GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6805
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από vadaris » 27 Ιουν 2021, 19:21

kathytrolldoll έγραψε:
27 Ιουν 2021, 18:08
Καλησπέρα,μια επισήμανση θέλω να κάνω ,ξέρω ότι δεν είναι υψίστης σημασίας για την εξέλιξη του θέματος με τα μέλη αλλά έχει σημασία προς μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων εδώ μέσα και έξω,εμού συμπεριλαμβανομένης. Καλό θα ήταν το θάρρος και η τόλμη να μην εκφράζονται με το αν φοράει κάποιος παντελόνια η όχι (η αν έχει κάποιος α... καταλάβατε η όχι) γιατί είναι κάπως μειωτικό προς το γυναικείο φύλο. Η ελληνική γλώσσα είναι τόσο πλούσια που υπάρχουν πολλοί τρόποι να εκφράσει κάνεις το θάρρος η τη δειλία και νομίζω πως δεν εξαρτώνται αν φοράει κάποιος παντελόνια η φούστα γιατί έτσι γίνονται άσχημοι συνειρμοί. Ξέρω πως κάποιες.εκφρασεις χρησιμοποιούνται και πάνω στην ορμή του λόγου ειδικά αν ο άλλος είναι φορτισμένος ειδικά σε μια τέτοια περίπτωση,όμως είναι όμορφο κι ευγενικό να σκεφτούμε λίγο πριν χρησιμοποιήσουμε μια λέξη που μειώνει άτομα δίχως να φέρουν ευθύνες, κάποτε ηταν αποδεκτό ,όπως και πολλά άλλα πράγματα αλλά πλέον ενοχλεί, μπορεί καθένας να στυλιτευσει μια απάτη η κάτι άδικο με χάρη και ευγένεια. Καλό απόγευμα σε όλους!
Κάποιες εκφράσεις χρησιμοποιουνται εδώ και αιώνες για να καταδείξουν κάτι. Δεν νομίζω πως η έκφραση φοράει παντελόνια μειώνει το γυναικείο φύλο αντιθέτως μαλίστα γιατί γνωρίζω πολλές γυναικες που φοράνε παντελόνια και πολλόυς αντρες που χαρακτηρίζονται αλλιώς. Δεν το αναφέρω γιατι μάλλον θα "προσβληθείτε" πάλι. Πλέον δεν μπορεί να μιλήσει κανενας γιατί "κάποιοι" μπορεί να παρεξηγηθούν.Ας δούμε την ουσία του πράγματος σε αυτό το πόστ και να μην αρχίζουμε συζήτησεις για φυλετικές διακρισεις γιατί νομίζω έχουμε χάσει τη μπάλα γενικα.
Η ουσία είναι πως αδίκως για μένα κατηγορούντε δύο πολύ αξιόλογα μελη που έχουν δώσει παρα πολλά στο site απο τον προσωπικό τους χρόνο από έναν (μία) που κρύβεται πίσω απο ένα πληκτρολόγιο.

Θα ήθελα να μην συνεχιστεί τέτοια συζήτηση εδω.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr


kathytrolldoll
VIP Member
VIP Member
69 54
Δημοσιεύσεις: 838
Εγγραφή: 10 Ιουν 2012, 11:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από kathytrolldoll » 28 Ιουν 2021, 00:45

