ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιούλ 2013, 19:26

Στην δική μας περιοχή κάθε χρόνο τέτοια εποχή έμπαινε ένας εποχικός υπάλληλος για αντικατάσταση του ταχυδρόμου που έπαιρνε άδεια.
Φέτος δεν είδα κανέναν και από ότι φαίνεται ο ταχυδρόμος, επειδή δεν αντικαθίσταται, παίρνει εβδομαδιαίες άδειες και επανέρχεται για να μην μείνει για πολύ καιρό η περιοχή χωρίς εξυπηρέτηση.


Άβαταρ μέλους
abundance
Banned member !!
Banned member !!
46 69
Δημοσιεύσεις: 757
Εγγραφή: 20 Δεκ 2012, 21:01
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κάσου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από abundance » 23 Ιούλ 2013, 19:50

Εχει Κηπουπολη Περιστεριου κ Κηπουπολη Πετρουπολης.Η Κηπουπολη που συνορευει με πετρουπολη ειναι Κηπουπολη Πετρουπολης...Και φαντασου μενω 1 χρονο...!!
Και θελω να ενημερωσω επι την ευκαιρια οτι δεν ζηταω καποια επιπλεον πραγματα γιατι ειμαι ζητουλας καταναλωτης.
Τα χρειαζομαι επειδη δεν μπορω να τα αγορασω.
Ευχαριστω πολυ


Καποιες φορές στέλνω με δικά μου έξοδα..Παρακαλω με ενδιαφερει οι συναλλαγες να γινονται μεσω εθνικης τραπεζας...εχω e-banking

''Μην απελπίζεις άνθρωπο με τη δική σου γνώση, γιατί δεν ξέρει ο Θεός τι έχει να σου δώσει...''

melina80
VIP Member
VIP Member
64 70
Δημοσιεύσεις: 846
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2011, 18:17
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεόδωρου Ζιάκα Γρεβενών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από melina80 » 23 Ιούλ 2013, 23:19

Κι εδω δεν υπαρχει ταχυδρομος ,καθυστερουν δεματα ,φακελοι
και ορισμενοι λογαριασμοι εχουν ερθει ενω ειχαν ληξη....
Το εχουν παρακανει .......
Eίμαι αδελφή της hara75

Άβαταρ μέλους
skorpiosmt
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2297
Εγγραφή: 02 Οκτ 2009, 13:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Αγιος Δημητριος
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από skorpiosmt » 23 Ιούλ 2013, 23:29

Το ίδιο και Άγιο Δημήτριο απίστευτη καθυστέρηση,μάλλον έλειπε 2 βδομάδες
με άδεια και χθες έφερε ένα βουνό γράμματα. Τι να κάνει η διανομή αν δεν πήραν
εποχικούς;Βέβαια μια περιοχή δεν την καλύπτει ένας ταχυδρόμος,η μαμά μου
που μένει 3-4 τετράγωνα από μένα, έχει άλλο ταχυδρόμο που πέρναγε κανονικά..
ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΘΝΙΚΗ, TT, ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΡΟΤΙΜΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
depy75
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: 17 Ιαν 2011, 00:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Βαρβάρας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από depy75 » 24 Ιούλ 2013, 00:52

Και στην Αγία Βαρβάρα κάτι γίνεται. Χθες διαπίστωσα ότι ξέχασα να πληρώσω μια κάρτα, και αφού ''έφαγα'' τον κόσμο να βρω 2 λογαριασμούς κατάλαβα ότι δεν έχουν έρθει οι φάκελοι, και είμαι σίγουρη γιατί δεν τα παραπετάω αυτά.

Άβαταρ μέλους
serdakis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3135
Εγγραφή: 15 Ιουν 2009, 16:28
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από serdakis » 30 Ιούλ 2013, 20:37

Ξερετε κατι για το ηρακλειο κρητης? Εχω στειλει σε ενα φιλο (αθηνα-ηρακλειο κρητης) ενα φορτιστη iphone εδω και 2,5 εβδομαδες με ενα προπληρωμενο μεγαλο σε μεγεθος(μισο Α4) και δεν τον εχει παρει ακομα ενω εχει παρει ολη την υπολοιπη αλληλογραφια του.

