Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από Aria » 05 Δεκ 2015, 18:42

echelon2011 είστε ένα από τα μέλη που εκτιμάμε εδώ αλλά αυτός που θέλει να φύγει φεύγει χωρίς πολλές φανφάρες.
Δυστυχώς ο εγωισμός κινεί τις ενεργειές μας και τίποτε άλλο. Το ότι σας δόθηκε μια ποινή θα έπρεπε να σκεφτήτε πως καλώς την πήρατε αφού δεν τηρήσατε κάποιον κανόνα. Σε πολλά μέλη δόθηκε τις τελευταίες μέρες για τον ίδιο λόγο αλλά δεν αντέδρασαν.
Θα μου πείτε κάνατε ένα λάθος και πολύ σωστά, ναι αλλά αυτό δεν είναι λόγος να σας φερθούμε ιδιαίτερα απ ότι σε άλλα μέλη. Το αντίθετο εσείς σαν καλό μέλος και παλαιότερο θα έπρεπε να μας κατανοείτε.
Και όπως σας πρότεινε και ο polvar, αν θέλετε μπορούμε να σας κάνουμε συντονιστή και να συζητήσουμε τις ιδέες σας με μεγάλη μας χαρά.

Όσο για εσάς ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ, εδώ και μέρες λέτε πως θα αποχωρήσετε αλλά όλο εδώ είστε. Μονίμως σας φταίνε οι συντονιστές, και όλο αυτοί κάνουν λάθη και δεν κοιτάτε τι κάνετε εσείς που μέχρι τώρα έχετε πάρει πόσους αποκλεισμούς και προειδοποιήσεις. Ούτε λόγος το να σκεφτήτε μήπως δεν είστε σωστή απέναντι στο σαιτ και στα μέλη τα ίδια.
Αν είχαμε δυο μέτρα και δύο σταθμά, δεν θα έπαιρνε ποινή ένα μέλος καλό όπως ο echelon2011. Οπότε μην ταυτίζεστε μαζί του γιατί δεν έχετε καμία σχέση με την όλη πορεία σας εδώ. Μονίμως οι συντονιστές σας φταίνε και σε κάθε σύσταση η επιθετικοτητά σας γίνεται και χειρότερη.
Τώρα αν έδωσε συντονιστής άμεσα, ναι σίγουρα ήταν λάθος γιατί εμείς πρέπει πρώτα να δίνουμε το καλό παράδειγμα. Αν είναι να σας ικανοποιήσουμε προσωπικά επειδή το λέτε συνέχεια, να τον βάλουμε στην μέση της πλατείας και να του ρίξουμε 100 βουρδουλιές για να μάθει να μην το ξανακάνει και να σας αφήσουμε εσάς να αλωνίζετε ελεύθερα εδώ κάνοντας ότι σας αρέσει.
Δεν αναφερθήκατε όμως ποτέ στο δύσκολο έργο που κάνουμε όλοι μας εδώ εθελοντικά και μόνο, εφαρμόζοντας τους κανόνες και τίποτε άλλο. Και αυτό γιατί σας είναι πολύ πιο εύκολο να μας θεωρείτε "φασίστες".
Και όταν μιλάτε για τίτλους και εξουσίες, είναι τουλάχιστον κωμικοτραγικό.

Όσον αφορά το χρηματικό μέρος που αναφέρθηκε, δεν μπορεί κανένας να αναγκάσει τα μέλη να δίνουν. Θα έπρεπε ο καθένας από μόνος του να σκεφτεί να δίνει έστω ένα ελάχιστο ποσό (1-2 ευρώ) κάθε μήνα στον διαχειριστή για τα έξοδα του σέρβερ (που είναι τεράστια).


Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από VickyV » 05 Δεκ 2015, 18:56

τα πραγματα ειναι πολυ απλα. οταν δηλωνω οτι συμφωνω με τους ορους χρησης και μετα δεν τους εφαρμοζω δημιουργω προβλημα στο συνολο, παει ντομινο. ολα αυτα που σηζηταμε εδω δημιουργουνται εξαιτιας αυτης της συμπεριφορας. ή κανω αυτο που πρεπει ή υπαρχουν συνεπειες. ειναι πολυ αδικο για τα μελη που κανουν το σωστο να περιφρονονται κατα αυτο τον τροπο. και σε οτι αφορα τους συντονιστες λιγη καλη προαιρεση προς αυτους δεν θα εβλαπτε, γιατι θα επικρατουσε το χαος αν δεν υπηρχαν.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3336
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 14:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ » 05 Δεκ 2015, 19:03

