Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
pan-ki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1757
Εγγραφή: 10 Απρ 2009, 21:48
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από pan-ki » 29 Απρ 2012, 11:38

Σιγά μην μπουν....

Αν έχετε να στείλετε ή να πάρετε και από Tougia2 μπορούμε να παραλάβουμε μαζί για μεγαλύτερη οικονομία
ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK: Cindi Greek
ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

Έστειλα φακέλους: siful,kouklakis,djdaisy90 (8/5)
Έστειλα πράγματα:andromahi tsav. (2/4), pupeta,kriari,chrisel (9/5)
Έστειλα γραμματόσημα: olympia (17/4) , Eleny (17/4) ,mariagkl (17/4)


Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1794
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από chrisel » 29 Απρ 2012, 11:50

cactus έγραψε:Χαχαχα! Δεν το λέω για να πάρω τα εύσημα, απλά με πιάνει το γαμώτο, ήρθα εγώ η ξένη (γιατί δυστυχώς έτσι με αντιμετωπίζουν) να τους ανοίξω και αγγελίες στο νομό Θεσπρωτίας; Κρίμα δεν είναι; Από τα 44 μέλη, οι 5 αν ανέβαζαν δεν θα ήταν καλύτερο για όλους; Τι να πεις.... Δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί με βλέπω να ανοίγει νέο ποστ με θέμα: " Ο ρατσισμός στο xariseto.gr και γενικά...." φαντάζεσαι; Και ξαφνικά να μπουν και τα 44 μέλη και να με κράζουν; Χαχαχαχα! :lol:
Άσε μετά που θα έπρεπε να γίνει και αντιρατσιστική ομάδα! :lol:

Και όμως, είμαι σίγουρη πως αν μπουν κάποια αστεράκια τουλάχιστον για να γίνεται μια στοιχειώδης αξιολόγηση των μελών, ανάλογα με τις ενδείξεις, θα μας βοηθούσαν να αποφύγουμε τα κακώς κείμενα!

Είναι η προσωπική μου άποψη όμως, έτσι? ;)

Σίγουρα αυτό είναι δύσκολο, αλλά θα ήθελα κατ' αρχήν να πουν και τη γνώμη τους οι διαχειριστές πάνω σε κάτι τέτοιο, έστω και σε δοκιμαστικό επίπεδο. Κατά πόσο είναι εφικτό ή όχι...
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από cactus » 29 Απρ 2012, 12:07

pan-ki έγραψε:Σιγά μην μπουν....

Χαχαχα! Αυτό να μου πεις! :rofl:
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από cactus » 29 Απρ 2012, 12:10

chrisel έγραψε:
cactus έγραψε:Χαχαχα! Δεν το λέω για να πάρω τα εύσημα, απλά με πιάνει το γαμώτο, ήρθα εγώ η ξένη (γιατί δυστυχώς έτσι με αντιμετωπίζουν) να τους ανοίξω και αγγελίες στο νομό Θεσπρωτίας; Κρίμα δεν είναι; Από τα 44 μέλη, οι 5 αν ανέβαζαν δεν θα ήταν καλύτερο για όλους; Τι να πεις.... Δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί με βλέπω να ανοίγει νέο ποστ με θέμα: " Ο ρατσισμός στο xariseto.gr και γενικά...." φαντάζεσαι; Και ξαφνικά να μπουν και τα 44 μέλη και να με κράζουν; Χαχαχαχα! :lol:
Άσε μετά που θα έπρεπε να γίνει και αντιρατσιστική ομάδα! :lol:

Και όμως, είμαι σίγουρη πως αν μπουν κάποια αστεράκια τουλάχιστον για να γίνεται μια στοιχειώδης αξιολόγηση των μελών, ανάλογα με τις ενδείξεις, θα μας βοηθούσαν να αποφύγουμε τα κακώς κείμενα!

Είναι η προσωπική μου άποψη όμως, έτσι? ;)

Σίγουρα αυτό είναι δύσκολο, αλλά θα ήθελα κατ' αρχήν να πουν και τη γνώμη τους οι διαχειριστές πάνω σε κάτι τέτοιο, έστω και σε δοκιμαστικό επίπεδο. Κατά πόσο είναι εφικτό ή όχι...

