Πρόταση για νέα κατηγορία

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ανθούλα Σπυρίδων
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
9 9
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018, 20:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από Ανθούλα Σπυρίδων » 04 Μαρ 2019, 22:24

Προτείνω να φτιαχτεί μια υποκατηγορία όπου θέλουμε να δούμε "Ευχαριστώ" αλλά δεν είναι υποχρεωτικό. Μέχρι στιγμής υπάρχει κατηγορία για εκείνα που είναι εντελώς Δίχως Ευχαριστώ, δίχως την δυνατότητα να μπορεί κάποιος να πατήσει το κουμπάκι "ευχαριστώ" αν το θελήσει.

Προσωπικά στα αντικείμενα που χαρίζω θα ήθελα να δω πατημένο το κουμπάκι "ευχαριστώ" όταν παραλάβουν με το καλό, αλλά δεν τρέχει κάτι αν για κάποιο λόγο δεν μπορούνε να το πατήσουν, για παράδειγμα κάποιος το χρειάζεται αλλά δεν του επιτρέπει το σύστημα να το ζητήσει, διότι ο ίδιος δεν είχε να δώσει πολλά αντικείμενα.

Θα ήθελα βέβαια να μαζέψω "Ευχαριστώ" για να μπορώ έπειτα να έχω το δικαίωμα να ζητήσω κι εγώ αντικείμενα να μου χαρίσουν. Όμως αν ο λόγος, που ενώ κάποιος τα χρειάζεται αλλά δεν τολμάει να τα ζητήσει, είναι το κουμπάκι "Ευχαριστώ", τότε να μπορεί να υπάρχει αυτή η υποκατηγορία "Με ή Δίχως Ευχαριστώ" ώστε να δημοσιεύουμε εκεί μέσα τις αναρτήσεις μας με τα αντικείμενα που θέλουμε να χαρίσουμε, με ευπρόσδεκτο το "ευχαριστώ" αλλά όχι υποχρεωτικό.

Να το αφήνουμε να δράσουνε τα μέλη όπως νιώθουν και μπορούνε. Φθάνει να μην μένουν τα αντικείμενα στο πατάρι. Φθάνει κάποιος να τα χαρεί και ας μην έχει δώσει ούτε ένα αντικείμενο σε κανέναν. Μερικοί δεν έχουν να δώσουν. Για αυτό και ήρθαν εδώ μέσα... Για να τους χαρίσουμε.... την Αγάπη μας και πολλά χαμόγελα.

Τί λέτε;

ΥΓ: Ευχαριστώ τον διαχειριστή κύριο polvar για την καλή του διάθεση και υπομονή του.

ΥΓ: Ευχαριστώ το μέλος Secret Agent που με παρακίνησε να προτείνω την ιδέα. (Αν φάμε φάσκελα, παρακαλώ μισά μισά να μοιραστούν :lol: )
:up: Αγαπώ τρελά όλους τους φίλους του XARISETO.GR :up: Σας ευχαριστώ για την αγάπη σας. :thank:

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39708
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από polvar » 04 Μαρ 2019, 22:32

Το 'ευχαριστώ' το έθεσε ο διαχειριστης από τον Δεκέμβριο του 2009 ως τρόπο καταμέτρησης της δραστηριότητας κάθε μέλους και τροπο συνολικής καταμέτρησης των συναλλαγών που γινονται στο site σε κάποιο χρονικό διάστημα. Επίσης και ως τρόπος να "πιέζονται" τα μέλη να χαρίσουν και όχι μόνο να παίρνουν.

