ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
giotagts
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2649
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2010, 00:52
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από giotagts » 08 Ιούλ 2011, 10:30

Ουτε εμενα μου εχουν πει ποτε κατι ενω τα βαζω μπροστα τους γραμματοσημα και προπληρωμενους...
Τα ελτα βολευουν μονο για μικροαντικειμενα.. Για τα αλλα μονο κουριερ..
Βεβαια εγω με τη σχολη και το ατακτο προγραμμα μου συνηθως αφηνω σημειωματα στον υπαλληλο της κουριερ, αλλα ευτυχως εχουμε αναπτυξει μια πολυ καλη σχεση και μου τ αφηνει σε μυστικο μερος και παραλαμβανω καθε φορα κι ας λειπω... Κατ' εμε κουριερ βολευει παρα πολυ αρκει να πετυχεις καλους υπαλληλους.. ;)
Παρακαλω, μεσα στους φακελους να αναγραφετε το username και τι εχετε ζητησει!!
δεν εχω ιντερνετ συγγνωμη οταν μπορεσω θα σας ενημερωσω...

People were created to be loved.Things were created to be used.The reason why the world is in chaos is because things are being loved and people are being used.


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από polvar » 08 Ιούλ 2011, 10:33

Λοιπόν να τα βάλουμε με την σειρά:
1) Οι φάκελοι ακτινοσκοπούνται, αυτό είναι γνωστό εδώ και καιρό για λόγους ασφαλείας.
2) Μπορεί να μην απαγορεύεται (με την στενή έννοια του όρου) η αποστολή χρημάτων ή γραμματοσήμων σε φάκελο αλλά είναι ευνόητο ότι δεν εξασφαλίζεται η αποστολή τους σε απλό φάκελο. Ο καθένας, από τον υπάλληλο που τον ακτινοσκόπησε μέχρι τον θυρωρό της πολυκατοικίας ή οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να πάρει τον φάκελο πριν φθάσει σε μας.
3) Η τιμή του courier συμφέρει πάρα πολύ. Αν λάβετε υπόψη τα έξοδα αποστολής γραμματοσήμων/φακέλων + τον κίνδυνο να "χαθούν" (κλαπούν, άρα θα πρέπει να ξανασταλούν) + τον χρόνο αναμονής στο ταχυδρομείο, η τιμή του courier είναι πολύ καλύτερη. Επίσης θα πρέπει να το στηρίξουμε όσο μπορούμε για να μην το χάσουμε. Τυχόν παρατράγουδα διορθώνονται με παράπονα στα κεντρικά
4) Για όποιον δεν μπορεί να περιμένει την courier έχει γράψει ο makis ότι είναι δυνατή η αποστολή ή η παραλαβή από το κοντινό υποκατάστημα ΕΛΤΑ, αρκεί να γραφεί στις παρατηρήσεις.
5) Τέλος, όσον αφορά τους προπληρωμένους φακέλους εγώ αγοράζω όσους θέλω από τα ΕΛΤΑ χωρίς να με ρωτάει κανείς. Επίσης να ξέρετε ότι μπορούν να περιέχουν οποιοδήποτε βάρος, το γράφουν τα ίδια τα ΕΛΤΑ στο site τους (http://www.elta.gr/pricelist_prepaid.pdf) όμως μην το παρακάνετε σε βάρος ή όγκο γιατί έχω δει και δέματα που "ξεχειλίζουν" και οι φάκελοι να κλείνουν με πατέντες, οπότε αυτά τα δέματα "βγάζουν μάτι".
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω/λαμβάνω με δέμα ΕΛΤΑ ή boxnow αφού πρώτα σταλεί η αξία του σε τράπεζα Πειραιώς, Alpha, Eurobank ή PayPal

Άβαταρ μέλους
kragion
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
27 43
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 07 Ιαν 2011, 15:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από kragion » 08 Ιούλ 2011, 10:45

giotagts ωραιότατο το κόλπο!! ;)

Και στο κάτω κάτω ρε παιδιά, πού τα βρήκαν τα λεφτά και φτιάξαν και ακτινολογικό στα ΕΛΤΑ??? Εεε??? Δεν τα δίνανε καλύτερα στο ΑΧΕΠΑ να πάρουν κανένα μηχάνημα που τους χρειάζεται?? Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Μ' αρέσουν τα ρετρό, βίνταζ, κλασσικά αντικείμενα! ;-)


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
arial
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7068
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2008, 11:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Aγιος Δημητριος, Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από arial » 08 Ιούλ 2011, 10:49

Και εγω για μικρα δεματα χρησιμοποιω προπληρωμενους, ουτε εχω αντιμετωπισει ποτε προβληματα στην αποστολη τους. Συνηθιζω να πηγαινω και στα ΕΛΤΑ Συνταγματος, οπου ειναι ανοιχτα και απογευμα και τελειονω γρηγορα γιατι εχει πολλους υπαλληλους.

