Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
regent
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3138
Εγγραφή: 24 Οκτ 2008, 16:54
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από regent » 13 Ιουν 2023, 22:53

Χαίρετε.

Κοντεύω να κλείσω στο forum 15 χρόνια και πολλές φορές σκέφτομαι πόσες όμορφες ώρες ενασχόλησης μου έχει χαρίσει. Γνωριμίες με ανθρώπους με κοινά ενδιαφέροντα, με δημιουργικές ανησυχίες και πόση ικανοποίηση μου δίνει (και ίσως ελπίδα) πως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που δεν είναι απλά τυφλοί καταναλωτές που ακολουθούν μόδες αλλά μπαίνουν στην διαδικασία να χαρίσουν και να πάρουν μεταχειρισμένα με σκοπό την επαναχρησιμοποίηση.

Θα χαιρόμουν πολύ λοιπόν να διαβάσω τις ιστορίες όσων θα ήθελα να τις μοιραστούν σχετικά με τα αντικείμενα που τους χαρίστηκαν μέσω του xariseto.gr και τα οποία αξιοποίησαν στο έπακρο. Τα χάρηκαν εκείνοι ή κοντινοί τους άνθρωποι και κατά κάποιον τρόπο άλλαξαν/βελτίωσαν την ζωή τους.

Φιλικά,
Γιώργος

ΥΓ> Αν υπάρχει παρόμοιο νήμα κάπου στο forum και μου διέφυγε παρακαλώ να μου υποδειχθεί και να κλείσει το παρόν
Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Οι χρήστες που λαμβάνουν από εμένα αντικείμενα αποδέχονται αυτόματα τον μοναδικό όρο, τα αντικείμενα αυτά να επαναχαρίζονται όταν δεν χρησιμοποιούνται πια ή/και να ανακυκλώνονται όταν φτάσουν στο τέλος της ζωής τους.

regent
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3138
Εγγραφή: 24 Οκτ 2008, 16:54
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από regent » 13 Ιουν 2023, 23:02

Και θα κάνω την αρχή για να ωθήσω και άλλους να το κάνουν.

Έχω πάρει πολλά αντικείμενα από το site. Περισσότερα απ' ότι δείχνει ο αριθμός των ευχαριστώ που έχω δώσει μιας και υπήρξα εδώ και πριν ισχύσει ο συγκεκριμένος κανονισμός.

Πολλά από αυτά τα χρησιμοποιώ ακόμα, αλλά αν είχα να διαλέξω ένα αυτό θα ήταν ο μετατροπέας εσωτερικού σκληρού δίσκου σε εξωτερικό που πήρα το μακρινό 2011 από τον χρήστη kaloydis.

Όντας 18 χρονών τότε είχα αρχίσει να ασχολούμαι με τους Η/Υ όχι σαν παιχνιδομηχανές πια αλλά σαν υλικό (hardware). Το νέο joystick είχε γίνει το κατσαβίδι και η νέα πίστα η αναβάθμιση/υπερχρονισμός/βελτίωση. Αυτή η δωρεά λοιπόν μου έλυσε τα χέρια και παράλληλα με άνοιξε νέους δρόμους γνώσης και ενασχόλησης.

Θα ήθελα λοιπόν να ευχαριστήσω για ακόμα μια φόρα τον Αντώνη kaloydis για την δωρεά του και αν ποτέ το διαβάσει (έχει να μπει στο site από το 2014) θα χαιρόμουν πολύ να το συναντήσω.
Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Οι χρήστες που λαμβάνουν από εμένα αντικείμενα αποδέχονται αυτόματα τον μοναδικό όρο, τα αντικείμενα αυτά να επαναχαρίζονται όταν δεν χρησιμοποιούνται πια ή/και να ανακυκλώνονται όταν φτάσουν στο τέλος της ζωής τους.

Άβαταρ μέλους
Lenit
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
34 52
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 16 Οκτ 2019, 16:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νίκαιας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από Lenit » 14 Ιουν 2023, 10:47

Καλημέρα, για μένα ήταν 2-3 παιχνίδια με ήχους κ φώς. Το παιδί μου τα χάρηκε πολύ (δυστυχώς εκείνο το διάστημα δεν είχαμε χρήματα να του αγοράσουμε οτιδήποτε αντίστοιχο). Ευτυχώς ανακαλύψαμε το σάιτ κ σώθηκαμε!

Άβαταρ μέλους
klekat
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6757
Εγγραφή: 20 Μαρ 2013, 13:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από klekat » 14 Ιουν 2023, 11:05

Καλημερα.
Εμεις...παιδικα ρουχα! Απειρα παιδικα ρουχα, να εχει η μικρη να λερωνει, να σκιζει, να λασπωνει!
Και ενα μικρο γραφειο υπολογιστη, που χρονια τωρα μας εχει βολεψει.

