Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Xelonaki 8816
Diamond Member
Diamond Member
72 68
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2016, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από Xelonaki 8816 » 06 Ιουν 2017, 23:05

Καλησπερα θέλω την συμβουλή σας για ένα περιστατικό σε ελτα χαλκιδικης
πήγα να στείλω 3 δεματα και ο προϊστάμενος εκεί επειδή είχε κόσμο με φώναζε με λέει "σήμερα που έχει κόσμο πολλη κόσμο βρήκες να έρθεις να κάτσεις να περιμένεις" και του λέω ευγενικά συγνώμη δεν ήξερα οτι παίρνουν συντάξεις και μου λέει "αν δε στα στείλω εγώ θα φταίω"
δε ξέρω τι να κάνω καίτηση
σαν να μην έφτανε αυτό συνέχιζε και μπουρμπουρουσε με έκανε ρεζίλι
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Ειμαι αδερφη με το μελος trelomama


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από polvar » 06 Ιουν 2017, 23:44

Ρεζιλι εγινε αυτός που διαμαρτυροταν επειδη του επεσε παραπάνω δουλειά . Υποχρεωση του ειναι να εξυπηρετησει. Αμα δεν μπορεί τοτε να παραιτηθεί να αναλαβει αλλος που θα μπορεί .
Μπορειτε να κανετε τα παραπονα σας στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ

Άβαταρ μέλους
Cynder
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: 15 Μαρ 2017, 01:42
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Βόλου Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Βόλος
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από Cynder » 06 Ιουν 2017, 23:50

Καλησπερα!
Αν ειχες την σειρα σου, ειχε αδικο, εγω σε αυτες τις περιπτωσεις οπουδηποτε ζηταω προισταμενο κλπ..γιατι αν σε βαζουν να περιμενεις ας κατσουν και αυτοι λιγη ωρα παραπανω να εξυπηρετησουν ολους τους συνταξιουχους και να μην κατεβαζουν παραθυρακι μολις χτυπισει το ρολοι. Γιατι οι συνταξιουχοι δεν μασανε και δεν θα κατσουν ουτε θα φυγουν χωρις συνταξη που περιμενουν πως και πως, για αυτο οι υπαλληλοι βαζουν ολους τους υπολοιπους περα για να αποφυγουν μανουρα με τις γιαγαδες.
Επειδη πολλες φορες γινονται κατι τετοια, ζηταω καθε εβδομαδα στο ταχυδρομειο καμια 50ρια δελτια μεταφορας, ετοιμαζω τα δεματα, συμπληρωνω τα δελτια και φερνω ολα μαζι ετοιμα. Ετσι, δεν περιμενω ουτε εγω ατελειωτη ωρα να συμπληρωσουν αυτοι 10-15 δελτια, ουτε καθυστερω κανεναν. Στην ουσια, κανω την μιση δουλεια τους και ξεμπερδευουμε ολοι πολυ γρηγορα!
Έχω τράπεζα Πειριαώς (winbank), Εθνική και Eurobank
Επέστρεψα))💗
Αποστολές 1 φορά την εβδομάδα

Άβαταρ μέλους
Xelonaki 8816
Diamond Member
Diamond Member
72 68
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2016, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από Xelonaki 8816 » 07 Ιουν 2017, 00:06

Καλησπέρα πάντα έπαιρνα δελτία σπίτι και τα συμπληρωνα αλλά επειδή δε μένω χαλκιδικη πλέον έρχομαι σπάνια τώρα ήρθα για διακοπές και επειδή είχα πράγματα εδώ ήθελα να τα δώσω παλιά τα άφηνα με τα λεφτά και εφευγα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Ειμαι αδερφη με το μελος trelomama

Άβαταρ μέλους
Xelonaki 8816
Diamond Member
Diamond Member
72 68
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2016, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από Xelonaki 8816 » 07 Ιουν 2017, 00:14

polvar έγραψε:
06 Ιουν 2017, 23:44
Ρεζιλι εγινε αυτός που διαμαρτυροταν επειδη του επεσε παραπάνω δουλειά . Υποχρεωση του ειναι να εξυπηρετησει. Αμα δεν μπορεί τοτε να παραιτηθεί να αναλαβει αλλος που θα μπορεί .
Μπορειτε να κανετε τα παραπονα σας στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ
Έστειλα και μηνημα και email και απάντηση δε πήρα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Ειμαι αδερφη με το μελος trelomama

