ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύση;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 07 Ιαν 2013, 11:51

Τι εννοείτε "κλίκες συλλεκτών";
Για την αποφυγή εμπορίας ή υπερβολικής ζήτησης από άτομα που δεν ήταν συλλέκτες ζητήσαμε να παρουσιάσει ο κάθε ένας που έλεγε ότι είναι συλλέκτης την συλλογή του για του λόγου το αληθές, ενώ μέχρι πρότινος έπρεπε οι συλλέκτες να πάρουν άδεια ζήτησης από τον διαχειριστή.
Από κει και πέρα αυτός που χαρίζει έχει την ευχέρεια να επιλέξει να χαρίσει σε όποιον θέλει.

Για το 'ευχαριστώ' και την αξία του ή την απαξία του έχουμε συζητήσει πάμπολλες φορές. Δεν βλέπετε τι γίνεται με τον δωρεάν χρόνο της COSMOTE; Σε κάποια στιγμή είπαμε ότι δεν θα πρέπει αυτές οι αγγελίες να παίρνουν 'ευχαριστώ'. Δεν προλαβαίνουμε όμως να κυνηγάμε τον καθένα από πίσω που δεν καταλαβαίνει από κανόνες. Επομένως αν κάποιος κρίνει ότι αξίζει να δώσει 'ευχαριστώ' για να πάρει ένα CD ή όχι, ας αποφασίσει μόνος του.

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από panteleon1 » 07 Ιαν 2013, 12:19

Εγώ δεν είπα για την Cosmote εγώ χάρισα τα δώρα της cosmote χωρίς ευχαριστώ και με είπανε και χαζό που τα έδωσα έτσι. Δεν το λέω για μένα. Λέτε σε νέους να βάλουν έστω και CD απο περιοδικά για να πάρουν ευχαριστώ και να ανεβάσουν τα στατιστικά τους και κανένας δεν παίρνει για να μην δώσει το ευχαριστώ του. Αυτό βλέπω και διαπιστώνω.
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από polvar » 08 Ιαν 2013, 10:17

Όταν νέα μέλη ζητάνε μόνο και λένε ότι δεν έχουν να χαρίσουν, λέω/λέμε να βγάλουν για χάρισμα έστω ένα CD που αποκλείεται να μην έχουν στο σπίτι τους. Έτσι μπαίνουν στο πνεύμα του χαρίσματος και της ανταπόδοσης. Για το αν δεν το παραλαμβάνει κανείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αν και εγώ πιστεύω ότι σίγουρα κάποτε θα βρεθεί κάποιος να το πάρει (εφόσον φυσικά είναι σε καλή κατάσταση και όχι κατεστραμμένο).

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από guzelina » 03 Μαρ 2013, 11:18

panteleon1 έγραψε: εγώ χάρισα τα δώρα της cosmote χωρίς ευχαριστώ και με είπανε και χαζό που τα έδωσα έτσι
Με λυπη διαπιστωνω οτι τα εχουμε ισοπεδωσει ολα πια :{ και οτι μια θαυμασια ιδεα αλληλοβοηθειας και παραλληλα ανακυκλωσης εχει επισκιαστει απο την ευχαριστοθηρια.Θλιβομαι να βλεπω συχνα οτι ενα ευχαριστω απο την καρδια μας δεν μας φτανει καν για μια ερωτηση και πλεον μας γεμιζει "το κουμπι ευχαριστω".
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος guzelina την 03 Μαρ 2013, 13:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από panteleon1 » 03 Μαρ 2013, 11:45

