Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κάνω;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
fightwoman
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: 03 Οκτ 2010, 22:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλιώτιδος Φθιώτιδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: TΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

Δημοσίευση από fightwoman » 22 Οκτ 2012, 13:02

το εχω τσεκαρει εχει φυγει απ τα εξερχομενα για αυτο το λεω.σιγουρα εμεις δεν ειμαστε αυτοι που θα φτιαξουμε το κοσμο.αν ο αλλος ειναι γαιδουρι και δε μπαινει στο κοπο καν να πει οτι δε το θελω τι να πω?
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΩΝ.ΕΙΝΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣAI.ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΜΕΛΗ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: TΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

Δημοσίευση από PavlitoRT » 22 Οκτ 2012, 16:11

fightwoman έγραψε:το εχω τσεκαρει εχει φυγει απ τα εξερχομενα για αυτο το λεω.σιγουρα εμεις δεν ειμαστε αυτοι που θα φτιαξουμε το κοσμο.αν ο αλλος ειναι γαιδουρι και δε μπαινει στο κοπο καν να πει οτι δε το θελω τι να πω?

Επίσης όταν διαπιστώνετε αδιαφορία, μπορείτε να μας ενημερώνετε!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
elenithess
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1439
Εγγραφή: 14 Μάιος 2010, 22:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

μελος που εχει εξαφανιστει κ δεν ειναι τυπικο στισ συναλλαγε

Δημοσίευση από elenithess » 03 Δεκ 2012, 22:10

καλησπερα.ηθελα να αναφερω το μελοσ χριστινα_π. απο τισ 26 σεπτεμβρη περιπου τισ εστειλα γραμματοσημα για να μου στειλει εναν αποστειρωτη. καθυστερησε η αποστολη κ οταν ρωτησα γιατι κ της ειπα να παει να το ψαξει στο ταχυδρομειο μου ειπε να της δωσω ξανα τα στοιχεια μου γιατι τελειως συμπτωματικα εκεινη τη μερα ειχε γυρισει πισω το δεμα...
τα στοιχεια ηταν 1000% σωστα.τα διπλοτσεκαρω πριν στειλω γραμματοσημα.
μου ειπε εδω κ 1,5μηνα οτι το ξαναεστειλε.ακομα δεν παρελαβα τιποτα.μου ειπε οτι καθυστερει το ταχυδρομειο.λογικο να καθυστερησει.αλλα ποσο? λαμβανω κ στελνω κανονικα δεματα σε ολη την ελλαδα κ φτανουν στον προορισμο τους σε 1-2 μερες.δεν το δεχομαι αθηνα να κανουν 2.5μηνες.
καποια στιγμη την πετυχα σε μια αλλη αγγελια που τισ ελεγε κατι για καθυστερηση ενα αλλο μελος κ μου ειπε να μου επιστρεψει τα χρηματα.ειπα να περιμενω λιγο ακομα. πηρα τηλεφωνο κ στα ταχυδρομικα γραφεια που μου ανεφερε.μου ειπαν οτι αποκλειετε ενα δεμα να καθυστερησει τοσο πολυ,
αφου περιμενα παλι αρκετα τισ εστειλα μυνηματα κ τισ εγραψα να ακυρωσω την αποστολη γιατι περασε πολυς καιροσ κ δεν μπορω να περιμενω γιατι τον χρειαζομαι αμεσα(δεν τον ζητησα για να τον κλεισω σενα ντουλαπι).η κυρια εχει εξαφανιστει.
δεν ειναι για τα 3 ευρω ειλικρινα.ειναι για να μην μας περνανε για βλακες κ για ατομα τοσο χαμηλης νοημοσυνης.
ειμαι αδελφη της ιωαννα279 κ της osi80
Επειδη μενω ςε χωριο κ επειδη ςυνηθως λειπω πολλες ωρες απτο ςπιτι οταν χρηςιμοποιω των κουριερ του χαριςετο εχω δηλωςει διευθυνση απο το πατρικο μου για να μπορουν να γινονται οι παραλαβες

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: μελος που εχει εξαφανιστει κ δεν ειναι τυπικο στισ συναλ

Δημοσίευση από PavlitoRT » 03 Δεκ 2012, 22:15

Καλησπέρα,
όταν έχετε πρόβλημα κάνετε αναφορά μέσα στην αγγελία πατώντας στη δημοσίευση του μέλους που θέλετε να αναφέρετε το κουμπί με το ανάποδο τρίγωνο ακριβώς πάνω από τη δημοσίευση.
Κάντε το για να σβήσω το συγκεκριμένο θέμα.
Επίσης μπορείτε να αξιολογήσετε το μέλος και ΕΔΩ
Ευχαριστώ πολύ!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: μελος που εχει εξαφανιστει κ δεν ειναι τυπικο στισ συναλ

Δημοσίευση από makis » 04 Δεκ 2012, 01:31

KAI , οταν ειναι για κατι αξιας και δεν ειναι μικρο (οπως ενα στρινγ ) να το στελνετε με κουριερ !

Εσυ τωρα πληρωσες 3€ συν 0,70€ για να πανε τα γραμματοσημα , ενω με 3,5€ θα το ειχες την επομενη εργασιμη χωρις να χαθει και χωρις να ψαχνουμε αν το μελος λεει ψεματα η υπαρχει θεμα με τα ΕΛΤΑ !

