Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κάνω;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Giolanta Pr.
VIP Member
VIP Member
54 62
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: 25 Οκτ 2011, 17:53
Δήμος - Κοινότητα: Τύμφης Ιωαννίνων
Φύλο: Κορίτσι
Επικοινωνία:

Re: Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από Giolanta Pr. » 09 Δεκ 2012, 15:12

makis έγραψε:Mπορεις να βαλεις στην υπογραφη σου ποσες μερες μπορεις να περιμενεις (δεν ειναι υποχρεωτικο) μιας και αν περασουν 5-6 μερες και δεν δεις καποια κινηση απλα πας στον επομενο , αν δεν εχει αλλη ζητηση απλα περιμενεις οσο μπορεις .

αν περασουν 7 μερες και το μελος δεν στειλει γραμματοσημα η κουριερ ,αφου πρωτα ρωτησεις τι σκοπο εχει, μπορεις να κανεις αναφορα ,
κατάλαβα..σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια... :D

Άβαταρ μέλους
chipakos
Platinum Member
Platinum Member
11 15
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: 16 Μαρ 2012, 22:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βουκολιών Χανίων
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από chipakos » 09 Δεκ 2012, 17:11

Giolanta Pr. έγραψε:Καλησπέρα σας...Έχω αντιμετωπίσει και εγώ ένα πρόβλημα σαν μέλος,αλλά δεν φταίει το site αλλά κάποια μέλη...
Μερικά μέλη λοιπόν,ζητάνε κάτι από μία αγγελία που χαρίζω εγώ ή ο καθένας μας,μας στέλνουν πμ ότι συνεχίζουν και ενδιαφέρονται γι αυτό που χαρίζουμε,τους δίνουμε τα στοιχεία μας και μας λένε ότι θα μας στείλουν φάκελο σύντομα...Περιμένουμε να μας στείλουν φάκελο (επειδή μένουν μακριά από εμάς και δεν μπορούμε να τους δώσουμε αυτό που θέλουν χέρι με χέρι),περνάνε βδομάδες και όταν τους στείλεις μήνυμα καμιά δεκαριά φορές αν στείλανε φάκελο δεν απαντάνε...
εκεί τι πρέπει να κάνουμε?αφού έχουμε στείλει μήνυμα κι όλας...
το προσπερνάμε?
Αν έχεις παρατηρήσει όταν αναρτάται μία αγγελία δεν περνάει καθαρά ένα λεπτό και θα βρεθεί (να το πω χαιδευτικά) ο/η βιαστικός/ή για να εκδηλώσουν ενδιαφέρον. Ακόμα και φωτογραφία να μην έχει μπει θα στείλη ότι ενδιαφέρεται ( για να πιάση σειρά) αλλά ταυτοχρόνως θα σου πει περιμένω φωτογραφία. Ετσι με αυτόν τον τρόπο και σειρά έχει πιάσει αλλά και μπορεί να αρνηθεί αν δεν τις/του αρέσει. Εδώ βρίσκεται το θέμα που σε απασχολεί. Βασικά λοιπόν το άτομο που αναφέρεσαι δεν ενδιαφερόταν πραγματικά και φυσικά δεν σε ενημέρωσε. ΠΩΣ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??? Είναι λίγο πολύπλοκο αλλά για εμένα θα έπρεπε η κάθε μία αγγελία να δέχεται εκδηλώσεις ενδιαφέροντος τουλάχιστον για δύο 24ωρα και αφού πλέον έχουν ενημερωθεί όλοι εκείνοι που πραγματικά ενδιαφέρονται τότε και μόνο τότε δηλαδή 48 ώρες μετά ΧΩΡΙΣ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΟΣ να αποφασίζει ο κάθε ένας που να το δώσει.π.χ εγώ μένω Γαλάτσι αν έβαζα μία αγγελία και υπήρχε τέταρτος κατά σειρά προτεραιότητος Γαλατσιώτης θα προτιμούσα εκείνον. Ομως πως θα γνωρίζω τον τέταρτο κατά σειρά αν δεν περιμένω λιγάκι???? Για σκεφτείτε το λίγο... Ας έμπαινε λοιπόν ένας κανόνας αναμονής της αγγελιας πριν δοθεί το αντικείμενο και πιστεύω ότι θα λύνονταν κάποια μικρά θεματάκια που υπάρχουν. Γνώμη μου και πάντα φιλικά για την καλύτερη λειτουργία του site και αποφυγή παραπόνων.

