Σχολιασμός από Godessofbeauty

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Godessofbeauty
Diamond Member
Diamond Member
5 92
Δημοσιεύσεις: 668
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2017, 13:06
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Σχολιασμός από Godessofbeauty

Δημοσίευση από Godessofbeauty » 18 Φεβ 2018, 00:30

(Συνεχεια απο viewtopic.php?f=182&t=171369)


Επιπρόσθετα η υπαγωγή σας σε καθεστώς υπερβάλλουσας ζήτησης από τους συντονιστές είναι ανεπίτρεπτη, δεδομένου ότι ζητάτε ρούχα κ τρόφιμα για τα παιδιά σας. Προσιδιάζει στον φαρισαϊσμό της Βίβλου παρότι στον κανονισμό είδα γραμμένο πως αν πρόκειται για ρούχα..επειδή είναι είδος αναγκης πως δεν θα πουν τίποτα!Αλλά οι πιστοί θεματοφύλακες του ισοζυγίου των συναλλαγών φαίνεται πως φροντίζουν επιμελώς, αντιχριστιανικά κ αντιδεοντολογικά να μην γίνει ο φτωχός πλουσιότερος και οι έχοντες φτωχότεροι, κλονίζοντας την αξιοπιστία του με κίτρινη κάρτα.
Αυτή η τακτική δέον να αλλάξει και να ειδοποιηθεί κ ο διαχειριστής ώστε να επαναφέρει την αρχική σας κατάσταση στο προφίλ σας.
Απευθυνθείτε αν θέλετε και στον κύριο Μάκη Προδρόμου αν θέλει να προσφέρει ό,τι χρειάζεστε από το Χαρισομάγαζο.
Για τις περαιτέρω νομικές κινήσεις σας θα επικοινωνούμε.


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από polvar » 20 Φεβ 2018, 13:13

Godessofbeauty έγραψε:
18 Φεβ 2018, 00:30
Επιπρόσθετα η υπαγωγή σας σε καθεστώς υπερβάλλουσας ζήτησης από τους συντονιστές είναι ανεπίτρεπτη, δεδομένου ότι ζητάτε ρούχα κ τρόφιμα για τα παιδιά σας. Προσιδιάζει στον φαρισαϊσμό της Βίβλου παρότι στον κανονισμό είδα γραμμένο πως αν πρόκειται για ρούχα..επειδή είναι είδος αναγκης πως δεν θα πουν τίποτα!Αλλά οι πιστοί θεματοφύλακες του ισοζυγίου των συναλλαγών φαίνεται πως φροντίζουν επιμελώς, αντιχριστιανικά κ αντιδεοντολογικά να μην γίνει ο φτωχός πλουσιότερος και οι έχοντες φτωχότεροι, κλονίζοντας την αξιοπιστία του με κίτρινη κάρτα.
Αυτή η τακτική δέον να αλλάξει και να ειδοποιηθεί κ ο διαχειριστής ώστε να επαναφέρει την αρχική σας κατάσταση στο προφίλ σας.
Απευθυνθείτε αν θέλετε και στον κύριο Μάκη Προδρόμου αν θέλει να προσφέρει ό,τι χρειάζεστε από το Χαρισομάγαζο.
Για τις περαιτέρω νομικές κινήσεις σας θα επικοινωνούμε.

Από πότε εσείς αρχίσατε να λαμβάνετε αποφάσεις και για το site?
To ήδη ξεπερασμένο ισοζύγιο σας δεν σας επιτρέπει καν να θίγετε το θέμα

