Τι κάνετε σε μέλη που είναι ασυνεπή, ζήτουλες και κλαψούρες;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Τι κάνετε όταν...

Δημοσίευση από mengre » 12 Ιουν 2010, 15:09

Τheosve...αυτό το πράγμα δεν το έχω ξανασυναντήσει ποτέ στη ζωή μου!(ούτε ο ίδιος σου ο φίλος σου δεν στο κάνει) να σε κάνει αναπάντητες κάθε λεπτό για να πάρεις τηλ και να περιμένεις σαν μ....μην πω!!!!???μα δηλαδή έλεος...!! :wall: :wall: :wall:
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από andromachi » 12 Ιουν 2010, 17:08

Nexia, συγγνώμη, δεν το πρόσεξα. Έχεις δίκιο! Είδα μόνο τις επάνω χρεώσεις και απόρησα, γιατί ποτέ δεν μου βγήκε τόσο λίγο.

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.

Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.

Αποφάσισα (και πολύ άργησα) να κρατήσω black list: kateuro, sofi1977, κρήνη

Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Άβαταρ μέλους
nexia
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nexia » 12 Ιουν 2010, 17:23

σιγα δεν εγινε τιποτα ..........απλα νομιζω οτι αυτο θα διευκολυνει τις μεταξυ μας αποστολες και ειδικα για οταν δεν τον ξερεις τον αλλο ........νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λυση αυτο που εγραφε ο μακης στον πρωτο τροπο αποστολης στελνεις τα γραμματοσημα πρωτα και μετα σου στελνουν το δεμα..;;;;;;;.ειμαι λιγο off topic!! το ξερω..... :oups:
ΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΙΕΡ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΟ (δεν ερχεται σπιτι μου )

για καποιο χρονικο διαστημα δε θα μπορω να κανω αποστολες -παραλαβες .... νομιζω οτι εχω κλεισει οποιοες εκρεμμοτητες ειχα....ευχαριστω....

ολες οι ενεργες αγγελειες μου εδω ...http://bit.ly/frUNm1

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 12 Ιουν 2010, 18:45

Παιδιά σίγουρα όλοι μας έχουμε πικράνει κάποιους άθελα μας γιατί τα κριτίρια μας δεν μπορούν σε καμία περίπτωση ποτέ να είναι ίδια με των άλλων.Εγώ είμαι εγώ και μόνο εγώ σκέφτομαι όπως εγώ!!!Μπερδεμένο αλλά το κεφάλι του καθενός μας είναι μοναδικό!!!Έχω κι εγώ πρόβλημα σχετικά με το να διαλέξω και έχω απορίψει ανθρώπους που δεν τους άξιζε...ενώ έδωσα αντικείμενα σε ανθρώπους που αν τους ήξερα καλύτερα δεν θα έδινα ούτε τα μπε'ι'μπιλίνο των μωρών χρησιμοποιημένα... :twisted: Είναι κάθε φορά διαφορετικό το πως θα αποφασίσεις...εννοείται πως συμφέρον όλων μας είναι να στηρίξουμε τα νέα μέλη αλλά έλα που αρκετά είναι φωτοβολίδες...Ήρθε,είδε,βούτηξε και μην τον είδες :oups: Εκεί σκέφτομαι,μην σε πειράζει...αφού δεν το ήθελες εσύ...όπου και αν κατέληξε...κρίμα ναί αν το είχε πάρει ο άλλος μήπως ήταν καλύτερα... :mm: :mm: ποτέ δεν θα το μάθουμε!!!Απλά προσπαθώ να έχω μια γενική είκόνα του καθενός(όταν γίνεται)και φυσικά προσπαθώ να μην έχω δεύτερες σκέψεις.Κάποτε είπαν για ένα μέλος"τι καλή που είναι έχει στείλει τόσα και ποτέ δεν ζήτησε τα γραμματόσημα"τότε εγώ έκανα θέμα και αναρωτήθηκα γιατί εγώ είμαι κακιά επειδή ζητάω τα γραμματόσημα πίσω;;;;Nαί υπήρχαν εβδομάδες που είχα τόσες αποστολές που δεν τις άντεχε το πορτοφόλι μου...δεν είναι ντροπή!!!Αυτό δεν με κάνει κακή...τυπική ναί κακή όχι...Και μια ωραία μέρα μου στέλνει πμ. ένας τύπος που θα του χάριζα μια συσκεύη τηλεφώνου να μου πέι λέει πως αν πραγματικά θέλω να το χαρίσω θα του κάνω και τα έξοδα να πάει απο Αθήνα Καβάλα(αν θυμάμαι καλά)έγινα Τούρκος...Γιατί καλό είναι να μπορούμε να προσφέρουμε μια βοήθεια αλλά όχι να καταντά υποχρέωση!!!Μου έχουν χαρίσει τα ταχυδρομικά και έχω κι εγώ χαρίσει σε μέλη όμως όχι δεν θα το κάνω σύστημα!!!Το σε ποιον να δώσεις οταν ζητούν πολλοί....λίγο πολύ θα το βρείς.Όλο και κάτι θα υπάρχει να διαφοροποιεί τους ζητούντες(πώπώ λέξη που βρήκα :lol: )Τώρα για τσαμπουκά και αμέλεια στα έξοδα ενημέρωση στη διαχείρηση ή σε εμας να ξέρουμε.Εγώ έχω πάρει τον Μάκη στο παρελθόν για τέτοιο θέμα...Δεν είναι κακό να μάθουμε τι ρόλο βαράει ο καθένας μας.Δακρύβρεχτα μυνήματα οφείλω να πώ πως δεν έχω λάβει...ίσως όμως να έχω στείλει...δεν ξέρω πως το βλέπει ο καθένας.Εξηγώντας μια κατάσταση στον άνθρωπο που χαρίζει κάτι που χρειάζομαι δεν θεωρώ πως κλαίγομαι...φυσικά υπάρχουν τρόποι και τρόποι να πεί κανείς κάτι :? :?
Τελικά το τι και το πως θα φερθείς είναι θέμα χαρακτήρα...Το σίγουρο είναι πως αν έχεις το νού σου αφού την πάθεις :? στο συγκεκριμένο μέλος μπορείς εύκολα να γλυτώσεις το επόμενο θύμα :wink: Όσο για την λίστα με τις τιμές για τα ακανόνιστα εγώ την έχω ζητήσει απο το ταχυδρομείο και επειδή έχω ζυγαριά κουζίνας ηλεκτρονική με βόλεψα πολύ...τα πήγαινα έτοιμα στο ταχυδρομείο αν και κάποιε φορές μου έβγαζαν 10 λεπτά διαφορά πιο πάνω...τα πρόσθετα και τέλος!!!Αυτά τα όλιγα...τι να σου πώ...πολλές γνώμες νομίζω χειρότερα θα σε μπερδέψουν :? Ελπίζω να φάνηκα χρήσιμη!!! :D
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
nexia
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nexia » 12 Ιουν 2010, 20:02

