Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 05 Μαρ 2018, 23:40

lizouli86 έγραψε:
05 Μαρ 2018, 21:55
Πολυ Καλα Τα Λεσ...
Μια Ειναι Η Λύση Μην Ξαναεχεισ Συναλλαγεσ Με Τετοια Μελη. Να Σου Πω Εγώ Περιστατικα...Αλλα Ειτε Δεν Το Παραδεχονται Ειτε Σου Λενε Τα Χαριζω Δεν Τα ΠληρώνειΣ Για Αυτο Αμα Σ Αρεσει. (Συγγνωμη Για Τα Γράμματα Εχει Κολλήσει Το ΠλήκτροΛΟγιο )
Προσφατα Πηρα Παιχνιδια Που Τα Μισα Δεν Λειτουργούν...Ε Καπου Ελεοσ...
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σ'αυτά που πήρες απο εμένα , αλλά αν ναι γράψε μου να σου επιστρέψω τα χρήματα και να αφαιρέσεις το ευχαριστώ .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Άβαταρ μέλους
lizouli86
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 8650
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αττική,Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από lizouli86 » 06 Μαρ 2018, 14:41

ΓΙΩΡΓΟΣ1963 έγραψε:
05 Μαρ 2018, 23:40
lizouli86 έγραψε:
05 Μαρ 2018, 21:55
Πολυ Καλα Τα Λεσ...
Μια Ειναι Η Λύση Μην Ξαναεχεισ Συναλλαγεσ Με Τετοια Μελη. Να Σου Πω Εγώ Περιστατικα...Αλλα Ειτε Δεν Το Παραδεχονται Ειτε Σου Λενε Τα Χαριζω Δεν Τα ΠληρώνειΣ Για Αυτο Αμα Σ Αρεσει. (Συγγνωμη Για Τα Γράμματα Εχει Κολλήσει Το ΠλήκτροΛΟγιο )
Προσφατα Πηρα Παιχνιδια Που Τα Μισα Δεν Λειτουργούν...Ε Καπου Ελεοσ...
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σ'αυτά που πήρες απο εμένα , αλλά αν ναι γράψε μου να σου επιστρέψω τα χρήματα και να αφαιρέσεις το ευχαριστώ .
Οχι Καλε Αφου Εσασ Δεν Παιρνουν Μπαταρια Τι Να Μην Λειτουργεί; Οι Ροδεσ Απο Το Αμαξάκι;

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 06 Μαρ 2018, 15:45

Χωρίς αξιολόγηση μελών αυτό θα συνεχίζει να συμβαίνει.

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Aliki1984 » 06 Μαρ 2018, 17:59

Mr.Manolis έγραψε:
06 Μαρ 2018, 15:45
Χωρίς αξιολόγηση μελών αυτό θα συνεχίζει να συμβαίνει.
Ξέρετε τι γινεται? Ειδικα με το παζλ (που ηταν η αφορμη για την αναρτηση μου) θα σας πω 2 περιστατικά. Ενα μελος μ εστειλε 3 μια φορα. Απο 1000 κομματια ( νομιζω). Τα μετρησα μολις τα πηρα γιατι ηταν αρχη. Το 1 ειχε 1001 και ενα αλλο 999. Λεω καπου μπλεχτηκαν και απο το 1 κουτι πηγε στο αλλο. Τα φτιαχνω και ηταν οκ και τα 2... απο κατασκευαστή ειχαν λαθος αριθμο.
Το τελευταίο που εφτιαξα αυτες τις μερες ειχε (μαλλον ) σωστο αριθμό κομματιων αλλα 1 ηταν απο αλλο παζλ... αρα και να τα μετρουσα.... σαλατα :wall:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 06 Μαρ 2018, 20:01

Σιγά το πρόβλημα. Θα βάζατε αξιολόγηση αφού ολοκληρώνατε τα παζλ. Και στην τελική το 1 χαμένο κομμάτι είναι πταίσμα μπροστά σε αυτά που παθαίνουν άλλοι χρήστες και απλώς το καταπίνουν. Αλλά αυτά θα συμβαίνουν από την στιγμή που η αξιολόγηση ουσιαστικά δεν υπάρχει ως επιλογή...

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 06 Μαρ 2018, 20:43

Mr.Manolis έγραψε:
06 Μαρ 2018, 20:01
Σιγά το πρόβλημα. Θα βάζατε αξιολόγηση αφού ολοκληρώνατε τα παζλ. Και στην τελική το 1 χαμένο κομμάτι είναι πταίσμα μπροστά σε αυτά που παθαίνουν άλλοι χρήστες και απλώς το καταπίνουν. Αλλά αυτά θα συμβαίνουν από την στιγμή που η αξιολόγηση ουσιαστικά δεν υπάρχει ως επιλογή...
Δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Το αφού ολοκληρώνατε το πάζλ εννοώ . Εδω τα άτομα παρακολουθούν το δρομολόγιο του δέματος δυό φορές την ημέρα . Και αν παραλάβεις και δεν βάλεις το ευχαριστώ απο το γκισέ του ταχυδρομείου ακόμα , μόλις πας σπίτι θα βρης μήνυμα , " Αφού παραλάβατε βάλτε και το ευχαριστώ να κλείσει η εκκρεμότητα" . Καλό θα ήταν να τη δει θετικά η διαχείριση την πρότασή σου για αξιολόγηση με κουμπί ,ομως που να μετράει στα στατιστικά. Το να γράφεις στο τέλος παρέλαβα , είστε άψογος-η , πολύ καλός-ή δεν λέει τίποτα απολυτως . Γιατί οι περισσότεροι , γράφουν ένα παρέλαβα . Τίποτα άλλο . Ετσι θα φανεί ποιός δίνει σκουπίδια . Αλλο να λες σε κάποιον ,το βρήκα στην ανακύκλωση , αυτό είναι , αν σ'αρέσει το παίρνεις κ άλλο να του στέλνεις κάτι που δεν είναι αυτό που γράφεις και πολλές φορές ίναι μέσα στη βρώμα του κάδου που βρέθηκε . Ασε τα ρούχα - παπούτσια ,ειναι ξεχωριστό κεφάλαιο. Εχω πάρει παπούτσια που ήταν σκισμένα πέρα ως πέρα και κολλημένα με LOGO .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 06 Μαρ 2018, 20:57

