ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 16:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από matou » 26 Νοέμ 2013, 14:04

Και εμένα μου εκρεμει ένα δέμα πόσο καιρό και δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν με διευκολύνει κιόλας να πηγαίνω εκει γιατι δουλεύουμε στην άλλη άκρη. Και νοιώθω και εκτεθειμένη απέναντι στο μέλος που δεν έχω παραλάβει ακόμη
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από polvar » 26 Νοέμ 2013, 14:34

100 φορές το είπαμε!
Εγκαταλείψετε τα απλά δέματα και στέλνετε με τα δέματα ΕΛΤΑ με αποδεικτικό
Ο τιμοκατάλογος είναι στο http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Τα δέματα δεν χάνονται και μπορείτε να δείτε ανά πάσα στιγμή πού βρίσκονται βάζοντας τον αριθμό του αποδεικτικού στο http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%C ... CF%85.aspx

Και αν είστε φοιτητές κερδίζετε 30% έκπτωση
Άντε να δω μέχρι πότε θα στέλνετε με απλό φάκελο

ralitsa_21
VIP Member
VIP Member
87 95
Δημοσιεύσεις: 998
Εγγραφή: 17 Μάιος 2011, 17:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από ralitsa_21 » 26 Νοέμ 2013, 14:49

Μου ετυχε κατι παρομιο. Μου ερχετε η οιδοπιισει να παω να παραλαβω 1 δεμα, παω την επομεη μερα οπος και ελεγε και μου δινουν 2 αντι για 1 και τις λεω"Α ηρθε και αλλο?". Πιγενω σπιτι και μου ειχαν φερει καινουργιο ειδοποιιτιριο για 2 δεματα στο οπιο ελεγε να παω την επομενη μερα. Η αλλη στο ταχυδρομιο μου εδωσε αυτα που επρεπε να παρω την επομενη μερα και οχι αυτο για το οπιο ειχα το ειδοποιιτιριο μαζι. Ωρες-ωρες βαριουντε να ανοικσουν τα ματια τους.
Παρακαλω μην μου στελνετε τα σκουπιδια σας,εχετε καδο και εξω απο το σπιτι σας!

Συναντηση ή στην περιοχη μου ή την ημερα και ωρα που κατεβαινω κεντρο (οταν ειναι να δωσω αντικιμενο).

κουκουτσάκι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 21:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από κουκουτσάκι » 26 Νοέμ 2013, 14:54

polvar έγραψε:100 φορές το είπαμε!
Εγκαταλείψετε τα απλά δέματα και στέλνετε με τα δέματα ΕΛΤΑ με αποδεικτικό
Ο τιμοκατάλογος είναι στο http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Τα δέματα δεν χάνονται και μπορείτε να δείτε ανά πάσα στιγμή πού βρίσκονται βάζοντας τον αριθμό του αποδεικτικού στο http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%C ... CF%85.aspx

Και αν είστε φοιτητές κερδίζετε 30% έκπτωση
Άντε να δω μέχρι πότε θα στέλνετε με απλό φάκελο
έτσι έστειλα εχθές την μπλούζα και πήγε 4,15 μαζί με το φάκελο ...σημείωσαν και την αξία της για αποζημείωση εάν χαθεί ...με τον προπληρωμένο φάκελο θα πήγαινε 2,85 απ'ότι είδα...1,30 παραπάνω..εάν σκεφτούμε ότι ήταν μεγάλξ η αξία της μπλούζας, άξιζε τον κόπο...βέβαια καμιά φορά και το ένα ευρώ ανάγκη το έχουμε
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

είμαι μέλος σε κάποιες χαριστικές ομάδες όπως επίσης και σε κάποιες ομάδες πωλήσεων στο facebook

Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 16:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από matou » 26 Νοέμ 2013, 14:55

κουκουτσάκι έγραψε:
polvar έγραψε:100 φορές το είπαμε!
Εγκαταλείψετε τα απλά δέματα και στέλνετε με τα δέματα ΕΛΤΑ με αποδεικτικό
Ο τιμοκατάλογος είναι στο http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Τα δέματα δεν χάνονται και μπορείτε να δείτε ανά πάσα στιγμή πού βρίσκονται βάζοντας τον αριθμό του αποδεικτικού στο http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%C ... CF%85.aspx