Ειμαι ακομα εδω γιατι εχω εκρεμοτητες προς αγαπητα μελη κυρια μου,κι αφηστε με να εχω την αποψη μου!!!με παρακολουθειτε ποτε μπαινω;θα σας αδειασω την γωνια γιατι δεν ανεχομαι να με λογοκρινουν ατομα πνευματικως αναπηρα...καλη συνεχεια στις θεαρεστες εργασιες σας εδω

Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 05 Δεκ 2015, 22:05

Καλησπερα σε όλους τους μέλους!
Αυτή την αγγελία μου θύμισε ένα περιστατικό,όποιο έγινε περίπου μια εβδομάδα πριν στην Κομοτηνή.
Ένας άντρας ανέβηκε στην ταράτσα της Νομαρχίας,φωνάζοντας ότι θα αυτοκτονήσει :yikes:
Το επεισόδιο κρατούσε πολλέεεες ώρες,μαζεύτηκε αστυνομία,ασθενοφόρο και πολλοί κόσμο...
Τελικά δεν αυτοκτόνησε...
Είναι τέλειος αποχαιρετισμός για να τραβήξεις την προσοχή και αντιδράσεις των ανθρώπων!!!
Όπως λένε τα πολλά λόγια είναι φτώχεια,μόνο η πράξεις ισχύουν!
Σεβαστό μέλος Eshelon,αν θέλετε να αλλάξετε κάτι στο σάιντ,μπορείτε να το κάνετε με τις πράξεις και τις ιδέες σας,μένοντας στο σάιντ!!!
Και θέλω να καληνυχτίσω όλους με αυτή την πικρή-αστεία εικόνα,οποία δεν έχει καμία σχέση με το θέμα,αλλά μου έκανε να γελάω..
Εικόνα
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

Άβαταρ μέλους
andreasoi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
76 65
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: 16 Μάιος 2011, 01:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από andreasoi » 05 Δεκ 2015, 22:53

Συμφωνώ απόλυτα με την ar_ia ανεξάρτητα από το σωστό Η’ λάθος των κανόνων, η εφαρμογή τους από τους ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ συντονιστές είναι επίπονο έργο το οποίο οφείλουμε να σεβαστούμε.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κάνω αποστολές, Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας

Μην μου ζητάς αν
1) ΔΕΝ εχεις χαρισει κατι
2) Εχεις ασχημα ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
3) Εχεις ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ απο τους διαχειριστες στο προφιλ σου

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 05 Δεκ 2015, 23:12

Για το όριο το πιο εύκολο είναι να ισχύει για όλους
2 κάτω πάνω... όχι 5!! Ό,τι ποσοστό δοσίματος κι αν έχουν!
Και φυσικά νέα μέλη πρώτα χαρίζουν και μετά ζητάνε!




Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη
από skarlet74 » Σάβ 05 Δεκ, 2015 1:17 pm
2. Υποχρεωτικα με την εγγραφη του νεου μελους να υπαρχει πρωτη αγγελια χαρισματος και οχι ζητησης. Θα συμφωνήσω απόλυτα!!! Κανόνας βασικός!!Διότι πέφτει σύρμα και πλακώνουν συνεχώς νέα μέλη σε μία ημέρα που ζητάνε....εφόσον δικαιούνται 5 αντικείμενα ...παίρνουν τα πέντε τους και μετά γιούχου!
3. Υποχρεωτικο οριο 5 συναλλαγες ανα μηνα για ολους και ολες ανεξαρτητως το βαθος χρονου. Εν μέρη συμφωνώ, με την έννοια οτι , συνεχώς εμένα προσωπικά μου φέρνουν πράγματα για το εργαστήρι και θέλω να δίνω να δίνω .... τί να τα κάνω ;;; αφού δεν τα χρειάζομαι.;;;
4. Υποχρεωτικο οριο μεχρι 2 συναλλαγες με το ιδιο μελος μεσα στο ιδιο μηνα. Μονο ετσι σπανε οι κλικες. Και σε αυτό συμφωνώ, μια ένσταση, έχω θέμα με την μνήμη, πραγματικά και με έγγραφα μπορώ να σας το επιβεβαιώσω, μπορούν οι διαχειριστές να ελέγχουν και να μου λένε πχ «έχετε ξαναδώσει αυτό τον μήνα ξανά στο τάδε μέλος δεν μπορείτε να ξαναδώσετε;;;» ή θα τρώω την ποινή κρίμα και άδικα!??
5. Μηδενισμος στατιστικων ολων των μελων που εχουν παραπανω απο 300 ζητησεις τα τελευταια τρια χρονια. Το οριο υποτιθεται ειναι 180 με βαση τις 5 συναλλαγες του μηνα. Συμφωνώ αν και δεν τα πάω καλά με τα μαθηματικά για να υπολογίσω.
6.Αμεση εφαρμογη ποινων σε καθε αποκλιση. Η ελληνικη πραγματικοτητα και η λειτουργια της κοινωνιας μας απαιτει δυστυχως ποινες.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 05 Δεκ 2015, 23:16

Όσο για τις 24 ώρες αναμονής...

