Ψηφίστε για έλεγχο στοιχείων πριν την εγγραφή στο xariseto

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!

Να γινετε ελεγχος για νεα μελη , πριν μπουν στην ομάδα του xariseto.gr

Ναι
52
57%
Οχι
21
23%
Ναι μεν ...αλλά..
14
15%
Δεν ξέρω
4
4%
 
Σύνολο ψήφων: 91

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Ψηφίστε για έλεγχο στοιχείων πριν την εγγραφή στο xariseto

Δημοσίευση από makis » 27 Οκτ 2010, 02:50

Μετα απο ακόμα μια περίπτωση απο τις πολλες που έγιναν αυτές τις μερες θελω να μου πειτε την γνωμη σας

Πρέπει όλοι να ψηφίστε και απο εκει και πέρα γράψτε και 2 σύντομα σχόλια.

Οσο αφορά τον τροπο (αν χρειαστεί) θα δω να βρω ενα εύκολο και χωρις πολυ διαδικασία !

H ερωτήσει ειναι : Να γίνετε ελεγχος για νεα μέλη , πριν μπουν στην ομάδα του xariseto.gr
με πιστοποίηση , επαλήθευση τηλεφώνου
η να μείνει οπως εχει εως τωρα .
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από panos » 27 Οκτ 2010, 03:08

Ναι απο μενα !
Κατι απλο και απο εκει και περα εξτρα η πιστοποιηση μελους

Να μαθουν να ακουν τους βασικους κανονες
Να μην κανουν διπλοεγραφες
Να μην αναγκαζοματε να κανουμε ενημερωσεις συνεχεια για λαθη

Και να μην ενημερωνουμε τετοια μελη και να γινετε κατευθειαν ban
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
stellanutella
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1445
Εγγραφή: 21 Ιουν 2010, 04:34
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από stellanutella » 27 Οκτ 2010, 03:10

ο,τι ελεγχος μπορει και ειναι εφικτο να γινεται σαφως και να γινεται!
και στα τηλεφωνα και στις διευθυνσεις και σε ολα!
ομως βρε παιδια ακομα δεν εχω καταλαβει ποια η ουσια καποιος να εχει δυο λογαριασμους???
μη μου πειτε για να παιρνει εξτραδακια κτλ...δηλαδη ειλικρινα τωρα...για ποιο λογο???ελεος!!!
Λογω Σοβαρου Οικογενειακου Προβληματος Δεν Εχω Το Χρονο Και Τη Δυνατοτητα Να Βρισκομαι Στο Διαδικτυο
Ζητω Συγνωμη Για Την Οποια Καθυστερηση...
Να Ειστε Ολοι Καλα Και Καλες Γιορτες Με ΥΓΕΙΑ!!!

Άβαταρ μέλους
kasidy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1593
Εγγραφή: 27 Μάιος 2010, 17:06
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσπρωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Ηγουμενίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από kasidy » 27 Οκτ 2010, 03:50

Εδωσα οχι σαν απαντηση... Μου φαινεται λιγακι παραξενο, το να ελεγχεται ενα μελος που μολις εκανε λογαριασμο! Αφου φαινονται οι λογαριασμοι απο το ιδιο pc...και για να κρυβονται και να προσπαθουν να δικαιολογιθουν γνωριζουν τους κανονες! Ακομη, ποσες συναλλαγες θα μπορουν να εχουν αυτα τα μελη μεταξυ τους?? Απλα πιστευω πως οι διπλοι λογαριασμοι και τα μελη που κανουν αυτες τις παραξενες συναλλαγες θα πρεπει να τρωνε μονιμο :ban:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kasidy την 28 Οκτ 2010, 00:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
niki_Z
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 12246
Εγγραφή: 12 Ιουν 2010, 11:51
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Παμίσου Καρδίτσας
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από niki_Z » 27 Οκτ 2010, 07:47

ειναι δυσκολο σε καποιον που δεν γνωριζει καποιον αλλον να ανοιχτει... ετσι πιστευω και εδω πολλα νεα μελλη θα ειναι διστακτικα στο να δωσουν τα στοιχεια τους απο την αρχη ασε που τοσα ακουγονται για το Internet ολοι πιστευω ειναι κουμπωμενοι στην αρχη... αλλα κατι πρεπει να γινει και με τους διπλους λογαριασμους :roll:
Δείτε εδώ τις ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/gLm82f

Προτιμώ να χαρίζω σε άτομα που είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους
Αποστολή με ΔΕΜΑ ΕΛΤΑ