Και αν είστε φοιτητές κερδίζετε 30% έκπτωση
Άντε να δω μέχρι πότε θα στέλνετε με απλό φάκελο
έτσι έστειλα εχθές την μπλούζα και πήγε 4,15 μαζί με το φάκελο ...σημείωσαν και την αξία της για αποζημείωση εάν χαθεί ...με τον προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) φάκελο θα πήγαινε 2,85 απ'ότι είδα...1,30 παραπάνω..εάν σκεφτούμε ότι ήταν μεγάλξ η αξία της μπλούζας, άξιζε τον κόπο...βέβαια καμιά φορά και το ένα ευρώ ανάγκη το έχουμε
Αυτο ακριβώς...
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

Άβαταρ μέλους
ΡΕΝΑ25
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5411
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012, 16:20
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από ΡΕΝΑ25 » 26 Νοέμ 2013, 15:24

polvar έγραψε:100 φορές το είπαμε!
Εγκαταλείψετε τα απλά δέματα και στέλνετε με τα δέματα ΕΛΤΑ με αποδεικτικό
Ο τιμοκατάλογος είναι στο http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Τα δέματα δεν χάνονται και μπορείτε να δείτε ανά πάσα στιγμή πού βρίσκονται βάζοντας τον αριθμό του αποδεικτικού στο http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%C ... CF%85.aspx

Και αν είστε φοιτητές κερδίζετε 30% έκπτωση
Άντε να δω μέχρι πότε θα στέλνετε με απλό φάκελο

συγνωμη ...αλλα το δεμα που μου εκκρεμει εχει σταλει με φοιτητικο μιας και εχουμε αυτο το πλεονεκτημα...δεν το βρισκουν!!!!!!!!λεει οτι εχει φτασει αλλα δεν το βρισκουν...η σουσια ειναι οτι το εχουν καθυστερησει...

οσο για το ευρω...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ..ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ τυχαινει να μπορω να στειλω φοιτητικο...αλλιως...δεν γινεται σε καθε αποστολη συν 1,30 συν... και συν...
στο τελος με την ανοδο των τιμων....θα χτυπαμε το κεφαλι μασ..
κοιταξτε μηπως μπορει κανενα μελος που μενει κοντα σας να σας εξυπηρετησει να τα στλνετε στο ονομα του φοιτητικα..εγω αν εμενα Αθηνα θα εξυπηρετουσα,,,οσο πιο πολυ κοσμο μπορω...ψαχτειτε...
02/01/2016 μπαινω να ενημερωσω οτι δεν μπαινω τοσο συχνα μεχρι να μπω σε μια χαλαρη κατασταση γτ εχω ενα "θεματακι" υγειας...παρολο αυτα εχω επιστρεψει βαζω τα ευχαριστω μου...οτι ειναι πειτε μου ...ευχαριστω πολυ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ -ΧΙΟΥΜΟΡ....
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Ψαχνω για βαφτιση αγοριου
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=201&t=138064

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από makis » 26 Νοέμ 2013, 15:43

κουκουτσάκι έγραψε: έτσι έστειλα εχθές την μπλούζα και πήγε 4,15 μαζί με το φάκελο ...σημείωσαν και την αξία της για αποζημείωση εάν χαθεί ...με τον προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) φάκελο θα πήγαινε 2,85 απ'ότι είδα...1,30 παραπάνω..εάν σκεφτούμε ότι ήταν μεγάλξ η αξία της μπλούζας, άξιζε τον κόπο...βέβαια καμιά φορά και το ένα ευρώ ανάγκη το έχουμε
4,15€ ;
Το 1 κιλο ειναι 3,5€ τα 2 κιλα ειναι 4,10€
Μια μπλουζα να ειναι πανω απο 1 κιλο δεν νομιζω , αλλα και 2 κιλα να ηταν παλι αλλο ποσο ειναι !
[eikona]08125552982041212765[/eikona]
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

κουκουτσάκι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 21:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από κουκουτσάκι » 26 Νοέμ 2013, 19:01

makis έγραψε:
κουκουτσάκι έγραψε: έτσι έστειλα εχθές την μπλούζα και πήγε 4,15 μαζί με το φάκελο ...σημείωσαν και την αξία της για αποζημείωση εάν χαθεί ...με τον προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) φάκελο θα πήγαινε 2,85 απ'ότι είδα...1,30 παραπάνω..εάν σκεφτούμε ότι ήταν μεγάλξ η αξία της μπλούζας, άξιζε τον κόπο...βέβαια καμιά φορά και το ένα ευρώ ανάγκη το έχουμε
4,15€ ;
Το 1 κιλο ειναι 3,5€ τα 2 κιλα ειναι 4,10€
Μια μπλουζα να ειναι πανω απο 1 κιλο δεν νομιζω , αλλα και 2 κιλα να ηταν παλι αλλο ποσο ειναι !
[eikona]08125552982041212765[/eikona]
3,5 ευρώ είναι μέχρι ένα κιλό και 0,65 έκανε ο φάκελος
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