Δεν πατιέται μόνο για χαμηλής αξίας ή αχρηστα αντικείμενα ή αζήτητα για καιρό
Επομένως δεν είναι στην διακριτική ευχέρεια των μελών να ζητήσουν να πατηθεί ή να το πατήσουν ή όχι
Επίσης δεν γίνεται να λέμε ότι ειναι προαιρετικό το 'ευχαριστώ' γιατί μετά θα ερμηνεύεται ο κανόνας του 'ευχαριστώ' όπως θέλει ο καθένας

Άβαταρ μέλους
Ανθούλα Σπυρίδων
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
9 9
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018, 20:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από Ανθούλα Σπυρίδων » 04 Μαρ 2019, 22:43

Μμμμμ.... Μπορείτε να μου δείξετε παρακαλώ σε ποιά κατηγορία μπορώ να δημοσιεύω δίχως ευχαριστώ, καθότι για μένα τα αντικείμενα που δίνω μου είναι άχρηστα. Για κάποιον άλλον χρήσιμα. Ποιός δίνει εδώ μέσα και χαρίζει κάτι που του είναι χρήσιμο; Αλλιώς θα το κρατούσε. Άρα απλά ψάχνω να βρω πού έχετε την υποκατηγορία όπου δίνουμε Δίχως Ευχαριστώ να μεταφέρω εκεί τις δημοσιεύσεις μου. Παρατήρησα ότι μόλις ανακοίνωσα ότι είναι δίχως ευχαριστώ , εμφανίστηκαν πολλοί που τα θέλουν κάποια αντικείμενα που δίνω, αλλά δεν ήθελαν να πατήσουν "ευχαριστώ". Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, διότι δεν μπορώ να την βρω την κατηγορία Δίχως Ευχαριστώ ώστε να τα μεταφέρω εκεί. :welcome:
:up: Αγαπώ τρελά όλους τους φίλους του XARISETO.GR :up: Σας ευχαριστώ για την αγάπη σας. :thank:

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39708
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από polvar » 04 Μαρ 2019, 22:49

Ως αχρηστα αντικείμενα εννοώ τα κατεστραμμένα
Η κατηγορία των χωρίς 'ευχαριστώ' για την Θεσσαλονίκη είναι στο viewforum.php?f=283. Αν θέλετε μας ζητάτε να μεταφέρουμε εκεί αγγελίες που έμειναν στα αζήτητα ή βάζετε εξ αρχής αντικείμενα χαμηλής αξίας ή κατεστραμμένα.
Ομως δεν θα σας επιτραπεί να βάλετε αντικείμενα αξίας χωρίς πριν να έχουν περάσει από κανονική κατηγορία και να έχουν μείνει αζήτητα
Ετσι είναι οι κανόνες του φορουμ
Αν θελετε οπωσδήποτε να τα ξεφορτωθείτε γρήγορα υπάρχει και ο τρόπος να τα χαρίσετε όλα με ένα 'ευχαριστώ' σε συγκεντρωτική αγγελία
Τέλος υπάρχουν και αλλοι τρόποι χαρίσματος αλλά εκτός site

Άβαταρ μέλους
Ανθούλα Σπυρίδων
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
9 9
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018, 20:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από Ανθούλα Σπυρίδων » 04 Μαρ 2019, 22:55

Ωωωωω!! Τέλεια!

Ευχαριστώ πολύ πολύ.

Σε πόσο χρονικό διάστημα θεωρούνται αζήτητα;

Πώς τα μεταφέρνω εκεί; Να τα σβήσω και να κάνω νέες δημοσιεύσεις; Εκτός αν υπάρχει τρόπος μεταφοράς.
:up: Αγαπώ τρελά όλους τους φίλους του XARISETO.GR :up: Σας ευχαριστώ για την αγάπη σας. :thank:

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
Ανθούλα Σπυρίδων
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
9 9
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018, 20:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από Ανθούλα Σπυρίδων » 04 Μαρ 2019, 22:58

Θα ήθελα πολύ να μου μεταφέρετε εκεί όλες τις Αγγελίες μου παρακαλώ πολύ πολύ.
:up: Αγαπώ τρελά όλους τους φίλους του XARISETO.GR :up: Σας ευχαριστώ για την αγάπη σας. :thank:

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39708
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για νέα κατηγορία

Δημοσίευση από polvar » 06 Μαρ 2019, 09:39

Ως αζήτητα θεωρούνται αυτά που έχουν περάσει τουλάχιστον 3 μηνιαίες ανανεώσεις της αγγελίας και δεν έχουν ζητηθει

Οι αγγελίες σας που δεν είχαν ζήτηση μεταφέρθηκαν στην κατηγορία 'χωρίς ευχαριστώ'

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”