Άβαταρ μέλους
Godessofbeauty
Diamond Member
Diamond Member
5 92
Δημοσιεύσεις: 668
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2017, 13:06
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από Godessofbeauty » 20 Φεβ 2018, 13:40

polvar έγραψε:
20 Φεβ 2018, 13:13
Godessofbeauty έγραψε:
18 Φεβ 2018, 00:30
Επιπρόσθετα η υπαγωγή σας σε καθεστώς υπερβάλλουσας ζήτησης από τους συντονιστές είναι ανεπίτρεπτη, δεδομένου ότι ζητάτε ρούχα κ τρόφιμα για τα παιδιά σας. Προσιδιάζει στον φαρισαϊσμό της Βίβλου παρότι στον κανονισμό είδα γραμμένο πως αν πρόκειται για ρούχα..επειδή είναι είδος αναγκης πως δεν θα πουν τίποτα!Αλλά οι πιστοί θεματοφύλακες του ισοζυγίου των συναλλαγών φαίνεται πως φροντίζουν επιμελώς, αντιχριστιανικά κ αντιδεοντολογικά να μην γίνει ο φτωχός πλουσιότερος και οι έχοντες φτωχότεροι, κλονίζοντας την αξιοπιστία του με κίτρινη κάρτα.
Αυτή η τακτική δέον να αλλάξει και να ειδοποιηθεί κ ο διαχειριστής ώστε να επαναφέρει την αρχική σας κατάσταση στο προφίλ σας.
Απευθυνθείτε αν θέλετε και στον κύριο Μάκη Προδρόμου αν θέλει να προσφέρει ό,τι χρειάζεστε από το Χαρισομάγαζο.
Για τις περαιτέρω νομικές κινήσεις σας θα επικοινωνούμε.

Από πότε εσείς αρχίσατε να λαμβάνετε αποφάσεις και για το site?
To ήδη ξεπερασμένο ισοζύγιο σας δεν σας επιτρέπει καν να θίγετε το θέμα
...
Ό,τι είναι αντικανονικό και κατά την γνώμη μου αντιδεοντολογικό οφείλω να το γράφω.Πόσο μάλλον όταν υπάρχει ανάγκη.Έχω το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης και μην αποπειράσθε να το σιγήσετε με θέματα "δήθεν".
Το ισοζύγιο μου διορθώνεται ανά πάσα στιγμή και ατύπως με τα μέλη που μου έχουν προσφέρει κάτι.Το έχω εξηγήσει σε προσωπικό μήνυμα και ήδη έχω προσφέρει τις πολύτιμες συμβουλές μου.
Εφόσον είστε άνδρας δεν έχετε μια πιο χρήσιμη δουλειά να κάνετε;
Εσείς τι προσφέρατε στην ταλαίπωρη γυναίκα;

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από GeorgeF » 20 Φεβ 2018, 14:37

Godessofbeauty έγραψε:
20 Φεβ 2018, 13:40
Εσείς τι προσφέρατε στην ταλαίπωρη γυναίκα;
Εσείς τι προσφέρατε; Γιατί μέχρι τώρα μόνο φανφαρολογίες και υφάκι βλέπουμε.Όταν γραφτήκατε στο χαρισετο συμφωνήσατε σε κάποιους κανόνες τους οποίους πρέπει να τους ακολουθείτε και όχι να τους ερμηνεύετε κατά το δοκούν.
Τουλάχιστον το μέλος roula1990 κάνει φιλότιμες προσπάθειες να χαρίσει σε αντίθεση με εσάς που έχετε μόνο μια αγγελία ζήτησης,ενώ έχετε ήδη ξεπεράσει το όριο.Επομένως μην προσπαθείτε να κρύψετε τη δική σας αυθαιρεσία πίσω από το πρόβλημα ενός άλλου μέλους.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Godessofbeauty
Diamond Member
Diamond Member
5 92
Δημοσιεύσεις: 668
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2017, 13:06
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από Godessofbeauty » 20 Φεβ 2018, 15:17

