Ασχετα μέλη σχολιάζουν στις αγγελίες μου

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Ασχετα μέλη σχολιάζουν στις αγγελίες μου

Δημοσίευση από chrismother » 14 Νοέμ 2023, 16:58

Ζητάω φρέσκα κράνμπερυ απο θάμνο
https://th.bing.com/th/id/OIP.wQC3EDkwl ... mgDet&rs=1
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chrismother την 16 Νοέμ 2023, 00:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

Άβαταρ μέλους
nkozhedley
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
19 29
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 22 Ιουν 2011, 23:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από nkozhedley » 14 Νοέμ 2023, 18:49

Είναι μούρα Βόρειας Ευρώπης , δύσκολα να τα βρείτε φρέσκα, υπάρχουν όμως κατεψυγμένα στα ρωσικά παντοπωλεία . Είναι υπέροχα και superfoods

Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από chrismother » 14 Νοέμ 2023, 21:50

nkozhedley έγραψε:
14 Νοέμ 2023, 18:49
Είναι μούρα Βόρειας Ευρώπης , δύσκολα να τα βρείτε φρέσκα, υπάρχουν όμως κατεψυγμένα στα ρωσικά παντοπωλεία . Είναι υπέροχα και superfoods
Και όμως υπάρχουν...έχουν φέρει μάλλον απέξω... ειναι περίοδος που φτιάχνουν λικέρ....ανήκω σε ομάδες ζαχαροπλαστικής και φτιάχνουν τώρα όλες κρανμπερυ και ρωτάνε τί να τα κάνουν τα υπόλοιπα :lol: ...ντρέπομαι να τους ζητήσω...γιατί δεν ειναι χαριστικές ομάδες.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

κουκουτσάκι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3689
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 21:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από κουκουτσάκι » 14 Νοέμ 2023, 22:55

chrismother έγραψε:
14 Νοέμ 2023, 21:50
nkozhedley έγραψε:
14 Νοέμ 2023, 18:49
Είναι μούρα Βόρειας Ευρώπης , δύσκολα να τα βρείτε φρέσκα, υπάρχουν όμως κατεψυγμένα στα ρωσικά παντοπωλεία . Είναι υπέροχα και superfoods
Και όμως υπάρχουν...έχουν φέρει μάλλον απέξω... ειναι περίοδος που φτιάχνουν λικέρ....ανήκω σε ομάδες ζαχαροπλαστικής και φτιάχνουν τώρα όλες κρανμπερυ και ρωτάνε τί να τα κάνουν τα υπόλοιπα :lol: ...ντρέπομαι να τους ζητήσω...γιατί δεν ειναι χαριστικές ομάδες.
Να μην ντρέπεσαι καθόλου .. δεν ξέρω που βρήκαν τέτοια ποσότητα .. μου ζητάει η μικρή και παίρνουμε από το σούπερ μάρκετ ένα μικρούλη πλαστικό γύρω στα 3 ευρώ ..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

είμαι μέλος σε κάποιες χαριστικές ομάδες όπως επίσης και σε κάποιες ομάδες πωλήσεων στο facebook

Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από chrismother » 15 Νοέμ 2023, 17:01

Δεν ήξερα οτι μπορούμε να σχολιάζουμε λές και είναι facebook σε κατινίστικες σελίδες...κλείνω την αγγελία γιατί δεν πρόκειτε να προσφέρει κανείς, ειδικά σε μία αγγελία που την έκαναν χωνί...στο τσάκ ήμουν να κάνω και εγώ το ίδιο στις αγγελίες τους.
Έχω βρεί τα συγκεκριμένα φυτά σε γλάστρες με 5 € και έξοδα αποστολής 8-10 € ανάλογα το βάρος...
Ζητάς απαράδεκτα πράγματα και έχεις και το θράσος να χαλάσεις αγγελία?

ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΟΠΩΣ 300 ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ...ΡΕ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από polvar » 15 Νοέμ 2023, 20:30

Δεν χρειάζονται νεύρα, δεν σας ειπε το μέλος κάτι που δεν ισχύει, ούτε και χάλασε η αγγελία με μια δημοσίευση
Το xariseto.gr ειναι χτισμένο σε λογισμικό για φορουμ (δημόσιες συζητήσεις)
Δεν είναι κακό να πει κανείς τη γνώμη του σε μια αγγελία προς διευκόλυνση αυτού που χαρίζει ή ζητάει (όπως έγινε και στην ζητηση σας στο viewtopic.php?f=386&t=209606), αρκεί να μη το κάνει συστηματικά ή να γράφει ασχετα μηνύματα που κουράζουν/ αλλοιώνουν την αγγελία

Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από chrismother » 15 Νοέμ 2023, 22:51

Ασφαλώς και αστειεύεστε...βγάλατε "μαστίγιο" σε μένα? Γιατί το κάνετε σε μένα...?
Να πιάσω και εγώ και να σχολιάσω για παράδειγμα...αγγελία που ζητάει άτομο συνέχεια ...το γιατί ζητάτε συνέχεια? ή όταν ζητάει συγκεκριμένα ρούχα να του πώ απο πού να τα παραγγείλει...νόμιζα οτι ήταν χαριστική ομάδα...αλλά εσάς σας ενόχλησε το ότι εγώ ηθελα να ειδοποιήσω τα μέλη για το 0,40 € στην προσφορά boxnow στις 31/10 και έκανα Post ειδοποίσης και τα σχόλια που δε χαρίζουν σε ζήτηση δεν σας ενοχλούν.
Χαριστική ομάδα δεν είναι?? Της προσφοράς και της ζήτησης..?
Ζήτησα κάτι και ας μην έδιναν σημασία..όπως τόσα άτομα, σύμφωνα με τα στατιστικά, που δεν έχουν ή δεν θέλουν να δώσουν ένα συγκεκριμένο είδος ζήτησης.
Δεν ζήτησα βοήθεια για το πού καλλιεργείτε...ούτε πού θα το βρώ να το αγοράσω(όπως έκανα αν προσέξατε στην αγγελία που αναφέρεστε...εκεί ναι το ζήτησα (να μου βρούν το που θα το αγοράσω)για αυτό έβαλα και ευχαριστώ)...Εδώ άλλη αγγελία....Αυτό ειναι αρνητικό γι αυτόν που ζητάει σαν να λένε "γιατί ζητάς?"
Μπήκα εγώ σε αγγελία να κάνω τέτοια?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από polvar » 15 Νοέμ 2023, 23:52

Το κράνμπερι δεν παράγεται στην Ελλάδα, εισαγόμενο είναι
Και από τα λεγόμενα σας φαίνεται ότι προφανώς το ξέρετε
Επομένως τι περιμένατε από την αγγελία αυτή;
Να υπάρχει μέλος που τα αγορασε από το οπωροπωλείο και να του περισσεψαν και να θέλει να τα χαρίσει, έτσι δεν είναι;
Για να βρεθεί όμως μέλος τέτοιο, θα πρέπει να περιμένετε κάποιες (έως αρκετές) μέρες να διαβαστεί η αγγελία από όλα τα ενεργά μέλη και ΑΝ υπάρχει κάποιο μέλος που ΤΥΧΑΙΝΕΙ να έχει περισσευούμενα και ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ να μπει στη διαδικασία του χαρίσματος με συνάντηση ή αποστολή, να ικανοποιηθεί η ζήτηση σας
Ετσι γίνεται με όλες τις ζητήσεις και ενώ κάποιες ικανοποιούνται πολύ γρήγορα, κάποιες άλλες ικανοποιούνται μετά από πολύ καιρό ή και ποτέ!
Αρα χρειάζεται αναμονή και υπομονή
Ενα μέλος βρέθηκε να σας πει ότι μπορείτε να τα βρειτε πιο εύκολα στο οπωροπωλείο, θεωρώντας ότι σας διαφεύγει η γνώση ότι δεν παράγονται στην Ελλάδα. Δεν σας είπε να κλείσετε την αγγελία.
Αν λοιπον εκ προοιμίου είχατε την υπομονή να περιμένετε να διαβαστεί η αγγελία από τα ενεργά μέλη, θα έπρεπε να επιδείξετε την υπομονή αυτη και συγκατανευση στο -αληθές- σχόλιο.
Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαστε φόρουμ και στα φόρουμ αναπτύσσονται απόψεις και ανθρώπινες σχέσεις (με τα θετικά και αρνητικά τους) και όχι site με ξερό αυτοματοποιημένο λογισμικό αγγελιών τα οποία στο χάρισμα έχουν αποτύχει να δώσουν την χροιά της ανθρωπιας

Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από chrismother » 16 Νοέμ 2023, 00:10

1)https://www.agromarket-hellas.gr/c/Cran ... Farlin-240
Ξέρετε πόσα χρόνια είναι αυτή η επιχείρηση που το πουλάει το γλαστράκι κρανμπερι...8 - 10 € ζητάει για να το στείλει...
2)Δεν έχω δεί σχόλια σε αγγελίες προσφοράς ή ζήτησης με το ύφος αυτό ενώ βλέπουν και την υπογραφή. Και η υπογραφή πάντα όσες φορές την έχω αλλάξει αναφέρετε στο ίδιο θέμα...ΣΤΗΝ ΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΠΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ...Δέν κάνατε κάτι όμως ούτε εκεί...απλά διαγράψατε την αγγελία την άλλη μέρα για να μήν φανεί ο τσακωμός......και μετά ξαναέκανα άλλη ίδια αγγελία, δεν απάντησε κανείς μέχρι που την έκλεισα γιατί αγόρασα.
Όπως έχετε δεί..ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ αυτό το να απογοητεύσω μέλος...Επίσης δεν έχω δώσει θάρρος για ανάπτυξη ανθρώπινων σχέσεων μαζί μου..μπαίνω για να χαρίζω και να μου χαρίζουν...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: φρέσκα κρανμπερυ θάμνου.

Δημοσίευση από polvar » 16 Νοέμ 2023, 00:18

Το γλαστράκι μπορεί να πουλιέται όπως λέτε, ευδοκιμεί όμως; Αναπτύσσεται στην Ελλάδα;
Και πάλι τότε το μέλος που σας είπε για τις τριανταφυλλιές από καλή προαίρεση σας το είπε για να μην μπαίνετε στον κόπο και αποτύχουν τα ριζώματα, δεν είχε προηγούμενα μαζί σας
Σχόλια περι μεροληψίας δεν δεχομαι, απλά κάποια πράγματα τα παραβλέπω και δεν τα σχολιάζω για να δωσω ευκαιρία μήπως και διορθωθούν από μόνα τους και άλλα δεν τα παίρνω χαμπάρι εγκαίρως γιατί δεν ειμαι μηχανή
Οι αγγελίες που δεν έχουν κατάληξη διαγράφονται για να μην πιάνουν πολύτιμο χωρο, κοντεύουμε τις 2 εκατομμύρια δημοσιεύσεις. Η συγκεκριμένη όμως με την διαμάχη δεν σβήστηκε αλλά εξακολουθεί να υπάρχει στο viewtopic.php?f=299&t=207633. Αποκρύφτηκε όμως για αρκετό διάστημα σε χώρο όπου έχει πρόσβαση μόνο η ομάδα διαχείρισης μέχρι να σταματήσουν οι έριδες ή/και διορθωθούν τα πράγματα από μόνα τους όπως ειπα πιο πάνω αλλά μάλλον μάταια.

Και τέλος, αφού τόσο πολύ δεν επιθυμείτε τον χαρακτήρα του φορουμ στις αγγελίες σας και δεν σας αρέσουν τα σχόλια, να πατάτε αναφορά και αν κρίνω ότι όντως είναι ασχετο με την προσφορά ή την ζήτηση, θα τα διαγράφω

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”