επειδή με παραθέσατε θα σας απαντήσω. Το "ευχαριστώ" λειτουργεί σε πολλές περιπτώσεις σαν νόμισμα. Χαρίζω ένα αντικείμενο παίρνω ένα ευχαριστώ και παίρνω ένα άλλο αντικείμενο και το πληρώνω με ένα "ευχαριστώ" άμα έχω χρέη δεν δικαιούμαι να παίρνω αντικείμενα. Αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει εδω μέσα και επειδή κάποια αντικείμενα αξίζουν παραπάνω απο ένα ευχαριστώ σου λέει ότι δεν μπορείς να παίρνεις πχ τηλεοράσεις και να χαρίζεις μια τηλεκάρτα. Εκεί εντοπίζω το έλλειμμα της ανταλλακτικής αυτής οικονομίας. Μέχρι στιγμής άμα μπεις στο νόημα αυτό επιβιώνεις εδώ μέσα μια χαρά. Να μιλήσω για μένα τα προϊόντα που έχω πάρει απο εδω μέσα τα έχω επιστρέψει εδώ μέσα γιατί δεν μου έκαναν και η υπεραξία είναι λόγω του ότι έχω χαρίσει περισσότερα από αυτά που έχω πάρει. Δηλαδή άμα δεν γράφαμε αυτά που πήραμε και δώσαμε για δεύτερη φορά εγώ θα είχα χαρίσει πάνω απο 60 αντικείμενα.
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από guzelina » 03 Μαρ 2013, 12:16

Με εντυπωσιασε οτι σας ειπανε "χαζο" που τολμησατε να χαρισετε χρονο ομιλιας χωρις "το κουμπι ευχαριστω" :D .Αυτο ηταν η αφορμη της δημοσιευσης μου.Οσο για το οτι το κουμπι ευχαριστω εχει γινει νομισμα συμφωνω μαζι σας αλλα πληρωνουμε ακομη και για μια ερωτηση?Δλδ εαν παρουμε καπου τηλεφωνο να ρωτησουμε κατι ή εαν ρωτησουμε κατι σε καποιον αγνωστο στο δρομο θα πας πει δεν σου απαντω αν δε με πληρωσεις?Αυτο συμφωνα παντα με τη δικη μου γνωμη ειναι ισοπεδωση της προσφορας :{ .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από polvar » 03 Μαρ 2013, 12:23

Υπάρχει κανόνας ότι για τα άυλα αντικείμενα δεν μπαίνει 'ευχαριστώ' και επομένως για συμβουλές δεν πατάτε το κουμπί όπως πάμπολλες φορές έχει γίνει εδώ μέσα. Βέβαια υπάρχουν κάποιοι που λένε ότι πρέπει να πατιέται για τεχνικές ή επιστημονικές συμβουλές αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει υποχρέωση.

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από guzelina » 03 Μαρ 2013, 12:57

To γνωριζω οτι υπαρχει ο κανονας .Ομως το βλεπω να συμβαινει συχνα εδω μεσα.Εχω συμβουλευθει πολλες φορες πχ.δικηγορο τηλεφωνικα και ποτε δεν μου ειπε δεν σου απαντω αν δεν με πληρωσεις πρωτα για μια απλη συμβουλη. Νομιζω οτι σε ολους μας συμβαινει να ζητωνται συμβουλες απο γνωστους και αγνωστους πανω στο αντικειμενο των σπουδων μας,αλιμονο εαν χρεωναμε μια συμβουλη ή πληροφορια.Το "κουμπι ευχαριστω " εχει ισοπεδωσει το πραγματικο ευχαριστω :<
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
byronas
Platinum Member
Platinum Member
15 10
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014, 15:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από byronas » 15 Ιούλ 2014, 11:47

καλημερα και απο εμενα!!

