ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ με τους "ζήτουλες"

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Μάριος Μπάτης
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
38 4
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ με τους "ζήτουλες"

Δημοσίευση από Μάριος Μπάτης » 15 Νοέμ 2010, 12:52

<<ζήτουλας>> :
"Τραγική ράτσα ανθρώπου που έχει την τάση να ζητάει συνέχεια το ο,τιδήποτε.

Στην συντριπτική πλειονότητα τέτοιου τύπου ανθρώπων,η συνεχής ζητιανιά αντικειμένων ή υπηρεσιών ΔΕΝ συνοδεύεται από αδυναμία απόκτησης ή διεκπεραίωσής τους. Πιο πολύ έχει να κάνει με τρόπο σκέψης από τον οποίο πολύ δύσκολα απαλλάσεται κάποιος και ακόμα πιο δύσκολα απαλλάσει άλλους από αυτόν."
(ΠΗΓΗ : slang.gr)

ΦΥΣΙΚΑ διακωμωδώ,πέραν του σχεδόν σοβαρού της καταστάσεως,τους κατά καιρούς χρήστες που ΖΗΤΑΝΕ,ενώ δεν έχουν δώσει απολύτως τίποτα!!!Μηδέν εις το πηλίκον για είδη που έχετε δώσει.
Σίγουρα όλοι έχουμε ανάγκη και χρειαζόμαστε πράγματα και αυτός είναι και ο σκοπός της σελίδας (ο εναλλακτικός και ο αλληλέγγυος) ΑΛΛΑ προσπαθήστε εκτός από τον σκοπό να <μπείτε> και στο τρόπο σκέψης...
ΔΕΝ μπορεί όλο και κάτι θα έχετε να χαρίσετε!!!
*Παραλαβή αποκλειστικά από περιοχή ΜΑΡΤΙΟΥ & ΚΕΝΤΡΟ κατόπιν +ενοήσεως

*Σε περίπτωση μη 24ωρης επικοινωνίας μαζί μου,διατηρώ κάθε δικαίωμα να δώσω το αντικείμενο στον επόμενο ενδιαφερόμενο,καθώς θέλω να φεύγουν το συντομότερο

*Για λόγους προσωπικούς,κοινωνικούς και περιβαλλοντικούς δεν κάνω αποστολές εκτός Θεσσαλονίκης [εκτός αν τίθεται θέμα ανάγκης]

Άβαταρ μέλους
skorpiosmt
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: "ζήτουλας"

Δημοσίευση από skorpiosmt » 15 Νοέμ 2010, 13:04

Συμφωνώ απόλυτα..Πραγματικά λυπηρό. :<
ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΘΝΙΚΗ, TT, ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΡΟΤΙΜΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mariamary » 15 Νοέμ 2010, 13:28

απλα ΣΩΣΤΟΣ :hapi:
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Άβαταρ μέλους
gponiris
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Βουκολιών Χανίων
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gponiris » 15 Νοέμ 2010, 16:10

:judge: :judge: απολυτα σωστος!!!!! :bow: :bow:
-Παραλαβη απο την περιοχη μου (Γαλατσι).Δεν αποστελω με ΕΛΤΑ λογω ελλειψης χρονου
-Αν δεν μπορειτε να παραλαβετε μπορειτε να ζητησετε εξυπηρετηση απο αλλα μελη ή γνωστους σας
-Παντα στελνω το τηλ μου σε πμ για αμεση επικοινωνια.Δεν απαντω σε αποκρυψη
-Δεν δινω προτεραιοτητα παντα.Ακολουθω την κριση μου και τα στατιστικα των ενδιαφερομενων
-Ζηταω σεβασμο,κατανοηση και συνεπεια στα ραντεβου.

ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΕΣ http://bit.ly/YvyQAB

TSIBURAKI
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Τριπύλας Μεσσηνίας
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από TSIBURAKI » 15 Νοέμ 2010, 18:18

Δικιο έχετε, κ γω οταν μπηκα πραγματικα νομιζα οτι δεν εχω τπτ για χαρισμα, τελικα κατι βρηκα έστω κ μικρα ;)
Φιλικα Ιωαννα
Παραλαβή απο Γερμανία
Δεν θα τηρειται σειρά πρoτεραιότητας όποιος μπορεί να το πάρει άμεσα
μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι.
Τα πραγματα που ζηταω δεν ειναι παντα για δικη μου προσωπικη χρηση , αλλα κ για ατομα που τυχαινει να γνωριζω οτι χρηζουν αναγκης κ δεν γνωριζουν ή δεν εχουν προσβαση στο διαδικτυο!
Προτιμουνται μελη που ειναι συνεπεις (ειτε πιστοποιημενα ειτε οχι)
[/color][/size]

Ζητώ συγνώμη κ την κατανοήση σας, ο χρόνος μου δυστυχως πλέον έχει ελλατωθει δραματικά λόγω υποχρεώσεων της δουλειάς μου έκει οφείλονται κ οι όποιες καθυστερήσεις είτε σε αποστολές είτε σε συνενοήσεις.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 46
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 15 Νοέμ 2010, 21:18

Μάριος Μπάτης έγραψε:<<ζήτουλας>> :
"Τραγική ράτσα ανθρώπου που έχει την τάση να ζητάει συνέχεια το ο,τιδήποτε.

Στην συντριπτική πλειονότητα τέτοιου τύπου ανθρώπων,η συνεχής ζητιανιά αντικειμένων ή υπηρεσιών ΔΕΝ συνοδεύεται από αδυναμία απόκτησης ή διεκπεραίωσής τους. Πιο πολύ έχει να κάνει με τρόπο σκέψης από τον οποίο πολύ δύσκολα απαλλάσεται κάποιος και ακόμα πιο δύσκολα απαλλάσει άλλους από αυτόν."
καλα τα λες , και ακομα η πλειοψηφια τέτοιων ατομων οταν τους πουμε να πανε βαση οριων κανονων , αρχιζουν και φωναζουν οτι
-τι site ειμαστε ,
-οτι αυτο δεν ειναι αλληλεγγύη ,
-οτι εχει σκοπο στο μελλον να χαρισει αλλα δεν εχει χρονο (αλλα εχει χρονο μονο να ζηταει)
-οτι σιγα μωρέ τι εκανα (οπως χθες εναν τυπο που ζητησε 25 ειδη σε 1 ωρα και εκραξε και συντονιστη

Ηδη εχω βρει ενα mod που αυτόματα θα περνει τέτοιο βαθμο μελος που ζηταει συνεχεια , απλα ψαχνω τις σωστες ρυθμίσεις .
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Μάριος Μπάτης
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
38 4
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Παπούτσι: 43
Επικοινωνία:

Άποψη αγανάκτησης όσο αναφορά την [ΖΗΤΗΣΗ]

Δημοσίευση από Μάριος Μπάτης » 31 Δεκ 2010, 13:17

Όπως αναφέρει και ο τίτλος.
ΠΙΟ συγκεκριμένα ;;;
Δεν γίνεται και δεν νοείται (τουλάχιστον και έστω προσωπικά) να υπάρχουν μέλη τα οποία με το που κάνουν εγγραφή να προβαίνουν ΑΜΕΣΩΣ σε ΖΗΤΗΣΗ...
Ας κοιτάξουν να χαρίζουνε και κάτι...Όπως φυσικά και μέλη τα οποία είναι ενεργά εδώ και καιρό και ενώ δεν έχουν δώσει τίποτα απολύτως ,έχουνε στο ενεργητικό τους παράλογες απαιτήσεις ζητώντας π.χ:Ηλεκτρικά,ηλεκτρονικά,μουσικά,μηχανικά είδη...
ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ!!!
Εκτός το ότι εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε όλα ,<<βρωμίζουν>> τις αγγελίες και καταντάνε περίγελος.
Ας πάρουν και μία θέση οι συντονιστές ή οι διαχειριστές με το να μην επιτρέπουν τέτοιου είδους ενέργειες!!!
:thank:

