Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κάνω;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
manpap
Platinum Member
Platinum Member
12 14
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 25 Απρ 2012, 16:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [προβλημα] με μελος

Δημοσίευση από manpap » 29 Μάιος 2013, 00:58

chipakos έγραψε:
Eleny έγραψε:Εμενα παλι βρε κοριτσια, ενω δεχτηκε ενα μελος να μου χαρισει κατι, στο π.μ, δεν μου ειπε τιποτα αλλο εκτος απο το να το παρω τηλεφωνο.
Εγω δεν πηρα, και το θεμα εμεινε εκει.
Επιτρεπεται αυτο?
Εχουμε να κανουμε με ταχυδρομεια και οχι με τηλεφωνα.Ετσι νομιζω.Αν κανω λαθος πειτε μου.
Ε αφού δεν πήρες τι αναρωτιέσαι???Αν δεν μπορείς να συνενοηθείς με το μέλος τα ταχυδρομεία σου φταίνε??
ελενη μου και εγω ειμαι της αμεσης επικοινωνιας.δεινω τηλ. ή ζηταω τηλ. για να συνενοηθουμε καλυτερα.
τωρα να σου στειλω μηνυμα και εσυ να το δεις μετα απο τρεις μερες και να μου απαντησεις και να το δω μετα απο μια εβδομαδα εεεεεε αυτο ειναι κατσε τουρκο να γεμισω.τα ταχυδρομεια ειναι για παραδοσεις - παραλαβες δεν ειναι γραμματεας.
νομιζω???
ΠΑΡΑΔΟΣΗ -ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ ΠΑΝΤΑ.
Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΠΑΤΗΣΙΑ.


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ.


telismush
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2941
Εγγραφή: 13 Μάιος 2011, 22:18
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κά

Δημοσίευση από telismush » 29 Σεπ 2014, 01:25

Χαίρεται, με αφορμή διάφορα σκηνικά που διαδραματίστηκαν εντός καθώς και εκτός χαρισέτο και επι τ' αυτά είπα να ξεσπάσω έπειτα από καιρό σιώπης.
Πρώτα απ' όλα προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν θα ονομάσω κανένα μέλος. Άλλωστε όσοι σχετίζονται με το θέμα το γνωρίζουν υποσυνήδιτα και θα παραμήνουν σιωπηλοί λόγο "βρώμικης φωλιάς".
Έχω κουραστεί να παρατηρώ ασύνεπιες σε ραντεβού, ή εκδήλωση ενδιαφέροντος αλλά στην πράξη να μην τους "καίγεται καρφί", μεγάλα λόγια και υποσχέσεις κοινώς ψέματα ,καθώς και αχαριστία για διαφόρων τύπων εξυπηρετήσεις σε μεγάλο βαθμό που πιστεύω είναι το χειρότερο σε σχέση με αυτά που ανέφερα πριν.
Ένα άλλο φαινόμενο είναι το πισώπλατο κράξιμο χωρίς όμως καμία τεκμηρίωση καθώς και η αποφυγή απάντησης σε διάφορες αγγελιές για "Χ,Ψ,Ω" λόγους που θα 'ταν πρωτιμότερο να τους αναφέρουν ντόμπρα.
Παρατηρώ επίσης άτομα που προσπαθούν με κάθε τρόπο να "ψήσουν" τα μέλη τα οποία χαρίζουν κάποιο αντικείμενο να γίνει δικό τους ή (προ)στημένες αγγελίες χαρίσματος που σκοπό έχουν να πάρει το αντικείμενο το "τάδε μέλος" που θεώρω ανούσιο να γίνεται.
Πιθανώς να 'χω να προσθέσω και αλλά παράπονα τα οποία μου διαφεύγουν στην παρούσα φάση.
Εν κατακλείδι να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν όλο αυτό το διάστημα και με στήριξαν από τα πρώτα μου βήματα έως τώρα.
Ίσως κάποια πράγματα να ακούγονται "βαριά" όμως συμβαίνουν στην κοινότητα του χαρισέτο και πρέπει να προσπαθήσουμε να τα περιορίσουμε.
Τέλος ίσως να έσφαλα και 'γω σε κάποια πράγματα και που θα χαρώ να μάθω που και πότε έκανα τεκμηριωμένα ούτως ώστε να γίνω ποιο "σωστό μέλος"!
Παράδοση Θέρμη ή ενδεχομένως περιοχή Χαριλάου εφόσον βολέψει, δεν πραγματοποιούνται αποστολές.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κά

Δημοσίευση από makis » 30 Σεπ 2014, 01:36

telismush γιαυτο βγαλαμε κανονα που ολες οι συνενοησεις να γινονται δημοσια ,εκτος τα προσωπικα δεδομενα (οδο και τηλεφωνα).
Πρεπει να κανετε γραφετε δημοσια η τουλαχιστων αναφορα σε καποιο μελος που δεν ειναι σωστο.
Πχ αν κανονισουμε ραντεβου και δεν ερθω μπορει κατι να μου ετυχε , αλλα αν το κανω συνεχεια παει να πει οτι απλα μου αρεσει να στηνω κοσμο, αρα αν κανεις δεν κανει αναφορα θα φαινομαι ενα "τελειο" μελος !


Οταν καποια στιγμη γινει το νεο site εκει θα εχει υποχρεωτικη αξιολογηση αγγελια και θα ειναι πιο καλα τα πραγματα.

Αρα ειναι στο χερι ολων μας να εχουμε ενα σωστο site και δεν φταινει μονο οι "εξυπνοι"
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
farfalina
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2010, 19:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κά

Δημοσίευση από farfalina » 30 Σεπ 2014, 09:42

Και δημόσια όταν γίνονται πάλι έχει προηγηθεί πμ. Ρίξτε μια ματιά στις καλές αγγελίες να δείτε που πανε τα πράγματα....και τα μέλη φαίνονται μια χαρά και συνεπη! Μονο εάν παρακολουθείς καθημερινά τις αγγελίες μπορείς να καταλάβεις. Εγώ πολλές φορές μόλις δώ την αγγελία ξέρω ποια μέλη θα εμφανιστούν κ θα πάρουν το αντικείμενο......δυστυχώς όμως δεν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι γιατί ολα φαίνονται όπως πρέπει. Άσχετα εάν υπάρχει παρασκήνιο......
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Δεν κανω αποστολές,
λόγω βρέφους μου ειναι δύσκολο.
Παραλαβη απο μέτρο Φιξ η Ακρόπολης.

Εχω αλλεργια στις γατες.
Θα σας παρακαλεσω να με ενημερωνετε οταν καποιο ρουχο ειναι απο σπιτι που φιλοξενει αυτο το κατα τ'αλλα συμπαθεστατο ζωακι.


Ευχαριστώ πολυ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”