Αντικείμενα που δεν ζητούνται πώς μπορώ να τα δώσω;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
akoni
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
23 49
Δημοσιεύσεις: 722
Εγγραφή: 14 Αύγ 2009, 13:12
Νομός κατοικίας: Ν. Τρικάλων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από akoni » 15 Απρ 2010, 16:19

Ναι όντως, σε αυτό το συμπέρασμα θα καταλήξουμε μάλλον όλοι. Αλλά εμείς που δεν είμαστε στην Αθήνα ή στη Θεσσαλονίκη τι να τα κάνουμε;
Επίσης να συμπληρώσω το εξής: Νομίζω πως αν ζητήσω μία ταμπακιέρα ή ένα διακοσμητικό ρεσώ από αγγελίες που είναι στα ΑΖΗΤΗΤΑ, δε θα τα στερήσω από έναν άνθρωπο ο οποίος ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ από ένα ζευγάρι παπούτσια ή μία κουβέρτα.


αser
VIP Member
VIP Member
23 8
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 31 Δεκ 2008, 22:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα-Κεντρο
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από αser » 15 Απρ 2010, 16:25

akoni έγραψε: Η πρόταση να ζητάμε με πμ κάτι που θέλουμε θα ήταν μία λύση αλλά φοβάμαι μήπως δημιουργηθεί σύγχησή, καθώς αυτό από ότι ξέρω απαγορεύεται.
Ξερετε ποσα ατομα ζητανε με πμ χωρις να εχουν δοσει εστω και μια πινεζα; ξερετε ποσα μελη επεσαν σε παγιδα και τα αντικειμενα τους πηγαν προς πωλησει η ουτε καν να μπουν στο κοπο να πουν ενα ευχαριστω που το εστειλες με δικα σου εξοδα;

Δεν σας απαγορευουμε να τα δωσετε, ομως βρειτε αλλο τροπο εκτος τα πμ. Υπαρχουν τοσα ιδρυματα, εκκλησιες, αστεγοι κτλ που θα μπορουσες να τα δωσεις αφου βλεπεις οτι δεν τα ζηταει κανενα μελος αντι να πεταχθουν, ομως αντι να επιλεξετε αυτη την λυση προτιματε να τα δωσετε στον γνωστο που του "πηρα" και μου "πηρε"... τελικα θελετε πραγματικα να τα δωσετε η να ανταλλαξετε; :mm:
:gr:
Για τους ενδιαφερόμενους από τις αγγελίες μου.
Δεν στέλνω ταχυδρομικά παρά μόνο σε πιστοποιημένα μέλη, ανάλογα με το είδος του αντικειμένου.
Παραλαβή απο μετρό Συγγρού φιξ!


Μπείτε στο chat να γνωριστούμε! ->> Chat

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από gogo » 15 Απρ 2010, 16:49

δεν θα πω πολλα, εχετε ολοι παρεξηγησει το "ευχαριστω" και δεν ξερω για πιο λογο το φοβαστε, πειτε μου ενα μελος που πηρε 5 πραγματα σε ενα μηνα και τον κραξαμε να μην παρει κατι αλλο, περιμενω ονοματα :)

Υγ: και ιδιως για αζητητες αγγελιες δεν εχουμε πει ποτε τιποτα

Άβαταρ μέλους
akoni
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
23 49
Δημοσιεύσεις: 722
Εγγραφή: 14 Αύγ 2009, 13:12
Νομός κατοικίας: Ν. Τρικάλων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από akoni » 15 Απρ 2010, 16:54

aser έγραψε: Ξερετε ποσα ατομα ζητανε με πμ χωρις να εχουν δοσει εστω και μια πινεζα; ξερετε ποσα μελη επεσαν σε παγιδα και τα αντικειμενα τους πηγαν προς πωλησει η ουτε καν να μπουν στο κοπο να πουν ενα ευχαριστω που το εστειλες με δικα σου εξοδα;
Για αυτό ακριβώς είπα πως φοβάμαι μη δημιουργηθεί σύγχυση με τα πμ. Δεν πρότεινα κάτι τέτοιο. Απλά ίσως κατάλαβα λάθος τις προηγούμενες προτάσεις.
Δυστυχώς όμως βλέπω πως στο τέλος θα βρεθώ και κατηγορούμενη. Μη βγάζετε συμπεράσματα για έναν άνθρωπο τον οποίο δε γνωρίζετε, γιατί μπορεί και να τον αδικήσετε. Σας είπα, δε θέλω να έρθω με κανένα σε αντιπαράθεση. Το μήνυμα το έστειλα με καλή διάθεση μήπως και βοηθήσω (νομίζω πως το ίδιο συμβαίνει και με το μέλος που άνοιξε το θέμα, και της ζητώ συγγνώμη που παίρνω θέση εκ μέρους της).
Ξέρετε δεν είναι ωραίο να επιτίθεστε σε άτομα που απλά προσπαθούν για το καλύτερο (κατά τη γνώμη τους). Αν δε συμφωνείτε με την πρόταση κάποιου μπορείτε απλά να την απορρίψετε.
Απλά σκεφτείτε πως ίσως με τον τρόπο σας μας απαγορεύετε να λέμε τη γνώμη μας.