Άβαταρ μέλους
alikigr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3061
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 17:50
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από alikigr » 14 Ιουν 2023, 17:21

βασικα ολα ΑΛΛΑ τα κεντηματα ενα τσικ παραπανω.... :up:

elaine84
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1463
Εγγραφή: 11 Σεπ 2012, 07:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πυλαίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 41
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από elaine84 » 14 Ιουν 2023, 17:33

Πολλά χάρηκα αλλά σαν την 5φυλλη ντουλάπα κανένα!!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Αγαπητά νέα μέλη,μη ζητάτε κι εξαφανίζεστε!
- Η συλλογή μου με κανάτες και vintages διακοσμητικά: viewtopic.php?f=335&t=209575
- Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά...

-Έχω έλλειψη χώρου. Τα αντικείμενα που χαρίζω μπορεί παράλληλα να τα πουλάω σε πλατφόρμα μεταχειρισμένων (vendora)(μόνο τα δικά μου αντικείμενα).

:poze:

Άβαταρ μέλους
tonia1990
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1249
Εγγραφή: 26 Φεβ 2014, 15:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Κερατσίνι-Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από tonia1990 » 14 Ιουν 2023, 22:55

καλησπέρα. αυτό που πραγματικά με βοήθησε είναι τα παιδικα αντικείμενα, πήρα από εδώ ριλαξ,καλαθουνα τα οποία τα χρησιμοποίησα κ στα 2 κου παιδάκια! Εννοειται κ ρούχα, μπεμπιλινο κλπ κλπ Δυστυχώς δυσκολεύομαι με τις αποστολές κ δεν υπάρχουν πολλοι π μπορούν να παραλάβουν από τον χώρο μου έτσι όταν δεν χρειάζομαι κάτι τα βάζω πρώτα εδώ κ αν δεν βρεθεί κάποιος τα χαρίζω σε άλλη ομάδα. πραγματικά όταν ένα ζευγάρι πρόκειται να αποκτήσει μωράκι είναι τεράστιο βοήθημα το xariseto. ευχαριστούμε

Έχω μόνο λογαριασμό Εθνικής.
Στέλνω και δέχομαι μόνο δέματα

Το μέλος loukia1981 είναι η αδερφούλα μου και χρησιμοποιούμε διαφορετική σύνδεση ίντερνετ, αν παω καμιa φορα σπιτι της και θελω κατι να δω, μπορει να μπω απο την συνδεση της.
Περιμένω κατάθεση απο:
Χρωστάω δέμα σε:
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από morfo212 » 15 Ιουν 2023, 22:20

Δεν νομίζω ότι μπορώ να ξεχωρίσω κάτι σαν το καλύτερο αντικείμενο που πήρα γιατί έχω πάρει πολλά επώνυμα και μη ρούχα για εμένα αλλά και όλη την οικογένεια, παπούτσια, βιβλία, κοσμήματα κλπ νομίζω ότι αυτό που μπορώ να πω ότι χάρηκα περισσότερο ήταν αυτά που έδωσα γιατί δυσκολευόμουν πολύ να αποχωριστώ ρούχα τόσο δικά μου όσο και των παιδιών μου. Όταν τα χάριζα εκτός δεν έπιαναν πάντα τόπο και στενοχωριόμουν. Επίσης ήμουν μέρος μιας εναλλακτικής ανταλλακτικής ομάδας (πιο παλιά πιο ενεργό) και αυτό με γέμιζε με ικανοποίηση.
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από chrismother » 17 Ιουν 2023, 01:38

Τα δύο είδη κηραλοιφές της morfo212 Κρίμα που σταμάτησε να φτιάχνει. Με βοήθησαν πολύ με τις πληγές στα χέρια απο τα πολλά πλυσίματα, αλλά και στους μυικούς πόνους


Υ.Γ. Τώρα είδα ότι έγραψε πρίν απο μένα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

Δημοσίευση από morfo212 » 17 Ιουν 2023, 17:35

chrismother έγραψε:
17 Ιουν 2023, 01:38
Τα δύο είδη κηραλοιφές της morfo212 Κρίμα που σταμάτησε να φτιάχνει. Με βοήθησαν πολύ με τις πληγές στα χέρια απο τα πολλά πλυσίματα, αλλά και στους μυικούς πόνους


Υ.Γ. Τώρα είδα ότι έγραψε πρίν απο μένα.
πολύ χαίρομαι, εγώ σώθηκα από δερματικά εγκζέματα και έτσι επιδόθηκα στην παραγωγή, μπορείς εύκολα να φτιάξεις και εσύ η συνταγή είναι πολύ απλή θα τη βρείς στο you tube. Εγώ παρεμπιπτόντως έβαζα για κάθε κουταλιά κερί 5 κουταλιές λάδι.
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”