είμαι μέλος σε κάποιες χαριστικές ομάδες όπως επίσης και σε κάποιες ομάδες πωλήσεων στο facebook

Άβαταρ μέλους
Sophia7i
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2696
Εγγραφή: 28 Φεβ 2013, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από Sophia7i » 06 Δεκ 2013, 17:54

polvar έγραψε:100 φορές το είπαμε!
Εγκαταλείψετε τα απλά δέματα και στέλνετε με τα δέματα ΕΛΤΑ με αποδεικτικό
Ο τιμοκατάλογος είναι στο http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... 2.8.13.pdf
Τα δέματα δεν χάνονται και μπορείτε να δείτε ανά πάσα στιγμή πού βρίσκονται βάζοντας τον αριθμό του αποδεικτικού στο http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%C ... CF%85.aspx

Και αν είστε φοιτητές κερδίζετε 30% έκπτωση
Άντε να δω μέχρι πότε θα στέλνετε με απλό φάκελο

Πολύ λογικό να θέλω να στείλω δέμα με 3,50 ευρώ για μέχρι 1 κιλό χωρίς γραμματόσημα και αριθμό δέματος.
Ήθελα να στείλω ένα τσαντάκι 300 γρ. Το φτιάχνω δέμα βάζοντας το σε σακουλίτσα με κολλητική ταινία και Α4 κόλλα για να βάλω τη διεύθυνση, και έχει πάρει ένα μικρό οβάλ σχήμα.
Λέω στην υπάλληλο ότι θέλω να το στείλω με 3,50 και με αριθμό δέματος. Μου λέει συστημένο λέγεται αυτό. Ναι, της λέω.
Μετά από μισό λεπτό, αφού το ζύγισε μου λέει κάνει 5,10.
Γιατί, την ρωτάω. Πως θα έπρεπε να είναι το δέμα για να το στείλω με 3,50? Μου έδειξε κάτι διαστάσεις, μου είπε ότι δεν πρέπει να έχει όγκο, να είναι σαν επιστολή, δεν κατάλαβα εν τέλει τι μπορείς να στείλεις μ' αυτό τον τρόπο.
Τι αντικείμενα μπορούμε να στείλουμε μ' αυτό τον τρόπο και πως θα είναι οι διαστάσεις?
Το τσαντάκι επέλεξα τελικά να το στείλω σα β' προτεραιότητας ακανόνιστο αντικείμενο http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4 ... %CF%8D.pdf με 2,30 γραμματόσημα, και μου είπε ότι κάνει 5 μέρες για να φτάσει

ralitsa_21
VIP Member
VIP Member
87 95
Δημοσιεύσεις: 998
Εγγραφή: 17 Μάιος 2011, 17:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από ralitsa_21 » 06 Δεκ 2013, 18:09

Οταν θελετε να σταλθει ωσ δεμα θα επιμενετε. Τις προαλες πιγα να στειλω ενα μικρο κουτακι με κατι μανω νιχιων και σπρει σωματος και τις ζηταω να σιμπλιρωσω ενα δελτιο για δεμα μεχρι να ερθει η σιρα μου. Το ζηγιζει και μου λει με γραμματοσημα θελεις?(ηταν 500γρ) Οχι, τις λεω, ως δεμα. Και σινεχιζει η αλλη: Σηστιμενω? Μετα απο 5 λεπτα σινενοιθικαμε οτι θελω να το στειλω ωσ δεμα με 3,50ευρο.
Τις διαστασεις που σου εδιξε ειναι οταν θελεις να στειλεις με γραμματοσημα(επιστολη).
Παρακαλω μην μου στελνετε τα σκουπιδια σας,εχετε καδο και εξω απο το σπιτι σας!

Συναντηση ή στην περιοχη μου ή την ημερα και ωρα που κατεβαινω κεντρο (οταν ειναι να δωσω αντικιμενο).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”