Aν χαρίζετε ηλεκτρική συσκευή που την έχετε πειράξει, να το λέτε

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Aν χαρίζετε ηλεκτρική συσκευή που την έχετε πειράξει, να το λέτε

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 12 Φεβ 2019, 15:01

Για άλλη μια φορά θα επανέλθω στο ίδιο θέμα ,αλλά αξίζει να μνημονευτεί για λόγους ασφαλείας .
Καλό θα ηταν οταν χαρίζονται ηλεκτρικές συσκευές χαλασμένες να αναφέρουν τα μέλη στην αγγελία αν έχουν πειραχτεί προτού χαριστούν ως ανταλλακτικά .
Πρόσφατα παρέλαβα συσκευή απο την οποία χρειαζόμουν ανταλλακτικό , αλλά αντί για ανταλλακτικό ,πήρα τον πίνακα του ρεύματος στο χέρι.
Ευτυχώς που είμαι προνοητικός και απομακρύνω τα χέρια μου οταν βάζω κάτι στη μπρίζα.
Επίσης όταν διαπιστώνω προβλήματα στα αντικείμενα που χαρίζω τα επισημαίνω, δεν τα αποκρύπτω


1. Αν δεν γνωρίζουμε , δεν πειράζουμε . Εντολή πρώτη απο τον θεό των ηλεκτρολόγων.
2. Αν πειράξουμε ,το λέμε.
3. Ενα ευχαριστώ πάνω , ενα κάτω δεν λέει τίποτα
4. Η ζωή ενός μέλους όμως λέει πολλά . Η ζωή και οχι η σιωπή ειναι χρυσος!!!

Eίμαι δραματικός στις τοποθετήσεις μου , για να εμπεδώσουμε κάποτε οτι το συνεχές κυνηγητό του ευχαριστώ,
δεν αξίζει όσο οι κοινωνικοί και φιλικοί δεσμοί που μπορούν να αναπτυχθούν σε ενα φόρουμ σαν το χάρισέ το .
Η επαναχρησιμοποίηση αντικειμένων με "παράταση ζωής" είναι ο στόχος .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Άβαταρ μέλους
eli5avet
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5737
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2012, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: YOUR THANK'S OR YOUR LIFE

Δημοσίευση από eli5avet » 12 Φεβ 2019, 16:13

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Δεν ευκαιρώ για μακρινες συναντησεις λογω παιδιου, επισης πολυ δυσκολο με ΕΛΤΑ γιατι κλεινουν τωρα λογω κορονοϊου στις 14.30 και δεν τα προλαβαινω ανοιχτα. (Μπορω ομως με άλλο τροπο). Εχω i-banking Πειραιως.

-Εχω περισσοτερα 'πηρε' απο 'εδωσε' λογω παραλαβης πολλων παιδικων-

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
** Εδώ οι συλλογές μου με τηλεκάρτες και πετρώματα **

Οφείλω 'ευχαριστώ' στο viewtopic.php?f=293&t=196305

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”