γράψετε για τις εξυπηρετήσεις των μελών που δηλώσατε πως θα κάνετε εδώ μέσα.
Εννοείτε τις 2 αγγελίες;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”