Εγώ δεν μίλησα για το ευχαριστώ. Εγώ μίλησα για την αξιολόγηση.
Και ούτε μίλησα για αξιολόγηση με κουμπί που να μετράει στα στατιστικά. Αυτό θέλει χρόνο και κόπο.
Το παρέλαβα το γράφουν γιατί το αναφέρουν οι κανόνες ώστε να γνωρίζουμε την κατάσταση της αγγελίας. Αυτό όμως δεν είναι αξιολόγηση και για αυτό δεν βοηθάει καθόλου.

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 06 Μαρ 2018, 22:56

Mr.Manolis έγραψε:
06 Μαρ 2018, 20:57
Εγώ δεν μίλησα για το ευχαριστώ. Εγώ μίλησα για την αξιολόγηση.
Και ούτε μίλησα για αξιολόγηση με κουμπί που να μετράει στα στατιστικά. Αυτό θέλει χρόνο και κόπο.
Το παρέλαβα το γράφουν γιατί το αναφέρουν οι κανόνες ώστε να γνωρίζουμε την κατάσταση της αγγελίας. Αυτό όμως δεν είναι αξιολόγηση και για αυτό δεν βοηθάει καθόλου.
Εννοείς να κάθεται κάποιος να γράφει αξιολόγηση; Δεν νομίζω οτι θα λειτουργήσει . Οι περισσότεροι δεν θα το κάνουν κι ούτε θα μπορούσε να κατατοπίσει όλα τα μέλη για τον απλούστατο λόγο οτι θα είχαν να διαβάζουν , ποιός , τι , πως , πού , πότε , για κάθε ανάρτηση εδω μέσα . Τα μέλη εδω ανοίγουν και διαβάζουν μόνο τις αναρτήσεις που τους ελκύει ο τίτλος , η τους προκαλεί ενδιαφέρον το άτομο που την έκανε . Αν δεν είναι κουμπί , θα μπορούσε να είναι ερωτηματολόγιο checkmark n/y .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 07 Μαρ 2018, 00:26

Εννοώ κάτι τέτοιο που έχω στην υπογραφή μου: search.php?keywords=Mr.Manolis&t=1583&sf=msgonly
Δεν θέλει χρόνο για να γράψει κανείς το minimum δυνατό μιας αξιολόγησης. Δυστυχώς όμως δεν επιτρέπουν να γράφεις αξιολόγηση σε κάθε συναλλαγή και από ότι κατάλαβα τα περισσότερα μέλη δεν το επιθυμούν ή απλά δεν ενδιαφέρονται και άρα ουσιαστικά δεν υπάρχει αξιολόγηση...

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Προβληματικα αντικειμενα χαρίζονται

Δημοσίευση από Aria » 07 Μαρ 2018, 10:00

Από την στιγμή που δεν γράφετε (και μιλάω για όλους όσους έχουν παράπονα) απευθείας στην αγγελία όταν παραλαμβάνετε την κατάσταση των αντικειμένων και απλά πατάτε το ευχαριστώ, δεν έχει κανένα νόημα η συζήτηση αυτή.
Όσον αφορά τα παζλ, τα κουτιά γράφουν απ έξω πόσα κομμάτια είναι. Θα μπορούσατε να τα είχατε μετρήσει πριν βάλετε το ευχαριστώ.

Τα μετρησα μολις τα πηρα γιατι ηταν αρχη. Το 1 ειχε 1001 και ενα αλλο 999. Λεω καπου μπλεχτηκαν και απο το 1 κουτι πηγε στο αλλο.

Απλά το υποθέσατε και δεν είπατε τίποτα στην αγγελία που χαρίζονταν. Θα έπρεπε να το είχατε αναφέρει και να λέγατε στο μέλος πως όταν τα φτιάξετε και δεν είναι σωστά, τότε θα επανέλθετε ( γιατί δεν είναι εύκολο και γρήγορο ώστε να φτιαχτούν) για να αφαιρέσετε το ευχαριστώ και να σας επιστραφούν τα έξοδα.


Οι αξιολογήσεις αφορούν γενικά ένα μέλος και όχι επιλεκτικά σε αγγελίες. Γράφει από μόνος του κάποιος (αν θέλει) όταν κρίνει πως το μέλος που κάνει συνέχεια συναλλαγές είναι άψογο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”