Αντικείμενα που δεν ζητούνται πώς μπορώ να τα δώσω;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
MERSINI
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2009, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Τεμένους Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΧΑΙΔΑΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Αντικείμενα που δεν ζητούνται πώς μπορώ να τα δώσω;

Δημοσίευση από MERSINI » 15 Απρ 2010, 11:11

Θέλω να συζητήσουμε κάτι
Υπάρχουν μέλη που μου λένε οτι θέλουν πράγματα που χαρίζω πολύ καιρό και θα τα πάω για ανακύκλωση γιατί δεν έχουν ζητηθεί, αλλά δεν μπορούν να ζητήσουν άλλα λόγω του ότι έχουν πάρει πάρα πολλά. Εμενα που δεν με νοιάζει αν θα μ΄ευχαριστήσουνε ή όχι αλλά και δεν θέλω τα πράγματά μου να πάνε στα σκουπίδια μπορούν αυτά τα μέλη να τα ζητήσουν χωρίς να μ΄ευχαριστήσουν και χωρίς να τους χρεωθεί η ζήτηση ώστε τα πράγματα να πάνε σε ανθρώπους που τα χρειάζονται και να μην πεταχτούν στον κάδο ανακύκλωσης;;;;
Σκεφτόμουν ότι αν κάποια μέλη θέλουν να κλείσουν αγγελίες που δεν έχουν ζητηθεί από κανέναν να γίνει κάτι και να πηγαίνουν οι αγγελίες κάπου όπου δεν θα χρειάζεται να ευχαριστήσουν αυτοί που τα θέλουν και να μην φαίνεται όμως ότι ζήτησαν κιόλας...
(σας ανοίγω δουλειές νομίζω....)
Περιμένω τις γνώμες σας κυριότερα εσένα Μάκη και Γωγώ γιατί με απασχολεί πολύ καιρό...
ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΖΕΙΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ


s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1748
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από s-stratos » 15 Απρ 2010, 11:17

Απλά πράγματα. Αφου δεν σας ενδιαφέρουν τα "Ευχαριστώ" , τοτε γραψτε "να κλεισει η αγγελία" και δωστε τα αντικείμενα εκει που θέλετε..
Δεν χρειάζεται να πουμε κατι παραπάνω νομίζω
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Άβαταρ μέλους
savasgr
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
40 32
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: 07 Μάιος 2009, 21:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Φαληρο
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από savasgr » 15 Απρ 2010, 11:21

πιστεύω εάν διευκρινήσεις στην αγγελία σου οτι δεν σε ενδιαφέρει το ευχαριστώ ,θα υπάρχουν περισσότεροι ενδιαφερόμενοι
σημαντικα!!!

*) μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι

*) για αποστολή εκτός Θεσσαλονίκης ,εαν είναι εφικτό , αναλαμβάνετε εσείς τα έξοδα μεταφοράς

*) δειτε και τις παλαιοτερες δημοσιευσεις μου ( αν δεν εχουν κλειδωσει)...

*) δεν υπαρχει σειρα πρoτεραιοτητας

...αλλα κυριως, ...οι κανονες φτιαχνονται αναλογα με την περισταση...:)

Άβαταρ μέλους
katr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: 19 Σεπ 2009, 17:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Συκιές-Δυτική Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από katr » 15 Απρ 2010, 11:28

s-stratos έγραψε:Απλά πράγματα. Αφου δεν σας ενδιαφέρουν τα "Ευχαριστώ" , τοτε γραψτε "να κλεισει η αγγελία" και δωστε τα αντικείμενα εκει που θέλετε..
Δεν χρειάζεται να πουμε κατι παραπάνω νομίζω
Πολύ καλή λύση!
Προτιμώ οι αποστολές να γίνονται ταχυδρομικά (με έξοδα του παραλήπτη παρακαλώ) ή παράδοση από τον χώρο εργασίας μου, στην Σταυρούπολη, διότι δυσκολεύομαι με τις συναντήσεις λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων.
Συγχωρέστε με αυτό το διάστημα, διότι δεν μπορώ εύκολα να ανταποκριθώ.

αser
VIP Member
VIP Member
23 8
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 31 Δεκ 2008, 22:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα-Κεντρο
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από αser » 15 Απρ 2010, 11:42

MERSINI έγραψε:Θέλω να συζητήσουμε κάτι
Υπάρχουν μέλη που μου λένε οτι θέλουν πράγματα που χαρίζω πολύ καιρό και θα τα πάω για ανακύκλωση γιατί δεν έχουν ζητηθεί, αλλά δεν μπορούν να ζητήσουν άλλα λόγω του ότι έχουν πάρει πάρα πολλά. Εμενα που δεν με νοιάζει αν θα μ΄ευχαριστήσουνε ή όχι αλλά και δεν θέλω τα πράγματά μου να πάνε στα σκουπίδια μπορούν αυτά τα μέλη να τα ζητήσουν χωρίς να μ΄ευχαριστήσουν και χωρίς να τους χρεωθεί η ζήτηση ώστε τα πράγματα να πάνε σε ανθρώπους που τα χρειάζονται και να μην πεταχτούν στον κάδο ανακύκλωσης;;;;
Σκεφτόμουν ότι αν κάποια μέλη θέλουν να κλείσουν αγγελίες που δεν έχουν ζητηθεί από κανέναν να γίνει κάτι και να πηγαίνουν οι αγγελίες κάπου όπου δεν θα χρειάζεται να ευχαριστήσουν αυτοί που τα θέλουν και να μην φαίνεται όμως ότι ζήτησαν κιόλας...
(σας ανοίγω δουλειές νομίζω....)
Περιμένω τις γνώμες σας κυριότερα εσένα Μάκη και Γωγώ γιατί με απασχολεί πολύ καιρό...
Επισης αν τα μελη ειναι γνωστα απο συχνες "δραστηριοτητες" πριν βαλεις αγγελια ρωτα τους, ο s-stratos τα ειπε ολα!
:gr:
Για τους ενδιαφερόμενους από τις αγγελίες μου.
Δεν στέλνω ταχυδρομικά παρά μόνο σε πιστοποιημένα μέλη, ανάλογα με το είδος του αντικειμένου.
Παραλαβή απο μετρό Συγγρού φιξ!


