Ομαδοποιημένες ή μεμονωμένες αγγελίες και κατάχρηση

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Αγγελίες π ανεβαίνουν αντικείμενα ένα ένα γ ευνόητους λό

Δημοσίευση από athanasiamak » 23 Σεπ 2012, 07:40

Χαίρετε,
θίξατε ένα ζήτημα που ήμουν έτοιμη να το θίξω την περασμένη εβδομάδα γιατί χαλάστηκα ως μέλος βλέποντας 3 αγγελίες με διαφορά λεπτών για ίδια αντικείμενα ένα - ένα(όχι τσιμπιδάκια / αλλά δεν έχει σημασία για μένα / ούτε βίλα στην Εκάλη ήταν). Μπήκα στη διαδικασία να το αναφέρω για να πω την αλήθεια γιατί όπως είπα με χάλασε πολύ. Ένιωσα ότι μας έλεγε: "είστε χαζοί και 'γω έξυπνος/η και σας δουλεύω"!!
Φυσικά ό,τι και να 'ταν, όσο και να μ' άρεσε δεν πρόκειται ποτέ να ζητούσα κάτι γιατί δεν ήθελα να είμαι ένας από τους χαζούς στους οποίους απευθύνονταν οι αγγελίες, αλλά ούτε και να ενισχύσω τέτοια συμπεριφορά. Η ένστασή μου είναι σε τυχόν παλαιά μέλη που απαντούν σε τέτοιες αγγελίες(δεν ξέρω αν το κάνουν, δεν έχω παρακολουθήσει ούτε είναι η θέση μου θεωρώ να το κάνω).
Επίσης, όπως προείπα, επιχείρησα να αναφέρω τις συγκεκριμένες αγγελίες(μία εξ αυτών) αλλά από τις επιλογές που δίνονταν(πέρα από τις παρατηρήσεις φυσικά που γράφεις ελεύθερα) δεν υπήρχε κάτι που να ταιριάζει και "φοβήθηκα" μήπως δημιουργήσω πρόβλημα εντάσσοντας την αναφορά μου σε κάποιο πεδίο που δεν είχε σχέση με το θέμα που θα ανέφερα στις παρατηρήσεις.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.


Άβαταρ μέλους
fronimitis
Platinum Member
Platinum Member
11 16
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 23:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Αγγελίες π ανεβαίνουν αντικείμενα ένα ένα γ ευνόητους λό

Δημοσίευση από fronimitis » 03 Δεκ 2012, 08:54

polvar έγραψε:Δυστυχώς δεν έχει γίνει κατανοητό από πολλούς ότι το xariseto βασίζεται σε λογισμικό συζητήσεων, επομένως οι όποιες (αστυνομικές ή άλλες) παρεμβάσεις γίνονται με τεράστια δαπάνη χρόνου από τους διαχειριστές και τους συντονιστές.
Εδώ είναι η ρίζα του προβλήματος... η οποία πια έχει βγάλει κορμό και κλαδιά και φύλλα... Αλλά και πάλι, ποτέ δεν είναι αργά για μια νέα αρχή. Εγώ στεναχωριέμαι που ένα site με τόσο δημοφιλές αντικείμενο είναι τόσο δύσχρηστο και άσχημο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”