Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από Othon » 29 Απρ 2012, 02:24

zia33 έγραψε:
kouklakis έγραψε:Θα ήταν πολύ καλό να υπήρχε δίπλα στις αγγελίες και ένα κουμπάκι για να βαθμολογούμε τη συναλλαγή και την ποιότητα των αντικειμένων που παραλαμβάνουμε. Πολλές αρνητικές αξιολογήσεις, θα έδιναν μια πλήρη εικόνα για τα μέλη που δεν σέβονται κάποιους βασικούς κανόνες, όπως η καθαριότητα, η συνέπεια κτλ.
να βαθμολογούσαμε
ΠΡΩΤΟΝ την κατάσταση του αντικειμένου
ΔΕΥΤΕΡΟΝ τη συμπεριφορά αυτού που μας χαρίζει
ΤΡΙΤΟΝ την ταχύτητα εξυπηρέτησης (γιατί με εκνευρίζει πάρα πολύ να περιμένω πχ ένα μήνα και τα πράγματα που έχω βγάλει από την αποθήκη,τα ντουλάπια κτλ να πρέπει να τα ξαναταιριάζω)
Για να μην χρειαστεί να αλλάξει όλη η δομή του site, θα μπορούσε απλά το μέλος που παρέλαβε απαράδεκτο περιεχόμενο, να βγάζει μια φωτογραφία, να την ποστάρει μέσα στην αγγελία, να γίνεται σύγκριση και απλά αυτός που το χάρισε να μην λαμβάνει ευχαριστώ.
Νομίζω πως είναι και μια καλή τιμωρία όλο αυτό.


Άβαταρ μέλους
zia33
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1372
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κάσου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από zia33 » 29 Απρ 2012, 02:35

Ξέρεις πόσοι θα βρουν πρόφαση τότε για να μην πατούν ευχαριστώ? νομίζω ότι η βαθμολόγηση θα ήταν καλύτερη.

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από Othon » 29 Απρ 2012, 02:46

Ακόμα και μια κακή βαθμολόγηση πιστεύεις ότι θα είναι ικανή να τους σταματήσει;
Εγώ δεν το πιστεύω.
Εδώ είχε γίνει τεράστιο θέμα με την προσθήκη του "Ευχαριστώ", ξεπατώθηκαν τα παιδιά να το ενσωματώσουν και τι έγινε;
Προκειμένου να αυξηθούν τα ποσοστά τους, άρχισαν να χαρίζουν...οδοντογλυφίδες, μόνο και μόνο για να φαίνεται ότι χαρίζουν.
Το ίδιο συμβαίνει και εδώ τώρα, χαρίζουν δηλαδή όλη τους τη σαβούρα, μόνο και μόνο για να μπορούν να ζητάνε κάτι παραπάνω από πριν.

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από cactus » 29 Απρ 2012, 03:13

Μια κακή βαθμολόγηση φυσικά και δεν θα σταματήσει τους ίδιους, αλλά εμάς! Τι εννοώ; Πώς στο ebay, amazon και όλα τα συναφή site δίπλα από το όνομα του πωλητή υπάρχουν αστεράκια και ποσοστό αξιολόγησης από τους συναλλασόμενους; Έτσι και εδώ θα μπορούσε να μπει το ίδιο (αν δεν κάνω λάθος το ανέφερε και άλλο ένα μέλος παραπάνω), με το που πατάμε το "ευχαριστω" να ανοίγει και ένα παραθυράκι που θα αξιολογούμε τη συναλλαγή (κατάσταση, καθαριότητα, συσκευασία, χρονικό όριο συναλλαγής κτλ) και απλά στο τέλος να βγαίνει το σύνολο. Δηλ. cactus: αξιόπιστη κατα τόσο τοις εκατό. Έτσι όταν θα ζητάμε κάτι από μια αγγελία, θα βλέπουμε και τα στατιστικά του μέλους και θα κρίνουμε! ;) Γιατί μέχρι στιγμής δεν έχει λειτουργήσει ο κανόνας " να τσεκάρουμε πόσα ζήτησε/χάρισε το μέλος, αν ζητάει συνέχεια ακριβά αντικείμενα κτλ" γιατί προσωπικά δεν έχω την διάθεση να κάνω τον αστυνόμο σαίνη και να ψάχνω το "χαριστικό" παρελθόν κανενός! :judge: Όπως επίσης δεν μου αρέσει το δημόσιο κράξιμο σε έναν άγνωστο και πόσο μάλλον μπροστά από μια οθόνη η/υ! :spam: Για ´μένα μετράει πιο πολύ ο τρόπος που θα το ζητήσει, η καλή συνεννόηση και η συνέπεια της συναλλαγής.