Για μεγαλα δεματα ομως, δεν το συζητω, συμφερει ο κουριερ. Και να μη χαθει αλλα και για πιο γρηγορα.
Δειτε Ολες τις Ενεργες Αγγελιες Μου

http://tinyurl.com/33ltqpa

TSIBURAKI
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009, 09:52
Δήμος - Κοινότητα: Τριπύλας Μεσσηνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από TSIBURAKI » 08 Ιούλ 2011, 11:15

hega έγραψε:μα γιατι περιμενετε στην ουρα τω ελτα για φακελους και γραμματοσημα εγω στο δικο μου ελτα που εχει καμια 100αρια νουμερα καθε φορα παω σε εναν υπαλληλ και τα ζηταω ποτε δε μου ειπαν να περιμενω με σειρα κλπ μιας και για προπληρωμενους ή γραμματοσημα δεν δινουν καν αποδειξη!

Και εγω μπροστα τους τα βαζω ποτε κανενας δεν μ είπε τιποτα και στην αρχη που είχα ρωτησει ποιος ειναι ο ποιο οικονομικος τροπος να στελνω πραγματα μου είχαν πει με προπληρωμενο γιατι βαζεις οσο βαρος θες ενω ταλλα ζυγιζονται!

Το αλλο με τον τοτο το ξερεις που λενε???? :lol: :lol: :lol: :lol: οχι απλα περιμενεις αλλα κανεις κ το σταυρο σου να μην σε παρει με κακο ματι κ κανει να σε εξυπηρετησει 30λεπτα!για να μην πω οτι δεν μου εδωσε καν φακελους!
Οσο για αποδειξη τουλαχιστον στα ελτα πολιχνης κανονικα μου δωσαν κ την τελευταια φορα μαλιστα τα πληρωσα κανονικα εγω κ ζητησα να μου το κοψουν σαν τιμολογιο στην εταιρια που εργαζομαι για να περαστει σαν εξοδο κ αυτο :D !
Απο τα ελτα Σταυροπολης δεν αγορασα ποτε τελικα για ξερω τι ισχυει εκει!!!!
Οσο αφορα το κουριερ μολις τωρα παρελαβα κάτι!
Ηρθε κ δεν με βρηκε πεταχτηκα καπου για μια υποχρεωση πηρε τηλ κ στο σταθερο κ στο κινητο με ρωτησε σε ποση ωρα θα ειμαι αλλα ευτυχως ημουν πολυ κοντα κ με περιμενε μεχρι να φτασω για να μου το παραδωσει!Αψογη εξυπηρετηση κ πανω απ ολα ΑΣΦΑΛΗΣ κ σιγουρη!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Παραλαβή απο Γερμανία
Δεν θα τηρειται σειρά πρoτεραιότητας όποιος μπορεί να το πάρει άμεσα
μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι.
Τα πραγματα που ζηταω δεν ειναι παντα για δικη μου προσωπικη χρηση , αλλα κ για ατομα που τυχαινει να γνωριζω οτι χρηζουν αναγκης κ δεν γνωριζουν ή δεν εχουν προσβαση στο διαδικτυο!
Προτιμουνται μελη που ειναι συνεπεις (ειτε πιστοποιημενα ειτε οχι)


Ζητώ συγνώμη κ την κατανοήση σας, ο χρόνος μου δυστυχως πλέον έχει ελλατωθει δραματικά λόγω υποχρεώσεων της δουλειάς μου έκει οφείλονται κ οι όποιες καθυστερήσεις είτε σε αποστολές είτε σε συνενοήσεις.

Άβαταρ μέλους
annapsonio
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1979
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 01:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από annapsonio » 08 Ιούλ 2011, 11:27

makis έγραψε:
annapsonio έγραψε:Μάκη, το να αντικαταστήσεις τον προπληρωμένο φάκελο που maximum κοστίζει 1,45 με κούριερ που minimum κάνει 3,5 σημαίνει περίπου 150% υψηλότερο κόστος. Φυσικά εάν μιλάμε για ογκώδη αντικείμενα ή αντικείμενα αξίας πλέον θεωρώ αυτονόητο το κούριερ και για ευκολία και για οικονομία και για ασφάλεια. Αλλά για αντικείμενα όπως π.χ. 1-2 βιβλία ή μερικά cd δε νομίζω ότι συμφέρει..
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ;;;;;;

Αν σου βγαινει εσενα κατω απο 2,15€ τοτε εχεις ενα χρονο τσαμπα κουριερ απο μενα !