GeorgeF έγραψε:
20 Φεβ 2018, 14:37
Godessofbeauty έγραψε:
20 Φεβ 2018, 13:40
Εσείς τι προσφέρατε στην ταλαίπωρη γυναίκα;
Εσείς τι προσφέρατε; Γιατί μέχρι τώρα μόνο φανφαρολογίες και υφάκι βλέπουμε.Όταν γραφτήκατε στο χαρισετο συμφωνήσατε σε κάποιους κανόνες τους οποίους πρέπει να τους ακολουθείτε και όχι να τους ερμηνεύετε κατά το δοκούν.
Τουλάχιστον το μέλος roula1990 κάνει φιλότιμες προσπάθειες να χαρίσει σε αντίθεση με εσάς που έχετε μόνο μια αγγελία ζήτησης,ενώ έχετε ήδη ξεπεράσει το όριο.Επομένως μην προσπαθείτε να κρύψετε τη δική σας αυθαιρεσία πίσω από το πρόβλημα ενός άλλου μέλους.
......

Η κυρία Ρούλα ξέρει.Δεν υποχρεούμαι να δώσω σε εσάς λεπτομέρειες που δεν σας αφορούν άμεσα.Νομίζω πως ο κύριος polvar είναι αρκετά άντρας για να μιλήσει ο ίδιος για τον εαυτό του.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από polvar » 20 Φεβ 2018, 15:22

Από τις αοριστολογίες που λέτε και από όσα λέτε ότι κάνετε εκτός δημόσιας θέας (και τα οποία σημειωτέον απαγορεύονται από το site, αν θέλετε να τα κάνετε δεν πρέπει καν να τα λέτε) δεν έχω κάτι άλλο να πω
Αλλωστε δεν οφείλουμε να απολογούμαστε κιόλας για το ότι προσπαθούμε να κρατήσουμε μια τάξη εδώ μέσα δαπανώντας ώρες επί ωρών χωρίς αμοιβή και από πάνω να ακούμε και λόγια από τύπους σαν κι εσάς.
Οι κανόνες είναι κανόνες που οφείλουν να τους σέβονται όλοι αλλιώς θα επικρατήσει μπάχαλο και το site θα κλείσει

Άβαταρ μέλους
lexmark
new member
new member
2
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2016, 22:46
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από lexmark » 20 Φεβ 2018, 22:00

so let me get this straight.

Μπαίνει μία, που σε σχέση με την OP, έχει πάρει αντικείμενα και υπηρεσίες πολυτελείας και δεν έχει δώσει τίποτα πίσω, το παίζει έξυπνη βγάζοντας δικούς της κανόνες, υποστηρίζει ότι δίνει αλλά τα δίνει στα κρυφά (OMG! Στα κρυφά κι εγώ είμαι ο Μπάτμαν. Αλήθεια λέγω, να με κάψει οποιοσδήποτε θεός πιστεύετε), την λέει σε διαχειριστή θίγοντας τον ανδρισμό του δίχως να τον γνωρίζει και θέλει να βγει κι από πάνω. Σωστά τα είπα;

oh, και όλο αυτό το «νομικές συμβουλές» και λοιπές παπαρολογίες, πραγματικά (για τα υπόλοιπα μέλη) πιστεύετε ότι ο κάθε τυχόντας μπορεί να σας πει κάτι που να είναι πιο σωστό από ότι θα μαθαίνατε με ένα τηλεφώνημα στις υπηρεσίες Προστασία Καταναλωτή/Συνήγορος του πολίτη και άλλες τόσες; Και από ένα άτομο που δεν έχει δώσει μία ενώ έχει πάρει χίλια; Well, πραγματικά ελπίζω πως όχι. Διαφορετικά είστε άξιοι της μοίρας σας.
Προτιμώ συναλλαγές από την ίδια πόλη. Φτιάξτε τα στατιστικά σας πριν μου απαντήσετε. Δεν με ενδιαφέρει γιατί το θέλετε γι'αυτό κόψτε τη κλάψα.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από Aria » 20 Φεβ 2018, 22:33

