Facebook και μεταχειρισμένα

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
elaine84
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1461
Εγγραφή: 11 Σεπ 2012, 07:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πυλαίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 41
Επικοινωνία:

Facebook και μεταχειρισμένα

Δημοσίευση από elaine84 » 07 Ιαν 2015, 17:27

Καλή χρονιά σε όλους, πρόσφατα διαπίστωσα ότι υπάρχουν πάμπολλες σελίδες στο facebook με πώληση μεταχειρισμένων ειδών.
Προτείνω σε όλα τα μέλη που έχουν λίγο ελεύθερο χρόνο να συνδέονται πού και πού στις δημοφιλέστερες από αυτές και αν βρουν κάποιο από τα αντικείμενά τους να κάνουν αναφορά στους διαχειριστές.

Πολλές φορές τα αντικείμενα που πωλούνται σε site μεταχειρισμένων είναι ακριβότερα αν και σε χειρότερη κατάσταση από αυτά που χαρίζονται στο xariseto.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Αγαπητά νέα μέλη,μη ζητάτε κι εξαφανίζεστε!
- Η συλλογή μου με κανάτες και vintages διακοσμητικά: viewtopic.php?f=335&t=209575
- Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά...

-Έχω έλλειψη χώρου. Τα αντικείμενα που χαρίζω μπορεί παράλληλα να τα πουλάω σε πλατφόρμα μεταχειρισμένων (vendora)(μόνο τα δικά μου αντικείμενα).

:poze:


Άβαταρ μέλους
Anzi
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2472
Εγγραφή: 08 Μάιος 2013, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Facebook και μεταχερισμένα

Δημοσίευση από Anzi » 07 Ιαν 2015, 19:10

Προσωπικα και το λεω απο τωρα για να μην εχω κανενα θεμα,χαριζω σε διαφορες ομαδες στο facebook η πραγματα δικα μου η πραγματα που εχω παρει κ δεν μου εκαναν και δεν τα περνει κανεις στο σαιτ τα χαριζω,ε οχι και να δω οτι καποια τα πουλαει θα κανω αναφορα,οπως και προσφατα εχω κανει μεσα στις ομαδες.


-Έχω λογαριασμό στην πειραιώς για τις συναλλαγές μας.
-Στέλνω μόνο με box now
-Όταν μου κάνετε κατάθεση να με ενημερώνετε και να γράφετε και δημόσια.
Δεν βάζω σειρά προτεραιότητας,επικοινωνώ πρώτα με την καρδιά μου,και μετά απαντάω.

χρωστάω
30 λεπτά-tonia1990
0,70-fotini11
1.50-happinessva
2 ευρώ-angelaki2015

ralitsa_21
VIP Member
VIP Member
87 95
Δημοσιεύσεις: 998
Εγγραφή: 17 Μάιος 2011, 17:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Facebook και μεταχειρισμένα

Δημοσίευση από ralitsa_21 » 07 Ιαν 2015, 19:43

Εμενα μου ετυχε να χαρισω κατι σε μια κοπελα μεσω φεισμπουκ και μετα ειδα οτι το εβαλε για ποληση. Δεν ενιωσα ωραια.
Παρακαλω μην μου στελνετε τα σκουπιδια σας,εχετε καδο και εξω απο το σπιτι σας!

Συναντηση ή στην περιοχη μου ή την ημερα και ωρα που κατεβαινω κεντρο (οταν ειναι να δωσω αντικιμενο).

elaine84
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1461
Εγγραφή: 11 Σεπ 2012, 07:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πυλαίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 41
Επικοινωνία:

Re: Facebook και μεταχειρισμένα

Δημοσίευση από elaine84 » 07 Ιαν 2015, 20:27

Αυτό λέμε, ότι μπορείτε και πρέπει να κάνετε αναφορά. Επίσης κάπου αναφέρεται ότι αν είστε μέλη σε τέτοιες ομάδες πρέπει να το λέει η υπογραφή σας. Εγώ προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα κάτι που χάρισα να το δω να χαρίζεται, αλλά αν το δω να πουλιέται θα το κάνω οπωσδήποτε θέμα. Οι διαχειριστές;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Αγαπητά νέα μέλη,μη ζητάτε κι εξαφανίζεστε!
- Η συλλογή μου με κανάτες και vintages διακοσμητικά: viewtopic.php?f=335&t=209575
- Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά...

-Έχω έλλειψη χώρου. Τα αντικείμενα που χαρίζω μπορεί παράλληλα να τα πουλάω σε πλατφόρμα μεταχειρισμένων (vendora)(μόνο τα δικά μου αντικείμενα).

:poze:

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Facebook και μεταχειρισμένα

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 07 Ιαν 2015, 20:44

Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Όπως το λες είναι πάμπολλες οι σελίδες όπως και ομάδες- προφίλ- αγγελίες σε διάφορα site πωλήσεων και λίγα τα άτομα τα οποία δεν προλαβαίνουν να ελέγχουνε και γι΄αυτό λέμε να κάνετε αναφορές εάν δείτε κάτι δικό σας ή άλλου μέλους ή κάτι ύποπτο που να πουλιέται το αντικείμενο που χαρίστηκε.
Το μέγα να το πω σε αυτό το θέμα είναι ότι μετά το πρόβλημα του εικονα.ινφο έχουν χαθεί όλες οι εικόνες και έτσι έγινε πολύπλοκο χρονοβόρο και πλέον σχεδόν άκαρπο σε κάποιες προσπάθειες σύγκρισης αντικειμένων.

Όποτε κάθε βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη στην κοινότητα και έτσι θα απαλλαγούμε από τους απατεώνες - άκαρδους αυτούς ανθρώπους ας το πω.

Να πω πως σαν ομάδα εθελοντισμού κάνουμε τα αδύνατα δυνατά για να μην επικρατήσει το μπάχαλο,να μην υπάρχουν έξυπνοι (διπλοί λογαριασμοί,εικονικές αγγελίες κτλ) και όλοι μας και χωρίς καμία εξαίρεση να ακολουθούμε τους απλούς και κατανοητούς κανόνες της κοινότητας.

STRAWBERRY8
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3818
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011, 18:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: Facebook και μεταχειρισμένα

Δημοσίευση από STRAWBERRY8 » 23 Μαρ 2019, 18:23

Μπείτε και στο booksmania. Θα βρείτε τα βιβλιαράκια που χαρίσατε να μοσχοπωλιούνται.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”