αφου εκανα εναν ψιλο χαμο και εκνεβρισα τους λαθος ανθροπους, αν και ο σκοπος δεν ηταν καν να εκνεβρισω.
γραφτικα σε αυτο το σιτε γιατι μου φανηκε οτι ειναι λιγο πιο κοινοτητα απο το απροσωπο της χρυσης ευκαιριας,
ενα σιτε που μπορει διμιουργειση φιλιες και αλεπαληλο δωσε και παρε για αναγγες, συλλογες, ανταλακτικα και τα απλα θελω!
ενας χωρος που το χαριζω γινετε κομματι τις ζωης μας. στο πρωτο αντικιμενο που εδωσα και βασικος λογος που μπηκα στο σιτε
γιατι ηταν λειτουργικοτατο, καθαρο και δεν ηξερα κανεναν γνωστο που να το χρειαζετε, καλεσα τον ανθρωπο στο σπιτι μεσα
και μιλισαμε, ειχα δει οτι ειναι παλιο μελος και μπορουσε λιγο να μου απαντισει απορειες του τυπου αν το σιτε λειτουργει καλα και αν αξιζει. μου ειπε για τα δυο ακρα εδω μεσα οτι εχουν χαρισει απο αυτοκηνιτο μεχρι μανο τις λαικης του 1ευρω.
δεν μπηκα στο σιτε για τα θελω μου αλλα για τα δεν χρειαζομε ... και δεν μιλαμε για τα "σκουπιδια μου" αφου λοιπον χαρισα
πραγματα καποιας αξιας και ειδα τι μπαιζει εδω ενεργοποιθικε και το θελω μου αλλα αυτο που βρηκα μπρωστα μου ηταν μη λειτουργικα σκουπιδια και μισο τελιωμενες κρεμες προσωπου. δεν ειναι αδικο καποιος που εδωσε εναν χαλασμενο ανεμιστιρα-σκουπιδι να παραβαλει εναν λειτουργικο? δεν βαζω θεμα αξιας μανο του ευρω με κατι αλλο πολλαπλης αξιας.
οποτε μπηκα και εγω στο τρυπακι να γραψω τα τα παραπονα μου. (http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=248&t=117055)
το θεμα κλειδωθηκε σχεδων αμεσα! οποτε σκεφτικα να παω με τις υποδιξεις που μου εκαναν οι admin οπως και να εκφρασω τον τροπο που θα εχουν προτερεοτητα τα ατομα που ζητανε πραγματα που χαριζω μιας και δεν εχω βρει κατι που να χρειαζομε η να θελω
οποτε σαν αποτελεσμα η αγγελια μου για τα δυο ενυδρεια που εχω βγηκε καπως ετσι:
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=42&t=117040
και δεν αρεσε στους admin γιατι ειναι ανταλαγη! εγω δεν το βλεπω σαν ανταλαγη μιας και δεν αποκλειω ανοιχτα και γραπτος οτι ειναι προηποθεση να μου χαρισουν πισω κατι.
και οκ, το ξεπερασαμε αυτο.

οποτε σκεφτικα να βαλω χιουμοριστικες αγγελιες σαν παραδειγμα της
Spoiler:
καφριλας
που υπαρχει εδω με μερικους
και παντα σημφονα με τις υποδιξεις τον admin:
από polvar » 14 Ιούλ 2014, 20:02
Το έχουμε ξανασυζητήσει πολλές φορές το θέμα αυτό στον Σχολιασμό και καταλήξαμε ότι ο καθένας βάζει ό,τι αγγελία θέλει και αυτός που παίρνει κρίνει αν χρειάζεται το αντικείμενο τόσο ώστε να αξίζει την "δαπάνη" του 'ευχαριστώ' του
και ετσι το φορουμ απεκτισε αυτες στις δυο αγγελιες:
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=248&t=117055 η οποια χαρακτιριστηκε ειρωνικη και κλειδωθηκε!
κερδιζοντας αυτο: Μόλις δεχτήκατε μια προειδοποίηση από κάποιον συντονιστή ή διαχειριστή αυτής της Δ. Συζήτησης.
ΚΑΝΟΝΑΣ 13 : Η συμπεριφορά μας στο Φόρουμ πρέπει να είναι κόσμια. Χωρίς ειρωνείες.

Σας έχουν γίνει συστάσεις για τον τρόπο που προκαλείτε και προσβάλετε τα μέλη τι οποίες και επιλέγετε να αγνοείτε.

Επειδή δεν γίνεται να σας κυνηγάμε από πίσω, την επόμενη φορά που θα προκαλέσετε κατά παρόμοιο τρόπο, θα σας γίνει αποκλεισμός από την κοινότητα.
χωρις να μπορω να καταλαβω γιατι η ουλτρα καθριν ειναι ειρωνικη και οι δοσομετριτες και τα σκουπιδια δεν ειναι
Καλησπέρα!

Είμαι το μέλος agganast, που έχω βάλει την αγγελία για τους δοσομετρητές. Γιατί σας παραξενέυει τόσο πολύ αυτή η αγγελία; Μπορεί κάποια από τα μέλη να χρειάζονται αυτό το ποτηράκι είτε γιατί έχασαν το δικό τους είτε γιατί κάηκε από το ατμοσίδερο ή για άλλο λόγο και δεν θέλουν να χρησιμοποιούν το μπρίκι του καφέ για να γεμίσουν το ατμοσίδερο, ειδικά την ώρα που κάποιος άλλος θέλει να φτιάξει καφέ στο μπρίκι.