ΔΙΑΒΑΣΕ τι γραφω , ΔΕΣ το αναλογο θεμα , και ΤΟΤΕ μιλας !
Οταν δεν ξερεις κατι σιγουρα ΜΗΝ μπαινεις σε διαδικασια να απαντησεις , εισαι και μελος τοσο καιρο !
Και με αυτα που λες δειχνει οτι δεν εχεις στειλει ποτε , αρα πως ξερεις και απαντας (ακομα και αν δεν εχεις διαβασει τι λεω)

και δεν μιλαω για το κοστος (αν υπαρχει) για να παει καποιος σε καταστημα ΕΛΤΑ , και το χρονο που χανει και ο αποστολεας και ο παραληπτης.
Μάκη... Δε χρειάζεται να με ειρωνεύεσαι! Όντως δεν υπολόγισα το κόστος του φακέλου στον οποίο θα σταλεί ο προπληρωμένος, αλλά αυτό δεν είναι λόγος ούτε φωνών ούτε ειρωνίας. Και δεν είναι πάντα αυτό το κόστος γιατί πολλές φορές και μας στέλνουν και στέλνουμε χωρίς να θέλουμε να μας επιστραφεί το κόστος αποστολής. Οπότε τότε είναι όντως 1,45.

ΔΙΑΒΑΣΑ τι λες, ΕΧΩ ΔΕΙ το ανάλογο θέμα και ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ με κούριερ, αλλιώς δε θα έλεγα τίποτα. Και γι' αυτό δε μιλούσα και δε συμμετείχα τόσο καιρό, γιατι δεν είχα εμπειρία, ακόμη και που είμαι μέλος τόσο καιρό!

Τέλος, να σου πω ότι και πάλι στις 10 αποστολές από τα 2,15 στα 3,5 είναι 13,5 ευρώ παραπάνω. Δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να πληρώνουν αυτά τα χρήματα, ακόμα κι αν θέλουν να υποστηρίξουν την υπηρεσία. Και μιλάμε πάντα για τον Α4 προπληρωμένο. Για τους πιο μικρούς είναι ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά.

Και για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις, άλλη φορά θα απέχω από τέτοιες συζητήσεις. Μια χαρά ήμασταν ως τώρα. Δεν έχω διάθεση να αρχίσω τις διενέξεις τώρα..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος annapsonio την 08 Ιούλ 2011, 14:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΟΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΑ.



edit admin :
Όποιος δεν δέχεται και δεν έχει διαβάσει τους
ΚΑΝΟΝΕΣ και τους Όρους χρήσης
Πάει σπίτι του.
Και δεν το παίζει μάγκας επειδή δεν τους έχει δει !

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από theosve » 08 Ιούλ 2011, 11:39

hega έγραψε:μα γιατι περιμενετε στην ουρα τω ελτα για φακελους και γραμματοσημα εγω στο δικο μου ελτα που εχει καμια 100αρια νουμερα καθε φορα παω σε εναν υπαλληλ και τα ζηταω ποτε δε μου ειπαν να περιμενω με σειρα κλπ μιας και για προπληρωμενους ή γραμματοσημα δεν δινουν καν αποδειξη!...
:lol: :lol: :lol:
ΣΥγνωμη αλλα με επιασε νευρικο γελιο!!! (προς θεου δεν γελαω με σενα αλλα με τους γελοιους υπαλληλους των ΕΛΤΑ)
Μια φορα πηγα και τους παρακαλεσα γιατι ειχα νουμερο 183 και ηταν ακομα στο 160 και τους ειπα οτι εχω το μωρο (το οποιο ειχε κουραστει και τσιριζε!) και μου ειπαν "κυρια μου αν ηταν ετσι ολες οι μαναδες θα φερναν τα παιδια τους και θα τις εξυπηρετουσαμε αμεσως!!! :wall: )
Και αποδειξη υποχρεωτικα κοβουν. Εκεινη την ημερα οταν ηρθε πια η σειρα μου, εφυγα σαν τρελη μολις πληρωσα και ο υπαλληλος φωναζε και με κυνηγουσε να παρω την αποδειξη. :z
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