Πλεων που μπορειτε να πληρωσετε και σε ΕΛΤΑ (μεσω ταχυδρομικου ταμιευτήριου ) και μεσω paysafe (απο ολα τα περιπτερα και σουπερ μαρκετ) ειναι ακομα πιο ευκολο
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ
Diamond Member
Diamond Member
41 39
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 20:43
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕΛΟΣ ΣΤΑ ΠΜ ΜΑΣ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ » 04 Δεκ 2012, 08:15

1-11-2012 θελησα να χαρίσω καποια βιβλία και περιοδικά και το μέλος irene_labros δήλωσε προτίμηση για κάποια. μιλήσαμε με πμ και της έστειλα τη διεύθυνσή μου να μου στείλει προπληρωμένο. 16-11-2012 μου ειπε ότι είχε στείλει πριν 10 μέρες αλλά εγώ ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα. 28-11-2012 της έστειλα πμ και την ρωτάω αν είναι σίγουρη ότι έστειλε σε μένα φάκελλο, αλλά δεν φαίνεται να το έχει διαβάσει, ενώ φαίνεται ότι μπαίνει στο site. άλλο μέλος δήλωσε προτίμηση για τα βιβλία και ενώ του είπα να περιμένω μέχρι την παρασκευή και αν δεν απαντήσει το μέλος να του τα δώσω, εν τούτοις δεν ξέρω τι να κάνω, αν θέλει κάποιος ας με διαφωτίσει για να τελειώνει το θέμα, ευχαριστώ...
προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι, καθώς επίσης και τα συνεπή μέλη.
παρακαλώ όταν μου στέλνετε προπληρωμένο να γράφετε και τα δικά σας στοιχεία και τα δικά μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕΛΟΣ ΣΤΑ ΠΜ ΜΑΣ

Δημοσίευση από PavlitoRT » 04 Δεκ 2012, 08:25

ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ έγραψε:1-11-2012 θελησα να χαρίσω καποια βιβλία και περιοδικά και το μέλος irene_labros δήλωσε προτίμηση για κάποια. μιλήσαμε με πμ και της έστειλα τη διεύθυνσή μου να μου στείλει προπληρωμένο (προσοχη ΜΗΝ τον παραγεμίζετε ). 16-11-2012 μου ειπε ότι είχε στείλει πριν 10 μέρες αλλά εγώ ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα. 28-11-2012 της έστειλα πμ και την ρωτάω αν είναι σίγουρη ότι έστειλε σε μένα φάκελλο, αλλά δεν φαίνεται να το έχει διαβάσει, ενώ φαίνεται ότι μπαίνει στο site. άλλο μέλος δήλωσε προτίμηση για τα βιβλία και ενώ του είπα να περιμένω μέχρι την παρασκευή και αν δεν απαντήσει το μέλος να του τα δώσω, εν τούτοις δεν ξέρω τι να κάνω, αν θέλει κάποιος ας με διαφωτίσει για να τελειώνει το θέμα, ευχαριστώ...

Καλημέρα,
το έχουμε ξαναπεί :
Θα πατάτε στην αγγελία πάνω από την δημοσίευση του μέλους που θέλετε να αναφέρετε το κουμπί με το ανάποδο τρίγωνο και εκεί θα γράφετε το πρόβλημα που έχετε με το μέλος!!!
Το συγκεκριμένο θέμα θα μείνει ανοιχτό ώστε σε κάτι παρόμοιο μελλοντικά να υπάρχει απάντηση στα μέλη!

Υ.Σ. πάντως το μέλος irene_labros έχει πάρει στις 19/11/2012 ποινή αποκλεισμού 15 ημερών!!!
Εικόνα

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕΛΟΣ ΣΤΑ ΠΜ ΜΑΣ

Δημοσίευση από theosve » 04 Δεκ 2012, 10:28

Μου εχει τυχει πολλες φορες να μη δω καποια πμ.
Δν γινεται παντα εσκεμμένα. Γραψτε και δημοσια στην αγγελια ωστε να ειστε σιγουρος οτι θα το δει το μελος.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Giolanta Pr.
VIP Member
VIP Member
54 62
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: 25 Οκτ 2011, 17:53
Δήμος - Κοινότητα: Τύμφης Ιωαννίνων
Φύλο: Κορίτσι
Επικοινωνία:

Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από Giolanta Pr. » 09 Δεκ 2012, 14:49

Καλησπέρα σας...Έχω αντιμετωπίσει και εγώ ένα πρόβλημα σαν μέλος,αλλά δεν φταίει το site αλλά κάποια μέλη...
Μερικά μέλη λοιπόν,ζητάνε κάτι από μία αγγελία που χαρίζω εγώ ή ο καθένας μας,μας στέλνουν πμ ότι συνεχίζουν και ενδιαφέρονται γι αυτό που χαρίζουμε,τους δίνουμε τα στοιχεία μας και μας λένε ότι θα μας στείλουν φάκελο σύντομα...Περιμένουμε να μας στείλουν φάκελο (επειδή μένουν μακριά από εμάς και δεν μπορούμε να τους δώσουμε αυτό που θέλουν χέρι με χέρι),περνάνε βδομάδες και όταν τους στείλεις μήνυμα καμιά δεκαριά φορές αν στείλανε φάκελο δεν απαντάνε...
εκεί τι πρέπει να κάνουμε?αφού έχουμε στείλει μήνυμα κι όλας...
το προσπερνάμε?

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από makis » 09 Δεκ 2012, 15:03

Mπορεις να βαλεις στην υπογραφη σου ποσες μερες μπορεις να περιμενεις (δεν ειναι υποχρεωτικο) μιας και αν περασουν 5-6 μερες και δεν δεις καποια κινηση απλα πας στον επομενο , αν δεν εχει αλλη ζητηση απλα περιμενεις οσο μπορεις .

αν περασουν 7 μερες και το μελος δεν στειλει γραμματοσημα η κουριερ ,αφου πρωτα ρωτησεις τι σκοπο εχει, μπορεις να κανεις αναφορα ,
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”