Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Λια704
Platinum Member
Platinum Member
23 21
Δημοσιεύσεις: 297
Εγγραφή: 14 Σεπ 2015, 12:06
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από Λια704 » 22 Δεκ 2016, 13:47

Εγω δεν θα ανφερω ονοματα, θελω απλά να πω ότι ειμαι νεο μελος και οχι πολυ ενεργο (λογω έλλειψης χρόνου),
Ειναι η δευτερη φορα που πηρα κάτι απο αγγελία στην οποία αναφερόταν ότι το μέλος το αντικείμενο το πήρε από εδω αλλα τελικα δεν το ήθελε και το ξαναχαρίζει.
δεν είναι τα έξοδα που πλήρωσα, ούτε τα ευχαριστώ που χρεώθηκα,
ειναι ότι το πρώτο αντικείμενο ήταν ογκώδες και βαρύ, και υποχρεώθηκα σε φίλο να το κουβαλήσει από το ταχυδρομείο!!
και ότι για το δευτερο ήμουν στο ταχυδρομείο μιάμιση ώρα!!
και τα δύο αντικείμενα ήταν ελλατωματικά, προφανώς έτσι τα παρελαβαν και έκριναν σωστό, να τα ξαναχαρισουν χωρίς να το αναφέρουν και φροντίζοντας στις φωτογραφίες τους να φαίνονται οκ, για τα βγάλουν από μέση και για να κερδίσουν ένα ευχαριστώ.
Το ευχαριστώ το πήραν,
Αλλά αναρωτιέμαι, όλα αυτά για ένα ευχαριστώ,
δεν είναι ντροπή βρε παιδιά ?
εγώ δηλαδή τώρα πρέπει να πέσω στο ίδιο επίπεδο (συγγνωμη για την λέξη) "ξεφτίλας" και να τα ξαναχαρίσω?
Ντροπή μονο αυτό μπορώ να πω
Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και αγάπη :}


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από polvar » 22 Δεκ 2016, 14:04

Ειπαμε εκατοντάδες φορές ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να αναφέρετε στην αγγελία οπου το πήρατε το πρόβλημα του αντικειμένου, να βάλετε και φωτογραφίες που να το αποδεικνύουν, να μην πατάτε το 'ευχαριστώ' και να αξιώνετε επιστροφή των εξόδων μεταφοράς που καταβάλατε.

Το να παραπονιέστε εκ των υστέρων κατηγορώντας αορίστως δεν έχει νόημα καθώς δεν πλήττεται ο φταίχτης
Γι αυτό να πείτε σε ποιες αγγελίες υπήρξε το πρόβλημα, να τις ανοίξουμε ξανά και να επιστραφούν τα αντικείμενα

Άβαταρ μέλους
Λια704
Platinum Member
Platinum Member
23 21
Δημοσιεύσεις: 297
Εγγραφή: 14 Σεπ 2015, 12:06
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από Λια704 » 22 Δεκ 2016, 14:33

Εχετε απόλυτο δίκιο, εγω ομως δεν θελω να μπω στην διαδικασια 1ον δημοσιας αντιπαραθεσης με κανεναν, 2ον να κουβαλιεμαι ξανα στο ταχυδρομειο και με βοηθεια μαλιστα λογω βαρους του ενος αντικειμενου και να περιμενω μια ωρα το λιγοτερο, λυπαμαι αλλα δεν θα τους κανω την χαρη, αρκετα ταλαιπωρηθηκα εως τωρα. απλα εκανα την δημοσιευση μηπως και ντραπουν οσοι το κανουν (γιατι για να πεσω εγω σε 2, προφανως ειναι περισσότεροι οσοι το κανουν)
Αν θεωρείτε ότι αφου δεν αναφερω ονοματα κακως εκανα την δημοσίευση, ζητάω συγγνώμη και μπορειτε να την σβήσετε.

