Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από chrismother » 21 Νοέμ 2017, 16:07

Για μένα το xariseto.gr είναι ελπίδα σε δύσκολους καιρούς. Δεν πιστεύω πως χρειάζεται βελτίωση.
Βελτίωση χρειάζεται να κάνει ο καθένας για τον εαυτό του...(μιλάω και για τον εαυτό μου/γιατί καμιά φορά παρασύρομαι απο την όποια διάθεση άλλων μελών του forum. Στην τελική όλοι είμαστε άνθρωποι και ζούμε καταστάσεις)... και όχι να κάνει υποδείξεις στους άλλους.
Δεν καλοπιάνω και δεν γλύφω το forum αυτό... λέω την αλήθεια
Για παράδειγμα έχω δώσει σπόρους φυτών, έχω δώσει και ηλ.συσκευές, έχω πάρει σπόρους φυτών αλλά και ρούχα. Δεν κάνουμε διαγωνισμό τί έδωσε ο κάθε ένας και τί πήρε..Δεν είναι παζάρι εδώ..Μπορεί να δώσω κάτι εδώ και να πάρω κάτι ισάξιο σε 8 χρόνια ή και ποτέ...δεν έχει καμία σημασία. Υπάρχουν μέλη ενεργά που δίνουν μόνο και δεν θέλουν να παίρνουν...
Ότι θέλει ο κάθε ένας δίνει...και αν είναι ακριβότερο ή φθηνότερο αυτό που ζητάει απο αυτό που έδωσε...να μην το ζήταγε.... ή να μην το χάριζε...γιατί κάτι που απέξω που θα το βρούμε ακριβότερο και που το έχουμε ανάγκη πραγματική μπορούμε να το βρούμε εδώ...
Αν είναι να μας δοθεί θα μας δοθεί το οτιδήποτε(σύμφωνα με τους κανόνες forum φυσικά)... και αυτό το αποφασίζει το κάθε μέλος που χαρίζει...
Aυτά που κάπου διάβασα περί bonus...bonus ειναι η ύπαρξη αυτού του forum και μόνο.
Σας ευχαριστώ για όλα!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 22 Νοέμ 2017, 08:45

Μήπως να βγει από το προφίλ η κατηγορία επάγγελμα και να μπει κατηγορία για το καθαρό ετήσιο οικογενειακό εισόδημα ανά άτομο (μετά φόρων, δανείων και ενοικίων). Να είναι πχ σε ευρώ: <3.000, <6.000, <10.000, 10.000+. Ή έστω κάτι παρόμοιο. Νομίζω ότι θα έχει περισσότερη πέραση από το επάγγελμα, που από ότι βλέπω δεν το βάζει σχεδόν κανείς.

Νομίζω ότι πρέπει να κάνουμε ψηφοφορία για να αποφασίσουν τα μέλη αν θέλουν να μπει ως προαιρετική κατηγορία αντί για το επάγγελμα.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από polvar » 22 Νοέμ 2017, 13:47

Και πως επαληθεύεται ποιος λέει αλήθεια;
Εδώ ζητάμε κατά την εγγραφή να δηλώνονται πραγματικά στοιχεία (νομός κατοικίας, ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο - τα 2 τελευταία φαίνονται μόνο στην διαχείριση) ώστε αν κάτι συμβεί να μπορούμε να επικοινωνήσουμε και μερικοί γράφουν ότι νά ναι

Άβαταρ μέλους
lizouli86
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 8650
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αττική,Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από lizouli86 » 22 Νοέμ 2017, 13:55

Mr.Manolis έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 08:45
Μήπως να βγει από το προφίλ η κατηγορία επάγγελμα και να μπει κατηγορία για το καθαρό ετήσιο οικογενειακό εισόδημα ανά άτομο
polvar έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 13:47
Και πως επαληθεύεται ποιος λέει αλήθεια;
Συγγνωμη αλλα σιγα μην καταθετουμε και γραπτως την φορολογικη δηλωση. :lol:
Νομιζω περισσοτερο θα αποθαρυνθει καποιος απο το να εγγραφει και σιγουρα δεν υπαρχει τροπος να το ελεγξεις αρα δεν εχει χρησιμοτητα να υπαρχει. Το επαγγελμα νομιζω βοηθαει σε αγγελιες που εχω δει κατα καιρους να λενε ψαχνω μελος ηλεκτρολογο κτλ