Τί προτείνετε; Να τα πετάξω στα σκουπίδια; Αυτό θα γίνει σίγουρα, αφού όμως έχουν εξαντληθεί όλες οι άλλες πιθανότητες. Τώρα που το σκέφτομαι, αν δεν τα πάρει κανείς, θα τα πάω σε ένα μαγαζί στη γειτονιά μου, που επισκευάζει διάφορες μικροσυσκευές μήπως και θέλει αυτός που το έχει να τα χαρίσει σε καμμιά πελάτισσα. Ή σε κάποιο στεγνοκαθαριστήριο.

Έχω και άλλες "τρελλές" αγγελίες, αν θέλετε να τις συζητήσουμε.

βασικα ηταν η απαντηση αυτη που μου εδωσε την ιδεα!

να και η αλλη τρελη, ειρωνικη η
Spoiler:
καφρικη
αγγελια μου
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=285&t=117035


επειδη λοιπον ειμαι και εγω αλλος ενας απο αυτους που το εχουν κανει θεμα και με το μονο αποτελεσμα εγω να κινδυνευω με βαν και οχι οι
Spoiler:
καφροι
και καποια λυση δεν εχει βρεθει

ισως μια ιδεα ειναι αντι για ευχαριστω... γιατι
Spoiler:
Απο τότε που βγήκε το... ευχαριστω χάθηκε το φιλότιμο
ισως θα επρεπε τα πραγματα να γινουν με ποντους και ο καθενας να αξιολογει τι χαριζει.

οπως τα μη λειτουργικα να ειναι βαση ζηταω αντι για χαριζω.


αλλιως μπορουμε να σπαμαρουμε οοοολοι με χαλασμενα και να εχουμε πολλα ευχαριστω με μια βολτα στην γειτονια μας απο χαλασμενα που καποιος εχει αφισει διπλα στον καδο να παρει οποιος θελει
η μανα μου παντα κατευβαζε σε διαφανη σακουλα πραγματα που μπορουν να χρισιμοπιοιθουν ξανα, η αν ηταν μεγαλα τα ακουμπουσε διπλα στον καδο, σε ηλεκτρικες συσκευες που λειτουργουσαν κολουσε επανω και ενα χαρτακι που το διευκρινιζε.

οποτε για να τελειωνουμε να πω, παρακαλω πολυ ΟΧΙ αλλο σκουπιδι!

θα προτιμουνται τα μελη που μπορουν να παραλαβουν απο Bύρωνα η Αγ. Δημήτριο (metro mall).
αποφευγω το ταχυδρομειο +δεν εχω λογαριασμο σε τραπεζα.



ΣΥΛΛΟΓΕΣ:
Asterix // Λουκυ λουκ // Isnogood

Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από Muttley Black » 15 Ιούλ 2014, 12:03

Βύρωνα έχουμε βρεθεί και από κοντά. Εκτός του ότι ξεκίνησες δυνατά με το να χαρίζεις κάτι που σε τιμά σαν άνθρωπο θα σου πω ότι σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου. Υπάρχουν σε μεγάλο βαθμό τα φαινόμενα που αναφέρεις, όμως πίστεψέ με ότι οι Admin δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γι' αυτό. Βέβαια ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα δεν σημαίνει κιόλας ότι τους έχουν και σε υπόληψη.

Θα σου κάνω την εξής ερώτηση: Μασάμε κουτόχορτο;

Οχι! Άρα άσε τους όλους και τον καθένα ξεχωριστά να κριθεί μέσα από τις αγγελίες του.

Κανε εσύ την δουλειά σου κανονικά όπως την έκανες και θα δεις ότι σε βάθος χρόνου θα λάβεις μεγάλη εκτίμηση από τους γύρω σου!
Και όταν το συνειδητοποίησης και ρίξεις μια ματιά στο παρελθόν γι' αυτούς που κάποτε κατηγορούσες θα δεις ότι δεν θα υπάρχουν καν στον χάρτη.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”