Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!

Τι να κάνουμε με τα μέλη με κόκκινο άβαταρ

Να τους στερούμε την δυνατότητα να πατάνε 'ευχαριστώ'
27
30%
Να σβήνουμε τις ζητήσεις τους ή γενικά οι δημοσιεύσεις τους να περνάνε από έγκριση
10
11%
Να τα αποβάλλουμε οριστικά
5
5%
Συνδυασμό των παραπάνω ανάλογα με το μέλος και το πως κρίνει η διαχείριση
36
40%
Τιποτα από τα παραπάνω, να συμμετέχουν ισότιμα με τα άλλα μέλη στις δοσοληψίες
12
13%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων: 91

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από polvar » 02 Νοέμ 2018, 11:27

Σε ορισμένους browsers κινητών τηλεφώνων δεν φαίνεται το άβαταρ στην δημοσίευση, για να το δει κανείς πρέπει να επισκεφθεί τη σελίδα προφίλ


Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4464
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από chryssa77 » 02 Νοέμ 2018, 11:49

Ούτε το ότι αναφέρεται κάτω από το nick name του καθενός η φράση " υπέρβαση ορίου ζήτησης " φαίνεται ; νομίζω πως αυτό εμφανίζεται ούτως ή άλλως έτσι δεν είναι ;


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από polvar » 02 Νοέμ 2018, 11:52

Οχι, γι αυτό αλλάχτηκε το χρώμα

Άβαταρ μέλους
maniakass
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
40 69
Δημοσιεύσεις: 921
Εγγραφή: 30 Απρ 2018, 11:58
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από maniakass » 22 Νοέμ 2018, 09:46

Καλημερα σε ολους θα ηθελα να εκφρασω κι εγω την αποψη μ σχετικα με το θεμα ειμαι κι εγω μελος με κοκκινο αβαταρ γιατι απο τα στατιστικα μ φενετε οτι εχω παρει περισοτερα απο οτι εχω δωσει αλλα δν νομιζω πως ειναι δικαιο το παραπανω δημοψηφισμα γιατι αν καποιος δει τις αγγελειες μ θα δει οτι εχω βαλει παρα πολλες αγγελειες αλλα δεν τις παιρνουν με αποτελεσμα να σχηματιζετε αριθμιτικα αυτο το ποσοστο παρε δωσε που εχω οποτε θα ειναι αδικο για μελη οπως εγω να μας αφαιρεθει το ευχαριστω η η δυνατοτητα ζητησης σε αντικειμενα που εχουμε πραγματικα αναγκη και θα προτεινα στην διαδειριση σε ατομα οπως εγω που εχουν βαλει αρκετες αγγελειες που δεν εχουν ζητηση να τις προβαλουν περισοτερο και πιο συχνα η να λαβενετε κι αυτο υποψην πριν παρουν κοκκινο αβαταρ για να ειναι πιο δικαια τα πραγματα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

καταθεση σε εθνικη
στελνω καθε τελος του μηνα
Τα πραγματα που χαριζω δν μπορω να τα κρατησω για πολυ λογο περιορισμενου χωρου οποτε ριξτε μια ματια στις αγγελειες μ μπορει να σας ενδιαφερει κατι

χρωσταω δεμα σε
:roll:εχω κοκκινο αβαταρ γιατι παιρνω κυριως παιδικα για τα παιδια μ προσπαθω να τα βελτιωσω κοιταξτε τις αγγελιες μ μηπως σας ενδιαφερει κατι


Υπαρχουν δικα μ πραγματα σε μαρκετπλεις και σε ομαδες του φβ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από polvar » 22 Νοέμ 2018, 10:16

Οι αγγελίες σας προβάλλονται στον ίδιο βαθμό όπως όλων των μελών
Το ότι δεν έχουν ζήτηση τα πράγματα που βάζετε μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους:
1) Η φύση, η ποιότητα και η κατάσταση των αντικειμένων
2) Ο χρόνος που μένει η αγγελία ανοιχτή. Αν την κλείνετε γρήγορα δεν προλαβαίνουν να την δουν όλα τα μέλη. Και φυσικά την ώρα που βάζετε την αγγελία δεν γεννάται ταυτόχρονα και η ανάγκη να πάρει κάποιος το αντικείμενο. Μπορεί να χρειαστεί καιρός. Εσείς όμως λέτε στην υπογραφή σας ότι δεν μπορείτε να κρατάτε τα πράγματα για πολύ
3) Το ότι κάποια πράγματα τα βάζετε ένα ένα και κάποιος μπορεί να σκέφτεται ότι δεν αξίζει να "δαπανήσει το 'ευχαριστώ' του". Ότι δεν ζητείται καλό είναι να του δίνετε μια δεύτερη ευκαιρία βάζοντας το σε συγκεντρωτική αγγελία μαζί με άλλα

Και τέλος, προσαρμόστε την ζήτηση σας στον ρυθμό με τον οποίο ζητούνται τα αντικείμενα σας.
Δικαιούστε να πάρετε μέχρι 10 φορές περισσότερες από όσες έχετε δώσει. Από εκεί και πέρα θα μπαίνετε σε ομάδες ανάλογα με τον βαθμό υπέρβασης. Κρατάμε μια ανεκτικότητα για άτομα που ζητάνε ρούχα και τρόφιμα. Μόνο για τέτοια είδη όμως.

Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5234
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2014, 17:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από melomakarono » 22 Νοέμ 2018, 15:58

polvar έγραψε:
22 Νοέμ 2018, 10:16
Δικαιούστε να πάρετε μέχρι 10 φορές περισσότερες από όσες έχετε δώσει.
Καλησπέρα, επειδή ποτέ δεν το κατάλαβα πως γίνεται, εννοείτε ότι αν κάποιος έχει δώσει πχ 1 κ έχει πάρει 10 μπαίνει σε ομάδα, καθώς επίσης κ αν κάποιος έχει δώσει 100 κ εχει πάρει 110, πάλι μπαίνει σε ομαδα? Η υπολογίζεται με άλλο τρόπο?

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από polvar » 22 Νοέμ 2018, 16:25

Αναγραφονται λεπτομερως στο viewtopic.php?f=2&t=53070

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”