Πολυ σωστα τα ειπε το μελος
chrismother έγραψε:
21 Νοέμ 2017, 16:07
Δεν κάνουμε διαγωνισμό τί έδωσε ο κάθε ένας και τί πήρε..Δεν είναι παζάρι εδώ..Μπορεί να δώσω κάτι εδώ και να πάρω κάτι ισάξιο σε 8 χρόνια ή και ποτέ...δεν έχει καμία σημασία.
Ότι θέλει ο κάθε ένας δίνει...και αν είναι ακριβότερο ή φθηνότερο αυτό που ζητάει απο αυτό που έδωσε...να μην το ζήταγε.... ή να μην το χάριζε...γιατί κάτι που απέξω που θα το βρούμε ακριβότερο και που το έχουμε ανάγκη πραγματική μπορούμε να το βρούμε εδώ...
bonus ειναι η ύπαρξη αυτού του forum και μόνο.

Σε καποιον μπορει να περισσευει ενα πλυντηριο ,σε καποιον αλλον ενα ζευγαρι παππουτσια το θεμα ειναι ο αποδεκτης ειναι τι αναγκη εχει.

***Μεγαλο πληγμα για το σαιτ ανα τα χρονια ειναι οι ''ζητουλες'' που θεριζουν οτι υπαρχει σε αγγελια.
Καποιος που εχει σκοπο και να χαρισει αλλα και να εξυπηρετηθει απο καποια αγγελια δεν αποθαρρυνεται επειδη το αντικειμενο μπορει να παει αλλου αν εχει σκοπο να παραμεινει εδω και οχι απλα να αρπαξει οτι μπορει και να εξαφανιστει.

Θα επρεπε να ειναι πιο αυστηρα τα πραγματα στα νεα μελη που εχουν λαβει 10 αντικειμενα και δεν εχουν βαλει εστω μια χαριστικη αγγελια,θα επρεπε να κλειδωνει το κουμπι απαντησεων για να ζητανε σε νεες αγγελιες αλλων μελων,μονο να εχουν δικαιωμα νεων δημοσιευσεων δικων τους αγγελιων και απαντησεις στις δικες τους αγγελιες χαρισματος .

Επισης δεν ειναι δικαιολογια τα βρεφικα αντικειμενα,δεν μπαινεις σε μια αγγελια και απο τα 30 τεμαχια ζητας τα 20.
Εγκειται σε εκεινον που χαριζει τι θα δωσει αλλα εμενα προσωπικα, μου την εχει πει κιολας μελος οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι ειναι βρεφικα αντικειμενα να υπαρχει αυξημενη ζητηση οτι ειχε μιλησει με συντονιστη και κακως το κανω ζητημα. Ενταξει να υπαρχει μια ελαστικοτητα στα βρεφικα εντος λογικου πλαισιου ειδικα απο την στιμγη που κανενα απο τα χαρισθεντα αντικειμενα δεν εχει επιστραφει ξανα με μορφη αγγελιας.Δεν γινεται ενα παιδακι να φορεσει και να χαλασει 30 ζευγαρια παππουτσια για παραδειγμα...

Γενικοτερα ομως θα επρεπε το σαιτ να ειναι και λιγο αυτοδιοικουμενο , οταν εγω χαριζω πχ αντικειμενο αξιας σε μελος που εμφανως ΜΟΝΟ ζηταει δεν φταιει το χαρισετο. Δεν ειμαστε παιδακια να θελουμε τον μπαμπουλα απο πανω να επιβλεπει τις κινησεις μας. Και σε τελικη αναλυση ας παιρνει καποια ποινη και το παλιο μελος αμα χαριζει αδιακριτως προσοχη οχι σε νεα ενεργα μελη αλλα εκει που βλεπεις 100 δημοσιευσεις και οι 90 ειναι ζητησης μονο.
Ουτε τα νεα μελη αποθαρρυνεις πιστευω ετσι ,ουτε αντικειμενα χρησιμα εξαφανιζονται σε χερια που κοιτανε κυριως το οικονομικο οφελος της συναλλαγης.