Φιλικά,

Μαριάννα
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1794
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από chrisel » 29 Απρ 2012, 08:05

Othon έγραψε:
zia33 έγραψε:
kouklakis έγραψε:Θα ήταν πολύ καλό να υπήρχε δίπλα στις αγγελίες και ένα κουμπάκι για να βαθμολογούμε τη συναλλαγή και την ποιότητα των αντικειμένων που παραλαμβάνουμε. Πολλές αρνητικές αξιολογήσεις, θα έδιναν μια πλήρη εικόνα για τα μέλη που δεν σέβονται κάποιους βασικούς κανόνες, όπως η καθαριότητα, η συνέπεια κτλ.
να βαθμολογούσαμε
ΠΡΩΤΟΝ την κατάσταση του αντικειμένου
ΔΕΥΤΕΡΟΝ τη συμπεριφορά αυτού που μας χαρίζει
ΤΡΙΤΟΝ την ταχύτητα εξυπηρέτησης (γιατί με εκνευρίζει πάρα πολύ να περιμένω πχ ένα μήνα και τα πράγματα που έχω βγάλει από την αποθήκη,τα ντουλάπια κτλ να πρέπει να τα ξαναταιριάζω)
Για να μην χρειαστεί να αλλάξει όλη η δομή του site, θα μπορούσε απλά το μέλος που παρέλαβε απαράδεκτο περιεχόμενο, να βγάζει μια φωτογραφία, να την ποστάρει μέσα στην αγγελία, να γίνεται σύγκριση και απλά αυτός που το χάρισε να μην λαμβάνει ευχαριστώ.
Νομίζω πως είναι και μια καλή τιμωρία όλο αυτό.
Η δομή του site Όθωνα, έστω και σταδιακά, αναγκαστικά θα αλλάξει!
Όχι γιατί δεν εξυπηρετεί αυτή τη στιγμή τον αρχικό σκοπό του Χάρισέ Το, αλλά γιατί αλλάζουν οι ανάγκες του και όσο επεκτείνεται, θα διευρύνεται και ο σκοπός του.

Επίσης δεν συμφωνώ με την επιβολή της τιμωρίας!
Κάτι τέτοιο δε λύνει το πρόβλημα, όπως για παράδειγμα το ban που τρώνε κατά καιρούς κάποια άτομα και οι παρατηρήσεις εκ μέρους των διαχειριστών βοηθούν, αλλά δεν αρκούν. Προφανώς γιατί αυτά τα μέλη δεν έχουν κατανοήσει το λόγο ύπαρξης του site.

Επίσης, κάτι πολύ σημαντικό:

Το αντικείμενο όπως φαίνεται στη φωτογραφία (είτε το αρχικό, είτε αυτό που θα έβαζε το μέλος για σύγκριση όπως προτείνει ο Όθωνας) δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Πολλές φορές το μέλος, μπορεί να μην έχει ούτε τα μέσα (π.χ. φωτογραφική), για να κάνει αυτή τη δουλειά.