Άβαταρ μέλους
loukia1981
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 7052
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 16:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από loukia1981 » 22 Δεκ 2016, 15:07

Δοθεισης της ευκαιριας να ανφερω κι εγω οτι εχει συμβει και σ εμενα μερικες φορες αυτο αλλα δεν ηθελα να πω κατι γιατι μεσω του σαϊτ ειχα δημιουργησει φιλικες σχεσεις με τα μελη.Τις δυο τελευταιες φορες ελαβα ανδρικα αθλητικα,τα πρωτα ηταν εντελως στραβοπατημενα και τα δευτερα που στις φωτο φαινονταν κυριολεκτικα ολοκαινουρια και ενω δεν αναφερονταν καποια ελαττωματα,οταν τα ελαβα ειδα οτι ειχαν σκισιματακια μπροστα και επιπλεον μετα απο 2-3 φορες που τα φορεσε ο αντρας μου ανοιξαν μπροστα...δεν ειπα κατι,δεν ηθελα να το κανω θεμα αλλα στενοχωρηθηκα παρα πολυ....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΔΙΟΤΙ ΧΩΡΙΣΑ,ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ..ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΣΥΝΤΟΜΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
ΖΗΤΑΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ LAPTOP TOSHIBA SATELLITE L300
Το μέλος tonia1990 είναι αδερφή μου
Περιμένω κατάθεση απο:
Χρωστάω δέμα σε:
Χρωστάω κατάθεση σε:
Περιμένω δέμα απο:
Έχω στείλει σε:
Xρωσταω: Anast(0.50),palleta(0.50),polvar,give(απο 0,30)atikiv (1.20)zoethessaloniki (1.70)trypokarydos(0.50)
Μου χρωστανε:ΓΙΩΤΑ Μ.(0.50)
Σε αναμονή συναντησης με:

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από polvar » 23 Δεκ 2016, 00:41

Αν δεν τον "τσουξει" καποιον κατι οπως ο δημοσιος "εξευτελισμος" να ειστε σιγουροι οτι θα το ξανακανει

Άβαταρ μέλους
Smarty
Silver Member
Silver Member
5 5
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 22 Οκτ 2016, 00:47
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Συκεών Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από Smarty » 23 Δεκ 2016, 09:08

Λια704 έγραψε:Εγω δεν θα ανφερω ονοματα, θελω απλά να πω ότι ειμαι νεο μελος και οχι πολυ ενεργο (λογω έλλειψης χρόνου),
....
Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και αγάπη :}
Xαιρετε,
Ισως, δεν θα επρεπε να απαντησω στο θεμα, καθως ειμαι και εγω καινουργιο μελος και δεν εχω μπει ακομα στην διαδικασια να βαλω μια αγγελια και να χαριζω καποια πραγματα που δεν τα χρειαζομαι. Ελπιζω βεβαια με το νεο ετος "να μαζεψω τα κομματια μου" και να προσφερω στα μελη του xariseto.gr.
Anyway, το μονο που εχω να πω ειναι οτι αν μεινεις απραγη στο προβλημα που αναφερεις, μαλλον συμβαλεις με την σειρα σου στην φθορα της λειτουργιας της κοινοτητας... Οπως ειπε και ο mod η λυση υπαρχει.
Καταλαβαινω οτι θα ταλαιπωρηθεις, αλλα ταυτοχρονα θα διαφοροποιηθεις απο οσους αναφερεις και θα αποτρεψεις σε καποιο βαθμο να συμβει κατι παρομοιο σε καποιο αλλο μελος.

Σου ευχομαι , σας ευχομαι, Καλα Χριστογεννα με υγεια για εσας και οσους αγαπατε!