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από polvar » 07 Ιουν 2017, 09:10

Απάντηση δεν θα πάρετε ή θα πάρετε με καθυστέρηση αφού θα πρέπει να διερευνήσουν το θέμα "εσωτερικά" (αν δεν το κουκουλώσουν)

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από agg75 » 07 Ιουν 2017, 09:35

Το προβλημα του υπαλληλου ποιο ηταν δεν καταλαβα... το οτι θα εδινε δελτιο για να συμπληρωσεις τα στοιχεια και θα σου εστελνε το δεμα? υποχρεωση του δεν ειναι? δουλεια του δεν ειναι? οι συνταξιουχοι που ειναι να πληρωθουν θα περιμενουν να ερθει η σειρα τους οπως και εσυ. Επειδη εχουν να παρουν τη συνταξη πρεπει να μην εξυπηρετουν οποιαδηποτε αλλη συναλλαγη? χαχα αλλο παλι και τουτο.. Πας και κανεις αναφορα στη δ/νση για αρνηση εξυπηρετησης εγγραφως !
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από VickyV » 07 Ιουν 2017, 11:18

απο τη στιγμη που υπαρχει σειρα προτεραιοτητας βαση του αριθμου που κοβουμε μολις μπαινουμε στα ελτα ας φωναζει οσο θελει. ρεζιλι εκεινος εγινε,οπως ειπε και ο polvar, που εβαλε μπροστα τα γεροντακια για να καλυψει το φαουλ που διαμαρτυρεται για τη δουλεια που του επεσε.
επισης εφοσον ειναι προισταμενος υπαρχει και διευθυντης, οποτε μπορειτε να πατε εκει και να το αναφερετε, οτι πηγατε με το νουμερο σας περιμενοντας τη σειρα σας και ο υπαλληλος σας προσβαλε υψωνοντας τη φωνη του και εκθετοντας σας απενατι στους υπολοιπους αδικα.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
Xelonaki 8816
Diamond Member
Diamond Member
72 68
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2016, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από Xelonaki 8816 » 07 Ιουν 2017, 11:36

Εδώ στηνία ιερισσο Χαλκιδικής δεν είναι με νούμερα και τα κεντρικά και ο διευθυντής είναι στο πολυγύρο είχε 2 ταμεία που εξυπηρετούσαν το τρίτο που πάντα είναι αυτός το έχουν για καταθέσεις και φακέλους να στείλεις όταν μπήκα μέσα με λέει τι θέλεις και του είπα έχω 3 δεματα και εκεί άρχισε στο τέλος μου είπε έχεις το μωρο αλλιώς δε θα σε εξυπηρετουσα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Ειμαι αδερφη με το μελος trelomama

Άβαταρ μέλους
sofi1977
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1984
Εγγραφή: 03 Σεπ 2015, 00:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλή για κακή συμπεριφορά στα ελτα

Δημοσίευση από sofi1977 » 07 Ιουν 2017, 19:05

Το κατάστημα των ΕΛΤΑ που πας στην Ιερισσο είναι κανονικό ή πρακτορείο?Πάντως η διαδικασία σε καταστήματα των ΕΛΤΑ με WEB riposte για να σου καταχωρήσουν το δέμα είναι απλή και δεν διαρκεί περισσοτερο απτο να πληρώσεις εναν λογαριασμό.Ουτε υπαρχει κανονισμός που να λέει οτι οταν κανουν πληρωμες συνταξεων δεν θα εξυπηρετουν στις αλλές υπηρεσιες τους.Απλά ο συγκεκριμενος υπάλληλος ηταν γαιδαρος.Και αν σου ξανακάνει κάτι τετοιο να του ζητησεις να σου δειξει την εγκυκλιο των ΕΛΤΑ βαση τησ οποιας δεν πρέπει να σε εξυπηρετησει (που δεν θα υπαρχει βεβαια τετοιο πραγμα)
Στελνω και δεχομαι ΑΜΕΣΑ μεσω ΕΛΤΑ. Εχω λογαριασμο στην εθνικη, στην Eurobank και στην alphabank.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”