vadaris έγραψε:
27 Ιουν 2021, 19:21
Θα ήθελα να μην συνεχιστεί τέτοια συζήτηση εδω.
Δυστυχώς το φοβόμουν, ήταν αναμενόμενο και όντως συνέβη, να θεωρήσει κάποιος ότι "σήμερα δεν μπορούμε να λέμε τίποτα" επειδή κάποιος θα παρεξηγηθεί. Αντίστοιχα κι εγώ όμως νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να εκφράσω μια άποψη εφόσον το κάνω με ευγένεια,χωρίς να στοχοποιω και χωρίς να γίνομαι προσβλητική. Προφανώς και γυναίκες φορούν παντελόνια κλπ κλπ είναι αυτονόητο ότι κάποια πράγματα λέγονται κυριολεκτικά και αλλά μεταφορικά. Φυσικά καθένας όμως έχει την άποψη του. Αν έστω μια γυναίκα δει το σχόλιο μου και νιώσει μια ανακούφιση που δεν είναι μόνη που σκέφτηκε "πάλι η έκφραση με τα παντελόνια" εγώ είμαι ευχαριστημένη. Αν όχι, δεν πειράζει,σπατάλησα λίγες γραμμουλες από το thread, νομίζω πως ως μέλος της κοινότητάς έχω το βήμα του λόγου μέσω των σχολίων μου. Όπως και να χει το αφήνω εδώ και σας ευχομαι καλό βράδυ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
**
Ψάχνω Cookie Monster (μπλε μπισκοτοτέρας από Sesame Street), Βραδυποδες, πράγματα 80ς-90ς
**
Μυνηματα διαβάζω στα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ,σπάνια μπαίνω να δω σχόλια στις αγγελίες άρα αν θέλετε να ρωτήσετε η ζητήσετε θα στέλνετε ΠΜ.Το γράφω χρονια κ εξακολουθούν άνθρωποι να μου κάνουν γκρίνιες και μανουρα που δν τους απάντησα ενώ γράφω ξεκάθαρα ότι βλέπω κυρίως INBOX κ οχι τα σχόλια. :oops:
**
Έχω άλφα,PayPal, στο πειπαλ δέχομαι πληρωμή μέσω "αποστολή χρημάτων σε φίλο" γτ η "αποστολή χρημάτων για αγαθά" έχει κράτηση προμηθειας από την PayPal.Οποίος προτιμά αγαθά θα επωμίζεται ο ίδιος την προμήθεια γιατί δεν μπορω να επιβαρύνομαι έξοδα,είμαι άνεργη.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39420
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από polvar » 28 Ιουν 2021, 00:59

polvar έγραψε:
27 Ιουν 2021, 12:55
Δεν γνωρίζω ποιος είσαι πίσω από το ψευδώνυμο αυτό, δεν είχα ποτέ συνάντηση με μέλος με αυτό το ψευδώνυμο
Αν είσαι άλλο μέλος που έκανε και 2ο προφίλ, πες μας ποιο είναι το παλιο σου προφιλ ή άλλο στοιχείο ταυτοποίησης μήπως και καταλάβω το κινητρο των κατηγοριών που εξαπολύεις καθώς έχουν περάσει αρκετά "νουμερα" από το site που κοντραρίστηκαν μαζί μου επειδη δεν τηρουσαν τους κανονες
Όπως υποψιαστηκα, αναγνωριζοντας το ύφος γραφής του μέλους , και μετα απο ερευνα που εκανα, εντόπισα οτι το μελος marios5 ειναι το ιδιο μελος με τους theosak, sakisss5 και kostat και ποιος ξερει και ποσους αλλους λογαριασμους εχει κανει
Οι δυο τελευταιοι, οταν τους εντοπισαμε, πηραν οριστικο αποκλεισμο οπως φαινεται στο viewtopic.php?f=365&t=422&start=500#p1884563 και viewtopic.php?f=365&t=422&start=500#p1886208
Και ενώ παρέμεινε ενεργος ο λογαριασμος theosak (με τον οποιο πήρε 12 φορές και χάρισε 1 και ετσι μπηκε στην ομαδα "Υπερβαση οριου ζητησης") ο κύριος φροντισε να κανει τον λογαριασμο marios5 για να παρει κι άλλα χωρις εμποδιο, παίρνοντας συνολικα 16 φορές και δινοντας 1
Το τι κάνει τοσα αντικείμενα που πήρε κανείς δεν ξέρει (πάντως έχουμε εντοπίσει να πουλάει υπολογιστή σε κάποια ιστοσελίδα). Και επειδή δεν πήρε αυτο που ήθελε από την αγγελία του Liofertos και την αγγελια viewtopic.php?f=212&t=190447, εξέφρασε τον εαυτο του κατα την παροιμια "ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα"

Επομενως αποδειξεις δεν περιμένω να μου φερει, βρηκα εγώ πρώτος τις αποδειξεις που χρειαζομουν