Είναι πολύ πιο αξιόπιστο να μπει μια βαθμολογία του τύπου που αναφέρει η Μαριάννα, γιατί είναι διαφορετική η διαδικτυακή πραγματικότητα από την πράξη. Ακόμη και στην Wikipedia άμα μπείτε, θα παρατηρήσετε πως έχει βαθμολογίες στα κείμενά της του τύπου 'πόσο έγκυρο θεωρείτε πως ήταν το άρθρο?', 'ήταν καλογραμμένο?', κ.τ.λ...

Όπως λέει και η Μαριάννα:
cactus έγραψε:Μια κακή βαθμολόγηση φυσικά και δεν θα σταματήσει τους ίδιους, αλλά εμάς! Τι εννοώ; Πώς στο ebay, amazon και όλα τα συναφή site δίπλα από το όνομα του πωλητή υπάρχουν αστεράκια και ποσοστό αξιολόγησης από τους συναλλασόμενους; Έτσι και εδώ θα μπορούσε να μπει το ίδιο (αν δεν κάνω λάθος το ανέφερε και άλλο ένα μέλος παραπάνω), με το που πατάμε το "ευχαριστω" να ανοίγει και ένα παραθυράκι που θα αξιολογούμε τη συναλλαγή (κατάσταση, καθαριότητα, συσκευασία, χρονικό όριο συναλλαγής κτλ) και απλά στο τέλος να βγαίνει το σύνολο. Δηλ. cactus: αξιόπιστη κατα τόσο τοις εκατό. Έτσι όταν θα ζητάμε κάτι από μια αγγελία, θα βλέπουμε και τα στατιστικά του μέλους και θα κρίνουμε! ;) Γιατί μέχρι στιγμής δεν έχει λειτουργήσει ο κανόνας " να τσεκάρουμε πόσα ζήτησε/χάρισε το μέλος, αν ζητάει συνέχεια ακριβά αντικείμενα κτλ" γιατί προσωπικά δεν έχω την διάθεση να κάνω τον αστυνόμο σαίνη και να ψάχνω το "χαριστικό" παρελθόν κανενός!
Ακριβώς!

Στην ουσία σε όλα αυτά παίζει ρόλο η αξία και η λειτουργία του αντικειμένου. Βέβαια μάλλον άσχετο με τον τίτλο του θέματος, αλλά συνεχίζω. Το αν θα δοθεί ένας υπολογιστής ή ένα ρούχο και σε τί κατάσταση θα είναι, αυτό φαίνεται.

Αλλά δυστυχώς μόνο με ψάξιμο........

Και αυτή τη στιγμή, για τα ενεργά μέλη που ενδιαφέρονται πραγματικά να κάνουν μια 'σωστή' συναλλαγή, αυτό είναι πραγματικά χάσιμο χρόνου. Δε θα έπρεπε λοιπόν να γίνεται και μια διάκριση βάσει τις χρησιμότητας του κάθετί που δίνεται?

π.χ. ρούχα, είδος πρώτης ανάγκης
φωτογραφική μηχανή, είδος διασκέδασης, κ.τ.λ., κ.τ.λ....

Για να εξυπηρετούνται και οι πιο αδύναμες ομάδες περισσότερο, αντί να μπαίνουν κάποια μέλη στη διαδικασία να ζητούν ενώ έχουν πραγματική ανάγκη! (και οι περισσότεροι είμαι σίγουρη πως ντρέπονται :D )
Δηλαδή να αλλάξουν και τα ευχαριστώ με βάση αυτό το σκεπτικό, ώστε να ανταποκρίνονται στις συνθήκες που επικρατούν.

