[ΖΗΤΑΩ] Σημπαρασταση

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
WickedWitch
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2358
Εγγραφή: 12 Σεπ 2014, 17:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Σημπαρασταση

Δημοσίευση από WickedWitch » 12 Απρ 2017, 01:29

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ έγραψε:
12 Απρ 2017, 01:13
Γιατί άλλη φορά πόσα παιδιά είχε :-D
αν παρακολουθησετε τις δημοσιευσεις θα δειτε οτι τα παιδια τροποποιουνται ειτε προς το φυλο ή τον αριθμο ή την ηλικια αναλογως του τι εχει ζητησει εκεινη την φορα :yikes:

Η συλλογή μου από υπολογιστές AMSTRAD
Η συλλογή μου από ΒΙΝΥΛΙΑ
εχω internet banking στην πειραιως και εθνικη
Παρακαλω μην δικαιολογειτε το γιατι ζητατε ενα αντικειμενο,απλα ζητηστε το οσο πιο απλα γινεται


Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 12 Απρ 2017, 10:18

Μου πέρασε απ'το μυαλό πως αυτή η πολύ παρατραβηγμένη ανορθογραφία είναι προσποιητή για να δημιουργείται η εντύπωση πως είναι άλλο πρόσωπο
Όπως αυτοί που στέλνουν ανώνυμα γράμματα και κάνουν διάφορα τέτοια ή αλλάζουν το γραφικό χαρακτήρα για να κρύψουν την αληθινή τους ταυτότητα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12951
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από andromachi » 12 Απρ 2017, 12:13

Πραγματικά, αναρωτιέμαι κι εγώ, αν το κάνουν επίτηδες!
Θέλει προσπάθεια, για να κάνεις αναρτήσεις σαν αυτήν:
"οταν ζητατε απο νεα μελοι τα εμπιστευεστε οταν δινετε βρησκετε δικ ν μελος εγω οτι εχω δινω πως θα σου φενωταν να εδεινες κ να εισεπρατες βρισιες αχαριστια αντε τορα 2-3 πεσατε πανω μ να με φατε τουλαχιστων εγω αυτα που λεω τα δινω εχεις δει οτι εσεις οι 2-3ασχολιστε ο καθε νοιμον καταλαβενει γιατι αφιστε με υσιχη"
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 12 Απρ 2017, 12:22

Και μάλιστα όταν σε άλλη αγγελία γράφει έτσι
Χαριζω για ενα κοριτσακι ανοιξιατικο πανωφορι γνωστης μαρκας για 3 ετων περιπου, και γαλοτσακια 26 νουμερο. Και τα δυο ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
eli5avet
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5737
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2012, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από eli5avet » 12 Απρ 2017, 16:59

Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση όντως αν γίνεται επίτηδες θέλει πολύ προσπάθεια, που εκεί τείνω γιατί στην ανάρτηση του Αναστασιου δεν βάζει τόνους που πάει να πει ότι δεν χρησιμοποιεί auto correct άρα έτσι γράφει κανονικά χωρίς λάθη αλλά χωρίς τόνους... Παίζει να είναι και ζευγάρι, ο ενας Αιγόκερος και η άλλη Λέων. Δε ξέρω ταιριάζουν?
Δεν ευκαιρώ για μακρινες συναντησεις λογω παιδιου, επισης πολυ δυσκολο με ΕΛΤΑ γιατι κλεινουν τωρα λογω κορονοϊου στις 14.30 και δεν τα προλαβαινω ανοιχτα. (Μπορω ομως με άλλο τροπο). Εχω i-banking Πειραιως.

