Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
JaneDoe
VIP Member
VIP Member
75 64
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: 06 Αύγ 2013, 01:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Δημοσίευση από JaneDoe » 14 Μαρ 2015, 12:49

[ΧΑΡΙΖΩ] 33 Διάφορα αντικείμενα (χωρίς ευχαριστώ)
Κατ' αρχήν άλλαξε ο τίτλος. Δεν ξέρω ποιο ήταν το πρόβλημα με τον τίτλο που έβαλα (ήθελα να αποφύγω να βάλω για πολλοστή φορά το "διάφορα" στον τίτλο) αλλά για κάποιο λόγο αλλάχθηκε.

Εκτός αυτού όμως, εγώ είχα οργανώσει όλα τα αντικείμενα της αγγελίας σε ομάδες, βάσει και του πώς τα έχω αποθηκευμένα. Διαπιστώνω, όμως, ότι έχει αλλαχθεί όλο αυτό κι έχει δοθεί εντελώς διαφορετική δομή στην αγγελία. Για ποιο λόγο έγινε αυτή η παρέμβαση;

:!: Παραδίδω μόνο ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ σε Θεσσαλονίκη (κι ενίοτε σε Σέρρες) :!:

Παρακαλώ οι συναλλαγές να γίνονται σύντομα λόγω έλλειψης χώρου.

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Δημοσίευση από morfo212 » 14 Μαρ 2015, 13:03

Φαντάζομαι ότι έγινε από κάποιον συντονιστή της περιοχής σας και έγινε αφενός μεν για την καλύτερη διατύπωση και οργάνωση της αγγελίας σας αφετέρου δε για την καλύτερη πορεία της αγγελίας σας. Επειδή είδα την αγγελία προ αλλαγών στον τίτλο χρησιμοποιήσατε μια λέξη που δεν θυμάμαι καλά τύπου τζατζαδέλια, μπιχλιμπιδέλια κάτι τέτοιο και είχατε μια σειρά φωτογραφιών και μετά μια σειρά από περιγραφές των πραγμάτων που χαρίζετε. Χωρίς να θέλω να προσβάλω την αισθητική σας είναι πολύ καλύτερα δομημένη τώρα!! Δεν έγινε πάντως από κακή πρόθεση μια και χρειάστηκε αρκετό χρόνο να βάλει φωτογραφία και περιγραφή σε κάθε αντικείμενο!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

JaneDoe
VIP Member
VIP Member
75 64
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: 06 Αύγ 2013, 01:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Δημοσίευση από JaneDoe » 14 Μαρ 2015, 13:14

Καλησπέρα!

Ο τίτλος έλεγε "μπαρμπαδέλια" (όπως φαίνεται και στις πρώτες απαντήσεις μελών στην αγγελία). Δεν καταλαβαίνω γιατί να ενοχλήσει η συγκεκριμένη λέξη, αλλά τελοσπάντων δεκτή η αλλαγή για οποιονδήποτε λόγο έγινε.

Η δομή της αγγελίας, όμως, ήταν τέτοια που με εξυπηρετούσε. Δεν ήταν θέμα καλής ή κακής αισθητικής, αυτό εναπόκειται στα γούστα του καθενός. Για εμένα προτεραιότητα είναι να διευκολυνθώ εγώ που χαρίζω, γιατί εγώ θα ασχολούμαι με την αγγελία αυτή για μήνες. Τα μέλη θα τη δουν ελάχιστα συγκριτικά με εμένα. Όσο για τον χρόνο που χρειάστηκε για να γίνει η αλλαγή, να είστε σίγουρη ότι εμένα μου πήρε πολύ περισσότερη για να την συνθέσω και για να την οργανώσω. Για να οργανώσω δυο συγκεντρωτικές αγγελίες όπως ακριβώς τις ήθελα, αφιέρωσα πάνω από 4 ώρες χθες (χωρίς να υπολογίζω τον χρόνο φωτογράφισης των αντικειμένων). Κι αυτή η παρέμβαση στην ουσία εκμηδενίζει τη μισή μου δουλειά...

:!: Παραδίδω μόνο ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ σε Θεσσαλονίκη (κι ενίοτε σε Σέρρες) :!:

Παρακαλώ οι συναλλαγές να γίνονται σύντομα λόγω έλλειψης χώρου.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39602
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Δημοσίευση από polvar » 14 Μαρ 2015, 18:43

Καλησπέρα, εγώ έκανα παρέμβαση μεταφέροντας τους τίτλους των αντικειμένων σας από τις δεκάδες που τα είχατε στο κάθε αντικείμενο χωριστά καθώς έτσι φαίνεται απευθείας η περιγραφή και δεν χρειάζεται να ανατρέχει κανείς παρακάτω για να δει την περιγραφή και να επανέρχεται στις φωτογραφίες κλπ.
Δεν άλλαξα καμιά σειρά στα αντικείμενα σας
Επίσης ο τίτλος "μπαρμπαδέλια" δεν ήταν εύκολα κατανοητός