Που λόγω της κρίσης...
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

pan-ki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1757
Εγγραφή: 10 Απρ 2009, 21:48
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από pan-ki » 29 Απρ 2012, 10:07

Πολύ ωραία τα λέτε όλοι αλλά όλα αυτά είναι σίγουρα πολύ δύσκολο να γίνουν κατά την άποψή μου.Και θα σας πω γιατί. Ας πούμε ότι εγώ χαρίζω κάτι που το θεωρώ σε καλή κατάσταση αλλά όταν παραλάβει το μέλος θεωρεί ότι είναι απαράδεκτο. Ποιος έχει δίκιο άραγε;Ακόμη και στο ebay αν μπείτε και παρατηρήσετε τις βαθμολογίες θα δείτε να έχουν περίεργες παρατηρήσεις σε κάποιες περιπτώσεις , όπως ότι δεν τους άρεσε η συσκευασία γι ' αυτό και βάζουν αρνητική βαθμολογία ή να έχει 10 θετικά σχόλια για κάποιο προϊόν κάποιος και ξαφνικά να εμφανίζεται ένας και να λέει ότι το προϊόν δεν είναι καλό.Δυστυχώς φαινόμενα τέτοιου είδους θα υπάρχουν πάντα αφού υπάρχουν και διαφορετικοί άνθρωποι.Πρέπει απλώς να ευαισθητοποιηθούμε όλοι και να μην χαρίζουμε ένα ρούχο ας πούμε που δεν αξίζει , ας το κάνουμε καλύτερα ξεσκονόπανο.Καλύτερα να χρησιμοποιούμε σε τέτοιες περιπτώσεις το κουμπάκι της αναφοράς , Αν κάποιος έχει πολλές αναφορές τότε θα αναγκαστεί να αποχωρήσει αφού θα τακτοποιήσουν το όλο θέμα οι διαχειριστές.

Αν έχετε να στείλετε ή να πάρετε και από Tougia2 μπορούμε να παραλάβουμε μαζί για μεγαλύτερη οικονομία
ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK: Cindi Greek
ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

Έστειλα φακέλους: siful,kouklakis,djdaisy90 (8/5)
Έστειλα πράγματα:andromahi tsav. (2/4), pupeta,kriari,chrisel (9/5)
Έστειλα γραμματόσημα: olympia (17/4) , Eleny (17/4) ,mariagkl (17/4)

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από Othon » 29 Απρ 2012, 10:21

Ελευθερία, έθιξες κάτι πολύ ωραίο, το οποίο θα αρπάξω την ευκαιρία να "εκμεταλευτώ" και να σου πω 2-3 πράγματα επί του θέματος.
Είναι γεγονός πως όντως υπάρχουν μέλη, τα οποία για ένα μόνο "ευχαριστώ" βγάζουν όλη τη σαβούρα στη φόρα.
Σκισμένα μπλουζάκια, άπλυτα παντελόνια, σπασμένα ποτήρια και ένα σωρό άλλα που δεν έχει σημασία να αναφέρω.
Αν το μέλος που τα έδινε, βρισκόταν στην ίδια πολη μ' εσένα, αλήθεια πιστεύεις ότι θα τα έβαζε σε αγγελία; Φυσικά και όχι!
Από ντροπή και μόνο. Ακόμα και στην περίπτωση που θα είχε το θράσσος να το κάνει, αυτομάτως και υποχρεωτικά θα έπρεπε να δεχτεί και το κράξιμο για την κίνησή του αυτή και φυσικά την άρνησή σου να παραλάβεις, αφού λογικά όταν θα το έβλεπες με τα μάτια σου, δεν θα δεχόσουν να το πάρεις.

Εγώ που συναλλάσομαι με μέλη μόνο από Θεσσαλονίκη, σε πληροφορώ ότι δεν αντιμετώπισα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα
κι αυτό γιατί πάντα υπάρχει η άμεση επαφή και ο απευθείας έλεγχος του εκάστοτε αντικειμένου.
Βέβαια, αυτή μου η κίνηση έχει δυσαρεστήσει κάποια άτομα, όχι πως με απασχολεί, απλά με αναγκάζει να χάνω το χρόνο μου και να απολογούμαι γι' αυτό, χωρίς να είμαι υποχρεωμένος.