Godessofbeauty Λοιπόν έχουμε:
Προβολέας slides viewtopic.php?f=16&t=171405&p=1689551#p1689551
Εντυπωσιακό κολιέ viewtopic.php?f=213&t=170325&p=1688485#p1688485
Ζήτηση ταμπλετ και μάλιστα 10' (εδώ θέλετε κιόλας να μας επιβάλετε για το που θα μπαίνουν οι αγγελίες) viewtopic.php?f=199&t=170284&p=1688046#p1688046
Κινητό viewtopic.php?f=298&t=170670&p=1683997#p1683997
air conditioner viewtopic.php?f=212&t=170865&p=1683557#p1683557
smartphone Vodafone 4 (εδώ δηλώνετε πως γνωρίζετε και τα οικονομικά των αθηναίων) viewtopic.php?f=4&t=170809&p=1683494#p1683494
mp3 player viewtopic.php?f=213&t=170534&p=1683104#p1683104
Και άλλα πολλά αλλά βαρέθηκα να ψάχνω (από παπούτσια δε, ρούχα γουνάκια και χρυσές μπλούζες χάνεις το μέτρημα).
ΜΟΝΟ ζητάτε ΔΙΧΩΣ να έχετε προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ μέχρι στιγμής!
Τα δίνω σε πμ κτλ εκτός πως απαγορεύονται (αν είχατε μπει στον κόπο να διαβάσετε τους κανόνες θα το ξέρατε ΚΑΙ αυτό), τα ακούμε βερεσέ.

Και μετά από τόσα είδη "πρώτης ανάγκης" που ζητάτε, έχετε την αναίδεια να βρίζετε τους συντονιστές επειδή αφιερώνουν ώρες ατελείωτες από τον προσωπικό τους χρόνο για να φροντίζουν να λειτουργεί σωστά το σαιτ.
Και όλα αυτά δίχως να σας ζητήσουμε την γνώμη σας και δίχως να έχει επέμβει συντονιστής σε αυτή την αγγελία γιατί πολύ απλά αγγελίες που ένας συνάνθρωπος ζητάει τρόφιμα η ρούχα για τα παιδιά του, ΠΟΤΕ δεν λέμε τίποτα!
Επειδή λοιπόν όλα έχουν ένα όριο και έχουμε και δικά μας προβλήματα να ασχοληθούμε, στην αμέσως επόμενη αναιδέστατη συμπεριφορά σας θα πάρετε αποκλεισμό από την κοινότητα και πηγαίνετε και στον πάπα της ρώμης.

Επίσης ΟΛΑ τα άσχετα σχόλια θα διαγραφούν μέχρι αύριο.

Άβαταρ μέλους
lexmark
new member
new member
2
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2016, 22:46
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από lexmark » 20 Φεβ 2018, 22:36

Aria έγραψε:
20 Φεβ 2018, 22:33

Επίσης ΟΛΑ τα άσχετα σχόλια θα διαγραφούν μέχρι αύριο.
Ναι αλλά το δικό μου θα μου το αφήσετε γιατί εγώ είμαι ο Μπάτμαν, ε;
Προτιμώ συναλλαγές από την ίδια πόλη. Φτιάξτε τα στατιστικά σας πριν μου απαντήσετε. Δεν με ενδιαφέρει γιατί το θέλετε γι'αυτό κόψτε τη κλάψα.

Άβαταρ μέλους
Godessofbeauty
Diamond Member
Diamond Member
5 92
Δημοσιεύσεις: 668
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2017, 13:06
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ειδη βασικης αναγκης

Δημοσίευση από Godessofbeauty » 20 Φεβ 2018, 22:58

Δεν πείραξα κανέναν κι απορώ πως μπήκαν τόσοι στην συζήτηση...Το ηθικό καθήκον μου το έχω πράξει απέναντι στην κυρία Ρούλα.Ναι, δεν είναι αναγκαία η μόστρα και η φανφάρα.Μάλιστα οι ιδιωτικές υποθέσεις του καθενός δεν πρέπει να βγαίνουν στη φόρα. Θέλω να επικοινωνήσω μόνο με τον κύριο Μάκη.Ας μου τηλεφωνήσει να μιλήσουμε.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”