-Εχω περισσοτερα 'πηρε' απο 'εδωσε' λογω παραλαβης πολλων παιδικων-

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
** Εδώ οι συλλογές μου με τηλεκάρτες και πετρώματα **

Οφείλω 'ευχαριστώ' στο viewtopic.php?f=293&t=196305

Άβαταρ μέλους
λιωνταρινα
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
1 17
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 25 Μαρ 2017, 22:38
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από λιωνταρινα » 12 Απρ 2017, 23:30

δεν πατε σε κανενα παρκο το κατοικίδιο για κακα αργοσχολοι δεν κοιτατε τα χάλια εδω θα μινω όσο γουστάρω οχι για τα μουτρα σας για αυτους που αξίζουν vickyv χρυσος άνθρωπος και πολους αλλους αχ οι αγγελιες σας ειναι ιδιες με της ζήτησης μου τσαμπα κοπος τα πράγματα σας λερώνουν σαν και σας καλο Πασχα η ανορθόγραφη κ η συμμορία της πόσο ποιο χαμηλά ποια έχετε πιάσει πατο έλεος παραμόρφωμενοι !!

Άβαταρ μέλους
λιωνταρινα
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
1 17
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 25 Μαρ 2017, 22:38
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από λιωνταρινα » 13 Απρ 2017, 09:51

Ελα ρε Μπαμπινοτη που θα μας τη μπεις ανεβαζειε οτι σου ερθει κ μηλας δες το χαλι σου προτα πεταγετε ο καθε ασχετος κ λεει οτι του ερθει το site δεν εινσι μονο γ φυλολογους εσυξερεθς ορθογραφια εγω πολυ περισσοτερα !! ;) ;)

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Περί ορθογραφίας

Δημοσίευση από Aria » 13 Απρ 2017, 10:06

λιωνταρινα κι εγώ ομολογώ πως δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τα όσα γράφετε και πρέπει να τα διαβάσω 2-3 φορές για να τα κατανοήσω.
Δεν είναι κακό που το μέλος έδωσε συμβουλές σχετικά με την ορθογραφία.

Θα παρακαλούσα όμως τα υπόλοιπα μέλη λίγο πιο χαλαρά....δεν είναι και τόσο κακό το να μην ξέρει ορθογραφία κάποιος, κακό είναι τα greeklish!

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Σημπαρασταση

Δημοσίευση από Aliki1984 » 14 Απρ 2017, 00:46

Καλησπερα.
Ψαχνοντας τις αγγελιες επεσα σε μια διαμαχη. Θεματα επι θεματων ανοιχτηκαν και κλειδωθηκαν και συνηθως αποφευγω να εμπλακω , ειδικα αν δεν εχω γνωμη επι του θεματος. Αλλα ενα σχολιο με εβγαλε εκτος εαυτου. Και θα παρακαλουσα καποιος διαχειριστης να επιληφθει. Το ενα μελος αποκαλεσε το αλλο ΖΗΤΙΑΝΑ. Απο ποτε γιναμε ζητιανοι? Το οτι εγω δεν χρειαζομαι κατι και το χαριζω σε καποιον αλλο, που εχει ή δεν εχει οικονομικη αναγκη, αλλα χρειαζεται το συγκεκριμενο αντικειμενο, τον κανει ζητιανο? Νομιζω οτι τετοιες εκφρασεις ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ και πραγματικα ντρεπομαι για το σκεπτικο της. Δεν ξερω αν ξερει ή δεν ξερει ορθογραφια, αλλα παιδεία δεν εχει. Αυτο ειναι σίγουρο
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
alisa020
Diamond Member
Diamond Member
59 39
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 19 Ιαν 2013, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Τυρού Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Σημπαρασταση

Δημοσίευση από alisa020 » 14 Απρ 2017, 09:32

Πάνω σε αυτό που λες Αλίκη εγώ κάθε φορά σκέφτομαι κατά πόσο είναι σωστό που δίνουμε τα προσωπικά μας στοιχεία και τους αριθμούς λογαριασμού στον πρώτο τυχόντα που δεν ξέρουμε από πού κρατάει η σκούφια του.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εκτελω και ζηταω Αμεσες συναλλαγες. Χαιρομαι οταν γνωριζω ευγενικα και τυπικα μελη.

Περιμενω καταθεση απο:
Περιμενω να παραλάβουν:
Χρωσταω 1€ σε zoe2401

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”