Φαντάζεσαι; Χαχχαχαχα!

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες, αλλά καλό θα ήταν να πουν και τη γνώμη τους οι διαχειριστές! ;) τουλάχιστον, αν είναι εφικτό, να γίνει σε δοκιμαστικό επίπεδο, να δούμε πως θα πάει και βλέπουμε....! :D
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





xrisimaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
50 52
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 29 Φεβ 2012, 14:19
Νομός κατοικίας: Ν. Λακωνίας
Δήμος - Κοινότητα: Σαγιάδας Θεσπρωτίας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από xrisimaria » 30 Απρ 2012, 02:34

καλησπερα και παλι να θιξω ενα αλλο θεμα βλεπω αγγελιες που δινουν πραγματα σε νεα μελη τα οποια δεν εχουν δωσει ουτε μια φορα ουτε φτιαξαν χαριστικη αγγελια !εγω πιστευω οτι πρωτα πρεπει να δουμε χαριστικες αγγελιες απο μερους τους και μετα να δωσουμε!
δεν τηρω προτεραιοτητα , στελνω μονο με προπληρωμ , γιατι καποια μελη οταν επρεπε να τους στειλω δεμα στελναν τα μισα γραμματοσημα και τα αλλα μισα περιμεναν να τα βαλω εγω απο την τσεπη μου για αυτο ΜΟΝΟ ΠΡΟΠΛΗΡ ! πατατε "ευχαριστω" και υπομονη στις αποστολες διοτι εχω παιδι μικρο

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από Othon » 30 Απρ 2012, 08:49

xrisimaria έγραψε:καλησπερα και παλι να θιξω ενα αλλο θεμα βλεπω αγγελιες που δινουν πραγματα σε νεα μελη τα οποια δεν εχουν δωσει ουτε μια φορα ουτε φτιαξαν χαριστικη αγγελια !εγω πιστευω οτι πρωτα πρεπει να δουμε χαριστικες αγγελιες απο μερους τους και μετα να δωσουμε!
Αν και συζητάμε κάτι άλλο εδώ, θα πρέπει να σου πω πως και δίκιο έχεις και άδικο ταυτόχρονα που σκέφτεσαι έτσι.
Έχεις δίκιο από την άποψη ότι δεν χτυπάει ωραία όταν βλέπεις ένα νέο μέλος, με την εγγραφή του να αρχίσει να ζητάει ακριβά σε κόστος αντικείμενα, αν και αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό.
Από την άλλη έχεις άδικο, γιατί δεν θα πρέπει να ξεχνάμε το γεγονός πως όλοι στην αρχή νέα μέλη ήμασταν και το να το "παίζουμε" παλαίουρες, μάλλον για λίγο ρατσιστικό μου κάνει, χωρίς βέβαια να θέλω να σε προσβάλω, έτσι; Το λέω γενικότερα και φυσικά σε πολύ φιλικό τόνο.

xrisimaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
50 52
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 29 Φεβ 2012, 14:19
Νομός κατοικίας: Ν. Λακωνίας
Δήμος - Κοινότητα: Σαγιάδας Θεσπρωτίας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από xrisimaria » 30 Απρ 2012, 11:06

