Δεν μπορεί να υπάρχει απαίτηση να είναι ολοκαίνουργιο αυτό που χαρίζουμε

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
vicki
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 16708
Εγγραφή: 04 Σεπ 2014, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: καλησπερα

Δημοσίευση από vicki » 08 Ιουν 2017, 13:12

Ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσια απλα μου εχει συμβει καποιες φορες γι αυτο ειπα να το γραψω ανοιχτα....σιγουρα ο γραπτος λογος ειναι ενα μεγαλο θεμα και πρεπει ολοι να προσεχουμε.....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


ΜΕ 7 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!!!

χρωσταω skarlet 0,30,haioka, 0,30,felix the cat ,0,50,μελαγκελ 0,30

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR


Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7865
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: καλησπερα

Δημοσίευση από GeorgeF » 08 Ιουν 2017, 14:04

vicki έγραψε:
07 Ιουν 2017, 19:05
Με αφορμη ενα χαρισμα τελευταιο μου θα ηθελα να εκφρασω οτι λυπηθηκα με την απαντηση καποιου μελους.Το σαιτ ειναι χαριστικο δεν μπορουμε να περιμενουμε πραγματα σαν να ειναι ολοκαινουρια και ουτε ειναι ομορφο να προσβαλλουμε ο ενας τον αλλον καταμουτρα υπαρχει και το προσωπικο μηνυμα..
Προφανώς και δεν είναι όμορφο να προσβάλλεις κάποιον,πόσο μάλλον όταν σου χαρίζει κάτι.Παρ'όλα αυτά ,δεδομένου ότι χαρίζονται διάφορα πράγματα μέσα από το χάρισετο γι'αυτό λέμε πως πρέπει να γράφουμε αναλυτικά την κατάσταση του αντικειμένου και να βάζουμε φωτογραφίες για να μην υπάρχει αμφισβήτηση.Στην προκείμενη περίπτωση,είχατε βάλει ευκρινείς φωτογραφίες;Είχατε εξηγήσει επαρκώς την κατάσταση του αντικειμένου;Αν ναι,τότε η ευθύνη μετατίθεται στο μέλος που παρέλαβε δεδομένου ότι αποδέχτηκε την κατάσταση του αντικειμένου,εκτός και αν μπορεί να αποδείξει,πάλι με φωτογραφίες,ότι το αντικείμενο που παρέλαβε δεν ήταν όπως περιγράφτηκε στην αγγελία.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

vicki
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 16708
Εγγραφή: 04 Σεπ 2014, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: καλησπερα

Δημοσίευση από vicki » 08 Ιουν 2017, 15:15

Ειχα βαλει φωτογραφια ναι σχεδον παντα βαζω..μπορει να μην εξηγησω την καθε λεπτομερεια δεν γίνεται αυτο δηλαδη π.χ αν εχει μια πολυ μικρη τρυπουλα μπορει να μην την εχω δει καν..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


ΜΕ 7 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!!!

χρωσταω skarlet 0,30,haioka, 0,30,felix the cat ,0,50,μελαγκελ 0,30

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7865
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: καλησπερα

Δημοσίευση από GeorgeF » 08 Ιουν 2017, 15:37

vicki έγραψε:
08 Ιουν 2017, 15:15
Ειχα βαλει φωτογραφια ναι σχεδον παντα βαζω..μπορει να μην εξηγησω την καθε λεπτομερεια δεν γίνεται αυτο δηλαδη π.χ αν εχει μια πολυ μικρη τρυπουλα μπορει να μην την εχω δει καν..
Επειδή είδα την αγγελία για την οποία έγινε το θέμα,φροντίστε να φωτογραφίζετε τα παπούτσια ανφας και προφίλ για να φαίνονται τυχόν φθορές,και όχι από πάνω.Δείτε πχ αυτήν την αγγελία μου: viewtopic.php?p=1592633#p1592633
Επίσης,στα περισσότερα παπούτσια δεν αναφέρετε τίποτα σχετικά με την κατάστασή τους δίπλα από τις φωτογραφίες τους.Οπότε εαν το δεύτερο ζευγάρι παπούτσια που αναφέρει το μέλος dim-nik ότι είχε μια τρύπα το είχατε δώσει κάπου αλλού (πχ σε κάποιον που είχε πληρώσει μεταφορικά) τότε δίκιο θα είχε το μέλος να διαμαρτύρεται.
Σε κάθε περίπτωση,η προσωπική μου άποψη είναι πως επειδή εδώ είμαστε μια κοινότητα αλληλοβοήθειας όπου οι περισσότεροι γνωριζόμαστε,από το να βγάλουμε για χάρισμα κάτι φθαρμένο για να πάρουμε ένα ακόμα ευχαριστώ και να κακοκαρδίσουμε τον άλλο ή να μας κακοκαρδίσουν καλύτερα να το αφήνουμε έξω από την πόρτα μας για να το πάρει κάποιος λίγότερο τυχερός από εμάς.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

vicki
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 16708
Εγγραφή: 04 Σεπ 2014, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: καλησπερα

Δημοσίευση από vicki » 13 Ιουν 2017, 00:31

Συμφωνω με οσα λετε το μονο που θα ηθελα να πω ακομη ειναι να υπαρχει σεβασμος μεταξυ των μελων και να εκφραζομαστε σωστα και ευγενικα...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


ΜΕ 7 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!!!

χρωσταω skarlet 0,30,haioka, 0,30,felix the cat ,0,50,μελαγκελ 0,30

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”