Ψηφίστε για έλεγχο στοιχείων πριν την εγγραφή στο xariseto

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!

Να γινετε ελεγχος για νεα μελη , πριν μπουν στην ομάδα του xariseto.gr

Ναι
52
57%
Οχι
21
23%
Ναι μεν ...αλλά..
14
15%
Δεν ξέρω
4
4%
 
Σύνολο ψήφων: 91

Άβαταρ μέλους
sony
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: 14 Μάιος 2010, 00:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από sony » 27 Οκτ 2010, 22:50

Ψηφιζω & εγω ενα μεγαλο ΝΑΙ.
ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΟΥ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΘΕΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Παραλαβή μόνο σε κοντινές περιοχές της Θεσσαλονίκης διοτι δεν διαθετω μεταφορικο μεσο.
Όταν δεν λαμβάνω εντός 2 εβδομάδων γραμματόσημα το αντικείμενο χαρίζεται σε επόμενο μέλος.


Άβαταρ μέλους
elachl
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1103
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 11:58
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από elachl » 27 Οκτ 2010, 23:06

και γω ναι,,αν και δεν με νοιαζει αν θελω να δωσω κατι το δινω με την καρδια μου και δεν με νοιαζει το βιογραφικο του παραληπτη..απο την αλλη καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται λεγανε οι παλιοι ανθρωποι!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
θα στελνω οτι θελετε με ελτα αφου παραλαβω τα γραμματοσημα.συγνωμη που δεν μπορω να ανταπεξελθω διαφορετικα αυτη τη στιγμη λογω οτι την χειμερινη περιοδο ειμαι πολυ χαμηλομισθη!

Άβαταρ μέλους
sadistria
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
73 90
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 21 Μαρ 2009, 12:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Χαιδαρι
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από sadistria » 28 Οκτ 2010, 00:04

Ψηφισα κ εγω Ναι...
Μια ασφαλεια παραπανω ειναι σιγουρα επιθυμητη...
Οπως εχω δωσει κ εγω τα στοιχεια μου (κ τα υπολοιπα πιστοποιημενα μελη)
πιστευω μπορουν τα τα δωσουν κ οι υπολοιποι για λογους ασφαλειας..

Άβαταρ μέλους
utero
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
64 79
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: 10 Ιουν 2010, 21:20
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Κροκεών Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από utero » 28 Οκτ 2010, 00:37

Νομιζω οτι κανενας "ελεγχος" δε θα γινεται μ αυτον τον τροπο, ουτε καταλαβαινω σε τι βοηθαει να εχεις τα στοιχεια καποιου ανθρωπου, τετοιου ειδους στοιχεια εννοω. Λετε οτι το προβλημα σας είναι οι διπλοι λογαριασμοι και οι στημενες δοσοληψιες..Αφου μπορειτε οπως λετε να το ελεγξετε μεσω της ip, για ποιο λογο να γινει ολη αυτη η διαδικασια? Επισης, αν ημουν νεο μελος δε θα γραφομουν αν μου ζητουσαν τετοια πραγματα..Μου φαινεται καπως σαν "φακελωμα". Γιατι εγω, ενας απλος χρηστης να σας εμπιστευτω τα στοιχεια μου, τη διευθυνση μου, τα τηλεφωνα μου? Αποκλειεται καποια στιγμη ολα αυτα τα στοιχεια να βρεθουν σε τριτα χερια και ξαφνικα να χτυπανε τα κινητα μας απο αγνωστες εταιριες που διαφημιζονται και τα γραμματοκιβωτια μας απο προσπεκτους καθε εταιρειας?
Διαφωνω καθετα, και συγνωμη που ξαναγραφω στο thread αλλα βλεπω πολλα "ναι" και απλα σκεφτομαι οτι ειναι ενα ρισκο που παιρνει ο καθενας, ξερει τους κινδυνους που μπορει να υπαρχουν και το ιδιο το site δε φερει καμια ευθυνη γι αυτους. :thank:
Πόσο ακόμα θα υπάρχω στις ρακένδυτες μνήμες σου
πόσο ακόμα θα ψάχνω αιμορραγώντας με στίχους
την ανάσα απ' το γέλιο σου, τους τριγμούς απ' τα βήματα
της αγάπης το τρέμουλο στους σπασμούς της φωνής σου

Κυριακή των Βαΐων ανοιξιάτικο βράδυ
σου στέλνω για τη γιορτή σου καρτ ποστάλ απ' τον Άδη


....ΕΓΙΝΕ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΜΑΣ

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2477
Εγγραφή: 14 Απρ 2010, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 28 Οκτ 2010, 11:14

Λέμε τη γνώμη μας όλοι εδώ, η ψηφοφορία είναι ενδεικτική,η απόφαση είναι καθαρά θέμα των διαχειριστών! :)
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
frog
new member
new member
2 5
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2009, 19:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από frog » 28 Οκτ 2010, 11:52

ρε παιδιά έιναι υπερβολικό. πια φοβόμαστε και τη σκιά μας. από τη στιγμή που οι διπλοί λογαριασμοί μπορούν να ελέγχονται με το ip ποιος ο λόγος για φακέλωμα τηλ κλπ?? εγώ εννοείται και δεν θα το έδινα όπως και τη διεύθυνση μου σε ένα site. ας χαλαρώσουμε λίγο. τι κλίμα τρομοκρατίας είναι αυτό??εννοείται και όχι στον έλεγχο!!