Εύχομαι το 2011 εκτός από υγεία,δύναμη,αγάπη,δημιουργία,πάθος,έλξη,πόθο,ενέργεια,ειλικρίνεια,επικοινωνία,χαρά,χαμόγελα,εκπλήξεις,γνωριμίες,ελπίδα,
νίκη,ελευθερία...
Να φέρει και προσωπική ορθή κρίση και σκέψη!!!
*Παραλαβή αποκλειστικά από περιοχή ΜΑΡΤΙΟΥ & ΚΕΝΤΡΟ κατόπιν +ενοήσεως

*Σε περίπτωση μη 24ωρης επικοινωνίας μαζί μου,διατηρώ κάθε δικαίωμα να δώσω το αντικείμενο στον επόμενο ενδιαφερόμενο,καθώς θέλω να φεύγουν το συντομότερο

*Για λόγους προσωπικούς,κοινωνικούς και περιβαλλοντικούς δεν κάνω αποστολές εκτός Θεσσαλονίκης [εκτός αν τίθεται θέμα ανάγκης]

Άβαταρ μέλους
elen2
Diamond Member
Diamond Member
40 73
Επικοινωνία:

Re: Άποψη αγανάκτησης όσο αναφορά την [ΖΗΤΗΣΗ]

Δημοσίευση από elen2 » 31 Δεκ 2010, 14:14

καλησπέρα, αρχικά εχεις δίκιο αλλα απο τη στιγμή που τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι δεν παραβαίνουν τους κανόνες το θεωρώ άδικο να γίνει κάποια ενέργεια εναντίον τους, εκτός αν αποδειχθεί οτι τα πράγματα πάνε προς πώληση. υπάρχουν βέβαια και άτομα τα οποία παραβαίνουν τους κανόνες και δεν γίνεται καμία ενέργεια....... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

randy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από randy » 31 Δεκ 2010, 14:56

Πραγματικά, πιστεύω πως πριν κατηγορήσουμε ας σκεφτούμε. Σίγουρα υπάρχουν μέλη που είναι άπληστα, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον αν δεν τον γνωρίζω προσωπικά. Ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε τι ανάγκη έχει κάποιος και προφανώς αν δεν μπορούμε να μπούμε εύκολα στη θέση του. Επίσης είναι πασιφανής η ανάγκη κάποιου από το πόσα βασικά και στοιχειώδη αγαθά ζητάει (άλλο να γράφεσαι για να ζητήσεις ψυγείο και άλλο για να ζητήσεις ένα κουτάβι ράτσας). Επίσης μην ξεχνάμε ότι κάποια μέλη εκπροσωπούν ανθρώπους πολύ φτωχούς, οι οποίοι δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Νομίζω είχες ανοίξει και άλλο παρόμοιο θέμα ("ζήτουλας") πριν κάποιο διάστημα. Τότε είχε μπει στο πνεύμα του κατηγορητηρίου σου, αυτή τη φορά όμως δεν μπορώ. Γιατί απλά δεν μπορούμε να τους βάζουμε όλους σε ένα καζάνι.

Καλή χρονιά σε όλους!

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mariamary » 31 Δεκ 2010, 15:02

δεν νομιζω οτι μιλαει για ολα τα μελη, αλλα για καποια συγκεκριμενα που πανω κατω τα ξερουμε.............αλλα και για τα καινουρια μελη που μπαινουν και σε μια ωρα εχουν ζητησει 23 αντικειμενα.....ουτε μπαινουν στον κοπο να διαβασουν τους κανονες!!!!
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”