Άβαταρ μέλους
abundance
Banned member !!
Banned member !!
46 69
Δημοσιεύσεις: 757
Εγγραφή: 20 Δεκ 2012, 21:01
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κάσου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από abundance » 31 Ιούλ 2013, 03:16

Αγαπητε φιλε επικοινωνησε με την διανομη της περιοχης σου...και ενημερωσε τους ..ποτε εστειλες τον φακελλο κ γιατι δεν εληφθη...
Η ο παραληπτης να μιλησει εκεινος στην κρητη..μηπως εχει παραπεσει.
Και θελω να ενημερωσω επι την ευκαιρια οτι δεν ζηταω καποια επιπλεον πραγματα γιατι ειμαι ζητουλας καταναλωτης.
Τα χρειαζομαι επειδη δεν μπορω να τα αγορασω.
Ευχαριστω πολυ


Καποιες φορές στέλνω με δικά μου έξοδα..Παρακαλω με ενδιαφερει οι συναλλαγες να γινονται μεσω εθνικης τραπεζας...εχω e-banking

''Μην απελπίζεις άνθρωπο με τη δική σου γνώση, γιατί δεν ξέρει ο Θεός τι έχει να σου δώσει...''

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΩΝ

Δημοσίευση από Aria » 31 Ιούλ 2013, 09:56

serdakis έγραψε:Ξερετε κατι για το ηρακλειο κρητης? Εχω στειλει σε ενα φιλο (αθηνα-ηρακλειο κρητης) ενα φορτιστη iphone εδω και 2,5 εβδομαδες με ενα προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ) μεγαλο σε μεγεθος(μισο Α4) και δεν τον εχει παρει ακομα ενω εχει παρει ολη την υπολοιπη αλληλογραφια του.
Θα σας παρακαλέσω για οποιαδήποτε απορία έχετε με τα ελτά να απευθύνεστε στα ελτά της περιοχή σας και όχι εδώ.
Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 16:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από matou » 26 Νοέμ 2013, 13:59

Θα ήθελα να σας πω την αξέχαστη εμπειρία μου με τα ΕΛΤΑ σε περίπτωση που βρεθει και άλλος σε παρόμοια κατασταση.
Ηρθε μια μέρα καμιά δεκαρια μέρες περίπου ένα ειδοποιητήριο των ΕΛΤΑ που έγραφε πάνω ΔΕΜΑΤΑ ΑΠΛΑ. Την επόμενη πήγε ο αντρας μου να παραλάβει και του έδωσαν 1 δέμα ( δεν το πρόσεξε και εκείνος και έφυγε). Εμένα επειδη περίμενα και απο 2-3 μέλη και ειχαν ήδη καθυστερήσει πολύ αρχισε να με προβληματίζει που ενω εγραφε ΔΕΜΑΤΑ του έδωσαν ΕΝΑ. Παιρνω τηλ την επόμενη μέρα στο ταχυδρομείο. το σηκώνει μία της λέω οτι ήρθε σπίτι το ειδοποιητήριο και ότι ενώ έγραφε πάνω δεματα απλά ήρθε ο αντρας μου και του δώσατε μόνο ένα φάκελο και την ρώτησα αν υπάρχει περιπτωση να εκαναν λάθοσ και να έχουν και άλλα για μένα . Και μου απάντησε πολύ απότομα ΟΧΙ δεν υπάρχει περίπτωση ότι σας δώσαμε. Οπότε την επόμενη τον έστειλα εκέι. Παει λεει πάλι την ιστορία και του λέει η υπάλληλος οταν είναι πολλά δέματα γραφουμε πάνω δεματα 2-3 κλπ οπότε αφου έλεγε σκέτο δεματα είναι ενα και οτι δεν υπήρχει περίπτωση να κάναν λάθος. Ηταν εκει και άλλη μία κοπέλα ( υπάλληλος ) ευγενέστατη και του λέει κατσε αφου δεν έχουμε κόσμο να πάω πίσω να ψάξω. Πηγαινει και γυρνέι μετά από 10 λεπτα με 3 δέματα και του είπε ηταν σε άλλη μερια και μπερδευτήκανε. Η άλλη ειχε κατεβάσει το κεφάλι και ουτε τον κοίταγε... :wall:
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

Άβαταρ μέλους
ΡΕΝΑ25
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5411
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012, 16:20
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΔΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από ΡΕΝΑ25 » 26 Νοέμ 2013, 14:01

εινια..ναμην πω παιδι μου...ηθελα να ξερα τι τα κανουν εμενα ουτε ειδοποιησεις...αν δεν πηγαινω εγω συνεχεια να ρωταω...και τωρα μου εχουν καθυστερησει ενα δεμ α ποοοσο καιρο επρεπε να εχει ερθει :<
02/01/2016 μπαινω να ενημερωσω οτι δεν μπαινω τοσο συχνα μεχρι να μπω σε μια χαλαρη κατασταση γτ εχω ενα "θεματακι" υγειας...παρολο αυτα εχω επιστρεψει βαζω τα ευχαριστω μου...οτι ειναι πειτε μου ...ευχαριστω πολυ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ -ΧΙΟΥΜΟΡ....
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Ψαχνω για βαφτιση αγοριου
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=201&t=138064

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”