Εν πάσει περιπτώσει, ας μην επεκταθώ προς το παρών γι' αυτό το θέμα, απλά θα καταλήξω λέγοντας πως όταν μπαίνεις στη διαδικασία αποστολών, θα πρέπει κατά κάποιον τρόπο και να δέχεσαι τις συνέπειες.

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από cactus » 29 Απρ 2012, 11:07

Othon έγραψε:Ελευθερία, έθιξες κάτι πολύ ωραίο, το οποίο θα αρπάξω την ευκαιρία να "εκμεταλευτώ" και να σου πω 2-3 πράγματα επί του θέματος.
Είναι γεγονός πως όντως υπάρχουν μέλη, τα οποία για ένα μόνο "ευχαριστώ" βγάζουν όλη τη σαβούρα στη φόρα.
Σκισμένα μπλουζάκια, άπλυτα παντελόνια, σπασμένα ποτήρια και ένα σωρό άλλα που δεν έχει σημασία να αναφέρω.
Αν το μέλος που τα έδινε, βρισκόταν στην ίδια πολη μ' εσένα, αλήθεια πιστεύεις ότι θα τα έβαζε σε αγγελία; Φυσικά και όχι!
Από ντροπή και μόνο. Ακόμα και στην περίπτωση που θα είχε το θράσσος να το κάνει, αυτομάτως και υποχρεωτικά θα έπρεπε να δεχτεί και το κράξιμο για την κίνησή του αυτή και φυσικά την άρνησή σου να παραλάβεις, αφού λογικά όταν θα το έβλεπες με τα μάτια σου, δεν θα δεχόσουν να το πάρεις.

Εγώ που συναλλάσομαι με μέλη μόνο από Θεσσαλονίκη, σε πληροφορώ ότι δεν αντιμετώπισα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα
κι αυτό γιατί πάντα υπάρχει η άμεση επαφή και ο απευθείας έλεγχος του εκάστοτε αντικειμένου.
Βέβαια, αυτή μου η κίνηση έχει δυσαρεστήσει κάποια άτομα, όχι πως με απασχολεί, απλά με αναγκάζει να χάνω το χρόνο μου και να απολογούμαι γι' αυτό, χωρίς να είμαι υποχρεωμένος.

Εν πάσει περιπτώσει, ας μην επεκταθώ προς το παρών γι' αυτό το θέμα, απλά θα καταλήξω λέγοντας πως όταν μπαίνεις στη διαδικασία αποστολών, θα πρέπει κατά κάποιον τρόπο και να δέχεσαι τις συνέπειες.
Καλημέρα και πάλι!!! :D θα αρπαξω και εγώ την ευκαιρία αγαπητέ Όθωνα να σου ανφέρω την προσωπική μου εμπειρία. Όταν πρωτοέγινα μέλος αυτού του site (Σεπτέμβριος 2010) ήμουν της ίδιας λογικής με τη δική σου, να κάνω αποστολές και παραλαβές μόνο από την πόλη που μένω για να αποφύγω τις συνέπειες όπως λες και εσύ παραπάνω, αλλά και λόγω δυσμενών οικονομικών να προσπαθήσω να κάνω οικονομία στα ταχυδρομικά έξοδα. Όταν λοιπόν πήγα στην υποκατηγορία Ήπειρος---> Θεσπρωτία, δεν είχε ούτε 1 αγγελία!!!! :yikes: και απογοητεύτηκα.... :{ Οπότε δεν ξαναμπήκα στο site για αρκετό καιρό, με την ελπίδα ότι κάποιος Ηγουμενιτσιώτης θα έχει κάνει την κίνηση, να έχει βάλει έστω 1 αγγελία. Ξαναμπήκα λοιπόν τον Ιούνιο του 2011 και πάλι τίποτα... Οπότε λέω, θα πρέπει να κάνω ταχυδρομικές συναλλαγές. Και έτσι ήμουν και η πρώτη που ανέβασε και αγγελία στο νομό Θεσπρωτίας ( δεν είμαι από Ηγουμενίτσα, είμαι από Ηράκελειο Κρήτης, αλλά μένω εδώ), και δυστυχώς μετά από 1 χρόνο που είμαι εγώ στο site, έτσι παραμένει ακόμα.... Παρόλο που τα στατιστικά γράφουν αν θυμάμαι καλά ότι εγγεγραμένα μέλη από τη Θεσπρωτία είναι 44 και παρόλο που το έχω διαφημίσει δεξία και αριστερά σε ότι γνωστό έχω εδώ, δεν φιλοτιμήθηκε κανείς, και ντρέπομαι πολύ γι' αυτό ! Άρα σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται; Για τα μέλη της Θες/νίκης, Αττικής, Ηρακλείου είναι πιο εύκολο, γιατί έχουν επιλογές! Για τις μικρές πόλεις, δεν υπάρχουν. Οπότε με αυτά τα δεδομένα 2 είναι οι λύσεις. Ή να μην ξαναμπώ στο xariseto.gr μέχρι να ανέβουν και άλλες αγγελίες μελών από Θεσπρωτία, ή να δέχομαι τις συνέπειες που προαναφέραμε παραπάνω... Εγώ αναγκαστικά επιλέγω το 2ο και προς θεού δεν το λέω με κακία, γιατί μέσα από τις συναλλαγές μου, εκτός από τα "παρατράγουδα" έχω γνωρίσει και αξιόλογα άτομα, που μου έχουν χαρίσει με τη σειρά τους πολύ αξιόλογα αντικείμενα και τους ευχαριστώ γι' αυτό.