μπορεί να μπεί ένα εικονικό χρονόμετρο... στην σελίδα που να σου λέει "έχεις ακόμη τόσο χρόνο για να επιλλέξεις".



και τέλος

έχω δεί μεγάλες διαφορές στατιστικών σε μέλη που δεξιά στα χαραακτηριστικά στατιστικών γράφει
"οικονομική υποστήριξη".

αν είναι να δώσω και εγώ κάνα 10ευρώ ας πούμε , και μετά να το ξεφτυλλίσω χωρίς ποινή!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 05 Δεκ 2015, 23:35

Α!! και κάτι άλλο , που σκέφτηκα ,

πως όταν παίρνεις δάνειο θέλεις εγγυητή ...

πχ αν γραφτεί νέο μέλος απο εμένα , ή τέλος πάντων για να γίνει εγγραφή και ζήτηση
να υπάρχει πρώτα μια επικοινωνία, ή κάποια επιβεβαίωση, ή κάποιο προφίλ τέλος πάντων...
ξέρω γω κάτι τέτοιο...

Έτσι ώστε πχ εγώ πριν βάλω αγγελία την πρώτη φορά , βρήκα ένα μέλος στην τύχη στο τσάτ και ρωτούσα πόσα πράγματα.

αυτά θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν υπέρ ή κατά μου , αναλόγως..

σαν να παίρνει συνευθύνη και κάποιο άλλο μέλος, δεν μπορώ να το εκφράσω διαφορετικά.

επίσης, αυτό με τις 24 ώρες,
επιβεβαιωμένο πρόσφατα, συντονιστής χάριζε πριν λήξει το 24ωρο και σε εμένα έγινε παρατήρηση οτι δεν τήρησα τον κανόνα 24 ώρου.

επίσης, έχει τύχει 2 φορές να παραλάβω άχρηστα αντικείμενα που δεν λέγανε οτι είναι δισλειτουργικά, οπότε τα έφαγε ο κάδος και έχασα τζάμπα τα ευχαριστώ.

ένα τάμπλετ και μια ζυγαριά.

και απο ένα βιβλίο που έστειλα δεν πήρα ποτέ ευχαριστώ...

εντάξει δεν θα πεθάνουμε κιόλας, απλά θέλω να πω οτι γίνονται αδικίες.


όσο για το 1ευρώ , νομίζω οτι μπορεί να είναι προεραιτικό, αλλά απτην άλλη, είναι και θέμα χαρίσματος.

δηλαδή αν ο άλλος χαρίσει 200 αντικείμενα και έχει πάρει 3 , εε να πληρώνει κιόλας, δεν είναι άδικο;;
ή για παράδειγμα έχω δώσει μπουζούκι 500ευρώ τιμή αγοράς και το χάρισα
ή το ποδήλατο που φτάνει στα 100ευρώ κοντά , αλλά παίρνω ηλεκτρονικά που είναι χαλασμένα και πειραματίζομαι.

ένα χαλασμένο ηλεκτρονικό αντικείμενο δεν φτάνει με τίποτα τα 400ευρώ...

αν είναι να πληρώνω κιόλας ... είναι πάλι άδικο.

δεν ξέρω απόψεις εκφράζω, και είναι πολύ σπουδαίο που μας δίνετε αυτή την δυνατότητα!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2014, 17:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από melomakarono » 05 Δεκ 2015, 23:40

Καλησπερα και απο εμενα..
Δεν εχω την τυχη να γνωριζω προσωπικα κανενα μελος της κοινοτητας αυτης, ομως οταν καποιος δηλωνει οτι θα αποχωρησει ειναι λυπηρο, εστω και αν μου ειναι αγνωστος..

Πιθανον δεν ενδιαφερει και κανεναν, αλλα θα ηθελα να τοποθετηθω κι εγω στα διαφορα που ειπωθηκαν, μιας και ειμαι ενεργο μελος εδω μεσα..
Σχετικα με τους κανονες και τις αντιπαραθεσεις για αυτους και τη "σωστη" λειτουργια του site, λογικα, ειτε συμφωνει καποιος ειτε οχι, οφειλει να τους ακολουθησει εφοσον υπαρχουν!!!