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από BaCh » 28 Οκτ 2010, 12:43

Ένα μεγάλο ΟΧΙ (μέρα που είναι)
Το καλύτερο θα ήταν να δίδεται το δικαίωμα σε όποιον προσφέρει κάποιο αντικείμενο να το περιορίζει μόνο για τα πιστοποιημένα μέλη, πολύ απλά γράφοντας στο τέλος του ποστ του "μόνο για πιστοποιημένα μέλη".

Δε ζούμε και στην πιο δημοκρατική, ή λιγότερο διεφθαρμένη χώρα για να λέμε "μεγάλα ΝΑΙ" στην δημιουργία βάσεων δεδομένων με τα προσωπικά μας στοιχεία. :z
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
WoofNiaou
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
72 60
Δημοσιεύσεις: 722
Εγγραφή: 27 Μάιος 2010, 15:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Χαλανδρι
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από WoofNiaou » 28 Οκτ 2010, 22:14

κι'εγω οχι, γιατί νομίζω ότι αυτοί που μπαίνουν για να κοροιδέψουν με διπλους λογαριασμούς πιάνονται από τις ίδιες τους τις χαζομάρες(εκτός από την ίδια ip)!
Επίσης οτιδήποτε "κακόβουλο" θελει να κάνει κάποιος μπορεί να το κάνει και ας έχει δώσει τα στοιχεία του, δεν νομίζω ότι θα κερδίσουμε κάτι με αυτό και επίσης δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος καινούριος να δώσει τα στοιχεία του έτσι απλά σε ένα άγνωστο site, και αυτό θα αποτρέψει πολλούς καινούριους να γραφτούν.
Ζητώ συγνώμη για την αργοπορία στις απαντήσεις μου.

meaculpa
Platinum Member
Platinum Member
13 22
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 07 Σεπ 2009, 16:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από meaculpa » 28 Οκτ 2010, 22:54

Οχι κι απο μένα αν και θα πρότεινα μια υποχρεωτικη αμφιδρομη αξιολόγηση μελών μετα απο κάθε συναλλαγή
Λόγω έλλειψης χρόνου παραλαβή μόνο από Συκιές ή Νεαπολη ή με τον courier του χαρισετο.

Συγγνώμη αλλά δεν στέλνω με το ταχυδρομείο, δεν προλαβαίνω

Άβαταρ μέλους
giotagts
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2649
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2010, 00:52
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Ψηφιστε για το xariseto.gr ΟΛΟΙ !

Δημοσίευση από giotagts » 18 Φεβ 2011, 18:35

Ψηφισα οχι.. Πιστευω οτι ενα υποψηφιο μελος δεν θα δεχοταν να δωσει τα στοιχεια του σ ενα σαιτ που δε γνωριζει.. Οποτε δεν θα εξυπηρετουσε τα νεα μελη αυτο. Καλο θα ηταν να υπαρχει ενας περιορισμος στον αριθμο αντικειμενων που θα μπορουν να λαμβανουν για οσο χρον. διαστημα δεν εχουν πιστοποιηθει... αλλα εγω κολλαω στο θεμα της πιστοποιησης και πως πρεπει να γινεται αυτη... μηπως θα ηταν καλυτερο να υπαρχουν καποιες βαθμολογιες για καθε μελος που ειχαμε συναλλαγη.. Δηλαδη πχ οταν παταμε το ευχαριστω να μας ζητα και μια βαθμολογια για το ατομο που μας χαρισε κατι.. κι ετσι να πιστοποιουνται τα μελη απο τις εμπειριες μας στο χαρισετο... κι οχι με τηλ και ταυτοτητες... θεωρω οτι ειναι πιο λογικο αυτο απο την αποψη οτι και τηλ να δωσει δε σημαινει οτι θα ναι ενταξει στις συναλλαγες του..δεν ξερω εγω ετσι το σκεφτομαι...
Παρακαλω, μεσα στους φακελους να αναγραφετε το username και τι εχετε ζητησει!!
δεν εχω ιντερνετ συγγνωμη οταν μπορεσω θα σας ενημερωσω...

People were created to be loved.Things were created to be used.The reason why the world is in chaos is because things are being loved and people are being used.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”