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από mariamary » 15 Απρ 2010, 18:43

εγω παντως οτι αγγελιες εχω που δεν εχουν ζητηθει θα παραδοθουν ολα στον μακη και την γωγω, για το χαριστικο παζαρι της θεσσαλονικης!!! :D
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

αser
VIP Member
VIP Member
23 8
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 31 Δεκ 2008, 22:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα-Κεντρο
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από αser » 15 Απρ 2010, 20:45

akoni έγραψε:
aser έγραψε: Ξερετε ποσα ατομα ζητανε με πμ χωρις να εχουν δοσει εστω και μια πινεζα; ξερετε ποσα μελη επεσαν σε παγιδα και τα αντικειμενα τους πηγαν προς πωλησει η ουτε καν να μπουν στο κοπο να πουν ενα ευχαριστω που το εστειλες με δικα σου εξοδα;
Για αυτό ακριβώς είπα πως φοβάμαι μη δημιουργηθεί σύγχυση με τα πμ. Δεν πρότεινα κάτι τέτοιο. Απλά ίσως κατάλαβα λάθος τις προηγούμενες προτάσεις.
Δυστυχώς όμως βλέπω πως στο τέλος θα βρεθώ και κατηγορούμενη. Μη βγάζετε συμπεράσματα για έναν άνθρωπο τον οποίο δε γνωρίζετε, γιατί μπορεί και να τον αδικήσετε. Σας είπα, δε θέλω να έρθω με κανένα σε αντιπαράθεση. Το μήνυμα το έστειλα με καλή διάθεση μήπως και βοηθήσω (νομίζω πως το ίδιο συμβαίνει και με το μέλος που άνοιξε το θέμα, και της ζητώ συγγνώμη που παίρνω θέση εκ μέρους της).
Ξέρετε δεν είναι ωραίο να επιτίθεστε σε άτομα που απλά προσπαθούν για το καλύτερο (κατά τη γνώμη τους). Αν δε συμφωνείτε με την πρόταση κάποιου μπορείτε απλά να την απορρίψετε.
Απλά σκεφτείτε πως ίσως με τον τρόπο σας μας απαγορεύετε να λέμε τη γνώμη μας.
Κανεις δεν σας απαγορευει τιποτα εδω ειναι τα μηνυματα σας, αν θελετε να δωσετε τα πραγματα σας στην "κολλητη σας" μπορειτε να το κανετε και εκτος χαρισετο, ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβετε;
:gr:
Για τους ενδιαφερόμενους από τις αγγελίες μου.
Δεν στέλνω ταχυδρομικά παρά μόνο σε πιστοποιημένα μέλη, ανάλογα με το είδος του αντικειμένου.
Παραλαβή απο μετρό Συγγρού φιξ!


Μπείτε στο chat να γνωριστούμε! ->> Chat

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από makis » 16 Απρ 2010, 03:56

Καταρχήν όπως έχουμε ξαναπεί δεν πειράζει αμα "χρεωθεί" κάποιος ενα "ευχαριστώ"
και να ξερετε οπως εχουμε ξαναπει , το "ευχαριστω" και το οριο ειναι ΜΟΝΟ για να αποφευγουμε πολλες ζητησεις απο καποια μελη χωρις να δινουν τιποτα και να αποφευγουμε τις πωλήσεις.

Φυσικα γιαυτο σύντομα θα μπει μια "εσωτερική" μηχανή αναζητήσεις για πιο ευκολο εντοπισμό μελων που πουλάνε αντικείμενα (βάση usename, email, τίτλου, περιοχής, περιεχόμενου αγγελίας, κ.α) που περνουν απο εδω (ευτυχώς ηταν μονο 2-3 περιπτώσεις)

Θα δουμε πάντως τι μπορεί να γινει για αγγελίες με μικρο αντικείμενα που δεν υπήρχε ενδιαφέρων μετά απο κάποιες μέρες !