Μπείτε στο chat να γνωριστούμε! ->> Chat

Άβαταρ μέλους
MERSINI
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2009, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Τεμένους Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΧΑΙΔΑΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από MERSINI » 15 Απρ 2010, 11:59

...άρα αν κατάλαβα καλά μπορώ για κάτι που έχω γράψει ότι το πάω για ανακύκλωση και να κλειδώσει η αγγελία να γράφω ότι μπορούν όσοι ενδιαφέρονται και το θέλουν εκτός site να μου στείλουν pm και να μου το ζητήσουν ......
ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΖΕΙΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ

αser
VIP Member
VIP Member
23 8
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 31 Δεκ 2008, 22:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα-Κεντρο
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από αser » 15 Απρ 2010, 12:10

MERSINI έγραψε:...άρα αν κατάλαβα καλά μπορώ για κάτι που έχω γράψει ότι το πάω για ανακύκλωση και να κλειδώσει η αγγελία να γράφω ότι μπορούν όσοι ενδιαφέρονται και το θέλουν εκτός site να μου στείλουν pm και να μου το ζητήσουν ......
Για να ρωτας τι να κανεις με καποιες αγγελιες σου τοτε θα ξερεις και ποια μελη στο εχουν ζητηση... Εφεσον τα μελη ειναι γνωστα σου και γνωριζεις ποιοι στο ζητησαν δεν χρειαζεται να επικοινωνησεις με πμ, τους ζητας να σε παρουν τηλ η παρ`τους εσυ και τα βρισκετε απο εκει.
:gr:
Για τους ενδιαφερόμενους από τις αγγελίες μου.
Δεν στέλνω ταχυδρομικά παρά μόνο σε πιστοποιημένα μέλη, ανάλογα με το είδος του αντικειμένου.
Παραλαβή απο μετρό Συγγρού φιξ!


Μπείτε στο chat να γνωριστούμε! ->> Chat

Άβαταρ μέλους
MERSINI
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2009, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Τεμένους Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΧΑΙΔΑΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από MERSINI » 15 Απρ 2010, 13:15

ρωτάω πιο πολυ γι΄αυτά που δεν μου τα έχει ζητήσει κανείς ούτε προσωπικά και δεν θέλω να τα πετάξω .. αλλά επειδή βλέπω να κουράζει το θέμα αφήστε το ...
ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΖΕΙΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ

αser
VIP Member
VIP Member
23 8
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 31 Δεκ 2008, 22:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα-Κεντρο
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από αser » 15 Απρ 2010, 13:21

MERSINI έγραψε:ρωτάω πιο πολυ γι΄αυτά που δεν μου τα έχει ζητήσει κανείς ούτε προσωπικά και δεν θέλω να τα πετάξω .. αλλά επειδή βλέπω να κουράζει το θέμα αφήστε το ...
Ναι αλλα στην αρχη αλλα μας ελεγες; :roll:
MERSINI έγραψε:Υπάρχουν μέλη που μου λένε οτι θέλουν πράγματα που χαρίζω πολύ καιρό και θα τα πάω για ανακύκλωση γιατί δεν έχουν ζητηθεί, αλλά δεν μπορούν να ζητήσουν άλλα λόγω του ότι έχουν πάρει πάρα πολλά
:gr:
Για τους ενδιαφερόμενους από τις αγγελίες μου.
Δεν στέλνω ταχυδρομικά παρά μόνο σε πιστοποιημένα μέλη, ανάλογα με το είδος του αντικειμένου.
Παραλαβή απο μετρό Συγγρού φιξ!


Μπείτε στο chat να γνωριστούμε! ->> Chat

Άβαταρ μέλους
katr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: 19 Σεπ 2009, 17:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Συκιές-Δυτική Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αφορά αγγελίες «αζήτητα»...

Δημοσίευση από katr » 15 Απρ 2010, 13:27

Γενικά αν κάτι μείνει αζήτητο καιρό και κάποιο μέλος που ήδη έχει ζητήσει πολλά και ξεφεύγει από τα "όρια" γιατί να μην το πάρει τελικά; Βέβαια είναι ο κανόνας του χαρισετο να μην ζητάμε πάνω από 5 αντικείμενα αλλά, κρίμα είναι να πάει στην ανακύκλωση, αν κάποιος το χρειάζεται...
Προτιμώ οι αποστολές να γίνονται ταχυδρομικά (με έξοδα του παραλήπτη παρακαλώ) ή παράδοση από τον χώρο εργασίας μου, στην Σταυρούπολη, διότι δυσκολεύομαι με τις συναντήσεις λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων.
Συγχωρέστε με αυτό το διάστημα, διότι δεν μπορώ εύκολα να ανταποκριθώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”