[Ο λογαριασμος μπαίνει στα περιορισμένα μέλη καθώς ειναι νεος λογαριασμος υπάρχοντος μέλους. Τον αφηνω ενεργο για να μην πει οτι του στερω φασιστικα το δικαιωμα να μιλησει, αν και η χειροτερη μορφη φασισμου ειναι η συκοφαντια και μαλιστα με κρυμμενο προσωπο. Αργοτερα θα κλεισει οριστικα ο λογαριασμος αυτος καθως ο λογαριασμος theosak εξακολουθει να ειναι ενεργος]

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από makis » 28 Ιουν 2021, 02:31

Περιμένω άμεσα απο το μέλος marios5 να μου στειλει κατι απο αυτα που λες μιας και αυτο ειναι δυσφήμιση.
Σε αντίθετη περιπτωση θα γινει εξώδικο εντος 48 ωρων.

Δεν ειναι εδω ΤικΤοκ να λετε μια βλακεια απλα επειδη δεν πήρατε κατι (ενω εχετε παρει παρα πολλα πραγματα χωρις να δωσετε ουτε καν βαση οριου.

Περιμενω σε προσωπικό μνμ την οποιαδήποτε επικοινωνία (μιας και δεν νομιζω να ηρθαν εξω απο το σπιτι να σου πουλησουν οθονη )
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6805
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από vadaris » 28 Ιουν 2021, 15:32

kathytrolldoll έγραψε:
28 Ιουν 2021, 00:45
vadaris έγραψε:
27 Ιουν 2021, 19:21
Θα ήθελα να μην συνεχιστεί τέτοια συζήτηση εδω.
Δυστυχώς το φοβόμουν, ήταν αναμενόμενο και όντως συνέβη, να θεωρήσει κάποιος ότι "σήμερα δεν μπορούμε να λέμε τίποτα" επειδή κάποιος θα παρεξηγηθεί. Αντίστοιχα κι εγώ όμως νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να εκφράσω μια άποψη εφόσον το κάνω με ευγένεια,χωρίς να στοχοποιω και χωρίς να γίνομαι προσβλητική. Προφανώς και γυναίκες φορούν παντελόνια κλπ κλπ είναι αυτονόητο ότι κάποια πράγματα λέγονται κυριολεκτικά και αλλά μεταφορικά. Φυσικά καθένας όμως έχει την άποψη του. Αν έστω μια γυναίκα δει το σχόλιο μου και νιώσει μια ανακούφιση που δεν είναι μόνη που σκέφτηκε "πάλι η έκφραση με τα παντελόνια" εγώ είμαι ευχαριστημένη. Αν όχι, δεν πειράζει,σπατάλησα λίγες γραμμουλες από το thread, νομίζω πως ως μέλος της κοινότητάς έχω το βήμα του λόγου μέσω των σχολίων μου. Όπως και να χει το αφήνω εδώ και σας ευχομαι καλό βράδυ.
Ο καθενας έχει τη γνώμη του όπως λέτε και σεις. Απλά και γω δεν θεώρω προσβλητικό τον όρο "φοράει παντελόνια" και το θεωρώ ανευ σημασίας.
Απλά απαντησα και γω γιατι ασχολουμαστε με πραγματα όχι σημαντικα παραβλέποντας την ουσία του πραγματος και φυσικά χωρίς να θέλω να προσβάλω ουτε εσας ουτε κανεναν άλλο. :)Να είστε καλα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από makis » 05 Ιούλ 2021, 15:22

marios5 τι γινετε ;

καμια απαντηση ;

εχεις καποιο στοιχειο τελικα η απλα ψεματα ;

αν τελικα αλλαξες γνωμη πρεπει να ζητησεις ενα δημοσιο συγνωμη για αρχη και μετα βλεπουμε
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από kateuro » 05 Ιούλ 2021, 17:25

delete....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: GeorgeF και polvar πουλάνε αντικείμενα του xariseto.gr

Δημοσίευση από GeorgeF » 20 Ιούλ 2021, 19:28

Συγγνώμη δεν ακούσαμε,παρ'όλα αυτά απ'ότι φαίνεται ο εν λόγω παρασιτικός οργανισμός έφτιαξε καινούριο account και συνεχίζει να ζητάει.
viewtopic.php?p=1946036#p1946036
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”