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από agg75 » 10 Δεκ 2012, 06:33

Απο αυτη την αγγελια http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=250&t=80214 εχω στειλει εδω και 2 μηνες εναν φακελο στο μελος Χριστίνα_Π με αυτα που ζητησε αλλα δεν πρεπει να παρελαβε ακομη .. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω τωρα, να κλειδωσω ή να περιμενω κιαλλο?
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 10 Δεκ 2012, 09:40


Giolanta Pr.
VIP Member
VIP Member
54 62
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: 25 Οκτ 2011, 17:53
Δήμος - Κοινότητα: Τύμφης Ιωαννίνων
Φύλο: Κορίτσι
Επικοινωνία:

Re: Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από Giolanta Pr. » 10 Δεκ 2012, 16:07

πολύ καλή ιδέα...σας ευχαριστώ πάρα πολύ...αλλά θα ήθελα να κρατάω σειρά προτεραιότητας ώστε να μην γίνομαι κακιά στα μάτια τον άλλον...

Άβαταρ μέλους
Queeny
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2010, 15:07
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Μαλακάσας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από Queeny » 11 Δεκ 2012, 01:11

chipakos έγραψε: Αν έχεις παρατηρήσει όταν αναρτάται μία αγγελία δεν περνάει καθαρά ένα λεπτό και θα βρεθεί (να το πω χαιδευτικά) ο/η βιαστικός/ή για να εκδηλώσουν ενδιαφέρον. Ακόμα και φωτογραφία να μην έχει μπει θα στείλη ότι ενδιαφέρεται ( για να πιάση σειρά) αλλά ταυτοχρόνως θα σου πει περιμένω φωτογραφία. Ετσι με αυτόν τον τρόπο και σειρά έχει πιάσει αλλά και μπορεί να αρνηθεί αν δεν τις/του αρέσει. Εδώ βρίσκεται το θέμα που σε απασχολεί. Βασικά λοιπόν το άτομο που αναφέρεσαι δεν ενδιαφερόταν πραγματικά και φυσικά δεν σε ενημέρωσε. ΠΩΣ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??? Είναι λίγο πολύπλοκο αλλά για εμένα θα έπρεπε η κάθε μία αγγελία να δέχεται εκδηλώσεις ενδιαφέροντος τουλάχιστον για δύο 24ωρα και αφού πλέον έχουν ενημερωθεί όλοι εκείνοι που πραγματικά ενδιαφέρονται τότε και μόνο τότε δηλαδή 48 ώρες μετά ΧΩΡΙΣ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΟΣ να αποφασίζει ο κάθε ένας που να το δώσει.π.χ εγώ μένω Γαλάτσι αν έβαζα μία αγγελία και υπήρχε τέταρτος κατά σειρά προτεραιότητος Γαλατσιώτης θα προτιμούσα εκείνον. Ομως πως θα γνωρίζω τον τέταρτο κατά σειρά αν δεν περιμένω λιγάκι???? Για σκεφτείτε το λίγο... Ας έμπαινε λοιπόν ένας κανόνας αναμονής της αγγελιας πριν δοθεί το αντικείμενο και πιστεύω ότι θα λύνονταν κάποια μικρά θεματάκια που υπάρχουν. Γνώμη μου και πάντα φιλικά για την καλύτερη λειτουργία του site και αποφυγή παραπόνων.

Εχεις εν μερει δικιο αλλα δεν χρειαζεται να μπει κανονας και για αυτο εδω μεσα! Ο καθενας εχει κριση, ας την χρησιμοποιησει καταλληλα λοιπον και ας κρινει πως, ποτε και σε ποιον θα δωσει αυτο που χαριζει. Καποια πραγματα πρεπει να λειτουργουν ως αυτονοητα.
Είμαι αδελφή της Lois

Εδώ όλες οι αγγελίες μου ---> http://1gr.me/X4oQm
add me in Facebook -----> Dimiourgies Xeiros
---------------------------------------------------------
Ποτέ δεν λέω κάτι από κακία και δεν έχω ως σκοπό να πληγώσω κανέναν με τα λόγια μου!
Μόλις τελειώσει τον σκοπό της η αγγελία σας, αλλαξτε τον τίτλο της σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] και κλειδωστε την!Να ανανεώνεται τις αγγελίες σας 1 φορά τον μήνα!