προσπαθησα να γραψω κατι κι εγω που να εκφραζει λιγο τον τροπο που το σκεφτομαι αυτο το θεμα :mm: απο το πρωι το βασανιζω γραφω σβηνω και μετα το μετανιωνω.....αλλα τωρα που διαβασα αυτο που εγραψε η Μαρατα ειπα αυτο ακριβως ειναι....... :up: με εκφραζει απολυτα και ας ειμαι καινουργια.....και χαιρομαι που καποιος μπορει και τα λεει ετσι απλα ομορφα και φυσικα ο παλιος ειναι αλλιως που λενε ...... :wink:
ΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΙΕΡ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΟ (δεν ερχεται σπιτι μου )

για καποιο χρονικο διαστημα δε θα μπορω να κανω αποστολες -παραλαβες .... νομιζω οτι εχω κλεισει οποιοες εκρεμμοτητες ειχα....ευχαριστω....

ολες οι ενεργες αγγελειες μου εδω ...http://bit.ly/frUNm1

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 12 Ιουν 2010, 23:40

nexia έγραψε:προσπαθησα να γραψω κατι κι εγω που να εκφραζει λιγο τον τροπο που το σκεφτομαι αυτο το θεμα :mm: απο το πρωι το βασανιζω γραφω σβηνω και μετα το μετανιωνω.....αλλα τωρα που διαβασα αυτο που εγραψε η Μαρατα ειπα αυτο ακριβως ειναι....... :up: με εκφραζει απολυτα και ας ειμαι καινουργια.....και χαιρομαι που καποιος μπορει και τα λεει ετσι απλα ομορφα και φυσικα ο παλιος ειναι αλλιως που λενε ...... :wink:
:oups: :oups: πάντα νόμιζα πως οι άλλοι τα λένε καλύτερα :oups: :oups:
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theosve » 13 Ιουν 2010, 00:21

Θα συμφωνησω απόλυτα με τη Nexia που συμφωνει με τη Marata! :D
Μαρατα συμφωνω σε ΟΛΑ μαζι σου.
Κι'εγω σκεφτομαι αυτο που λες, δηλ. λεω στον εαυτο μου:
"τι σε νοιαζει ποιος το πηρε; Αφου δεν το χρειαζεσαι πια."
Κιόμως με νοιάζει. Αν αυτος που το πηρε λέει μπράβο στο κορόιδο, ναι, με ενοχλεί.
Επισης και εγω εχω φανει ασυνεπης και εχω ζητησει συγνωμη γι'αυτο.
Αλλο ομως ειναι να καθυστερησεις σε μια παραλαβη κι'άλλο ειναι να αδιαφορησεις.
Ειναι ασεβεια και αγενεια και μ'ενοχλεί.
Και ναι, κι'εγω εχω στειλει mail με καποια δυσκολια που πιθανως να αντιμετωπίζω
(και μαλιστα νομιζω ότι απευθυμόταν σε σένα!) αλλά νομιζω ότι ειναι ευκολα
αντιληπτό για το ποιος λέει δράκους...
Για να μην πολυλογω, θα συμφωνησω απολυτα.
Σας ευχαριστω όλους για τις απαντησεις σας.
Με κανατε να εχω πιο καθαρη σκεψη, με βοηθησατε πολύ.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chrisel » 25 Απρ 2012, 22:09

