ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
dfr
Platinum Member
Platinum Member
14 23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάσου Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: TΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

Δημοσίευση από dfr » 22 Οκτ 2012, 11:47

αν αργουν? ΤΡΟΜΕΡΑ. εγω παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα φακέλους μετά από 1 μήνα και μάλιστα ενώ το μελος τα είχε πάει στο ταχυδρομειο μια συγκεκριμένη μέρα και του είπαν οτι την επόμενη φεύγουν ο φάκελος του σφραγίστηκε 10 μέρες μετά και 15 μερες μετα ήρθε σε μένα ,εγω εχω στείλει πράγματα εδω και πόσο καιρό και ακόμη να πάνε...
Αναζητώ μέλος που έστειλε Business φάκελο χωρίς στοιχεία

Άβαταρ μέλους
fightwoman
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλιώτιδος Φθιώτιδας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fightwoman » 22 Οκτ 2012, 11:51

απλα μου φανηκε περιεργο πως τις αλλης κοπελας απο θεσ/νικη μου ηρθε σε 2 μερες και τωρα παλι απο θεσ/νικη απ τη περασμενη τριτη και δεν εχει ερθει.μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε μ αυτα τα ταχυδρομεια χαχαχαχαχαχα.εγω παντως οτι στελνω τη μερα που λεω εφυγε ο φακελος το εχω ταχυδρομησει κιολας.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΩΝ.ΕΙΝΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣAI.ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΜΕΛΗ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
paroula
Diamond Member
Diamond Member
68 46
Νομός κατοικίας: Ν. Φλώρινας
Δήμος - Κοινότητα: Σφακιωτών Λευκάδας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από paroula » 22 Οκτ 2012, 12:14

Γενικά πολλά περίεργα συμβαίνουν στα ΕΛΤΑ. Έχω στείλει δέμα απο την Φλώρινα στην Κρήτη και έφτασε την επόμενη μέρα!!!!!!! Και απο Θεσσαλονίκη στην Φλώρινα κάνουν κάνα μήνα να φτάσουν. :yikes:
Παρακαλώ να βάζετε πάντα στους φακέλους username και τι ζητήσατε, διότι είμαι και ξανθιά και ερωτευμένη, οπότε οι πιθανότητες να σας έρθει κάτι άσχετο είναι αυξημένες!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
fightwoman
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλιώτιδος Φθιώτιδας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fightwoman » 22 Οκτ 2012, 12:20

σας ευχαριστω κοριτσια απλα νομιζα οτι μονο σε μενα συμβαινει.παντως στη λαρισα εστειλα τη πεμπτη ενα φακελο και σημερα η κοπελα μου ειπε οτι τον πηρε.τι να πω.ευγε ελληνικο κρατος με τα ταχυδρομεια σου χαχαχαχαχαχαχα
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΩΝ.ΕΙΝΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣAI.ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΜΕΛΗ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
pitheia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από pitheia » 26 Ιαν 2013, 12:51

Εδω και αρκετο καιρο εχω στειλει φακελους σε πολλα μελη που δεν εχουν φτασει!πηγα στα ελτα ακρη δεν εβγαλα μερικους φακελους μετα απο επικοινωνια με μελη τους ξαναεστειλα!1τι να κανω??????η ανεθευνοτητα και η αδιαφορια με πνιγουν!μα τοση αδιαφορια πια?και γιατι να χαθουν ολοι οι φακελοι?μηπως φταει οτι αλλαξε το ονομα της οδου που μενω?οι λογαριασμοι δηλαδη να πληρωσουμε ερχονται στην ωρα τους και χωρις καθυστερησεις!συν οτι χαθηκαν ρουχα που μ εστειλε μελος, συν παραγγελια απο αγγλια!τι να πω!!!!!!!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πατερουλη μου με αφησες νωρις.Ορκιζομαι να ακολουθησω τα μονοπατια της εντιμης ζωης σου....
Ο ηθικος αυτουργος ειναι χειροτερος απο τον ιδιο τον φονια...

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από polvar » 26 Ιαν 2013, 12:54

Αν άλλαξε η οδός που μένετε να πάτε στα ΕΛΤΑ να κάνετε δήλωση.
Πιθανόν να βρείτε και όσα γράμματα δεν έχετε λάβει

Άβαταρ μέλους
lucilla
Diamond Member
Diamond Member
65 76
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Καπανδριτίου Αττικής
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lucilla » 26 Ιαν 2013, 12:57

?μάλλον οι υπάλληλοι του ταχυδρομείου εκεί είναι για κλάματα για κοίτα να κάνεις παράπονα ή και καταγγελία... εγώ εκτός απο μια κρέμα της theosve που ποτέ δεν έλαβα κανένα αλλο προβλημα δεν είχα ποτέ... :<

Άβαταρ μέλους
pitheia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pitheia » 26 Ιαν 2013, 13:02

ουτε εγω ειχα προβλημα ποτε ολα ξεκινησαν με τα ρουχα που μου εχει στειλει μελος πριν την αλλαγη της οδου αλλα τοσο καιροοοοοοο δεν θα ειχαν ερθει?????δεν ειναι αυτο εκτιθεσαι και στα μελη με τους φακελους του ο καθενασ αυτο ειναι το ασχημο
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πατερουλη μου με αφησες νωρις.Ορκιζομαι να ακολουθησω τα μονοπατια της εντιμης ζωης σου....
Ο ηθικος αυτουργος ειναι χειροτερος απο τον ιδιο τον φονια...

Άβαταρ μέλους
translator
Platinum Member
Platinum Member
50 53
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από translator » 26 Ιαν 2013, 13:46

Πρόβλημα καθυστερήσεων αντιμετωπίζω και εγώ που δεν άλλαξε τίποτα στη διεύθυνση μου .Σύμφωνα με τον πρώην ταχυδρόμο μου που συνταξιοδοτήθηκε στο τέλος του χρόνου φύγαν πολλοί όπως αυτός και οι καινούριοι πήραν πολύ μεγαλύτερες περιοχές συν ότι δεν ξέρουν τις περιοχές σαν τη τσέπη τούς όπως οι άλλοι που τις γύριζαν χρόνια .Επίσης περνούν πιο αραιά .

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Othon » 26 Ιαν 2013, 14:27

Τα ΕΛΤΑ παιδιά είναι ή του ύψους ή του βάθους, μέσο όρο δεν έχουν.
Μου έχει τύχει να μου έρθει αντικείμενο σε λιγότερο από 24 ώρες από Κρήτη, όπως και έχει τύχει να παραλάβω κάτι μετά από ένα μήνα, ή ακόμα χειρότερα, να μην το πάρω ποτέ.
Πιο πρόσφατο παράδειγμα έχω να αναφέρω πως τη Δευτέρα το πρωί έστειλα φάκελο σε μέλος στην Αθήνα και ακόμα (πιθανότατα) δεν τον έχει λάβει.
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που είπε ο translator, αυτό που ξέρω πάντως είναι πως όλο και κάτι βουτάνε οι νέοι...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”