***Και μηπως θα επρεπε να γινουν περισσοτερα μελη συντονιστες ωστε να μην επωμιζεται το βαρος μονο μια μικρη ομαδα που δουλευει αφιλοκερδως απο εθελοντικα?Αν υπαρχει περισσοτερος ελεγχος καλυτερα να μεινουν μονο οσοι εχουν πραγματικα σκοπο να λειτουργει η παρουσα σελιδα σαν μεσο αποτροπης να καταληγουν χρησιμα αντικειμενα στα σκουπιδια ,μεσο ανακουφισης των οικονομικα ασθενεστερων και παραλληλα αν καποιος με δολιους σκοπους δεν εχει σκοπο να συνεισφερει ας φυγει δεν πειραζει,μακροπροθεσμα θα ειναι καλυτερα πιστευω.

Εγω αυτα εχω να προτεινω για τα δυο ζητηματα που με εχουν απασχολησει εχω παρατηρησει,ισως κανω και λαθος.

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 22 Νοέμ 2017, 17:18

polvar έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 13:47
Και πως επαληθεύεται ποιος λέει αλήθεια;
Εδώ ζητάμε κατά την εγγραφή να δηλώνονται πραγματικά στοιχεία (νομός κατοικίας, ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο - τα 2 τελευταία φαίνονται μόνο στην διαχείριση) ώστε αν κάτι συμβεί να μπορούμε να επικοινωνήσουμε και μερικοί γράφουν ότι νά ναι
Δεν επαληθεύεται. Όπως δεν επαληθεύεται ότι κάποιος είναι άνεργος. Παρόλα αυτά το δηλώνουν κάποιοι στο επάγγελμα. Επίσης δεν επαληθεύονται και τα άλλα που δημοσιεύουν σχετικά με τις ανάγκες του. Παρόλα αυτά δημοσιεύονται.

lizouli86 έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 13:55
Συγγνωμη αλλα σιγα μην καταθετουμε και γραπτως την φορολογικη δηλωση. :lol:
Νομιζω περισσοτερο θα αποθαρυνθει καποιος απο το να εγγραφει και σιγουρα δεν υπαρχει τροπος να το ελεγξεις αρα δεν εχει χρησιμοτητα να υπαρχει. Το επαγγελμα νομιζω βοηθαει σε αγγελιες που εχω δει κατα καιρους να λενε ψαχνω μελος ηλεκτρολογο κτλ
Κάτι το οποίο είναι προαιρετικό αμφιβάλω ότι θα αποθαρρύνει κόσμο. Εδώ πρέπει να δώσουν τηλέφωνο και διεύθυνση που είναι ποιο ευαίσθητο δεδομένο και είναι υποχρεωτικό και τα οποία μπορούν να αγοραστούν από εταιρίες.
lizouli86 έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 13:55
Σε καποιον μπορει να περισσευει ενα πλυντηριο ,σε καποιον αλλον ενα ζευγαρι παππουτσια το θεμα ειναι ο αποδεκτης ειναι τι αναγκη εχει.
Όλοι έχουμε ανάγκες. Το ζήτημα είναι ότι κάποια άτομα είναι σε χειρότερη θέση από άλλα και για αυτό έχουν μεγαλύτερη ανάγκη. Από την δικιά μου οπτική γωνία θεωρώ ότι το πιο σωστό θα ήταν τα πιο πολλά να πηγαίνουν στα φτωχότερα μέλη που έχουν ανάγκη, τα λιγότερα στα λιγότερα φτωχά μέλη και να δίνουν πιο πολύ τα πιο πλούσια μέλη. Δλδ όπως θέλουμε να συμβαίνει στην κοινωνία που ζούμε.
Φυσικά θα μου πείτε πως θα ξέρω ποιος είναι πιο φτωχός; Δεν θα ξέρετε. Όπως δεν γνωρίζετε αν υπάρχουν άτομα με πολλαπλούς λογαριασμούς. Το ότι πιάνετε αυτούς που δεν γνωρίζουν πως να παρακάμψουν τον έλεγχο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άτομα που γνωρίζουν. Δεν γνωρίζετε για όλους αυτούς που στέλνουν σκουπίδια ή κάνουν άλλες ανήθικες πράξεις. Χωρίς βαθμολόγηση χρηστών λίγο δύσκολο. Αν ήταν έτσι ebay και άλλα παρόμοια site δεν θα είχαν βαθμολογίες, αλλά απλώς θα αρκούνταν σε καταγγελίες χρηστών. Δεν ξέρετε όλους αυτούς που μπορεί να πουλούν αντικείμενα που παίρνουν από εδώ. Μην ξεχνάμε ότι δεν πουλούν όλοι μόνο μέσω internet. Και άλλα πολλά που δεν μπορείτε να ελέγξετε. Παρόλα αυτά βασίζεστε στην ειλικρίνεια των μελών. Ότι υπάρχουν μαύρα πρόβατα, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Το ζήτημα είναι θεωρείτε ότι τα μαύρα είναι περισσότερα από από τα άσπρα;;; Γιατί ένας άλλος χρήστης είχε πει ότι δεν εμπιστεύεστε τα μέλη σας (αν θυμάμαι καλά το είχε πει πολύ πιο άκομψα).