Άβαταρ μέλους
Λια704
Platinum Member
Platinum Member
23 21
Δημοσιεύσεις: 297
Εγγραφή: 14 Σεπ 2015, 12:06
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενα πραγματα

Δημοσίευση από Λια704 » 23 Δεκ 2016, 11:58

Θα συμφωνησω μαζι σας, αλλα βρε παιδια ειμαι σε φαση μετακομισης Χριστουγεννιατικα, δεν υπαρχει χρονος για να κανω τιποτα, τρεχω και δεν φτανω, οταν με το καλο τελειώσω θα δω τι θα κανω.
Καλες γιορτες σε όλους σας, ευχομαι ολόψυχα υγεια και αγαπη :) :) :)

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Aliki1984 » 05 Μαρ 2018, 21:01

Καλησπέρα. Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα... ηθελα να θίξω ενα προβλημα που εχω συναντήσει. Εχω παρει απο δω μεσα κοντα 10 παζλ. Υποτιθεται σε καλη κατάσταση χωρις ελλειψεις. Τουλάχιστον σε 5 έλειπαν κομματια. Σε ενα μαλιστα 3. Δυο παζλ ηταν τοσο βρωμικα (τα κομματια μεσα στο κουτι) με σκουπιδακια , τριχες και δεν ξερω τι αλλο...
Δεν εχει νοημα να το πω στα ιδια τα μελη γιατι εχει περασει πολυς καιρος και δεν τιθεται θεμα επιστροφής. Απλα μιλαμε για χρηματα στα μεταφορικα, χαλασμα στα στατιστικα χωρις λογο (καποια θα τα ξαναχαριζα τελειωνοντας τα) και κυριως απογοήτευση τελειώνοντας την κατασκευη. Οσοι ασχολουνται με το "σπορ" καταλαβαινουν ποσο ασχημο συναισθημα ειναι να τελειωνεις ενα παζλ και να λειπει κομματι...
Συγνωμη για το σεντονι, απλα ηθελα να ζητησω σπο τα μελη να μην χαριζουν κατι που δεν θα ηθελαν να τους χαρισουν... αυτος νομιζω ειναι ο χρυσος κανόνας
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
lizouli86
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 8650
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αττική,Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από lizouli86 » 05 Μαρ 2018, 21:55

Πολυ Καλα Τα Λεσ...
Μια Ειναι Η Λύση Μην Ξαναεχεισ Συναλλαγεσ Με Τετοια Μελη. Να Σου Πω Εγώ Περιστατικα...Αλλα Ειτε Δεν Το Παραδεχονται Ειτε Σου Λενε Τα Χαριζω Δεν Τα ΠληρώνειΣ Για Αυτο Αμα Σ Αρεσει. (Συγγνωμη Για Τα Γράμματα Εχει Κολλήσει Το ΠλήκτροΛΟγιο )
Προσφατα Πηρα Παιχνιδια Που Τα Μισα Δεν Λειτουργούν...Ε Καπου Ελεοσ...

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Aliki1984 » 05 Μαρ 2018, 23:33

lizouli86 έγραψε:
05 Μαρ 2018, 21:55
Πολυ Καλα Τα Λεσ...
Μια Ειναι Η Λύση Μην Ξαναεχεισ Συναλλαγεσ Με Τετοια Μελη. Να Σου Πω Εγώ Περιστατικα...Αλλα Ειτε Δεν Το Παραδεχονται Ειτε Σου Λενε Τα Χαριζω Δεν Τα ΠληρώνειΣ Για Αυτο Αμα Σ Αρεσει. (Συγγνωμη Για Τα Γράμματα Εχει Κολλήσει Το ΠλήκτροΛΟγιο )
Προσφατα Πηρα Παιχνιδια Που Τα Μισα Δεν Λειτουργούν...Ε Καπου Ελεοσ...
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο! Απο συγκεκριμενα ατομα δεν ξαναπαιρνω! Δεν τολμαω να φανταστω αν επαθα εγω αυτο σε 5 παζλ τι παθαινουν ατομα που εχουν ανάγκες και παιρνουν ρουχα και παπουτσια!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”