Συγνώμη που σας κούρασα!

Φιλικά,

Μαριάννα
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





pan-ki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1757
Εγγραφή: 10 Απρ 2009, 21:48
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από pan-ki » 29 Απρ 2012, 11:12

Αυτό είναι!!!!!!!!!Κρατάς μια ολόκληρη Θεσπρωτία μόνη σου!!!!!!!Φοβερό!!!!!!!!
Ευτυχώς στην Κατερίνη είμαστε δύο που την κρατάμε , αλλά φαντάζεστε να κάναμε ανταλλαγές μόνο μεταξύ μας;

Αν έχετε να στείλετε ή να πάρετε και από Tougia2 μπορούμε να παραλάβουμε μαζί για μεγαλύτερη οικονομία
ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK: Cindi Greek
ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

Έστειλα φακέλους: siful,kouklakis,djdaisy90 (8/5)
Έστειλα πράγματα:andromahi tsav. (2/4), pupeta,kriari,chrisel (9/5)
Έστειλα γραμματόσημα: olympia (17/4) , Eleny (17/4) ,mariagkl (17/4)

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Η Καθαριότητα στο Χάρισέ Το και Γενικά....

Δημοσίευση από cactus » 29 Απρ 2012, 11:34

pan-ki έγραψε:Αυτό είναι!!!!!!!!!Κρατάς μια ολόκληρη Θεσπρωτία μόνη σου!!!!!!!Φοβερό!!!!!!!!
Ευτυχώς στην Κατερίνη είμαστε δύο που την κρατάμε , αλλά φαντάζεστε να κάναμε ανταλλαγές μόνο μεταξύ μας;

Χαχαχα! Δεν το λέω για να πάρω τα εύσημα, απλά με πιάνει το γαμώτο, ήρθα εγώ η ξένη (γιατί δυστυχώς έτσι με αντιμετωπίζουν) να τους ανοίξω και αγγελίες στο νομό Θεσπρωτίας; Κρίμα δεν είναι; Από τα 44 μέλη, οι 5 αν ανέβαζαν δεν θα ήταν καλύτερο για όλους; Τι να πεις.... Δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί με βλέπω να ανοίγει νέο ποστ με θέμα: " Ο ρατσισμός στο xariseto.gr και γενικά...." φαντάζεσαι; Και ξαφνικά να μπουν και τα 44 μέλη και να με κράζουν; Χαχαχαχα! :lol:
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”