Φυσικά τίποτα από αυτά που λέω έχει σημασία αν τα μέλη δεν θέλουν να μπει καν σαν επιλογή.


Παρόλα αυτά εγώ προτείνω (καθώς θα το εφαρμόσω εγώ προσωπικά) τα παρακάτω (αφού δεν παραβιάζουν τους κανόνες):

1. Να δίνουμε σύνδεσμο στην υπογραφή μας με τις βαθμολογίες που μας έχουν βάλει του στυλ: πχ ο χρήστης zakmackraken θα μπορούσε να γράψει:
Η αξιολόγησή μου

2. Να ζητάμε να μας αξιολογήσουν στην τελευταία δημοσίευσή μας στη αγγελία (εννοείτε ότι και εμείς αξιολογούμε τον άλλο χρήστη). πχ:
Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Παρακαλώ τον/την "χρήστη τάδε" να με αξιολογήσει: viewtopic.php?f=365&t=1583

Εννοείτε ότι θα εφαρμόσω και το 7 ημέρες minimum για κάθε αγγελία μου (εκτός αν υπάρχει λόγος για πιο γρήγορα) και ότι θα ελέγχω μέσω αναζήτησης αν υπάρχει κάποια αγγελία που ζητάει αυτό που σκοπεύω να δώσω (και αν υπάρχει δεν θα χρειάζεται καν να περιμένω 7 ημέρες :P)

Άβαταρ μέλους
Sophia7i
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2696
Εγγραφή: 28 Φεβ 2013, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Sophia7i » 22 Νοέμ 2017, 19:03

Mr.Manolis καλωσορίσατε στο χάρισέ το και καλές συναλλαγές.
Εγώ θα ήθελα να γράψετε την άποψή σας αφού κάνετε ένα αξιόλογο πάρε δώσε συναλλαγών γιατί μετά την εμπειρία θα έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη.
Επίσης εάν θέλετε να δίνεται μόνο στους πιο οικονομικά αδυνάτους και μάλιστα χέρι χέρι τότε σκεφτείτε ότι περιορίζεται πολύ τον αριθμό των μελών που θα κάνετε συναλλαγές, εκτός αν θέλετε να δίνετε περισσότερο παρά να παίρνεται.

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 22 Νοέμ 2017, 19:34

Ευχαριστώ. :)
Μετά από πόσες συναλλαγές θέλετε την άποψη μου; Αν το θυμάμαι μέχρι τότε για να την γράψω (αν την φτάσω ποτέ :P).
Sophia7i έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 19:03
Επίσης εάν θέλετε να δίνεται μόνο στους πιο οικονομικά αδυνάτους και μάλιστα χέρι χέρι τότε σκεφτείτε ότι περιορίζεται πολύ τον αριθμό των μελών που θα κάνετε συναλλαγές, εκτός αν θέλετε να δίνετε περισσότερο παρά να παίρνεται.
Δεν κατάλαβα το σκεπτικό σας. Τι σχέση έχουν οι προτιμήσεις μου στο ποιους και πως θέλω να δίνω με το όταν είναι να πάρω;