Άβαταρ μέλους
chipakos
Platinum Member
Platinum Member
11 15
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: 16 Μαρ 2012, 22:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βουκολιών Χανίων
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: Μη συνεπή μέλη

Δημοσίευση από chipakos » 11 Δεκ 2012, 11:30

Queeny έγραψε:Εχεις εν μερει δικιο αλλα δεν χρειαζεται να μπει κανονας και για αυτο εδω μεσα! Ο καθενας εχει κριση, ας την χρησιμοποιησει καταλληλα λοιπον και ας κρινει πως, ποτε και σε ποιον θα δωσει αυτο που χαριζει. Καποια πραγματα πρεπει να λειτουργουν ως αυτονοητα.
Συμφωνώ έχεις δίκιο 100 % και πρέπει ο κάθε ένας να αποφασίζει από μόνος του. Εγώ απλά πέταξα μία ιδέα ώστε να μας κάνει να σκεφτούμε ίσως τι μπορούμει να κάνουμε στο μέλλον αν τα προβλήμετα τέτοιου είδους πολλαπλασιαστούν..

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κά

Δημοσίευση από agg75 » 07 Φεβ 2013, 12:14

Αν και έλειπα αρκετό διάστημα από το site επανέρχομαι σιγά σιγά, είχα και εγώ πρόβλημα με το μέλος Χριστίνα_Π, αν και έστελνε φάκελο για πράγματα που ήθελε, δεν ενημέρωνε εγκαίρως για την παραλαβή, εκτός αν της έστελνα πμ. εγώ.
Σε τελευταία συναλλαγή που είχαμε της έστειλα αυτό που ήθελε, αλλά δεν παρέλαβε ποτέ σύμφωνα με τα λεγόμενα της.
Από τον Οκτώβριο που εστειλα το φάκελο έλεγε ότι είχε καθυστέρηση το ταχυδρομείο στην περιοχή τους και δεν παρέλαβε τίποτα.
Έκλεισα την αγγελία πριν λίγο γιατί πραγματικά δεν αξίζει.
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





Άβαταρ μέλους
elenithess
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1439
Εγγραφή: 14 Μάιος 2010, 22:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Το μέλος που συνεννοηθήκαμε δεν ανταποκρίνεται. Τι να κά

Δημοσίευση από elenithess » 07 Φεβ 2013, 16:15

με το μελοσ χριστινα_π ειχα κ εγω προβλημα.περελαβε τα γραμματοσημα για να μου στειλει κατι κ ακομα ερχετε απο το σεπτεμβρη
ειμαι αδελφη της ιωαννα279 κ της osi80
Επειδη μενω ςε χωριο κ επειδη ςυνηθως λειπω πολλες ωρες απτο ςπιτι οταν χρηςιμοποιω των κουριερ του χαριςετο εχω δηλωςει διευθυνση απο το πατρικο μου για να μπορουν να γινονται οι παραλαβες

Άβαταρ μέλους
chipakos
Platinum Member
Platinum Member
11 15
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: 16 Μαρ 2012, 22:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βουκολιών Χανίων
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: [προβλημα] με μελος

Δημοσίευση από chipakos » 26 Μάιος 2013, 12:54

Eleny έγραψε:Εμενα παλι βρε κοριτσια, ενω δεχτηκε ενα μελος να μου χαρισει κατι, στο π.μ, δεν μου ειπε τιποτα αλλο εκτος απο το να το παρω τηλεφωνο.
Εγω δεν πηρα, και το θεμα εμεινε εκει.
Επιτρεπεται αυτο?
Εχουμε να κανουμε με ταχυδρομεια και οχι με τηλεφωνα.Ετσι νομιζω.Αν κανω λαθος πειτε μου.
Ε αφού δεν πήρες τι αναρωτιέσαι???Αν δεν μπορείς να συνενοηθείς με το μέλος τα ταχυδρομεία σου φταίνε??

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”