theosve έγραψε:Ήθελα τη γνώμη σας για κάποια θέματα που με προβλημάτισαν λίγο.
Το θέμα έχει να κάνει με τη συμπεριφορά κάποιων μελών και επειδή δύο μυαλά σκέφτονται πάντα καλύτερα από ένα θα ήθελα τη γνώμη σας.
Τι κάνετε λοιπόν όταν:
1) σας ζητάνε το ίδιο αντικείμενο περισσότερα του ενός άτομα;
2) σας βομβαρδίζουν πμ με ιστορίες τύπου Καϊλα;
3) σας ζητάνε αντικείμενα άτομα που δεν έχουν δώσει ποτέ;
4) κάνουν την πάπια για τα έξοδα αποστολής;
5) ζητάνε και τα ρέστα;

Στην αρχή δικαιολογείται κάποιος να μην έχει δώσει αντικείμενα. Αλλά
στην πορεία νομίζω ότι διακρίνεται το ποιόν όλων μας και ο σκοπός για τον οποίον γραφτηκαμε
στο χαρισέ το.
Νιώθω αμήχανα να δίνω σε ανθρώπους που δεν εχουν δείξει καμια διάθεση να πράξουν το ίδιο.
Νιώθω αμήχανα όταν πρέπει να επιλέξω σε ποιόν θα δώσω κάτι.
Νιώθω αμήχανα όταν ούτε λίγο όυτε πολύ δε μου αφήνουν περιθώρια για τα έξοδα αποστολής.
Αυτό ειναι ένα θεμα καθρά ψυχολογικό. Δε θα πλουτίσω αν πάρω πίσω τα γραμ/σημα ούτε θα
φαληρίσω αν τα πληρώσω απο την τσεπη μου. Γι'αυτό, ακόμα και σε αγγελίες που γραφω ότι
θα γίνει επιστροφή γραμ/σημων, τελικά δεν το δέχτηκα ποτέ. Απλά θέλω να δω από τον άλλον
να προθυμοποιείται έστω για τα μάτια του κόσμου, για να μην νιώθω αφελής και "κορόϊδο".
Καθαρά για την ψυχολογία μου.
Μου έτυχε πρόσφατα να χαρισω ενα αντικειμενο σε καποιο μέλος.
Πρώτα με ρώτησε με θράσσος ποιος θα πληρωσει την αποστολή.
Αν θυμάμαι καλά (που καλά θυμάμαι!) δεν εχω δεχτεί ποτέ πίσω γραμ/σημα
οπότε αυτό του άρεσε πολύ και του έστειλα το αντικείμενο. Όμως εν αγνοία μου το αντικειμενο
ειχε πρόβλημα και μου ζητούσε και τα ρέστα. Το ύφος των μηνυμάτων ήταν σαν να
απευθυνόταν σε κάποιον απατεώνα που του πούλησε χαλασμένο αυτοκίνητο!
Νόμιζα ότι ήξερα να χειριστώ τους ανθρώπους αρκετά καλά, αλλά να που διαψευδομαι.
Θα ήθελα να μάθω τι σκέφτεστε εσείς και πώς χειρίζεστε τα παραπάνω ερωτήματα.
Σας ευχαριστω που με ακούσατε και ζητω συγνώμη αν σας κούρασα.
Καλησπέρα!

Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που γράφτηκε το post, μου φάνηκε ενδιαφέρον το θέμα και θα ήθελα κι εγώ να γράψω κάτι.

Theosve φίλε ή φίλη μου (να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τί πρέπει να γράψω :lol: ),

κατ' αρχήν είσαι πολύ καλός άνθρωπος και πιστεύω πως πρέπει να πάψεις να παίρνεις αυτά τα πράγματα τόσο προσωπικά.
Σκέψου απλά! Και πριν το Χάρισέ Το, τα συγκεκριμένα άτομα τα οποία ζητούν πράγματα χωρίς ενδεχομένως να τα 'αξίζουν', δε μπορούσαν να επιβιώσουν?

Ναι.

Οπότε εσύ μπορείς σίγουρα να επιλέξεις σε ποιόν θα δώσεις κάτι (που έχεις τη δυνατότητα - άσχετα από τους λόγους για τους οποίους μπήκες στο Χάρισέ Το - ούτως ή άλλως να επιλέγεις), όσο 'δακρύβρεχτη' και να είναι η ιστορία του και όσο και 'τυπικό' μέλος και να είναι! Δεν έχεις υποχρέωση απέναντι σε κανέναν, είτε έχει δώσει 100 και έχει πάρει 1, είτε έχει δώσει 0 και έχει πάρει 50.

Οι προτιμήσεις είναι προσωπικές και περί ορέξεως... οπότε μην αγχώνεσαι για τέτοιου είδους θέματα. :D

Φιλικά,

Ε.
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”