Άβαταρ μέλους
Sophia7i
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2696
Εγγραφή: 28 Φεβ 2013, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Sophia7i » 22 Νοέμ 2017, 21:21

Ακριβώς επειδή δεν έχετε εμπειρία δε καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου.
Θα σας πω τι εννοώ. Τα μέλη που μπορούν να παραλαμβάνουν ακριβώς εκεί που θέλετε δεν είναι τόσα πολλά όσο φαντάζεστε.
Επίσης τα ενεργά μέλη δε νομίζω ότι είναι τόσο οικονομικά αδύνατα αλλιώς δε θα είχαν να δώσουν πράγματα χρήσιμα ή δε θα είχαν για έξοδα αποστολής.
Οι περισσότεροι κάνουν μόνο αποστολές κι αν εσείς δε μπορείτε να πάτε ταχυδρομείο, φυσικά θα προτιμήσουν κάποιον που μπορεί. Βέβαια αν λέγατε ότι παραλαμβάνεται από τη πόρτα τους είναι ένα συν. Επίσης άλλο κριτήριο είναι το πόσα πράγματα δώσατε σε σχέση με το πόσα πήρατε, κ.α.

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 22 Νοέμ 2017, 22:00

Sophia7i έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 21:21
Θα σας πω τι εννοώ. Τα μέλη που μπορούν να παραλαμβάνουν ακριβώς εκεί που θέλετε δεν είναι τόσα πολλά όσο φαντάζεστε.
Μα αν τόσα πολλά μέλη έχουν πρόβλημα να παραλαμβάνουν εκεί που θέλω τότε θα έχω πρόβλημα σε αυτά που δίνω και όχι σε αυτά που παίρνω.
Sophia7i έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 21:21
Επίσης τα ενεργά μέλη δε νομίζω ότι είναι τόσο οικονομικά αδύνατα αλλιώς δε θα είχαν να δώσουν πράγματα χρήσιμα ή δε θα είχαν για έξοδα αποστολής.
Αυτό το ξέρω και το έχω γράψει και εδώ λίγα μηνύματα πιο πάνω. viewtopic.php?f=264&t=160121&start=20#p1660209

Sophia7i έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 21:21
Οι περισσότεροι κάνουν μόνο αποστολές κι αν εσείς δε μπορείτε να πάτε ταχυδρομείο, φυσικά θα προτιμήσουν κάποιον που μπορεί. Βέβαια αν λέγατε ότι παραλαμβάνεται από τη πόρτα τους είναι ένα συν. Επίσης άλλο κριτήριο είναι το πόσα πράγματα δώσατε σε σχέση με το πόσα πήρατε, κ.α.
Ναι, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το πως και σε ποιους τα δίνω, αφού αφορά για το πως να παίρνω. Οπότε εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το σκεπτικό σας. Μήπως άλλα θέλατε να πείτε και άλλα γράψατε:
Sophia7i έγραψε:
22 Νοέμ 2017, 19:03
Επίσης εάν θέλετε να δίνεται μόνο στους πιο οικονομικά αδυνάτους και μάλιστα χέρι χέρι τότε σκεφτείτε ότι περιορίζεται πολύ τον αριθμό των μελών που θα κάνετε συναλλαγές, εκτός αν θέλετε να δίνετε περισσότερο παρά να παίρνεται.
Με αυτά που γράφετε, μου λέτε ότι θα έχω πρόβλημα να παίρνω αντικείμενα επειδή θέλω να δίνω στους πιο οικονομικά αδύνατους και χέρι με χέρι. Οπότε ή το έχετε γράψει λάθος ή δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σας.

edit: Νομίζω ότι έχουμε φύγει από το θέμα. :oups: Οπότε μάλλον πρέπει να επιστρέψουμε...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mr.Manolis την 22 Νοέμ 2017, 22:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Sophia7i
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2696
Εγγραφή: 28 Φεβ 2013, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Επικοινωνία:

Re: Βελτιώσεις για ένα καλύτερο xariseto.gr

Δημοσίευση από Sophia7i » 22 Νοέμ 2017, 22:11

Σας εύχομαι καλές και πολλές συναλαγές

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”