TSIBURAKI
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009, 09:52
Δήμος - Κοινότητα: Τριπύλας Μεσσηνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από TSIBURAKI » 08 Ιούλ 2011, 11:56

theosve έγραψε:
hega έγραψε:μα γιατι περιμενετε στην ουρα τω ελτα για φακελους και γραμματοσημα εγω στο δικο μου ελτα που εχει καμια 100αρια νουμερα καθε φορα παω σε εναν υπαλληλ και τα ζηταω ποτε δε μου ειπαν να περιμενω με σειρα κλπ μιας και για προπληρωμενους ή γραμματοσημα δεν δινουν καν αποδειξη!...
:lol: :lol: :lol:
ΣΥγνωμη αλλα με επιασε νευρικο γελιο!!! (προς θεου δεν γελαω με σενα αλλα με τους γελοιους υπαλληλους των ΕΛΤΑ)
Μια φορα πηγα και τους παρακαλεσα γιατι ειχα νουμερο 183 και ηταν ακομα στο 160 και τους ειπα οτι εχω το μωρο (το οποιο ειχε κουραστει και τσιριζε!) και μου ειπαν "κυρια μου αν ηταν ετσι ολες οι μαναδες θα φερναν τα παιδια τους και θα τις εξυπηρετουσαμε αμεσως!!! :wall: )
Και αποδειξη υποχρεωτικα κοβουν. Εκεινη την ημερα οταν ηρθε πια η σειρα μου, εφυγα σαν τρελη μολις πληρωσα και ο υπαλληλος φωναζε και με κυνηγουσε να παρω την αποδειξη. :z

Ετσι ακρίβως κάλη μου!!!Θυμάμαι στα γένεθλια της κορης μου έφαγα 45 λέπτα για να περιμένω βεβαια είχα δεματακι να παραλαβω κ εξυπηρετουσε μόνο μια υπαλληλος με ταχυτητες φωτος εννοειται! Με την ψύχη στο στομα εφτασα σπίτι γιατι άργησα ,καθως το δεματακι περιειχε τα διακοσμητικά για το πάρτυ μας απο την καλη μας τη νεραιδα την Μαριάννα!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Παραλαβή απο Γερμανία
Δεν θα τηρειται σειρά πρoτεραιότητας όποιος μπορεί να το πάρει άμεσα
μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι.
Τα πραγματα που ζηταω δεν ειναι παντα για δικη μου προσωπικη χρηση , αλλα κ για ατομα που τυχαινει να γνωριζω οτι χρηζουν αναγκης κ δεν γνωριζουν ή δεν εχουν προσβαση στο διαδικτυο!
Προτιμουνται μελη που ειναι συνεπεις (ειτε πιστοποιημενα ειτε οχι)


Ζητώ συγνώμη κ την κατανοήση σας, ο χρόνος μου δυστυχως πλέον έχει ελλατωθει δραματικά λόγω υποχρεώσεων της δουλειάς μου έκει οφείλονται κ οι όποιες καθυστερήσεις είτε σε αποστολές είτε σε συνενοήσεις.

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6805
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από vadaris » 08 Ιούλ 2011, 13:48

Εγώ πάντως που έβαλα τον προπληρωμένο φάκελο και τα γραμματόσημα μπροστά τους με σε άλλους φακέλους δεν μου ειπαν τίποτα..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
thaleia
Diamond Member
Diamond Member
17 48
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 20:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από thaleia » 08 Ιούλ 2011, 14:28

εγω παντως θα συμφωνησω με ολους που λενε για τον κουριερ και προτιμω για τις συνναλαγες κουριερ παρα ταχυδρομειο.....κανεις την αιτηση και τσουπ ερχεται ο κουριερ παραλαμβανει και τελος ...ενω ταχυδρομειο οχι περιμενε παρε χαρτακι περιμενε την σειρα σου και εαν πετυχεις σε καμια κυριουλα που εχει να δει χαρα καιροοοοοοοοοοο τοτε αστα βραστα χαχαχαχαχα
ΖΗΤΑΩ ενα μεγαλο συγγνωμη απο τα παιδια που εχω ζητησει πραγματα αλλα δεν μπορεσα να τα παραλαβω λογω του οτι γεννησα τον οκτωβριο και οπως καταλαβαινετε η προσαρμογη με το μωρο ητανε λιγο δυσκολη.
επισης οσες αγγελιες μου εχω ανακοινωσει οτι θα δωσω πραγματα εκανα και μετακομιση προσφατα και τα πραγματα δοθηκανε οποτε κλεισαν οι αγγελιες μου σας παρακαλω...και παλι χιλια συγγνωμη
τωρα με το ξεκαθαρισμα της μετακομισης ελπιζω να βγαλω πραγματακια που θα χαρισω....
ευχαριστω πολυ για την κατανοηση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”