Ζητώ συγνώμη αν αυτό δεν σας βολεύει αλλά την αγγελία δεν την γράφουμε όπως εξυπηρετεί εμάς αλλά όπως θα γίνεται πιο εύκολα κατανοητή από όσους την διαβάζουν ώστε να είναι πιο αποτελεσματική χωρίς να γεννά απορίες και αμφισβητήσεις

JaneDoe
VIP Member
VIP Member
75 64
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: 06 Αύγ 2013, 01:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Δημοσίευση από JaneDoe » 14 Μαρ 2015, 19:28

Καλησπέρα!

Κατανοώ το σκεπτικό σας, αλλά θα διαφωνήσω. Ως χαριστής θεωρώ ότι η αγγελία (πόσο μάλλον μια τόσο μεγάλη αγγελία) πρέπει να διευκολύνει πρωτίστως εμένα. Το άτομο που θα ζητήσει κάτι θα τη διαβάσει μια φορά, θα ζητήσει ό,τι θέλει κι αυτό ήταν. Αντιθέτως εγώ θα τη συμβουλευτώ δεκάδες φορές (όπως έχω κάνει ήδη στην άλλη συγκεντρωτική) κι εμένα με βοηθάει να είναι ομαδοποιημένα τα αντικείμενα. Βάζω καιρό τώρα αγγελίες, με σωστές φωτογραφίες και υπερεπαρκείς περιγραφές ώστε να διευκολυνθούν τα μέλη που ενδιαφέρονται να ζητήσουν κάτι. Παράλληλα όμως θέλω να διευκολύνομαι κι εγώ, μιας και διαπιστώνω ότι σε αγγελίες όπως αυτή με πολλά αντικείμενα, είναι πιο λειτουργικό να είναι ομαδοποιημένα τα αντικείμενα, απ' ό,τι να σκρολάρω για ώρα για να βλέπω ένα- ένα τα αντικείμενα. Εκτός αυτού είναι και το θέμα που προανέφερα: τα ομαδοποίησα ανάλογα με τον τρόπο και το σημείο που τα έχω αποθηκευμένα. Μπορεί να μην έχει αλλάξει η αρίθμησή τους, αλλά πλέον δεν γνωρίζω ποιο αντικείμενο είναι πού.

Εξάλλου την ιδέα για τη δομή αυτή της αγγελία την πήρα από άλλο μέλος (δεν θυμάμαι ποιο, αλλά έχει καιρό που το είχα δει) που είχε την αγγελία του/της παρουσιασμένη με αυτό τον τρόπο και δεν είδα να υπάρχει πρόβλημα... Καταλαβαίνω ότι δεν πρέπει να δημιουργείται μπάχαλο και μπέρδεμα στα μέλη, αλλά πιστεύω ότι δεν έκανα προχειροδουλειά. Αντιθέτως αφιέρωσα πολύ χρόνο στο να τα οργανώσω σωστά, με καλή αρίθμηση και φωτογραφίες. Θα μπορούσα να μην είχα βάλει καμια περιγραφή και να έβαζα απλώς φωτογραφίες, όπως έχω δει να γίνεται. Όπως θα διαπιστώσετε, όμως, αν δείτε και παλιότερες αναρτήσεις μου, προτιμώ να είμαι όσο πιο ακριβής γίνεται στις περιγραφές μου, εξ' ου και η ανάγκη μου να έχω και κείμενο.

Θα ήθελα να διευκρινιστεί το ζήτημα, για να έχω και μια κατευθυντήρια και για μελλοντικές αγγελίες.
:thank:

:!: Παραδίδω μόνο ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ σε Θεσσαλονίκη (κι ενίοτε σε Σέρρες) :!:

Παρακαλώ οι συναλλαγές να γίνονται σύντομα λόγω έλλειψης χώρου.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39602
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί άλλαξε όλη η διαρρύθμιση της αγγελίας μου;

Δημοσίευση από polvar » 14 Μαρ 2015, 19:46

Ομαδοποιήστε τα αντικείμενα σας όπως θέλετε και σας βολεύει, οι περιγραφές όμως πρέπει να είναι κάτω ή πάνω από τις φωτογραφίες και όχι αλλού
Το αν έγινε παρέμβαση ή όχι σε άλλες αγγελίες οφείλεται στο ότι δεν επισκεπτόμαστε όλες τις αγγελίες αμέσως μετά την ανάρτηση τους. Αυτό θα γινόταν αν οι αγγελίες δεν δημοσιεύονταν αμέσως αλλά περνούσαν από έγκριση πριν δημοσιευτούν, κάτι που είναι υπό σκέψη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”