Ας ανοιχτει μια συζητηση στην οποια ο καθενας θα μπορει να κανει προτασεις αν εχει στο μυαλο του κατι λειτουργικο, και αν ειναι εφικτο ας υλοποιηθει..
Χωρις να γινεται χαμος απο επιθεσεις προς αλλα μελη με καλυτερα η χειροτερα στατιστικα, η προς συντονιστες και διαχειριστες..

Η αληθεια ειναι οτι διαβαζοντας τον χαρακτηρισμο "πνευματικα αναπηρα ατομα" απο μελος προς συντονιστη ενιωσα πολυ ασχημα!! Βεβαια, δημοκρατια εχουμε και ο καθενας μπορει να εκφραζεται οπως νομιζει. Αλλα ειναι κριμα!!

Κατα την εγγραφη μας, ολοι, εχουμε αποδεχτει καποιους ορους, γιατι λοιπον τωρα να γκρινιαζουμε και να γινομαστε επιθετικοι σε ανθρωπους που προσπαθουν για την καλυτερη λειτουργια της καταστασης εδω μεσα - ειτε εχουν οικονομικο οφελος ειτε οχι??

Στο κατω-κατω της γραφης γιατι συμμετεχουμε?? Για να χαρισουμε κατι που δεν χρειαζομαστε, οκ, αλλα και για να αποκτησουμε ενα σωρο πραγματα που δεν θα ειχαμε αλλιως... Ας ειμαστε λοιπον λιγο λογικοι και συνεργασιμοι...

Και οσο για το ποσα πραγματα παιρνει ο καθενας, δεν θεωρω οτι ειναι μονο θεμα αναγκων, βλεπουμε ολοι και αγγελιες για διακοσμητικα, για κοσμηματα, για διαφορα αντικειμενα οχι πρωτης αναγκης εννοω, που και αυτα δινονται.. Το θεμα ειναι, το καθε ατομο να ειναι σε θεση να κρινει αν πραγματικα το θελει αυτο που ζηταει..
Εχω κατσει ποσες φορες πανω απο αγγελια, να μπαινω συνεχεια και να κοιταω ξανα και ξανα κατι μεχρι να σκεφτω αν ειναι οντως αυτο που θελω.. Το κανουν ολοι?
Ελπιζω εν τω μεταξυ γραφοντας τα αυτα, να μην ανηκω κι εγω στην ομαδα των μελων που θεωρειται οτι κανουν καταχρηση σε οποιοδηποτε επιπεδο και να ακουγομαι γελοια!!??

Αυτα νομιζω ειχα να πω, συγχωρεστε με για το μεγαλο κειμενο και ελπιζω να βγαζει νοημα γιατι το εγραφα με δοσεις - μεχρι να κοιμηθει το ψιψινι..
Καλο σας βραδυ, και καλες γιορτες να εχουμε!

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Echelon2011: Ένα εγκάρδιο ευχαριστώ προς όλα τα μέλη

Δημοσίευση από VickyV » 05 Δεκ 2015, 23:57

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ έγραψε:Ειμαι ακομα εδω γιατι εχω εκρεμοτητες προς αγαπητα μελη κυρια μου,κι αφηστε με να εχω την αποψη μου!!!με παρακολουθειτε ποτε μπαινω;θα σας αδειασω την γωνια γιατι δεν ανεχομαι να με λογοκρινουν ατομα πνευματικως αναπηρα...καλη συνεχεια στις θεαρεστες εργασιες σας εδω
μιλατε για ατομα πνευματικως αναπηρα και αυτο γιατι εχετε δωσει δικαιωματα εσεις προσωπικα χαριζοντας λιγα λιγα και ζητωντας πολλα πολλα σε αγγελιες, μη εφαρμοζοντας τους κανονες που εσεις δεχτηκατε κατα την εγγραφη σας, μιλωντας απρεπα και χωρις λογο μονο και μονο γιατι σας επιασαν να παραβαινετε τους κανονες. νομιζω οτι με αυτη τη συμπεριφορα προσβαλλετε ολα τα υπολοιπα μελη που συνειδητα προσπαθουν να κανουν αυτο που επαναλαμβανω, ολοι δεχτηκαμε κατα την εγγραφη μας.
προσωπικα το βρισκω λιγο οξυμωρο για κατι το οποιο συμφωνησα μετα να το αλλαζω κατα τα γουστα μου. τωρα το κατα ποσο ειναι θεαρεστο το εργο μας λιγο προσοχη στις εκφρασεις σας γιατι ενδεχομενως να προσβαλλετε τις θρησκευτικες πεποιθησεις καποιων..
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”