παρακαλώ πολύ τα μελή που μου στέλνουν γραμματόσημα να γραφούν μέσα για ποιο αντικείμενο είναι και το ψευδώνυμο τους όταν δεν παραλαμβάνω γραμματόσημα εντός 15 ημερών χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος το αντικείμενο θα πηγαίνει στον επόμενο ενδιαφερόμενο ευχαριστώ
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από theosve » 27 Οκτ 2010, 08:38

Εγω ψηφισα ΝΑΙ. Αν το site αφορουσε μονο συναλλαγες με ΕΛΤΑ ισως να ψηφιζα διαφορετικα. Επειδη ομως καποιες φορες χαριζουμε και πραγματα πυ πρεπει να τα παραλαβουν απο το σπιτι μας, θα ηθελα να υπαρχει , εστω ενας τυπικος ελεγχος εξ'αρχης, για το φοβο των Ιουδαιων.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από mariamary » 27 Οκτ 2010, 08:55

εγώ λέω ένα μεγάλο ναι, πρέπει να ελέγχονται όλοι όσοι είναι να να γίνουν μέλη εδώ,γιατί δεν μιλάμε για ένα απλό forum, που μπαίνεις γράφεις ότι θέλεις και κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου , πιστεύω πως αν ξέρει κάποιος ότι πρέπει να είναι αληθή τα στοιχεία του για να κάνει εγγραφή , κάποιοι που ενδεχομένως που είναι <<περίεργοι>> θα το σκεφτούν να κάνουν, έτσι θα κρατάμε και το Site <<καθαρό>> ;).
και μην ξεχνάμε πως πολλά Site όταν κάνεις εγγραφή σου στέλνουν τον κωδικό ΜΟΝΟ με ταχυδρομείο στο σπίτι, για να είναι σίγουροι..............αυτά από μένα :D
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Άβαταρ μέλους
OIK
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 23:02
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από OIK » 27 Οκτ 2010, 09:07

Oποιος φοβάται να δώσει τα στοιχεία του και τη διεύθυνσή του να μην συμμετέχει. Το ίδιο πρέπει να φοβόμαστε και εμείς να χαρίσουμε κάτι σε κάποιον που είναι ουσιαστικά ανύπαρκτος. Οσοι έχουν δικαιώματα πρέπει να έχουν και υποχρεώσεις.
Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρονται για ότι χαρίζω να το δηλώνουν δημόσια και αν αποφασίσω να τους το χαρίσω να στέλνουν πμ. Εκτός από τα στοιχεία όλα τα άλλα δημόσια παρακαλώ.
Παράκληση οι ανορθόγραφοι να προσέχουν περισσότερο γιατί τα μάτια μας πονάνε.

Άβαταρ μέλους
δεσποινα56
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: 10 Ιουν 2010, 21:14
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από δεσποινα56 » 27 Οκτ 2010, 09:47

Ψηφισα ναι .Νομιζω ο Μακης δεν μιλαει για τους διπλους λογαριασμους , αλλα για καποιο ή καποια άτομα που μπηκαν εδω και ο βασικος σκοπος τους ηταν τελειως διαφορετικος απο τον σκοπο του σαιτ, γνωριμιες υποπτες κλπ. Αυτο συμβαινει δυστυχως σε ολα τα σαιτ , μπαινουν και ζιζανια . Μακη το προβλημα δεν ειναι μονο να σου δωσει στοιχεια, γιατι και να σου τα δωσει τις πραγματικες προθέσεις του ειναι δύσκολο μονο με αυτα τα στοιχεία να τις τσεκαρεις . Πρέπει να εξηγησεται στον κοσμο εδω ότι τετοια ατομα θα πρέπει καταγγελονται αμεσως δημοσια ώστε και οι υπόλοιποι χρήστες να γνωρίζουν τις προθέσεις τους.

virginiabts
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7329
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 10:06
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Τοποθεσία: Εξάρχεια
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από virginiabts » 27 Οκτ 2010, 09:55

Κι εγώ ψηφίζω ναι, αν και είμαι κατά του ελέγχου και της διάθεσης προσωπικών δεδομένων στο διαδίκτυο, ωστόσο επειδή εδώ ερχόμαστε σε προσωπική επαφή με ανθρώπους και τελικά για να γίνει μια συνάντηση ή μια "συναλλαγή" πρέπει να δώσουμε το τηλέφωνό μας ή τη διεύθυνσή μας, πρέπει να υπάρχει ένας βασικός έλεγχος για δική μας προφύλαξη.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ όσους ζητούν αντικείμενα να μου στέλνουν και πμ γιατι δεν μπαίνω συχνά!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”