και επι της ευκαιρίας θα ανεβάσω το οριο ζήτησης (αναλογα την κατηγορία μέλους) , σε λιγο θα βγει ανάλογη ανακοίνωση σύντομα.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
sunborn
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
10 5
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 11 Ιαν 2009, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Αγριάς Μαγνησίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Άνω Γατζέα Μαγνησίας
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από sunborn » 16 Απρ 2010, 12:13

Ασχετο !

Γιατι ρε παιδια εδω στην Ελλαδα (ειδικα στο Βορρα) οποιος μιλαει με κυριολεξια και δεν σαλιαριζει,
η οποιος μιλαει λιγο εντονα (χωρις να προκαλει ομως...), η οταν μια συζητηση περνα
σε αντιπαραθεση (πολιτισμενη ομως...), οοοοολοι νομιζουν οτι τους επιτιθονται
και παρεξηγιουνται και πληγωνονται και αντεπιτιθενται η κρατανε σταση θυματος ?
Προς τι τοση μιζερια ? Εχουμε ξεχασει τον ζωντανο δημιουργικο λογο ?

Το βλεπω παντου γυρω μου, στον αληθινο κοσμο και στο ιντερνετ ! Και στο συγκεκριμενο ποστ.
Δεν τολμας να πεις κατι περα απο τα γνωστα κλισε, η περα απο τον κλασικο αδιαφορο
καθημερινο τονο "τι κανεις ? - ε, καλα...", και ο αλλος νιωθει οτι του επιτιθεσαι, οτι τον προσβαλλεις
οτι...οτι...οτι...

Το γραφω διοτι δεν βλεπω κανενα λογο παρεξηγησης σε οσα πολυ σωστα αναφερει παραπανω ο aser !
Το αλλο μελος, παροτι σαφως ειχε καλη προθεση, αμεσως παρεξηγηθηκε με αυτα που εγραψε ο aser !
Χαλαρωστε λιγακι επιτελους βρε Νεοελληνες ! Δεν υπαρχουν παντου εχθροι !

Ακομα, συμφωνω με τη Γωγω, το ευχαριστω ειναι μια υπεροχη λεξη που δεν κοστιζει τιποτα σε κανενα.
Αν μη τι αλλο δειχνει ευγενη και πολιτισμενο ανθρωπο.
Στις αγγελίες μου τον πρώτο λόγο θα έχουν αυτοί
που μπορούν να έρθουν από την περιοχή μου να παραλάβουν.
Σε μεγάλη ανάγκη μόνο, θα γίνεται μέσω ΕΛΤΑ με δικά σας έξοδα.
Μπορώ να παραδώσω προσωπικά το είδος, ΜΟΝΟ αν κατεβαίνω
προς την πόλη και για άλλες δουλειές, πράγμα που συμβαίνει σπάνια...
Τέλος, δεν θέλω συναλλαγές με τύπους που ΔΕΝ δίνουν στοιχεία
η μου προτείνουν πιεστικά τις δικές τους λύσεις...
ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ !

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Stelios V
Platinum Member
Platinum Member
16 6
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 23:50
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αργυρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: Αντικείμενα που δεν ζητούνται πώς μπορώ να τα δώσω;

Δημοσίευση από Stelios V » 29 Ιαν 2014, 13:41

Για κάποια αντικείμενα τα οποία έχουν ζητήσει μέλη, αλλά δεν έχουν προχωρήσει στην παραλαβή λόγω στατιστικών, μπορώ να κάνω μεταβολή στην αγγελία σε χωρίς ευχαριστώ;
Χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή για μετακίνηση της αγγελίας στην κατηγορία χωρίς ευχαριστώ;

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Αντικείμενα που δεν ζητούνται πώς μπορώ να τα δώσω;

Δημοσίευση από polvar » 06 Φεβ 2014, 12:24

Μπορείτε να τροποποιήσετε την αγγελία κατάλληλα και να το γράψετε και στον τίτλο ότι είναι χωρίς ευχαριστώ ή να στείλετε πμ σε συντονιστή του νομού σας ώστε να την μετακινήσει στην αντίστοιχη κατηγορία (που υπάρχει όμως μόνο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη)
Αν όμως η αγγελία περιέχει και αντικείμενα που δόθηκαν ή θα δοθούν με ευχαριστώ, πρέπει να υπάρχει σαφήνεια στο για ποια ισχύει το ευχαριστώ και για ποια όχι , για να μην γίνουν μπερδέματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”