Othon έγραψε:
xrisimaria έγραψε:καλησπερα και παλι να θιξω ενα αλλο θεμα βλεπω αγγελιες που δινουν πραγματα σε νεα μελη τα οποια δεν εχουν δωσει ουτε μια φορα ουτε φτιαξαν χαριστικη αγγελια !εγω πιστευω οτι πρωτα πρεπει να δουμε χαριστικες αγγελιες απο μερους τους και μετα να δωσουμε!
Αν και συζητάμε κάτι άλλο εδώ, θα πρέπει να σου πω πως και δίκιο έχεις και άδικο ταυτόχρονα που σκέφτεσαι έτσι.
Έχεις δίκιο από την άποψη ότι δεν χτυπάει ωραία όταν βλέπεις ένα νέο μέλος, με την εγγραφή του να αρχίσει να ζητάει ακριβά σε κόστος αντικείμενα, αν και αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό.
Από την άλλη έχεις άδικο, γιατί δεν θα πρέπει να ξεχνάμε το γεγονός πως όλοι στην αρχή νέα μέλη ήμασταν και το να το "παίζουμε" παλαίουρες, μάλλον για λίγο ρατσιστικό μου κάνει, χωρίς βέβαια να θέλω να σε προσβάλω, έτσι; Το λέω γενικότερα και φυσικά σε πολύ φιλικό τόνο.
καταλαβαινω πως το λες και εγω καινουρια ημουν πριν απο λιγο καιρο ! δεν με προσβαλεις με το ρατσιστρια γιατι δεν το λες με κακη προθεση απλως λες και τις 2 αποψεις ! :D απλως πιστευω οτι πρεπει και να δινουμε και να παιρνουμε οχι μονο να παιρνουμε :mm:
δεν τηρω προτεραιοτητα , στελνω μονο με προπληρωμ , γιατι καποια μελη οταν επρεπε να τους στειλω δεμα στελναν τα μισα γραμματοσημα και τα αλλα μισα περιμεναν να τα βαλω εγω απο την τσεπη μου για αυτο ΜΟΝΟ ΠΡΟΠΛΗΡ ! πατατε "ευχαριστω" και υπομονη στις αποστολες διοτι εχω παιδι μικρο

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από Aria » 30 Απρ 2012, 12:30

Προσωπικά βάζω μόνη μου τα "αστεράκια" στα μέλη που συναλλάσομαι.
Σε μέλη που μου έστειλαν βρώμικα και παλιά απλά δεν ξαναζητώ!
Σε μέλη που δεν πάτησαν το ¨ευχαριστώ" σε κάτι που τους χάρισα απλά δεν τους ξαναχαρίζω!
Σε μέλη που δεν μου αρεσε η συμπεριφορά τους, π.χ ναι μεν πάτησαν το ευχαριστώ αλλά δεν μπήκαν στον κόπο να γράψουν ένα ευχαριστώ μέσα στην αγγελία δεν ξαναχαρίζω όπως γενικότερα σε μέλη που ζητάνε με τέτοιο τρόπο λες και είμαι υποχρεωμένη να τους δώσω δεν ξαναχαρίζω.
Δεν με νοιάζει το να το δώσω (γι αυτό εξάλλου είμαι και εδώ) απλά μου την δίνει η γαιδουριά!
Σε μέλη που ΜΟΝΟ ζητάνε δεν χαρίζω.
Σε μέλη που λένε πως χαρίζουν ΜΟΝΟ στην περιοχή τους, όπως π.χ. Θεσ/νικη (το έχω δει αυτό), δικαιωμά τους αλλά εγώ δεν θα το κάνω και ούτε το έχω κάνει! Δίνω και θα δίνω στο πιο απομακρυσμένο χωριό της Ελλάδος! Ακόμη και σε αυτούς που λένε πως δεν δίνουν εκτός!
Όπως καταλάβατε έχω ήδη κάνει μία μικρή λίστα (όχι του σίντλερ :D )!
Και θέλω να καταλήξω πως ότι και να κάνουν οι διαχειριστές πάλι δεν θα μπορούσουμε να δούμε αποτέλεσμα! Αποτέλεσμα θα έχουμε (όχι πάλι 100 τοις εκατό) αν μόνοι μας κάνουμε τις προσωπικές μας λίστες και βάζουμε μόνοι μας τα αστεράκια!

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από Othon » 30 Απρ 2012, 13:31

xrisimaria έγραψε:καταλαβαινω πως το λες και εγω καινουρια ημουν πριν απο λιγο καιρο ! δεν με προσβαλεις με το ρατσιστρια γιατι δεν το λες με κακη προθεση απλως λες και τις 2 αποψεις ! :D απλως πιστευω οτι πρεπει και να δινουμε και να παιρνουμε οχι μονο να παιρνουμε :mm:
Σαφώς και θα πρέπει να συμβεί αυτό που λες, αλλά η κατανόηση είναι μεγάλο πλεονέκτημα για έναν άνθρωπο και θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο ελαστικοί στα νέα μέλη.
Θα μου πεις τώρα "κοίτα ποιος μιλάει", αφού κάποτε κι εγώ έτσι σκεφτόμουν, στην πορεία όμως άλλαξα γνώμη και αποφάσισα να δίνω κάποιες ευκαιρίες στους καινούργιους, αφού πρώτα βέβαια διαπιστώσω και τις "καλές" προθέσεις τους.

Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1794
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από chrisel » 02 Μάιος 2012, 11:46

ar_ia έγραψε:Προσωπικά βάζω μόνη μου τα "αστεράκια" στα μέλη που συναλλάσομαι.
Σε μέλη που μου έστειλαν βρώμικα και παλιά απλά δεν ξαναζητώ!
Σε μέλη που δεν πάτησαν το ¨ευχαριστώ" σε κάτι που τους χάρισα απλά δεν τους ξαναχαρίζω!
Σε μέλη που δεν μου αρεσε η συμπεριφορά τους, π.χ ναι μεν πάτησαν το ευχαριστώ αλλά δεν μπήκαν στον κόπο να γράψουν ένα ευχαριστώ μέσα στην αγγελία δεν ξαναχαρίζω όπως γενικότερα σε μέλη που ζητάνε με τέτοιο τρόπο λες και είμαι υποχρεωμένη να τους δώσω δεν ξαναχαρίζω.
Δεν με νοιάζει το να το δώσω (γι αυτό εξάλλου είμαι και εδώ) απλά μου την δίνει η γαιδουριά!
Σε μέλη που ΜΟΝΟ ζητάνε δεν χαρίζω.
Σε μέλη που λένε πως χαρίζουν ΜΟΝΟ στην περιοχή τους, όπως π.χ. Θεσ/νικη (το έχω δει αυτό), δικαιωμά τους αλλά εγώ δεν θα το κάνω και ούτε το έχω κάνει! Δίνω και θα δίνω στο πιο απομακρυσμένο χωριό της Ελλάδος! Ακόμη και σε αυτούς που λένε πως δεν δίνουν εκτός!
Όπως καταλάβατε έχω ήδη κάνει μία μικρή λίστα (όχι του σίντλερ :D )!
Και θέλω να καταλήξω πως ότι και να κάνουν οι διαχειριστές πάλι δεν θα μπορούσουμε να δούμε αποτέλεσμα! Αποτέλεσμα θα έχουμε (όχι πάλι 100 τοις εκατό) αν μόνοι μας κάνουμε τις προσωπικές μας λίστες και βάζουμε μόνοι μας τα αστεράκια!
Κοίτα να δεις, το να κρίνει ο καθένας το κάθε μέλος σύμφωνα με τα κριτήρια των κανόνων (και πόσο μάλλον με τα δικά του κριτήρια), είναι κάτι που προσωπικά το θεωρώ δεδομένο, όταν θέλουμε να μιλάμε βέβαια για ενεργό μέλος πάντα!

Απλώς τα αστεράκια έχουν να κάνουν με την πιο άμεση αξιολόγηση των μελών. Αυτή τη στιγμή όποιος θέλει να κάνει αυτή τη δουλειά, μπαίνει σε μία - μία τις αγγελίες του εκάστοτε μέλους και είναι αρκετά κουραστικό να βλέπει ένα - ένα τα post του, έτσι δεν είναι?

Αυτό εξαντλεί και τους διαχειριστές, οι οποίοι από κάθε άποψη αναλαμβάνουν το μεγαλύτερο φόρτο του Χάρισέ Το και κατά συνέπεια, αναγκαστικά αυτή την πορεία ακολουθούν και τα μέλη! Απλώς θα ήταν πολύ πιο εξυπηρετικό για όλους, να έχει μια γενική άποψη για το κάθε μέλος ο οποιοσδήποτε και στη συνέχεια, όποιος θέλει να κάνει την έρευνά του, ας την κάνει!

Και εν πάσει περιπτώσει, αντί για αστεράκια, ας έμπαινε σε δοκιμαστικό επίπεδο κάτι του τύπου 'Αρνητική - Θετική Ψήφος' και με βάση τα στατιστικά θα γινόταν μια στοιχειώδης αξιολόγηση. ;)
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”