Ένα γιατρό βρε παιδιά!

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
doritta
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: 13 Ιαν 2011, 01:55
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Ένα γιατρό βρε παιδιά!

Δημοσίευση από doritta » 11 Ιουν 2016, 14:41

Καλημέρα, δε το συνηθίζω να γράφω σε αυτη την ενότητα αλλά μιας που έφαγα το χρόνο μου και μιας που εδώ επιτρέπονται οι εικασίες και μπορούν να θεωρηθούν "αστείο ανέκδοτο " ας το κάνω.
Το λοιπόν αγαπητοί μου αναγνώστες ας υποθέσουμε πως πέφτετε πάνω σε κάποια αγγελία που σας προβληματίζει...ας υποθέσουμε πως την ανεβάζει ένας γιατρός κι ας υποθέσουμε πως έχει φιλανθρωπικές διαθέσεις.
Κάθεστε τώρα εσείς και σκέφτεστε "τι καλός άνθρωπος " ! Και μετά (υποθετικά πάντα ) ψάχνετε για αυτόν στο διαδίκτυο έτσι για πλάκα....
Και έστω ότι βρίσκετε πως αυτός είναι όντως γιατρός κι ότι στις αναρτήσεις του σε ιατρικό Φόρουμ τον κράζουν οι συνάδελφοι του για προσφορά εργασίας που τους έκανε στο εξωτερικό, μάλιστα ως γυναίκα αρχικά....
Κι ας υποθέσουμε πως αυτή η γυναίκα με το ίδιο nickname γράφει άπειρα σχόλια σε διάφορες ιστοσελίδες περί ιατρικών θεμάτων πάντοτε ίδιου προσανατολισμού....
Κι ας υποθέσουμε πως αν πάρει κάποιος κομμάτια με copypaste αγγελίας γιατρού από χαριστικό φόρουμ θα τα βρει στο διαδίκτυο αυτούσια και θα καταλήξει υποθετικά πάντα, στην πραγματική ταυτότητα του ιατρού, τον οποίο κράζουν άλλοι συνάδελφοι του και όχι μόνο στο twitter διότι αυτός με αναρτήση του χαρακτηρισμένη μάλιστα με τον τίτλο "η τρομερή ανάρτηση της εβδομάδας στο twitter από το γιατρό.." όπου ο γιατρός υποστηρίζει μέθοδο προληπτικής χειρουργικής γυναικολογικής φύσης η οποία κατά τα γραφόμενα του (ας υποθέσουμε ότι έχουμε κατανοήσει καλά την αγγλική) υπόσχεται καλύτερη σεξουαλική ικανοποίηση....
Ας τα υποθέσουμε όλα αυτά. Κι ας υποθέσουμε γιατί κάποιος να απευθύνει δωρεές και ιατρικές υπηρεσίες σε συγκεκριμένο φύλο και ηλικιακό κοινό.
Θενκ γιου φορ ριντινγκ μι.


Υγ το ποστ είναι υποθετικό ,αστείο και ανέκδοτο.
Μη νομίσετε τώρα ότι στρεφομαι εναντίον κάποιου προσωπικά και χαλάσετε την ωραία μου ησυχία.... :)
Τα links υπαρκτά, με λίγη προσπάθεια όποιος θέλει μπορεί να τα βρει.


marcor
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1571
Εγγραφή: 20 Φεβ 2016, 19:17
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ένα γιατρό βρε παιδιά!

Δημοσίευση από marcor » 11 Ιουν 2016, 15:52

Βρε'συ,δε το εχω ψαξει, αλλα φανταζομαι 2 πραγματα:
1) μηπως θελει να αυτοπροβαλλετε ,μιας και ο κλαδος του οπως λες τον "κραζει" και ειναι ολιγον υπεροπτης ,φαντασμενος , θεωρει τον εαυτο του ανωτερο αυτων.. Δε λεω οτι δεν ειναι διαβασμενος ή οτι λεει και αληθειες (εστω και υπερβαλλοντας)
2) μηπως προσπαθει να τσιμπησει πελατες? Μπορει να προσφερει δωρεαν υπηρεσιες στην αρχη,αλλα αν μπεις στο τριπακι ισως μετα να προτεινει απαιτουμενες θεραπειες επι πληρωμη...
Δε ξερω,σκεφτομαι μηπως...

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ένα γιατρό βρε παιδιά!

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 11 Ιουν 2016, 23:08

Επειδή απ'ό,τι κατάλαβα βρέθηκε φιλάνθρωπος γιατρός θα ήθελα
1) Προληπτικό γυναικολογικό έλεγχο
2) Ορμονικό,αιματολογικό ,βιοχημικό,κλινικό έλεγχο που να φανερώνει ( αν βέβαια γίνεται κάτι τέτοιο) τα βαθύτερα αίτια της ακμής που είχα στην εφηβεία
3) Τρόφιμα

Αααααααααα ωχ αμάν :wall:
Δεν έχω ελπίδα :cry: :wall:
Είμαι 40+ και ολίγον παντρεμένη
Γίνεται τίποτα με την περίπτωσή μου doritta μου ;
Σε σένα έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου γιατί το έψαξες το θέμα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ένα γιατρό βρε παιδιά!

Δημοσίευση από agg75 » 11 Ιουν 2016, 23:37

Να υποθεσω οτι αναφερεσαι σε συγκεκριμενη αγγελια εδω μεσα? Κατι πηρε το ματι μου καποια στιγμη.. Κι αν ναι τι εγινε σε αυτη την περιπτωση? Αν οντως ισχυουν αυτα και το ψαξατε μηπως να γινει κατι παραπανω ισως και καταγγελια? λεω εγω τωρα...
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Ένα γιατρό βρε παιδιά!

Δημοσίευση από nicnt » 12 Ιουν 2016, 01:21

:lol: :lol: :lol:
Αφού πρώτα διάβασα αυτά εδώ κατά λάθος έπεσα πάνω στις συζητήσεις γι αυτό το θέμα.
Τις είδα μάλλον όλες, μα όλες τις "αγαθοεργίες" του DrSteve... με τα χίλια ονόματα εδώ και αλλού!
'Άντε τώρα να πείσεις κάποιους προληπτικούς ότι όλα είναι σύμπτωση!
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”